HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Románia: nyílt forráskódot ahová csak lehet - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Románia: nyílt forráskódot ahová csak lehet Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 05. 26. 13:52

Melegen ajánlotta a romániai közintézmények számára a nyílt forráskódú szoftvereket az ország kommunikációs minisztere, minden olyan feladatra, ahová alkalmasak.
https://www.hwsw.hu/hirek/46769/romania-nyilt-forras-szabad-szoftver-linux.html

#2 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 13:52

Véletlenül nincs összefüggésbe ez azzal, hogy marha magas a lopott szoftverek használata?
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#3 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 14:25

@Socket: Hogy lenne, a hivatalokban nem használnak lopott szoftvereket tehát ha áttérnek sem javít az aranyon sőt, ha Microsoft szemszögéből nézzük még ront.
1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

#4 Felhasználó inaktív   Co2IsGreen 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 14:28

A lopott szoftver annyival olcsóbb a szabadforráskódutól, hogy a szabadforráskódot gyakran kell még fejlesztgetni és javítani, s az nincs ingyen.

#5 Felhasználó inaktív   Co2IsGreen 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 14:33

Egyszerüen arról van szó, hogy most olyan figura van a megmondószékben aki kedveli a szabadforráskódú világot. Nálunk is ismerek közalkalmazottat aki elég sokáig tett erőfeszítéseket a fokozatos áttérésben, de akkor talán még korai volt (jó néhány éve még gyengébbek voltak az irodai alkalmazások). Tovább a felhasználói kör volt a legnagyobb akadály, mert újat kellett tanulni. Így ha valahol el szeretnék kezdeni a váltást, akkor már az iskolában kellene. Vagyis nemcsak microsoftos felhasználói programokat kell tanítani, hanem az alternatívát is. Vagy akár teljesen fordított sorrendben. Mert ha a többség látott már, van tapasztalata vele, akkor bátrabban próbálkozik majd az irodában is vele.

#6 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 14:59

Szerintem csak szeretnének egy kedvezőbb megállapodást kötni az MS-el :)

#7 Felhasználó inaktív   mano42 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 15:51

@szabo attila oli:

Helyes. Itt is van BSA, meg egyebek.

#8 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 17:08

@szabo attila oli: Hm, én hallottam már ennek az ellenkezőjét is, de lehet, hogy ez csak a cégekre (kisebbekre, nagyobbakra) jellemző még mindig.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#9 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 17:51

https://hup.hu/cikkek/20110526/romania_nyilt_forras_ajanlott_barhova_ahova_az_megfelelo#comment-1287034

#10 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 19:52

@Socket: Nagyobb cégeknél bármikor ellenőrzik, a kisebbeknél nem kockáztatnak mert nagyon nagy a bünti a múltkor is bezártak egy kávézót mert nem volt eredeti a Nero (nem Windows), de ugye most a közigazgatásról beszelünk, gondolom nem akarsz azok közzé a naiv emberek közzé tartozni akik azt gondolják hogy Romaniaba nincs mit enni.
1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 20:12

Üzenet megtekintéseIdézet: sz.attila - Dátum: 2011. 05. 26. 20:52

múltkor is bezártak egy kávézót mert nem volt eredeti a Nero (nem Windows)

Megérdemelte. Nero helyett van egy kazal jó ingyenes alternatíva, kezdve az ImgBurnnel, CDBurnerXP-vel, stb. Aki ilyen hülye, hogy nérót warezol feleslegesen, az magára vessen. Mert a Win warez valahol indokolható azzal, hogy a Linux hiába ingyenes, nem igazi alternatíva.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#12 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 20:17

@Raynes: Én a zikszpé beépítettjével nyomom, mert megérdemlem. Néró van OEM (kaptam az íróhoz), de nem izgat. HAHAHA ROTFL

#13 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 20:21

@Raynes: Nem azt mondtam hogy nem érdemelték meg csak a kolléga úgy képzeli el hogy most azért mert Romania minden magáncég, állami,közüzem tele van warez szoftverekkel, természetesen nálunk is a civil lakosság többsége warezol aki melózik nem engedheti meg magának hogy bezárják vagy elvigyék a gépet mert sóher volt kiadni 1000 eurót egy pár szoftverre.

Szerkesztette: sz.attila 2011. 05. 26. 20:22 -kor

1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

#14 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 21:33

@szabo attila oli: Nem most volt az biztos, de itt a HWSW-n is lehetett olvasni a Romániai szoftverkalózkodási helyzetről, meg BSA-ról, azok meg nem magán embereket szívatnak (főként), úgyhogy talán van alapja amit mondtam, az meg, hogy valaki azt hiszi, hogy Romániában nincs mit enni úgy egészében nincs köze ahhoz, amit mondtam. Példák ellenpéldák persze mindenhol vannak.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#15 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 26. 21:36

@szabo attila oli: Ilyet se nem állítottam, se nem képzeltem. :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#16 Felhasználó inaktív   Imurai 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 27. 09:43

@Raynes: évekig (jó, másfélig) nem tudtam rájönni, miért nem olvassa anyám asztalija a dvd-imet. Kiderült, a CDBurnerXP a ludas. Az ősrégi nero-val semmi gond...

#17 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 27. 13:17

@Imurai: gondolom most a családi videókról beszélünk, khm... :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 27. 14:27

Üzenet megtekintéseIdézet: hack69 - Dátum: 2011. 05. 26. 21:17

Én a zikszpé beépítettjével nyomom, mert megérdemlem. Néró van OEM (kaptam az íróhoz), de nem izgat. HAHAHA ROTFL

Ezt el is felejtettem. XP-nek van beépített írója. Van context menüs része és parancssori nyomoréksága is, de sosem használtam. Nincs nagy bizadalmam benne, pedig lehet használható. Sokáig OEM Neróval toltam (másik gépen is, ahol már nem számított legálisnak), de elegem lett, hogy mindig újra kell telepíteni. Jött az ImgBurn, amivel teljesen meg vagyok elégedve, elég csak felmásolni, Win reinstall nem érinti. A Neróra túlzottan rászoktak az emberek és sokan ki sem próbálnak mást.

Üzenet megtekintéseIdézet: Imurai - Dátum: 2011. 05. 27. 10:43

évekig (jó, másfélig) nem tudtam rájönni, miért nem olvassa anyám asztalija a dvd-imet. Kiderült, a CDBurnerXP a ludas. Az ősrégi nero-val semmi gond...

Meglehet. CDBurnerXP-t nem használok, nem érzek kényszert a váltásra. Csak azért írtam, mert népszerű program az is. Ilyen gond nincs az ImgBurnnel. Azt is hozzá kell tenni, hogy asztali lejátszóra és TV-re USB-n viszem a néznivalót. Alig írtam hozzá pár DVD-t, akkor, ha másnak is kellett lemezen.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#19 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 27. 15:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Socket - Dátum: 2011. 05. 26. 22:33

@szabo attila oli: Nem most volt az biztos, de itt a HWSW-n is lehetett olvasni a Romániai szoftverkalózkodási helyzetről, meg BSA-ról, azok meg nem magán embereket szívatnak (főként), úgyhogy talán van alapja amit mondtam, az meg, hogy valaki azt hiszi, hogy Romániában nincs mit enni úgy egészében nincs köze ahhoz, amit mondtam. Példák ellenpéldák persze mindenhol vannak.

Mondjuk ezek a kalózkodási számok leginkább hasraütéses alapon készülnek, nyilván nem lehet normálisan felmérni, szóval annyit is ér az egész.

#20 Felhasználó inaktív   Diezel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 71
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 28. 08:30

Én nem tudom, mi lesz ebből a mindent ingyen világból. Nem akarunk pénzt adni semmiért, de elvárjuk, hogy mi sok fizetést kapjunk. Miből kapjunk sok fizetést, ha mások is ingyen akarnak mindent, és a mi termékünket sem veszik meg?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó