HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Megérkezett az első 100 gigabájtos újraírható Blu-ray - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Megérkezett az első 100 gigabájtos újraírható Blu-ray Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:04

Immár újraírható változatban is piacra kerülhetnek a tavaly megjelent, 100 gigabájtos maximális tárolókapacitást nyújtó BDXL-lemezek.
https://www.hwsw.hu/hirek/46451/panasonic-bdxl-lemez-blu-ray-adattarolo.html

#2 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:04

"A nagyobb pitsűrűséget" => " A nagyobb bitsűrűséget"
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#3 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:07

Optikai tárolóknál nem lenne értelme pl.: ECC használatának?
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#4 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:08

@philcsy: is-is. A kettő nem ugyanaz, de mindkettő releváns és kapcsolatban áll egymással.
Can you hear me, major Tom?

#5 Felhasználó inaktív   zyrobs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:22

@philcsy: Már a legelső CD lemezen is volt ECC. (2352 byte per szektor, abból 2048 adat, a többi szinkronjel+paritás)

22 ezerért én inkább megveszem a 2 terás, szintén ujraírható merevlemezt...

#6 Felhasználó inaktív   Xebulon 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 14:38

Én már a DVD lemezek vásárlását is abbahagytam, már az 500GB merevlemez olcsóbb - mint 100db DVD. 2T diszk meg még olcsóbb. Nincs realitása az optikai tárolásnak... Inkább tükrözök két merevlemez, ami Raid0+1 tárolásban még sebesség előnye is van.

#7 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 15:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Xebulon - Dátum: 2011. 04. 05. 15:38

Én már a DVD lemezek vásárlását is abbahagytam, már az 500GB merevlemez olcsóbb - mint 100db DVD. 2T diszk meg még olcsóbb. Nincs realitása az optikai tárolásnak... Inkább tükrözök két merevlemez, ami Raid0+1 tárolásban még sebesség előnye is van.

Azt a részét hogy oldod meg, amikor leugrasz papához vidékre, és bemutatnád a nyaraláson készült felvételeket, amikor szembesülsz a 6e Ft-os DVD lejáccójával, hogy nincs hova bedugni a merevlemezt?

#8 Felhasználó inaktív   DeToX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 430
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 15:00

nem értem minek fejlextik az optikai adattárolókat. kb mint a csubakka védelem. nincs semmi értelme. 100GB lemez? minek? ha bexarik megy a levesbe 100GB? hülyék ezek? NAS raidbe X terra azt jónapot. a stúdiók már régen így működnek...
.:detox:.

#9 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 15:02

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2011. 04. 05. 16:00

Azt a részét hogy oldod meg, amikor leugrasz papához vidékre, és bemutatnád a nyaraláson készült felvételeket, amikor szembesülsz a 6e Ft-os DVD lejáccójával, hogy nincs hova bedugni a merevlemezt?


A nyaralási képeket megnézi a papa a neten... :)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#10 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 15:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Xebulon - Dátum: 2011. 04. 05. 15:38

Én már a DVD lemezek vásárlását is abbahagytam, már az 500GB merevlemez olcsóbb - mint 100db DVD. 2T diszk meg még olcsóbb. Nincs realitása az optikai tárolásnak... Inkább tükrözök két merevlemez, ami Raid0+1 tárolásban még sebesség előnye is van.

nem értek túlságosan a raidhez, de a raid0+1-hez nem 4db hdd kell?
PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

#11 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 15:13

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2011. 04. 05. 16:00

Azt a részét hogy oldod meg, amikor leugrasz papához vidékre, és bemutatnád a nyaraláson készült felvételeket, amikor szembesülsz a 6e Ft-os DVD lejáccójával, hogy nincs hova bedugni a merevlemezt?

Gondolom azert van nehany ujrairhato lemeze... vagy videokimenetes medialejatszoja, telefonja. A lemez meghalt.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#12 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 15:19

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2011. 04. 05. 16:00

Azt a részét hogy oldod meg, amikor leugrasz papához vidékre, és bemutatnád a nyaraláson készült felvételeket, amikor szembesülsz a 6e Ft-os DVD lejáccójával, hogy nincs hova bedugni a merevlemezt?


Laptop, fényképező, telefon, kamera, mp4 játékos, és még ezernyi opció van, hogy tv-n képeket nézhessünk.
Mert ahol a dvd-játékost rá lehet kötni a tv-re, ott bármi mást is.

#13 Felhasználó inaktív   cortez4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 15:45

Bőven van még helye az optikai lemezeknek a piacon, ha nem lenne nyilván nem is ölnének bele sok sok millió dollárt a fejlesztésükbe.

Azt egy másik dolog, hogy ki hogyan tárolja a saját adatait, de mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ha valaki csak HDD-t használ akkor milyen forrásból szerzi be a filmeket-zenéket, merthogy ma pl. egy HD filmet legális forrásból leginkább csak BD-n lehet beszerezni itthon.

Persze azzal is egyetértek, hogy nem ez a jövő, de jelenleg a világ felén olyan az internet kapcsolat sebessége, hogy egy hétig tartana letölteni egy 25GB-os Blu-Ray-el azonos minőségű filmet, szóval a terjesztésre nincs más mód. Kérdés, hogy meddig lesz ez így.

#14 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:03

Azért halkan jegyezném meg hogy a hdd az mágneses elven működik az optikai meg optikai tároló... :)
Senki nem vitatja az árérték arányát a hdd-nek, de ne csak ebben gondolkodjatok...

Ha otthoni célre adatbiztonságot akarsz akkor ott igenis helye van az optikai lemeznek.
szabályok:

- 2 mentés szett 2 eltérő fizikai helyen tárolva
- mentések hdd-re, optikai lemezre (kétféle gyártó), flash disk
- évente optikai lemezeket átírni (sajnos szarok)

Hogy miért? a hdd az mágneses behatásra sérülékeny, az optikai lemez nem, az hő és uv hatására... a flash disk az egy arany középút de persze annak is vannak korlátai (nem az irásra gondolok)
na most egyszerre ezek a külső ártó tényezők a legritkább esetben állnak fenn, de csak hdd-n mentést tárolni öngyilkosság....





#15 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:24

@Koi Tamás: azt hittem elírás, erről még nem hallottam
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#16 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:25

@zyrobs: ez is új, kösz
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#17 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:25

Üzenet megtekintéseIdézet: patikaatika - Dátum: 2011. 04. 05. 17:03

Hogy miért? a hdd az mágneses behatásra sérülékeny, az optikai lemez nem, az hő és uv hatására... a flash disk az egy arany középút de persze annak is vannak korlátai (nem az irásra gondolok)
na most egyszerre ezek a külső ártó tényezők a legritkább esetben állnak fenn, de csak hdd-n mentést tárolni öngyilkosság....

CD-k és DV-k már mentek tönkre nálam maguktól, de EM fegyveres támadást még nem szenvedtem el és a napviharok sem szoktak még ilyen erősek lenni.
Innentől kezdve több, eltérő helyen tárolt HDD (amiből minimum egy offilne) nagyobb védelmet nyújt mint az optikai lemez, arról nem is beszélve, hogy terabájtokat biztosan nem fogok évente DVD-n újraírni.


#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:27

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2011. 04. 05. 16:00

Azt a részét hogy oldod meg, amikor leugrasz papához vidékre, és bemutatnád a nyaraláson készült felvételeket, amikor szembesülsz a 6e Ft-os DVD lejáccójával, hogy nincs hova bedugni a merevlemezt?


Pen drive, de ezt az évi 2 jópofizós családos dolgot nyilván ki tudom rakni DVD lemezre is. Vagy én esetemben simán lestreamelem otthonról is.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:28

Üzenet megtekintéseIdézet: patikaatika - Dátum: 2011. 04. 05. 17:03

- évente optikai lemezeket átírni (sajnos szarok)


Ennyi erővel tárolom három HDD-n, és ott 2 tertának nyomok egy másolást, reggelre végez, ellenben 2 terányi DVD átmásolásával azért vicces időmennyiséget pazarlok el, plusz a lemez sem olcsó, a vinyóhoz viszonyítva. Ha Te így csinálod, akkor csodállak, én most adom ki bérbe a másolt lemezeim vinyóra imagelését.
Make love not Wor.

#20 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 16:44

Üzenet megtekintéseIdézet: gene - Dátum: 2011. 04. 05. 16:08

nem értek túlságosan a raidhez, de a raid0+1-hez nem 4db hdd kell?


Minimum. De lehet több is. Viszont télleg jó gyors. :)

Szerk: most kellene tartaniuk 5-10 terás lemezeknél mondjuk egy ezresért, akkor vennék az emberek. De így, ez nevetségesen kicsike.
Anno, mikor bejöttek a cd-k, akkor haverral ketten raktuk össze 2 vinyó tartalmát, hogy összejöjjön egy lemezni cucc. Valahogy az az állapot volt a jó. Mondjuk az az arany kodak lemez még ma is olvasható. :)

Szerkesztette: leslie 2011. 04. 05. 16:47 -kor

Az nevet utoljára, aki először üt.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó