HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Befutott a Fedora 15 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Befutott a Fedora 15 Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 05. 25. 18:45

Befutott a Red hat közösségi disztribúciójának legújabb, 15-ös verziója, amelyet Lovelock néven fejlesztettek. Ez az első a széles körben elterjedt Linux-disztribúciók közül, amelyben a GNOME 3 az alapértelmezett felhasználói felület, de a legtöbb újdonságot a rendszergazdáknak szól.
https://www.hwsw.hu/hirek/46757/fedora-15-red-hat-enterprise-linux-6-1-virtualizacio.html

#2 Felhasználó inaktív   RGeri[r@g3] 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 94
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 25. 18:45

Sziasztok,

Várunk minden érdeklődőt a kiadási party-ra. Bővebb info itt: https://hup.hu/cikkek/20110522/fedora_15_lovelock_kiadasi_party
--
r@g3

#3 Felhasználó inaktív   ADAMEX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 25. 23:13

"de a legtöbb újdonságot a rendszergazdáknak szól."

#4 Felhasználó inaktív   EasyRider73 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 27. 09:20

Két gépemből kettőn hasalt el a preupgrade, úgyhogy egyelőre F14 maradt. Kezdi túlszárnyalni az ubuntut használhatatlanságban. Egyik gépen a raid nem tetszik neki, másikon a ramdiskes tmpfs.

#5 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 27. 09:40

@EasyRider73: "Két gépemből kettőn hasalt el a preupgrade,"

Mi történt pontosan? Nekem sikeres volt eddig az összes próbálkozás, még titkosított partíción is, olyan fedora változatra, amin sok külső forrásból származó program is volt, egyedi beállításokkal.


#6 Felhasználó inaktív   EasyRider73 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 27. 12:58

Egyik gépen indulás után nem sokkal kijelentette, hogy a /boot könyvtár raiden van, ezért Ő most be is fejezte, viszlát. A másik gépen szépen letöltött mindent, újraindult, és az upgradelő program mondta, hogy nem tudja a tmpfs-t mountolni, úgyhogy viszlát. Ezen vélhetően segítene ha kikommentezem az fstabból a tmpfs-t, aztán upgrade után visszarakom, de eddig mindig találtam jobb szórakozást ennél.

#7 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 27. 16:57

@EasyRider73: " A másik gépen szépen letöltött mindent, újraindult"

Igazából a legjobb megoldás ha letöltöd az új változat dvd image -ét, arról boot -olsz, és ráhagyod a feladatot az anaconda -ra. A yum -os, netes upgrade kevéssé megbízható. Persze rengetegféle oka lehet annak hogy nálad pont nem sikerült a dolog, de így kevés a részlet.
Mindenesetre érdemes frissíteni, ne add fel ennyivel... Viszont mentést mindenképpen készíts a fontosabb cuccaidról. ;)

#8 Felhasználó inaktív   EasyRider73 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 29. 17:52

Sikerült :)

Hát érdekes. Elszórakoztam az nvidia driverrel is, aztán rájöttem, hogy legjobb a gyári nouveau vagy hogy hívják. Még arra nem jöttem rá pl, hogy lehet desktop ikonokat létrehozni? Ránézésre nagyon szép, mintha gyorsabb is lenne, de valahogy túl egyszerűnek tűnik nekem. Szinte semmit nem lehet konfigolni, vagy még nem találtam meg.

#9 Felhasználó inaktív   anonyssimus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 29. 18:15

"Még arra nem jöttem rá pl, hogy lehet desktop ikonokat létrehozni?"

Desktop icon? höhö... olyan nincs, ez a GNOME 3, nem holmi kőkori gnome 2 (((vagy LXDE...).
Nálam yum nem tudott gpg kulcsot importálni, de mindegy is, Unity jobban tetszik, egyelőre inkább Ubuntut használok.

#10 Felhasználó inaktív   EasyRider73 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 29. 18:58

Ok, értem :) És olyat vajon lehet, hogy a kedvencek mindig kint legyenek, nem csak a windóz gomb megnyomására? Illetve a felső állapotsorból is hiányoznak a régi jól megszokott ikonjaim, pl processzor terhelés grafikon, időjárásjelentő, proci órajel mutató, stb. Ilyeneket se találok.

#11 Felhasználó inaktív   anonyssimus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 29. 19:28


A shell valami überrugalmas JavaScript alapú témamotorral megy, csak épp hivatalosan semmi nincs támogatva, dokumentálva se nagyon. De ezt-azt már megoldottak, keress rá: "gnome-shell extensions".

A régi panel appleteteket viszont elfelejtheted, azokkal nem kompatibils a shell.

#12 Felhasználó inaktív   anonyssimus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 29. 19:30

Hja, jut eszembe, ott a fallback-mód is, ha nagyon utálod az új módit.

#13 Felhasználó inaktív   nikola tesla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 241
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 04. 11:17

Egy órája raktam fel kb, a Gnome 3 borzalmas, semmit sem lehet benne átszabni, annyira primitív, mint egy kőbalta. Ez valszeg a rohadt tablet PC-k re lett kifejlesztve, ahogy ráérek azonnal megyek vissza Gnome2-re. Ez használhatatlan és értelmetlen.
A raktárbázis a raktárbázison van. Ja-ja-ja. Kiküldtük tegnap, ma délelőtt.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó