HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Telenor Hipernet - 3G a végletekig - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Telenor Hipernet - 3G a végletekig Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 06. 01. 13:45

Augusztustól mindhárom hazai mobilszolgáltatónak lesz HSPA+ technológiájú 3G-szolgáltatása, a Telenor a tervek szerint ekkor indítja a legfeljebb 21 Mbps sávszélességű mobilnet-elérést, Hipernet néven.
https://www.hwsw.hu/hirek/46807/telenor-3g-hspa-hipernet-internet-mobilnet.html

#2 Felhasználó inaktív   max-pain 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.098
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 13:45

LTE TDD itthon?

#3 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 14:13

nagyon sűrű a nap!

A letöltési sebesség a T-Mobile-nál a legnagyobb a hazai mobilszolgáltatók közül. Ezt a független, német P3 Communications mérnöki iroda legfrissebb tanúsítványa is igazolja.
http://www.p3-group.com/communications/en/competences_and_services/service_certification.html

Vagyis Vodafone által agyanajnározott cég a T-t hozta ki győztesnek... hihetetlen
)

#4 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 14:14

http://index.hu/tech/2011/06/01/a_p3_szerint_a_t-mobile-e_a_leggyorsabb_mobilinternet/


#5 Felhasználó inaktív   hiperceleb 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 14:27

Mind a 3 szolgáltató egy kalap szar!A rabló trémobil is!Minek növelik a sávszélt?500 vagy az 1 gigás csomagokra?nevetséges..

#6 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 15:33

no és a felhordóhálózat? minden egyes szektornak van néhányszor 21 mbit sávja a gerinc/BIXig??? gondolom 3-4 user azért kap 21mbitet de sokkal több nemigen, ez a cellalimit, a cellának meg lehet 50-100mbitje? sokkal több nemigen... aztán a gerincnek? egy vidéki városban?

#7 Felhasználó inaktív   gonosz maci 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 16:04

Ez itt a Panonor saját sebességmérő műszere:
http://www.telenor.hu/internet/sebesseg/
Szeretném azt hallani, hogy bárkinek is mutat 5mbps feletti letöltési sebességet mobilon; én még soha nem mértem rajta 3,1mbps fölött; de inkább csak KETTŐ körüli az érték.

#8 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 16:05

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2011. 06. 01. 16:33

no és a felhordóhálózat? minden egyes szektornak van néhányszor 21 mbit sávja a gerinc/BIXig??? gondolom 3-4 user azért kap 21mbitet de sokkal több nemigen, ez a cellalimit, a cellának meg lehet 50-100mbitje? sokkal több nemigen... aztán a gerincnek? egy vidéki városban?

Hát a csomagnak megfelelő adatforgalmat evvel az értékekkel el lehet érni fél óra alatt aztán fordulónapig leshet az ügyfél a lekorlátozott netjével.Hipergyorsan ráfog eszmélni hogy erre nincs szüksége:)

Szerkesztette: djculture 2011. 06. 01. 16:06 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#9 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 17:12

Érdekes ez a fajta teszt is, bár nem mobilnettel mértem, ugyanolyan eredményt hoz, mint a Speedtest.net, vagyis például feltöltési irányban sosem hoz maximumot, miközben pl. torrenttel ki tudom a vonalamból hozni a maximális felfelé irányuló sebességet, szerintem itt nagyon sok köze van az alkalmazott protokollnak.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#10 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 17:38

Tisztelt cikkíró, az utolsó bekezdés szakmailag kifogásolható. Hogyan indítana bárki is addig kereskedelmi LTE szolgáltatást, míg a jogszabályi feltételek nem adottak? Ha nincs lehetőség, akkor élni sem lehet vele! És ha lesz lehetőség, akkor lehet, hogy élni fog vele és elsőként fogja elindítani. De ha nem elsőnek indul, hanem pl. 1 hónappal később másodiknak akkor mi van? Mi múlik ezen? Kicsit túl van lihegve.

gonosz macinak üzenem, hogy augusztusig nem is fog nagyon 5Mbps sebességnél nagyobbat mutatni, pont erről szólt a cikk...

#11 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 01. 20:08

Vajon miért nem lehet már ezen a Telenoros híren meglepődni? :)
"Légy szerény mint én..."

#12 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 02. 09:30

@djculture: teljesen igazad van :)

#13 Felhasználó inaktív   343i 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 02. 10:58

Adatforgalmi csomagokban is versenyezhetnének, csak kár, hogy nem lenne győztes, és mindenki az utolsó helyen végezne :)

#14 Felhasználó inaktív   Matykó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 841
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 03. 00:05

Nekem 500 megás csomagom van de eddig csak egyszer mentem 100 mb fölé. netezek és mailezek naponta, a teló lóg a 3G-n, de még így sem megyek soha fölé...

Filmet meg nem telefonon streamelek :)

#15 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 03. 09:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Matykó - Dátum: 2011. 06. 03. 01:05

Nekem 500 megás csomagom van de eddig csak egyszer mentem 100 mb fölé. netezek és mailezek naponta, a teló lóg a 3G-n, de még így sem megyek soha fölé...

Filmet meg nem telefonon streamelek :)

Ja de akkor még a mostani számodra elérhető sávszélt se használod ki,100mb adatforgalomhoz totál fölösleges a nagy sávszél.

Szerkesztette: djculture 2011. 06. 03. 09:26 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#16 Felhasználó inaktív   pitius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.990
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 03. 10:51

Üzenet megtekintéseIdézet: szomova - Dátum: 2011. 06. 01. 15:13

nagyon sűrű a nap!

A letöltési sebesség a T-Mobile-nál a legnagyobb a hazai mobilszolgáltatók közül. Ezt a független, német P3 Communications mérnöki iroda legfrissebb tanúsítványa is igazolja.
http://www.p3-group....tification.html

Vagyis Vodafone által agyanajnározott cég a T-t hozta ki győztesnek... hihetetlen
)


Öööö..a linkre kattintva az derül ki, hogy tavaly novemberben a Vodafone volt a leggyorsabb, míg ezév áprilisában a T-mobile...

#17 Felhasználó inaktív   Okostojás 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 12. 20:30

A cikk valoban tullihegi a temat nagyon. A Telenor frekvenciai megvannak es termeszetesen minden engedelye is ahhoz hogy szolgaltasson LTD savban. Eleg busasan megfizette az arat hogy semmifele torveny modositas ne kelljen hozza. Ez eleg szakmaiatlan duma volt. Realisan minden cellatol a BIXig gigabites vagy optikai kabel kellene, hogy a 21Mbit erezheto legyen legalabb a cellara felcsatlakozok 51% a eseten. Addie ez csak statisztikai es elmeleti adat. Azt meg felfogni nem tudom mitol van, hogy mindharom szolgaltatonak ugyan az a sarga csapat taknyolja a halozatot, ugyan azokkal a fizikai adottsagokkal, aegis az egyik par kbps al gyorsabban tolt le es ez mar olyan hirertek, amivel lehet fenyezni magat a szolgaltatoknak.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó