HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Elvesztette az OpenOffice.org-ot az Oracle - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Elvesztette az OpenOffice.org-ot az Oracle Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 04. 18. 15:50

Az Oracle pénteken kiadott közleménye szerint a jövőben tisztán közösségi projektként tekint az OpenOffice.org nyílt forrású irodai szoftverre és be is szünteti a kereskedelmi verziók értékesítését.
https://www.hwsw.hu/hirek/46521/oracle-openoffice-org-libreoffice-irodai-szoftver-nyilt-forras.html

#2 Felhasználó inaktív   Kohn Troll Altdel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 18. 15:50

Éjjenéjjen!

#3 Felhasználó inaktív   fagzal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 18. 16:20

Csak gratulálni tudok. Hogyhogy nem látta előre ezt az Oracle? :) (Pun intended.)

#4 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 18. 16:21

Pedig milyen lehetőségek lettek volna egy Oracle által támogatott nyílt forráskódú és ingyenes Open Office-ban...

#5 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 18. 16:27

Kar, mert penz nelkul nehez lesz. A legnagyobb nyertes a Microsoft.

#6 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 18. 19:20

@Leni: Mondjuk a Microsoft-nak eddig sem volt komoly félnivalója... A nagy vesztes inkább az a felhasználói réteg, akinek bőven elég volt az OOo. Meglátjuk, hogy a DF hogy boldogul hosszútávon.
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#7 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 18. 20:40

Ezért kellett annyira foggal-körömmel ragaszkodni a védjegyhez. Halvány gőzük sincs a nyílt forrás szemléletéről-eszméjéről, csak addig kell nekik valami, amíg pénzt láthatnak belőle, most meg mehet a kukába az egész. Mocskos vérszívó mamut, mint sok más társa. Hányinger. Az meg, hogy egy bejáratott nevet vettek el így a közösségtől, le van székelve.

Tényleg porig kellene rombolni az összes ilyet, a helyét meg behinteni sóval.

#8 Felhasználó inaktív   tomtyi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 18. 20:43

De mi is veszett el a Sun-os állapothoz képest? Talán még jót is tett az Oracle. Összerázott néhány céget, amelyek korábban esetleg kevésbé álltak az OOo mögött. Vagy nem? :)

#9 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 08:01

"...chief architect-jét."

HE?!

#10 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 08:12

Idiótái tönkreb...tak egy bejáratott nevet. Várom a hasonló fejleményeket java ügyben. A red6 már azt is "megforkolta", bár nem tudom h most örülni vagy sírni kéne inkább.

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 09:00

Végül is sok nem történt. Az OOo átneveződött LO-ra és a Szan (és Órákől) helyett mások állnak mögötte. Lassan fel is teszem a LO-t, állítólag sokat fejlődött, nekem mér régebbi (3.2.x-es) OOo van fent a gépeken, amiket igazából MS Office-szal használok.

Azt sose értettem, egyeseknek miért éri meg oupönszorsz szoftvereket pénzelni mindenféle alapítványokon keresztül. Mi haszna lesz belőle? Azon a pénzen elkezdhetne kifejlesztetni egy fizetős sw-t. Ezt még senki nem tudta nekem megmagyarázni.

Szerkesztette: Raynes 2011. 04. 19. 09:01 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#12 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 09:23

@Raynes: "Azt sose értettem, egyeseknek miért éri meg oupönszorsz szoftvereket pénzelni mindenféle alapítványokon keresztül. Mi haszna lesz belőle? Azon a pénzen elkezdhetne kifejlesztetni egy fizetős sw-t. Ezt még senki nem tudta nekem megmagyarázni."

Azok közül, akik pénzt is áldoznak erre, és nem csak szakmai tudást, többféle érdekből tehetik ezt.
Ha neked kell egy funkció, sokkalta olcsóbb belefejleszteni egy már meglévő programba azt, mint saját megoldást írni a nulláról. A nyílt forrásban utazó vállalatok is leginkább a közös cél érdekében működnek együtt a népszerűbb project -ek keretein belül.
De ott van pl a kugli, meg az IBM, akik azért támogatják többek közt a libre office -t, mert ezzel gyengíthetik a Microsoft piaci pozícióit. Nekik pl a webes világ fekszik igazán, (ami egyébként homlokegyenest ellentétes nézőpont a GNU törekvéseivel). Mindenesetre egyenlőre ők is hasznosak az opensource világnak.
Aztán említhetném még az olyan eseteket, mint az Intel példája. Ők azért segédkeznek a C fordító fejlesztésében, hogy azok, akik azt fogják használni, jobb teljesítményt érjenek el az intel cpu -kon.

Tehát sokaknak, sokféle indoka lehet.

#13 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 11:44

Akkor most miért ne lehetne ismét Openoffice nevet használni?
"Légy szerény mint én..."

#14 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 11:51

Szerintem mert az Órákől rátette a kezét a névre, és egy dolog, hogy nem forgalmazza, fejleszti, a név attól még az övé marad. Nem baj, a LibreOffice jobban hangzik és jobban mutat, mint az az erőltetett .org végződés. Egyedül a fejlesztőknek hátrány, mert eltántoríthatja azokat a laikus felhasználókat, akik az OOo-t keresik és nem tudják, hogy a LO a folytatás. Ezt fel kéne valahol tüntetni a weblapjukon.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#15 Felhasználó inaktív   nevermind 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 14:21

Vakuljak meg, de nem értem.
Szerintem az Oracle azt nyilatkozta, hogy:
"Beszüntetik a kereskedelmi verziót és közösségi projektként képzelik el a jövőjét."

Ez azt jelenti, hogy nem támogatják tovább egyáltalán?
Vagy támogatják de a közösséget?
Hogy létrehoznak egy alapítványt neki?
Vagy eldobják a kapcsolódó jogokat is?

Szerintem ezekről a "Látó és távgyógyító" (Oracle) nem nyilatkozott.

Mondjuk kiváncsi vagyok, hogy a cikk írója honnan tud olyanokat, amiket leírt, ha a hamburgi marketing "head" sem tud többet mondani a sajtóközleménynél!?


#16 Felhasználó inaktív   zed01 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 14:32

Vége van az Openofficenak, éljen a Libreoffice!

#17 Felhasználó inaktív   nevermind 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 14:53

@Raynes: elég jó haszna van rajta. Pl szolgáltatást értékesít, pl. nincs egyedül, pl. terjed mint a szél, pl. hosszútávon fenn marad, pl. kétszámjegyű növekedést mutat a válság alatt is, pl. 2-6x gyorsabb az innovációs ciklusa, mint a hasonló nagyságú de zártban fejlesztő, fejlődő termékekhez, cégekhez képest.
Ja, tényleg hülyeség :)

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 16:33

Üzenet megtekintéseIdézet: nevermind - Dátum: 2011. 04. 19. 15:53

elég jó haszna van rajta. Pl szolgáltatást értékesít

Általában lehet igaz, de LibreOffice-szal milyen szolgáltatást értékesít? Egy fillér nem jön neki vissza. Linuxból sem sok. FF-ból esetleg egy kevés, mert lehet vele webes alkalmazásokat használni, de az lehetne más böngészővel is. Szóval sosem értettem ezt az opensource filozófiát. Mert ez a közösség szöveg nagy kamu. Vérprofik fejlesztik multik pénzén.

Szerkesztette: Raynes 2011. 04. 19. 16:34 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#19 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 19:21

@Raynes: "Mert ez a közösség szöveg nagy kamu. Vérprofik fejlesztik multik pénzén."

Ez így nem igaz. Valóban létezik maga a közösség is. Nézd meg a freebsd -t. Azt valahogy mindig elkerülte a nagy cégek támogatása, akik inkább csak felhasználták annak részeit, de támogatni - a linux -al ellentétben - nem nagyon szokták. Mégis él a project, és egy remek OS. Vagy nézd meg a LaTeX -et. Az sem éppen a multik csöcsein lóg, de mai napig az egyik legjobb kiadványszerkesztő program a maga a terepén. (és még arra is jó, hogy kijavítsuk a mások által összegányolt office -os doksikat.)

#20 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 19. 19:46

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 04. 19. 20:21

Vagy nézd meg a LaTeX -et. Az sem éppen a multik csöcsein lóg, de mai napig az egyik legjobb kiadványszerkesztő program a maga a terepén. (és még arra is jó, hogy kijavítsuk a mások által összegányolt office -os doksikat.)

Most kezdem el LaTeX-hel foglalkozni és elakadtam. Tudnál nekem segíteni? Ha igen, nyitok neki külön topikot.

Egyébként most próbáltam ki a legújabb LibreOffice-t, a 3.3.2-es verziót és nem vagyok tőle elájulva. Szinte ua. mint a 3.2.x-es OOo. A tipográfiai újdonságok dicséretesek, de kimerülnek néhány dologban, és ez kevés.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó