HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Fiataloknak szánt díjcsomagok, kisebb buktatókkal - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Fiataloknak szánt díjcsomagok, kisebb buktatókkal Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 04. 27. 13:38

Hasonló tartalmú, azonos célcsoportnak szánt tarifacsomagokkal állt elő április során a T-Mobile, illetve a Telenor Magyarország fiatalokat célzó márkája, a djuice.
https://www.hwsw.hu/hirek/46575/telenor-djuice-intercampus-t-mobile-like-dijcsomag-mobil.html

#2 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 13:38

A cikk hibás! Nem havi 100 perc, hanem 100 ÓRA! Továbbá hiányzik az, hogy a T-nél nincs túlforgalmazási díj.
"2) Az előfizető jogosult választása szerint három hálózaton belüli alapdíjas számot összesen havi 100 óra erejéig 0 Ft-os percdíjon hívni. "

#3 Felhasználó inaktív   zsolt501 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 14:04

50 MB röhög a vakbelem, ugyan már én egy fél nap alatt lazán csinálok ennél sokkal többet, pedig csak web oldalakat néztem. Legalább 2GB lenne az optimális induló adat mennyiség az már azt mondom hogy reális.

#4 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 14:22

Múltkor még nem ilyenek voltak az Intercampus feltételei. negtévesztő módon sehol nincs leírva, hogya kapcsolási díj nem beszélhető le. Ezt beleszámítva gyakorlatilag havonta ugyannnyi költség, mint a T-Mobil Like-ná, azaz 1500 Ft, de lehet maximum 2000 Ft is (1000 Ft alapdíj, plusz 1000 Ft kapcsolási), Utóbbinál viszont nincs 26 éves korhatár nem feltétel, csak érvényes diákigazolvány, Szóval a Like jobb ,a Telenoré akkor lenne kedvezőbb, ha nem lenne kapcsolási díj.
"Légy szerény mint én..."

#5 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 14:45

Ja az kell a tanuló emberkéknek,diákhitel meg drága telefon szintén hitelre+havidíj.Még el se kezd komolyabban dolgozni már hitelek meg tartozások nyomják a vállát.

Szerkesztette: djculture 2011. 04. 27. 14:49 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#6 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 14:55

A djuice egy igen nagy vicc még mindig. Még ha a kedvezményeik a telenoros díjcsomagok felé is működnének, de ez a különválasztás elég idióta. A legtöbb ember, akit hívok, rég elmúlt 25.
Az internetcsomag meg a T-Mobile Like esetében kész röhej, 50 MB nagyjából semmire sem elég (a 32 kb/s-os túlforgalmazási korlátról már nem is beszélve), főleg hogy a T tudtommal tiltja a csomagban foglalt mobilnet mellé másik mobilnet csomag aktiválását, inkább biztosítani kéne választást 1-2-3 GB-os lehetőségekkel.
Ezek ilyen szemkiszúrós csomagok.

#7 Felhasználó inaktív   Jack@l 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 487
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 20:46

Mondanom se kell mennyire rühellem az új hívásdíj bevezetős divatot...
Kíváncsi leszek mi lesz a következő nagy húzása a szolgáltatóknak hogy mégjobban lehúzzák a népet. Telefonbekapcsolási díj, vagy cellaváltásoknál 5 ft?


#8 Felhasználó inaktív   smog 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 21:09

"Az 1500 forintos havidíj itt is tartalmaz egy szűkebb csoportra vonatkozó kedvezményt, amivel a csoport tagjai nulla forintos percdíjért hívhatók..."
3db (azaz Három) embert nem neveznék még "szűkebb csoportnak" sem!

#9 Felhasználó inaktív   smog 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 21:11

T-mobile oldaláról: "0 Ft-os percdíjjal hívható 3 T-Mobile-os hívószám" Ez nem csoport.

#10 Felhasználó inaktív   saxus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 21:21

@zsolt501: Attól. Ha az ember csak netezget és csak ez az egy nete van, akkor valóban.

Ha meglévő kábeles netkapcsolat mellé vesz valaki telefonra (pl. smartphonehoz), akkor kissé szűkös, de elég lehet az 50 mega. Bár inkább 200-250 megára merném rámondani, hogy biztos tartalék. Torrentezni nyilván nem ezen fog az ember.

Mielőtt azt mondanád, hogy hasraütés alapján mondom: nem, van mobilnetem. Havi 100-200 mega között szokott kijönni a forgalom, de volt már olyan is, hogy 50 mega alatt volt. Szerintem 300 mega felett még soha nem voltam. Pedig 4 Gb-t enged a csomag. (T, partnerkedvezményes). Amire használom: telefonra mobilnet, suliban/melóhoz notira mobilnet (stabilabb, mint a sulis wifi :).

#11 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 27. 23:51

Üzenet megtekintéseIdézet: saxus - Dátum: 2011. 04. 27. 22:21

@zsolt501: Attól. Ha az ember csak netezget és csak ez az egy nete van, akkor valóban.

Ha meglévõ kábeles netkapcsolat mellé vesz valaki telefonra (pl. smartphonehoz), akkor kissé szûkös, de elég lehet az 50 mega. Bár inkább 200-250 megára merném rámondani, hogy biztos tartalék. Torrentezni nyilván nem ezen fog az ember.

Mielõtt azt mondanád, hogy hasraütés alapján mondom: nem, van mobilnetem. Havi 100-200 mega között szokott kijönni a forgalom, de volt már olyan is, hogy 50 mega alatt volt. Szerintem 300 mega felett még soha nem voltam. Pedig 4 Gb-t enged a csomag. (T, partnerkedvezményes). Amire használom: telefonra mobilnet, suliban/melóhoz notira mobilnet (stabilabb, mint a sulis wifi .


Akkor te bizony a kivétel vagy. Vagy nem fiatal. Egy okostelefonnal 50 MB csak azzal elmegy egy hónapban, hogy be van kapcsolva a mobilnet. Emellett ha mondjuk rendszeresen letölti a programok frissítését (már mért ne?), csak ez elvihet újabb 50 MB-ot egy hónapban. Elindítasz egy programot, egy játékot, bármit, amit ingyen telepítettél, ott vannak benne a hirdetések, mind-mind használja a netet, marha unalmas dolog emiatt állandóan ki-be kapcsolgatni. Sok ember használ időjárás programot is, illetve az értelmesebb réteg antivírust is, megint csak állandó adatforgalmat generáló programokról van szó. Emellett ott vannak a felhők is, jellemzően a Google szolgáltatásai mind ilyenek, (idővel pedig tudtommal maga az Android is csatlakozni fog egy cloud computing megoldáshoz). Sok kicsi sokra megy. Tedd e mellé, hogy nem mindenki van, illetve az emberek többsége nincs állandóan nyílt vagy saját WLAN hatósugarában, több weboldal meglátogatása pedig akár 10-15 MB is lehet alkalmanként. Tulajdonképpen nekem szokott 500-600 MB körül mozogni egy hónapban úgy, hogy amikor itthon netezek a telefonon, bekapcsolom a WLAN-t, egyéb esetben EDGE kapcsolat él készenléti állapotban, máskor pedig HSPA, ha van, de a mobilnetes tevékenységem kimerül alkalmankénti netezésben és programfrissítésben vagy néha egy program letöltésében, ritkább esetben egy-egy YouTube videóban a klienssel. Nem, nem fut torrent és nem is zombi a telefonom. Egyszerűen arra használom, amire kitalálták.

Szerkesztette: freyr 2011. 04. 27. 23:53 -kor


#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 04. 28. 02:16

Üzenet megtekintéseIdézet: freyr - Dátum: 2011. 04. 28. 00:51

Tedd e mellé, hogy nem mindenki van, illetve az emberek többsége nincs állandóan nyílt vagy saját WLAN hatósugarában, több weboldal meglátogatása pedig akár 10-15 MB is lehet alkalmanként. Tulajdonképpen nekem szokott 500-600 MB körül mozogni egy hónapban úgy, hogy amikor itthon netezek a telefonon, bekapcsolom a WLAN-t, egyéb esetben EDGE kapcsolat él készenléti állapotban, máskor pedig


Nekem ebben a hónapban 145 mega van, de wlant nem is használok. Kapcsolgatja a fene, ott a 3G oszt jó idő. Ebben net, frissítés, youtube, meg ami kell, az benne van. Ez most extra kevés, volt olyan napom, hogy vertem a 1.5 gigát, de éves átlag az havi 400 mega alatt van.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   ozeee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 28. 08:23

Én is megállok 200 MB-ban, úgyhogy egyfolytában nyomkodom, de letöbbször csak szöveg alapú kommunikációra (email, chat, facebook, twitter, foursquare). Nem tud flash-t a böngészőm, ez is redukálja a fogyasztást. És durva adattömörítés hatására is.

#14 Felhasználó inaktív   ozeee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 28. 08:32

de tényleg jó lenne, ha most már nem ilyen internetmorzsákat árulnának a szolgáltatók. Remélem, ahogy növekszik a mobilnetezők száma, végre normális internetcsomagok lesznek. És mondjuk a legkisebb 500 megánál indul majd, mondjuk 1000 forintért, vagy olcsóbban.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó