HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Felpörög a hazai online apróhirdetési piac - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Felpörög a hazai online apróhirdetési piac Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 07. 14. 20:51

Újabb csata van kibontakozóban a magyar weben, ezúttal az apróhirdetési piacért küzdenek meg a honos és az új szereplők. Az apróhirdetési piac sokmilliárdos üzlet, a nyomtatott hirdetési újságok már az utolsókat rúgják, az új belépők pedig felpezsdíthetik a versenyt.
https://www.hwsw.hu/hirek/47051/jofogas-shibsted-aprohirdetes-online-kereskedelem-vatera-ebay.html

#2 Felhasználó inaktív   Cico 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 14. 20:51

A jófogás tény, hogy felpörgette az apróhirdetési piacot, és ha a régiek nem akarnak lemaradni, akkor kénytelenek lesznek egy kicsit beleerősíteni. Érdekes lesz még a tematikus apróhirdetési oldalak (ingatlan, autó) hogy viszonyulnak a jófogás színre lépéséhez, és vajon megtudja-e törni az eddigi piacvezető weboldalak régóta tartó "uralkodását"

Az ebay szerepe szerintem alul értékelt a jövő szempontjából, ha elérhető lesz a licit, és eladás, akkor a vaterának nem lesz esélye.

#3 Felhasználó inaktív   pocak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 14. 22:34

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én szívesebben nézelődök az ingatlanbazar.hu-n, mint bármelyik másikon. Szebb, barátságosabb, jobb, legalábbis nekem jobban tetszik.
Pocak

#4 Felhasználó inaktív   unkown 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 15. 08:36

ha beírom a keresőbe, hogy eladó bicikli, ott az adwordsos hirdetésben is első az epressz és a találati listában is.. bár nekem ha eladó cuccom lenne tuti nem a jofogas.hu-n adnám el, ronda is és jelentéktelen is.
(firefox alatt nem lehet bejelentkezni, elég lol...)

#5 Felhasználó inaktív   Charybdis 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 15. 08:38

Az Expressz nagyon silány minőségű. A hirdetések nagy része rossz kategóriában van, másik részük átverés, megint másik részük spam. Az álláshirdetések a leggagyibbak, képes néhány cég egysoros álláshirdetést feladni, amiből semmi nem derül ki. Jó lenne, ha egy értelmesebb oldal venné át az Expressz helyét, ahol létezik a moderáció.

#6 Felhasználó inaktív   g0m3z 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 15. 08:52

Hát ennek a Pereszteginek biztos jó kapcsolata van a szerkesztőséggel is, vagy csak eleget fizet egy ilyen reklámcikk megírásáért. :)

Lehet, hogy a második a piacon, de negyede forgalmat bonyolít az expresszhez képest.



#7 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 15. 10:26

"az apróhirdetés leginkább a személyes találkozást preferálja, s nem a csomagküldést."

szerintem meg mindenki az információt preferálja. ha ott van pár kép és értelmes a leírás mi értelme elvinni magam drága pénzért valahova? nyilván értéktől meg árutól is függ, de alapból nincs ilyen preferencia szerintem.

#8 Felhasználó inaktív   nemecsek 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 17. 08:00

A jofogas.hu webdesignere azért arra ügyelhetett volna, hogy a logo ne egy rosszul tömörített ócska kép legyen. Még a fehér háttér is látszik a vajszínű alapon. Azért ez már évekkel ezelőtt is gáz volt...

#9 Felhasználó inaktív   nemecsek 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 17. 08:03

@fietspump: Azért, mert nem kívánok szállítási költséget fizetni sem a postának, sem egy futárnak.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó