HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Sportos és kecses mobilokkal újít a Sony Ericsson - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Sportos és kecses mobilokkal újít a Sony Ericsson

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 06. 23. 11:59

A Sony Ericsson két új, androidos okostelefonról rántotta le a leplet: érkezik a stílusos, alumíniumburkolattal ellátott Xperia ray, és a csepp-, por- és ütésálló active.
https://www.hwsw.hu/hirek/46922/sony-ericsson-xperia-ray-active-android-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   arn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 28.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 11:59

az also szimpi lenne a "kulcstarto nelkul"...

#3 Felhasználó inaktív   hunsly 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 12:06

Nekem meg pont ezért tetszik. :)

#4 Felhasználó inaktív   Nikuyome 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 13:03

Üdvözölendő, hogy nem azt az alsó kategóriás ujjlenyomatgyűjtő fosplasztikot alkalmazza a gyártó mint a 100 ezer(arc, play, neo) fölötti készülékein. Úgy látszik nem volt a kezükben fele annyiba kerülő omnia7, wave 1-2, vagy azonos árú htc, azok minőségiek, az SE készülékei szerintem meg nem.

#5 Felhasználó inaktív   mrlujoak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 15:05

@Nikuyome: hmm, mintha az SGS és az SGS2 is fosplasztik lenne... :) LG2X?
Egyébként meg de, épp ezen készülékek születésével látszik, hogy volt a kezükben omnia7, wave...

Amúgy volt egy harmadik bemutatott készülék is: Sony Ericsson txt.
Az nem okos, alsókategóriás, üzenetkezelésre kihegyezett alapmodell, fektetett QVGA kijelzővel, QWERTY billentyűzettel...
Kár, hogy az kimaradt a cikkből...



#6 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 15:47

Hú de mekkora kár volt azt a bumszli kulcstartót rátenni a másodikra... Innentől 16 éves életkor felett szerintem vállalhatatlan.

#7 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 16:24

@lugosi: minden vállalható, csak rajtad múlik...

#8 Felhasználó inaktív   Nikuyome 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 16:32

@mrlujoak: De beismered, hogy méltatlan az anyaghasználata az összes drága SE-nek?:)
Az sgs2 meg minimum dupla olyan vassal van szerelve, és szerintem az a ciki, hogy az Arc gyengébb hardverrel van megáldva, mint az első galaxy, mivel a samsung saját procija a Hummingbird+sgx540 még mindig combosabb, mint a scorpion+ adreno205.
Veled mondjuk értelmetlen leállni beszélni, mert az SE-nek dolgozol. :)
Egyébként ha olvastad korábbi hozzászólásaimat láthattad, hogy cikiztem a galaxy-k anyaghasználatát.
Csak én tudod nem hallgatom el a hibákat, mint te a SE-vel szemben:D

Lugosi: hú ezért a kommentért mit fogsz kapni:D


#9 Felhasználó inaktív   Nikuyome 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 16:50

UnA: Azért van egy raklap olyan munka ahol ha ilyen gyerektelefonnal jelensz meg, nem vesznek komolyan, vagy kinéznek, és még mindig sokkal jobban emberszámba vesznek egy kevesebbet tudó e71/72-vel.

#10 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 17:00

Üzenet megtekintéseIdézet: lugosi - Dátum: 2011. 06. 23. 16:47

Hú de mekkora kár volt azt a bumszli kulcstartót rátenni a másodikra... Innentől 16 éves életkor felett szerintem vállalhatatlan.

Szerintem a "sportos" jelzőbe belefér az, hogy magadra akaszthasd, és ne hagyd el futás, vagy bringázás közben.
Nem nyakba akasztásra gondoltam, az egy baromság.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#11 Felhasználó inaktív   mrlujoak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 24. 01:18

@Nikuyome: Hú, milyen frusztrált vagy, mert válaszoltam.
Senki, én sem vitattam, hogy melyik alatt milyen vas van. Ezzel mindig akkor jönnek a júzerek, amikor már semmi egyebet nem bírnak felhozni.

Egyébként meg nem, nem hallgatok el hibákat. Mert nem a SE-nak megy tönkre csak úgy a hangszórója, hanem a Defy-nak. Nem a SE melegszik, hanem az SGS2 meg a 2X. Nem a SE-nak van rosszul ragasztott kijelzője, hanem a 2X-nek...

Az a hihetetlen vas, ami az SGS2 alatt van meg tök jó, csak kár, hogy maga az android nem nőtt még fel hozzá...
Majd a következő verzió...

Egyébként köszi, igazán jól esik, hogy beszélni is kár leállni velem. Végül is csak emberek vagyunk, és senkit sem küldtem el melegebb éghajlatra...

Lugosi meg a saját, szubjektív formaítéletét mondta el, amiért az ég egy adta világon sem ítélhető el. Neki nem tetszik. Ennyi.

#12 Felhasználó inaktív   Nikuyome 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 24. 03:07

@mrlujoak: Hogy beszéljen veled az ember, ha a kérdésre sem válaszolsz? Gyenge az anyaghasználata a 100+os SE-knek, igen gyenge. Válaszoltam helyetted.
Ja az x10-nek olyan halk, hogy alig lehet hallani, hogy mit mondanak, a kijelzője az egyik legérzéketlenebb cp kijelző ami létezik, nem bírja el az új játékokat a vas alatta, bekamuzták ezek a szépfiúk, hogy nem képes több ujjas érintésre, de képes gyenge dualtouch-ra, csak sok játékban használhatatlan, a szarfos 1.6-al jött ki, és összetette az ember a kezét, hogy kinyögték azt a 2.1-et.
Az x10 mininek meg használhatatlan volt a telefonkönyve, az egyik szenzor meg tömegesen beszart bennük és cserélni kellett akárcsak a defy hangszóróját, az már mellékes, hogy olyan gyenge kijelzőt nem sok okostelefonba raknak, fakó pixeles szutyok.
Az x10 mini pro meg recseg ropog, szintén használhatatlan kijelzővel.
A kezelőfelület meg egy borzadály főleg olyannak aki használt előtte sense-t.
Szóval megint csak terelsz, és mindent a szőnyeg alá söpörsz ahogy szoktad, rákened a dzsuvát másra.
Még csak nem is keresgéltem, de ha keresném a hibákat mint ahogy te a konkurenciánál vagy 10 oldalnyi SE betegséget összerittyenthetnék neked.
Elnézést a helyesírásért, hajnal van.

#13 Felhasználó inaktív   arn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 28.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 24. 05:54

@csozsi: hova akasztom fel ezzel? en sportolok rendszeresen, de nem tudom elkepzelni, hogy hol jo, hogy ez lifeg vmire biggyesztve.

#14 Felhasználó inaktív   attila_toth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 24. 08:01

Ha az active-hoz lenne valami tartozék, amivel kerékpárkormányra rögzíthető, akkor elgondolkodnék rajta.

#15 Felhasználó inaktív   Nikuyome 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 24. 08:36

@mrlujoak: Az volt a legjobb amikor azt mondtad, hogy az x10 1.6-al milyen penge, meg így meg úgy, hát kérlek szépen tetű lassú volt, és marha sok program el sem indult rajta pont az 1.6 miatt. Szóval sokkal jobban jártak volna a felhasználók ha hozzá sem nyúl a SE, és inkább frissel dobja piacra, úgy is sokkal jobb alternatív kezelőfelületek vannak. Az a 384 mb ram meg olyan karcsú, hogy azt el nem lehet mondani, secc perc alatt el lehet használni, és persze a tavalyi konkurensek meg 512-576-al dobálóztak.

#16 Felhasználó inaktív   andrejfej 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 24. 16:11

Szerintem nem rossza az active formája, bár a legtöbb függesztőt a burkolatba süllyesztve lehet látni. Ha nem tetszik a forma, ott a ray.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó