HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kibékült a Sony a PS3-at feltörő hackerrel - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kibékült a Sony a PS3-at feltörő hackerrel

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 04. 12. 15:15

Az elmúlt három hónap a PlayStation 3 feltörésétől és azt követő botrányoktól volt hangos, most mégis viszonylag csendes megállapodással ért véget a Sony Computer Entertainment America pere George “Geohot” Hotz ellen. A konzolgyártó hivatalos sajtóközleménye rendkívül pozitív hangvételű, de közben Hotz már a Sony-termékek bojkottjára buzdítja támogatóit.
https://www.hwsw.hu/hirek/46492/sony-playstation-3-ps3-konzol-videojatek-hack-tores.html

#2 Felhasználó inaktív   Chase 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 15:15

"Call of Duty: Modern Warfare 2-t - ellepték a feltört biztonsági rendszert kihasználó csalók, akik nem csak tönkretették a többi felhasználó szórakozását, de maradandó károkat is okoztak nekik a statisztikáik megpiszkálásával"

Milyen maradandó kárt lehet okozni egy játékban? Eldurrant az agyuk? Megverték a kutyát? Nem dugták a nőjüket?
„Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!”

Config

#3 Felhasználó inaktív   ganxsta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 15:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Chase - Dátum: 2011. 04. 12. 16:15

"Call of Duty: Modern Warfare 2-t - ellepték a feltört biztonsági rendszert kihasználó csalók, akik nem csak tönkretették a többi felhasználó szórakozását, de maradandó károkat is okoztak nekik a statisztikáik megpiszkálásával"

Milyen maradandó kárt lehet okozni egy játékban?


A statisztikák megpiszkálása miatt összement az e-péniszük, ami súlyos lelki traumákhoz vezetett. ezeket a traumákat azóta rehabilitációs intézetekben próbálnak meg kiheverni. :think: :blink: :omg: :D
<span style='color:blue'>System halted! Macska reboot!</span>

#4 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 15:56

Szerintem keveritek a maradandó károkat a maradandó sérülésekkel. :-)

#5 Felhasználó inaktív   btamas279 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 15:58

@Chase: ha nem is maradandót, de 8 napon túl gyógyulót simán okozhattak a csalók:-)
egyébként gondolj bele, ha törlődik a stat., kezdheti szegény pára ismét bakaként...

#6 Felhasználó inaktív   Jerry311 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 115
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 16:09

@Chase: Pontosan! Meglátta a csaj, hogy már nincs benne az első tízben és ezért elhagyta a gamert.
Sőt, elperelte a házát meg a kocsiját is! :D
Kaosz, panik, pusztulas.
Azt hiszem az en munkam itt veget is ert.

#7 Felhasználó inaktív   cortez4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 16:19

"Miután az elkészült, Hotz az elsők között tette nyilvánossá a konzol átalakított firmware-jét, amivel a kalózszoftverek futtatása is lehetővé vált a konzolon."

Ez egy óriási tévedés!!
Ugyanis a geohot 3.55 cfw-n nem lehetett kalózkodni.
Később csinált egy programot (manager-t) más valaki, és azzal lett csak elérhető a warez a GeoHot CFW-n.

#8 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 17:20

@Chase: Nekem pl egész jó statjaim voltak, de miután becsatlakoztam egy ilyen hekkelt játékba (nem szándékosan ofkorsz, éljen az automatchmaking), egyszerűen nullázódtak a statjaim. És igazából csak az dühít, hogy jóval több mint 100 óra játék után így kellett búcsút intenem az mw2-nek, mert már se erőm, se kedvem nem volt negyedjére is felfejlődni. Pedig meg akartam tartani a játékot, hogy a haverokkal majd később toljuk még együtt... Az mw1-ről meg nem is beszélve. Teljesen játszhatatlan. Aimbot, wallhack, halhatatlanság, örök lőszer, kifogyhatatlan tár, repülés, gyors futás, meg amit el tudsz képzelni. Egyszerűen el lehetetlenítették a normális játékot.



#9 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 18:23

Raam989: ezek tenyleg szomoruak, de hol a "maradando kar"?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#10 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 18:39

@bogdan:
esetleg ott, h az előző állapotot már nem lehet visszaállítani?
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#11 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 20:06

K...va nagy poénnak tűnik, de megvettem egy játékot (MW2) 18 ezer forintért mikor megjelent, több mint egy évet folyamatosan játszottam vele, volt előre hajtó erő, a statok, a kitüntetések stb. A hackelő idióták ezt tették tönkre, végleg. Azt a játékot hónapok óta elő se veszem, benne áll 18 ezer forintom, és eladhatatlanná vált. Plusz még játszhatatlanná is vált, tehát már csak kitüntetések nélkül a játék kedvéért se tudok vele játszani, mert a játék első 5 másodpercében eldől a sérthetetlen, repülni tudó, falon átlövő, aimbotot használó ellenfelekkel szemben.
Ugyanez megtörtént még néhány millió játékossal. Most mondja valaki, hogy nem okozott kárt a feltörő.


Persze lehet okosakat, hiperjópofikat beszólni a partvonalról a pc-s warezolós gamerek részéről. Ha velük történt volna meg, akkor letörlik a játékot. Bár ők még azért is "reklamálni" szoktak, hogy pl mi az hogy nem megy a multiplayer a warez verzióval :)


#12 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 20:07

Ja és csak annyi hogy ....szódjon meg a sony!

Ezzel azt üzenték az összes pattanásos, görnyedhátú tajgetosz-pozitív nyominger hekkernek, hogy hekkeljenek csak nyugodtan, majd a végén jól megegyeznek velük.

#13 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 20:57

@lugosi: tán nem kellett volna baszakodni a sonynak, aztán akkor egy, a warez világon kívüli hekker sem állította volna vissza az eredeti állapotot. a sony rúgott egy kurva nagy öngólt, és kiszabadította a szellemet a palackból.
egyébként az meg, h ez a multi/konzol szkéna tele van azzal amivel, az szerintem pont az önmagát játékos társadalomnak aposztrofáló konzumidióta agyatlan tömeget minősíti. nem pedig a hekkereket.

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#14 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 21:17

Meg kellet volna LŐNI a gecát.

Szerkesztette: NECROSMOKE 2011. 04. 12. 21:17 -kor

PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#15 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 12. 22:44

avman: mondom, mindez tenyleg szomoru, de maradando karnak megsem szokas nevezni.
lugosi: ez mar jobb, valoban okoztak neked mondjuk 9.000 HUF kart. ami valoban maradando. (nem sok, de ez mar a maradando kategoria.)

meg egyszer: tenyleg szomoru, hogy sok ember szorakozasat elrontottak! de azert jogi kategoriaval megsem kene nevezni..
vagy akkor nevezzuk annak azt is, amikor valami kereskedelmi TV-s vackot sikerul megnezni, mert az orakra elrontja a kedvem? nem is kicsit..?

Szerkesztette: bogdan 2011. 04. 12. 22:46 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#16 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 13. 10:34

@bogdan:
ej, ej, kedves bogdan, tán jogi diplomád is lett az elmúlt időszakban? dr. berserker? ez is kb. költői kérdés, mint az előző.
az előző állapothoz képest mutat valamilyen negatív változást? igen. és maradandó kár, mert nem lehet az előző állapotot visszaállítani. ez bizony nem vagyoni jellegű kár, ami egy jogsértés következménye. a másik jogi fogalom az a vagyoni kár. amit nem kellene idekeverni, lévén senki nem lopta el, törte össze a a korongot.
foshatsz ide két bizonyíccsad meg 3 mire alapozodot, de alapvetően nem befolyásolja a dolgot. mert nem vitázom, kijavítottalak.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 04. 13. 11:32

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2011. 04. 12. 23:44

avman: mondom, mindez tenyleg szomoru, de maradando karnak megsem szokas nevezni.


Látom itt is vagy.

Azért a szellemi terméket is el kellene ismerni, nem? Végül is ha gyufazsálból építesz 20 év alatt egy Eiffel tornyot, én lerombolom, akkor sem maradandó kár, mert újra meg tudod csinálni. Naja.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 13. 19:06

GeoHot megérdemelne egy orvosi Nobel díjat. kóros játékfüggők ekkora tömegét, ilyen rövid idő alatt még senkinek sem sikerül kigyógyítani betegségéből :D :D :D


#19 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 14. 07:10

Azon röhögök csak, hogy egyszer ti is meg fogjátok szívni, mikor majd felnőtök és pénzt adtok valamiért, és valaki szépen belekaksizik a közepébe.

#20 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 14. 07:47

Üzenet megtekintéseIdézet: avman - Dátum: 2011. 04. 13. 11:34

ez bizony nem vagyoni jellegű kár, ami egy jogsértés következménye. a másik jogi fogalom az a vagyoni kár. amit nem kellene idekeverni, lévén senki nem lopta el, törte össze a a korongot.
es leereszkedik. es magyaraz. es ervel! ilyet sem lattunk meg... :respect2:

(a jogi diploma megszerzesenek meg a gondolatatol is lebeszelteltek itt a forumon anno.. jo lesz nekem a bolcseszet! :-p)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó