HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az Amazon felhőjébe megy az SAP - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az Amazon felhőjébe megy az SAP Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 05. 20. 07:02

A jelenleg is tartó floridai SAPPHIRE NOW rendezvényen az SAP bejelentette, az Amazonnal kötött megállapodás részeként a szoftvereinek jó része futhat az EC2 felhőben.
https://www.hwsw.hu/hirek/46729/sap-amazon-ec2-cloud-microsoft-azure-visual-studio-net-fejlesztes.html

#2 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 20. 07:02

Kíváncsi leszek, hogy a nagyvállalatok IT vezetői hogyan fogadják ezt az ötletet. És most tényleg kíváncsi vagyok, mert nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy szó nélkül elutasítják, fontolgatják, vagy akár vállalhatónak tartják.

#3 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 20. 10:31

@dkekesi: a nagyvállalatok már több éve használják a SaaS szolgáltatásokat, csak nem egy általános cloud szolgáltatónál, hanem outsourcing szerződéssel egybekötve.

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 05. 20. 10:41

@dkekesi: vannak már most is széles körben elterjedt vállalati SaaS-ok, pl SalesForce.com

#5 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 20. 14:33

@Bodnár Ádám: ez igaz - és bár a cikk említi, hogy az ERP funkciók jelenleg még nem lesznek felhőalapúak - de kíváncsi lennék, hogy ha ez bekövetkezik, akkor egy vállalatnál a termelési adatok felhőbe mozgatásának ötletéhez mit szólnának az üzleti területek és az adatbiztonságért felelős személyek.
Persze ez nyugatabbra lehet hogy másképp van, de itthon én csak ellenállást tapsztaltam eddig a felhőkkel kapcsolatban.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó