HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Jöhetnek a .NET programok Androidra is - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Jöhetnek a .NET programok Androidra is Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 04. 07. 09:14

A Novell égisze alatt futó Mono projekt tegnap kiadta a keretrendszer Androidon futó verzióját, ezzel lehetővé téve .NET alkalmazások futtatását a Google mobil operációs rendszerén.
https://www.hwsw.hu/hirek/46458/novell-mono-android-fejlesztes-c-net-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   jani1701 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 09:14

Ez LCoder híre... :)

#3 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 10:09

Háát, nem hiszem, hogy ettől hirtelen .Net fejlesztők tömegei fognak Androidra fejleszteni, de legalább a lehetőség már meg lesz rá.

#4 Felhasználó inaktív   Supra_III 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 190
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 10:18

Jah, ha jól olvasom/értem, akkor ez messze nem jelenti azt, hogy a már elkészült programok natívan futni fognak androidon is...
Másik kérdés, hogy a beépített java változat, illetve az alacsony szintű eléréshez viszonyítva mennyire fog ez a megoldás ütőképes sebességet biztosítani. Nem minden alkalmazásnál szempont a gyorsaság, de ez is szűkíti a felhasználhatósági területet.

#5 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 10:50

Ez amennyire én tudom ugyanolyan bytekódot produkál mint a Dalvik, csak C# forrásból. Valami wrappert persze nyilván csináltak a javás libek fölé, mivel a Javában egy rakás nyelvi elem nincs, ami nélkül C# felől nézve nem túl szép látvány az Androidos API.
Más kérdés, hogy ennyi pénzért idehaza legalábbis már javában is programozik az ember... :-) Nyugaton persze ez aprópénz.

#6 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 10:51

@Supra_III: Normál körülmények közt az Androidos programok sem natívan futnak, az Android API alapvetően Java alapú. Az már más kérdés, hogy rád tudsz rakni sima C/C++-os progikat is.

#7 Felhasználó inaktív   Supra_III 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 190
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 11:22

Persze hogy nem, ezért írtam köztesnek a Java/Davlik szintet - a gyakorlatban észre lehet venni, hogy melyik programot miben, milyen szinten, illetve mire írták - az egyik megy 30-60 frammel 800x480-ban, a másik meg a szöveget is lassan írja ki: nyilván ez utóbbi szenved a sok köztes rétegtől, fordítótól (na meg a lusta programozótól :-) )

Pontosan attól félek, hogy sok fordítás meg illesztés - a rengeteg kompatibilitási probléma mellett - jelentős lassulást fog okozni. Sajnos még messze nem tartunk ott, hogy olyan fordítót írjanak, ami az ilyen problémákat kiküszöbölné. És ezt értem az összes nyelvre, nem csak a cikkben szereplőkre.

Én örülnék a legjobban, ha végre születne egy átjárható, univerzális platform, mint ami a java is akart lenni - aztán a végén a jávának van a gyakorlatban a legtöbb kompatibilitási problémája, és az egymásra ültetett rétegek nem fognak jót tenni a .net-nek sem. Arról már nem is beszélve, hogy az MS-nek valójában mennyire érdeke, hogy ez a dolog menjen a konkurens oprendszeren.

#8 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 11:24

nem azert, de gondolom xna nem lesz hozza,valami .NET+opengl szornyuseg lehet ez , de cafoljatok meg ha tevedek
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#9 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 11:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Supra_III - Dátum: 2011. 04. 07. 12:22

nyilván ez utóbbi szenved a sok köztes rétegtől, fordítótól
Az ilyenek inkább attól szenvednek, hogy minden bonyolult számítást az activityk/service-ek kódjában felejt a programozó, amik szépen lefogják az UI szálat.

#10 Felhasználó inaktív   Benedicht 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 11:26

@LCoder: Szerintem nem kell wrapper a javas libek fole. Az utobbi par napban android ndk-val dolgozok es lehet csinalni olyan (c/c++-os) app-ot, amihez nincs javas kod. Ilyenkor a rendszer ad hozza szerintem annyit, hogy elindithato legyen. En magam nem probaltam, de szerintem egyszerubb a mar meglevo c/c++-os futtatokornyezetet androidra portolni, mint meg irni is egy wrappert a java fole.

Egyebkent a Unity3D is mono-t hasznal androidon (is).

#11 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 12:31

@Supra_III: Szerintem az MS-nek a jelenlegi formajaban ez aranylag csak jot tesz (semmikepp sem ront), mert az Androidon megjelent .NET alkalmazasok is Androidos alkalmazasok (Terike azt sem tudja mifan terem a .NET), igy ha az nem teljesit jol, akkor az Android a hulladek es a WP7 biztos jobb, mert azon meg gyonyoru, csilli-villi, meg lehet tole vakulni :).

@mindenki:
Valamit biztos en ertettem felre, de miert is wrapper ez a Java felett?

#12 Felhasználó inaktív   anonyssimus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 19:01

Linuxos verzió nincs? Ez azért vicces.

#13 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 19:16

@Loui: Nem hiszem hogy túl sokkal rosszabbul teljesítene mint a java. Sőt, igazából azt sem hogy egyáltalán rosszabbul teljesítene. A wrapper meg azért kell, mert a java jó pár generációval van lemaradva a C# mögött, így a natív javás libek elég hülyécskék lennének C# felől nézve. Pl getter-setter propertyk helyett, stb.

#14 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 07. 19:20

@Supra_III: Igazából sokkal inkább attól függ a dolog hogy mit csinál a programod. C++-ban is lehet iszonyú lassú dolgot írni, és C# alatt is lehet nagyon gyorsat.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó