HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Optimista a Telenor, de mire fel? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Optimista a Telenor, de mire fel? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 07. 21. 09:46

Bízik a magyar gazdaság növekedésében és a "stabil jogi környezetben" a Telenor Magyarország, mely a második negyedévben újra romló pénzügyi eredményeket jelentett. A cég az adatszolgáltatások felfutásában látja a kiutat a nehéz helyzetből.
https://www.hwsw.hu/hirek/47080/telenor-mobil-mobiltelefon-szolgaltato-negyedev.html

#2 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 09:46

hálózatmodernizáció?? Röhögnöm kell!! Telenoros barátnőm cége a "hálózatmodernizáció" óta tapasztal meg nem érkezett SMS-eket ki nem csörgő hívásokat! ÓCÓ kínai cucc! Inkább ne nyúltak volna hozzá.

#3 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 09:48

Minden respect a T-Mobile-nak hogy nem nyergeltek át egy kínai beszállítóhoz..

#4 Felhasználó inaktív   hadan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 11:19

Én igazából azóta érzem a Telenor hanyatlását amióta átkeresztelték. Azt várták, hogy a név hallatára egy csomóan fognak várakozni a boltok előtt, hogy ügyfelek lehessenek. Nem ez történt. Egy amúgy is telített piacon sültgalambot várni pusztán egy névváltoztatással elég érdekes dolog. Az emberekben benne volt a Pannon név, úgy gondolták (hibásan), hogy a Pannon egy magyar cég. Számomra a Pannon név sokkal hangzatosabb, jobb volt. A Telenor név visszataszító, valamiért idegenkedek tőle.
A Telenor sajnos későn kapcsolt, ügyfeleket veszített, amikor a Vodafone és a T-Mobile csatáztak az év elején. Meg sem szólalt. Majd most előjött a hiper-szuper tervével a Hipernettel, ami olyan csúcs szuper Debrecen kellős közepén, hogy egyszer csak gondol egyet és nem akarja megnyitni a weboldalakat (mobilnet + laptop). Ezaz ZTE hajrá!
Nem mondom, hogy a többi szolgáltató jó. Egyik se jó. Eddig a Vodafone-nál és a T-Mobile-nál találtam meg a nekem megfelelő ajánlatokat. Voltam Pannonos is, amíg meg nem találtam a Vodafone által nyújtott legjobb kedvezményt: hálón belül 9 kívül 18 és ez havi 590Ft. Most éppen T-Mobile-os vagyok.

#5 Felhasználó inaktív   Slapic 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 85
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 12:02

Nálunk a céges szerződés nemrég járt le egy másik szolgáltatónál. Ilyenkor szokás szerint megkérdezzük a másik két szolgáltatót is, hogy mit tud ajánlani. A Telenort két úton keresztül is megkerestük. Egy ismerősön, aki ott dolgozik (nem értékesítő, de fel tudta venni a belső rendszerbe az ajánlatkérést) és a weboldalukon is kitöltöttem az érdeklődő formot, mint céges előfizetés után érdeklődő.

Egyik megkeresésre SEM válaszoltak SEMMIT. Se egy hívás, se egy e-mailben elküldött ajánlat, semmi.

Akkor mégis mit várnak?!


#6 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 12:23

@hadan: "Majd most előjött a hiper-szuper tervével a Hipernettel, ami olyan csúcs szuper Debrecen kellős közepén, hogy egyszer csak gondol egyet és nem akarja megnyitni a weboldalakat (mobilnet + laptop). Ezaz ZTE hajrá!"

Hogy mondhatsz véleményt egy olyan dologról (Hipernet), ami még nincs is? Most épül a hálózat, ami van, azt is csak tesztelik. Az egész hálózatot élesben cserélik, persze, hogy sok a kimaradás.

#7 Felhasználó inaktív   erdeklodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 13:08

A névváltoztatás szerintem is csak pótcselekvés volt, (bugyirózsaszínéknél szintén) de hát biztos kinézték már a haveri céget, aki új arculatot tervez.

Addig nem beszélhetünk versenyről, amíg magán felhasználóknak csak perc alapú csomagot nyújtanak.
Másrészt hogy is van az, hogy az "állítólagos" flottákkal töredékárat lehet elérni, mint amit a mezitlábas ügyfeleknek kell fizetni.
Minden ez, csak nem verseny.

#8 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 14:12

És ebben az alig versenyben is jól megérdemelten a telenor van leghátul.
"Légy szerény mint én..."

#9 Felhasználó inaktív   hadan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 14:34

@Shran: Én annyit tudok, hogy ismerősömmel el kellett volna valamit intéznünk a neten, de egyszerűen nem akarta betölteni a weboldalakat. Megkérdeztem (ugyanis neki van mobilnete) azt mondta hogy korábban is tapsztalt ilyeneket. Engem abszolút meggyőzött/meggyőztek csak Vodafone ill. T-Mobile, a Telenor pedig felejtős.

Próbálkozgatnak még a Djuice ill. RedBull Mobile fenntartásával, de nem igazán akar sikerülni. Igazából, ha LTE hálózatokra állnának át na az lenne a Hipernet. Ez csak a HSPA+, a 3G-vel elérhető legnagyobb sebesség.

#10 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 07. 21. 14:44

@hadan: lesz LTE, már csak a papírokat kell aláírni....

#11 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 14:51

@Bodnár Ádám: Kit érdekel az lte. Még a 3g is agyonkorlátozott drága szemét. Mit akarnak egy kb. 20-30 megabites nettel? Jah... Még jobban lehúzni.

#12 Felhasználó inaktív   Yodabacsi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 15:36

Kicsit erősen lenézitek a Telenort. Ugy látom csak azok írnak ide róluk rosszat akiknek volt csalódásuk, vagy hallottak valakit akinek volt. A többi felhasználó meg csak használja a szolgáltatásokat és nem dícséri.
Ahogy az ételnél is igaz, a legjobb dícséret a csend, mert megeszik az ételt.
Nem védem a Telenort, mert az ajánlataik nem a legszuperebbek pár tíz ft eltérés van a T-hez képest (lakossági) de azért durva azt állítani róluk hogy kakik.
Az előző management jobb volt az tény, amióta a norvégok átvették a vezetést, nem látnak bele rendesen a magyar helyzetbe, és ez látszik is a csomagokon. Remélem észreveszik, hogy kéne a magyar speciális piacot ismerő szakember a vezetésbe.
Az LTE és megfelelő mennyiségű sávszélesség még az előző management huzása volt.

#13 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 07. 21. 15:43

@Yodabacsi: hogy érted hogy a norvégok átvették az uralmat? sose volt magyar vezetője a Telenornak/Pannonnak... (Christopher Laska, Anders Jensen, Ove Fredheim, Klaus Holgaard Rasmussen, Bjrn Johan Flakstad voltak az eddigi CEO-k, jó, nem mindenki norvég, de nem hinném hogy ez sokat változtat a lényeg szempontjából)

#14 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 16:34

@hadan: Tudod, a legnagyobb vicc, hogy a szomszéd ház tetején van egy T-s antenna... Innen látom az ablakból, szép, bár egy vihar óta javításra szorulna. Plusz, van még egy másik is, de az messzebb. (Biztos a T-é, mert azt mondták, mikor megkérdeztük.)

A lényeg! Ez a T-Mobile net olyan, mint a mesében!
Hol volt, hol nem volt, vagyis, hol van, hol nincs. :) Egy idő után szó szerint elfogy. :)

#15 Felhasználó inaktív   Yodabacsi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 16:44

@Bodnár Ádám: György Miklós is volt vezérigazgató, meg nagyfönök. Nah az ő távozása után lett ez a furcsa korszak a Pannonnál:)

#16 Felhasználó inaktív   kintekunta 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 17:04

Tudtok hasonló cikket linkelni a többi szolgáltatóról is?Lehetőleg összehasonlítható adatokkal, nem tudom, hogy milyen részvényt vegyek.

#17 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 07. 21. 17:27

@kintekunta: a magyar Telenor Zrt formában működik, az itthoni Vodafone szintén, egyedül Magyar Telekom részvényt tudsz venni :)

#18 Felhasználó inaktív   kintekunta 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 17:31

és vegyek?

#19 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 19:34

@kintekunta: ugye csak szopatod őket?
optimista a hwsw, de mire fel...
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#20 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 21. 20:33

mert persze az elet mas teruletein sokkal igazibb verseny van. Ö, hol is? Ja sehol, egyetlen pelda sincs ra. Szidjuk a legtisztabb szektort, köpködjunk jo magyarosan. Egeszseg legyen meg terero!

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó