HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Mindenhová bázisállomásokat rakatna a Vodafone - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Mindenhová bázisállomásokat rakatna a Vodafone Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 04. 29. 14:51

A hazai szolgáltatók közül elsőként vezeti be a kínálatába a Vodafone a lokálisan az ügyfél igényei szerint elhelyezett, kis hatósugarú bázisállomásokat, vagyis a femtocellákat.
https://www.hwsw.hu/hirek/46599/vodafone-femtocella-bazisallomas-3g.html

#2 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 14:51

Túl kicsi a teljesitmeny/hatosugar, igy nem latom ertelmet...
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#3 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2011. 04. 29. 14:57

@Krinyo: hekkeld meg ezt is
főzött rom-os okostelefonhoz hekkelt bázisállomás


chill,
aDoayen

#4 Felhasználó inaktív   Jack@l 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 487
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:12

Remélem a vodafone boss irodájában is van vagy 2...
Megérdemelné a jó térerőt.

Viszont kérdésem is lenne, a femtocella honnan kapja, mivel tartja a kapcsolatot a központal?
Lehetséges-e handover nélkül mobiltelefonálni? :)
Mennyire kavar bele a már meglévő toronyfrekvenciákba?


#5 Felhasználó inaktív   Jack@l 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 487
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:17

UI: már látom, csak nem olvastam bele nagyon a cikkbe, akkor megfordítom a kérdést, wifivel telefonálni nem e lenne olcsóbb 1/2 vezetékes vonallal ilyen esetekben?

#6 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:38

@Jack@l: lehetni éppenséggel lehetne, de a femtocella előnye, hogy gyakorlatilag minden 3G-s telefonnal mehet a hagyományos telefonálás, nem kell hozzá semmilyen felhasználó beavatkozás, vagy app...
Can you hear me, major Tom?

#7 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Jack@l - Dátum: 2011. 04. 29. 16:17

UI: már látom, csak nem olvastam bele nagyon a cikkbe, akkor megfordítom a kérdést, wifivel telefonálni nem e lenne olcsóbb 1/2 vezetékes vonallal ilyen esetekben?

Szerintem ez főleg olyan helyekre lett kitalálva, ahol egyébként gyengék a vételi viszonyok, de a megrendelő szeretne hagyományos mobilos lefedettséget. Mondjuk mélygarázsban, vagy olyan helyen, ahol alapból gyenge a térerő, de ott az iroda, az ügyfelek meg nem fognak wifis telefonnal rohangálni.

Szerkesztette: debaj 2011. 04. 29. 15:45 -kor


#8 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:49

@Dojcsák Dániel: haha. Mire fel ez a szemelyeskedes? :) Szerintem komoly celokra keves a hatotav/peerek szama, jateknak meg tul draga. Szerintem.
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#9 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:50

" az üzembe helyezés jelenleg túl bonyolult lehet olyan helyszíneken, ahol a femtocella és egy szomszédos bázisállomás közti átlépést (handover) biztosítani kell, ezért a Vodafone inkább lemondott a lakossági értékesítésről"

Ezt is elmagyarazhatnad, akkor tulkepp egyaltalan nincs handover ezeknel az eszkozoknel?
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#10 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:51

@Krinyo: ha nincs más megoldás, mert a szolgáltató nem rak ki antennát hozzád, vagy mert egy vasbeton épület kellős közepén van az irodád, akkor ez azért kisegíthet, a hatótávot pedig lehet növelni több egység beiktatásával. Szerintem van olyan vállalkozás, akinek ennyi pénzt ez bőven megér.
Can you hear me, major Tom?

#11 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:52

@Krinyo: de van, csak megfelelően be kell paraméterezni hozzá a rendszert, amit az end usert jelenleg nem tud megcsinálni.
Can you hear me, major Tom?

#12 Felhasználó inaktív   tom007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 15:59

Ez a femtocella tökéletes kis cégeknek. A nagyobbak úgyis pikocellát kérnek. Sokkal drágább, de jobb. Pikocella: köznyelvben ufó antenna. Plázákban, nagyobb irodákban, metró állomásokon vannak. Ez már rendes állomásnak is mondható.

#13 Felhasználó inaktív   Jack@l 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 487
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 17:06

@Koi Tamás: Meg tudná, ha nagyon akarná, csak nem akarják, hogy a saját celláikat emiatt elbarmolja. Szerintem. ( magyarul cégeket jobban le lehat húzni a saját bónusz telepítős felügyelős service-ünkkel és még biztonságosabb is a saját infrastruktúrának)
Magyar metró és autópályás alagútépítők remélem gyorsan lecsapnak a kínálkozó lehetőségre... :)
Végszó: a nagyon extreme eseteket leszámítva, inkább szerintem a szolgáltató oldja meg a rendes lefedettéget, ha már használják a telefonjaikat...

#14 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 17:18

Ez a "lakossagi beuzemeles bonyolult" duma mekkor baromsag mar. En honapok ota szivok azzal, hogy a Vodafone nem kepes tisztesseges szolgaltatast biztositani a lakohelyemen, pedig a csaladi flottankkal fizetunk annyit, mint egy kisebb ceg. Ha en kifizetnem a 30 rugot, akkor mi a fenet erdekli a Vodafone-t, hogy maganszemely vagyok?

#15 Felhasználó inaktív   deaks 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 18:42

Ki fizeti a szükséges vezetékes internet díját? Ha az előfizető, akkor 2x fizet azért, hogy telefonálhasson? (Egyszer az internetér, egyszer a percdíjért)

Ki fizeti a fomtocella által fogyasztott áramot?

Erre a cellára bárki csatlakozhat? Azaz a szomszéd is generálhat adatforgalmat az én vezetékes internetszolgáltatásom keresztül?

És azért még én fizessek a havidíjon és percdíjon felül, hogy legyen térerő is?

Mit szólnak ehhez a vezetékes internetszolgáltatók, hogy az ő fejlesztésüket kihasználva fogja a voda bizonygatni, hogy mekkora jó a hálózata?

Hogy tudja a megemelt garantált 3g sávszélességet vállalni a voda úgy, hogy a celle "uplinkje" nem az ő felügyelete alatt áll?

Nem úgy kéne ezt valahogy, hogy a voda fizessen azért, hogy biztosítom a szolgáltatásához az áramot, és a sávszélességet???

#16 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 19:20

Csak nekem tűnik hülyeségnek, hogy odatelepítsen a yodafon egy mini bázisállomást, hogy azon drágán oszthassa szét a 3g internetet. Amikor ezzel a mini kisugárzóval egy vezetékes internetre csatlakozik. Ha már van vezetékes net, akkor nem lenen olcsóbb, hatékonyabb (a vevőnek, nem yodának) wifis lefedettséggel megoldani a kérdést? Szerintem hatványozottabban.

Ehh, Obelix is megmondta, dilisek ezek a rómaiak...

#17 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 19:42

@lugosi: a femtocella (IMHO) elsosorban az alapszintu szolgaltatasok (hanghivas) javitasara lett kitalalva. Sok helyen - pl. nalam is - a belteri lefedettseg gyenge vagy semmilyen, igy annak is orulnek, ha legalabb a hanghivasok sikerulnenek.

Mint mernok, teljesen tisztaban vagyok azzal, hogy a kornyezeti adottsagok miatt teljes radiofrekvencias lefedettseget nem lehet elvarni es ezert a szolgaltatot nem is hibaztatom. Mint ugyfel viszont duhos vagyok, amiert a szolgaltato nem kinal magatol alternativ megoldasokat. Illetve voltam eddig, ha tenyleg elerheto lesz a cikkben emlitett a maganszemelyeknek is, akkor minden OK.

#18 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 19:44

@deaks: linkelnem az Index cikket, amibol tobb reszlet is kiderul, pl. az, hogy konfiguralhato, ki csatlakozhat a cellahoz:

http://index.hu/tech/cellanaplo/2011/04/29/mindenkibol_mobilszolgaltato_lesz/

#19 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 29. 20:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Silver - Dátum: 2011. 04. 29. 20:42

@lugosi: a femtocella (IMHO) elsosorban az alapszintu szolgaltatasok (hanghivas) javitasara lett kitalalva. Sok helyen - pl. nalam is - a belteri lefedettseg gyenge vagy semmilyen, igy annak is orulnek, ha legalabb a hanghivasok sikerulnenek.



Talán a vodafon újra feltalálta a spanyolviaszt. :-)

A én belvárosi pinceüzletembe a T (akkor még Westel900) már sok-sok éve, ingyen, beszerelt egy repeeter nevü kütyüt, így a t-s vendégek fulltérerőn telefonálhatnak, mobilnetezhetnek. Vodafon jel, még az utcán is esetleges.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 04. 29. 20:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Silver - Dátum: 2011. 04. 29. 20:42

Mint ugyfel viszont duhos vagyok, amiert a szolgaltato nem kinal magatol alternativ megoldasokat. Illetve voltam eddig, ha tenyleg elerheto lesz a cikkben emlitett a maganszemelyeknek is, akkor minden OK.


Meg kell nézni a T-t és a PGSM-et, aztán leszarni a Vodát. Esetleg maradni ausztriában, ott elvileg minden szép és jó, nem?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó