HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nem jár automatikusan a mobilnet a T-Mobile-nál - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nem jár automatikusan a mobilnet a T-Mobile-nál Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 07. 29. 10:44

Szeptember 1-től nem aktiválja minden új előfizetője számára a NetStart internet-opciót a T-Mobile, ezzel a cég eleget tesz a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság határozatában foglaltaknak.
https://www.hwsw.hu/hirek/47124/t-mobile-mobilnet-netstart-internet-nmhh.html

#2 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 10:44

azért kíváncsi lennék, h az ilyen számlázzunk heroinárban egy nagy büdös lóbrénót kapcsán összesen mennyi bevételhez juthattak. mert ennél gerinctelenebb lehúzást ritkán gondoltak még a világtörténelemben. gondolom sokan nem álltak le velük pereskedni.
és előre szólok, ha valaki a hülyejúzer megérdemelte, minek neki okostelefon, miért nem olvasta a szerződést mantrával jön, nagyon-nagyon-nagyon ocsmányul fogok vele viselkedni.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#3 Felhasználó inaktív   vanabble 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 105
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 10:48

Egy normális világban ezért olyan bírságot kapott volna a szolgáltató, hogy a bírság összege a többszöröse lenne az elcsalt összegeknek. Itt meg csak kapott egy ejnyebejnyét, majd cinikusan azt mondta, hogy újakat nem aktivál, de a régieket még szívatja tovább a 10e forintos index címlappal.

Ez botrány.

#4 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 11:07

Ezek szerint még bő egy hónapig lehet 38 megáért 50ezret kérni.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#5 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 12:35

Néha nevetséges ez a bürokrácia. Mi a francért van lehetőségük még másfél hónapig szívatni az embereket? Ha már egy éve nem lenne szabadniuk aktiválni a lehúzós csomagjukat, akkor is késő lenne. (Lévén teljesen nyilvánvaló, hogy a NetStart lehúzásról szól.)
Mindamellett persze az is hülye, akinek nem tűnik fel, hogy nem fizetett elő az internetre és mégis van net a telefonján.
Az meg még hülyébb, aki úgy vesz okostelefont, hogy nem vesz hozzá rendes net csomagot. (Nehéz nem arra gondolni, hogy csak divatból vesz új telefont.)

#6 Felhasználó inaktív   Silco 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 12:37

Sajnos ebbe én is belefutottam, de a Telenornál. Egy mostmár fapadosnak számító 6555-össel sikerült 5MB-ot forgalmazni röpke 13 perc alatt...

#7 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 13:06

Csak szeptember után? Gondolom a válságadót ebből finanszírozták már párszor visszamenőlegesen is, profittal.

#8 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 15:35

8évig nem zavarta az NHH-t...
A T 30napon beül intézkedett. Az új ÁSZF viszont nem tud előbb hatályba lépni, mivel ott is 30nappal előre kell kihirdetni...Ez NHH előírás... Kissé viccesen saját bürokratikus csapdájukba esnek....


#9 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 17:42

Ideje volt, engem is lehúztak 2e forinttal ezzel a mutatvánnyal.
Szemét banda.

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#10 Felhasználó inaktív   csuhi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 19:13

Ennek a határozatnak örülök. Egyúttal a hangpostát is belevehették volna, az is ugyanez a kategória (nálam legalábbis).

#11 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 20:17

Üzenet megtekintéseIdézet: csuhi - Dátum: 2011. 07. 29. 20:13

Ennek a határozatnak örülök. Egyúttal a hangpostát is belevehették volna, az is ugyanez a kategória (nálam legalábbis).

Miért, a hangpostának is díja van? Vodánál nincs. Mondjuk én rámondtam, hogy ne hagyj üzenetet, mert úgysem hallgatom meg, és nem is hívlak vissza... és működik.

Viszont az okostelefont odaadtam a gyereknek, mert nekem az többet ér hogy az ősi GX 25-ösöm még mindig napokig bírja egy aksitöltéssel, a gyereknek meg amaz ér többet. Na ennek a Sharpnak az egyik gombjához a főképernyőn hozzá van rendelve a WAP, de úgy ám, hogy nem lehet azt deaktiválni. Ez amúgy a legtöbb esetben a vissza / kilépés / mégsem gomb. Ha valami molyol kilépéskor és megnyomom még 1x, mert talán nem nyomtam először elég erősen, hát kilép és utána indítja a webezést...

Szerkesztette: hkpk 2011. 07. 29. 20:21 -kor


#12 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 20:40

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2011. 07. 29. 21:17

Miért, a hangpostának is díja van? Vodánál nincs. Mondjuk én rámondtam, hogy ne hagyj üzenetet, mert úgysem hallgatom meg, és nem is hívlak vissza... és működik.

Ahany ember belefut a hangpostadba (es nem tud/akar gyorsan piros gombot nyomni a sip kozben), annyi ember fizet tokfoloslegesen par masodperc/egy perc (dijcsomagtol fuggoen) hivasdijat, melynek egy resze a mobilszolgaltatodnal kot ki. Na meg ugye az uzeneteket meghallgatni is penzbe kerul. Nem lett volna celszerubb kikapcsolni a francba ha nem hasznalod? :omg:
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#13 Felhasználó inaktív   sikoly_mester 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 265
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 21:27

Arról nem is beszélve, hogy a T-mobil iphoneokat sózott rá az aranytárskártyás embereire meglehetősen kis összegért cserébe. Aki viszont volt olyan óvatlan, hogy nemmel felelt arra kérdésre, hogy kér e mobilnetet mellé, az a hónap végén szembesült a 100 ezer forintokra rugó számlával.

Ez nem csak etikátlan volt, hanem az apple-lel való szerződésszegés is, mivel anno az iphonet kizárólag az apple által jóváhagyott iphone konstrukciókban árulhatták, amihez mindenképpen csatolva kellett volna legyen mobilnet is. Mégpedig abból a megfontolásból, hogyha a júzer megveszi az appstoreban 2 dolcsiért az angry birds-t, akkor ne kelljen még 50 dolcsit fizetni a letöltéséért.

Az, hogy ilyen szerződés létezett az exkluzív mobil szolgáltatók és az apple között az tény. Az pedig, hogy a T-mobil ezt felrúgta pedig szerződésszegés. Kíváncsi vagyok az alma mit szólt volna ehhez, hogy így lejáratja a brandet a kedves honi T-mobil.

#14 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 21:33

Üzenet megtekintéseIdézet: asdf - Dátum: 2011. 07. 29. 21:40

Ahany ember belefut a hangpostadba (es nem tud/akar gyorsan piros gombot nyomni a sip kozben), annyi ember fizet tokfoloslegesen par masodperc/egy perc (dijcsomagtol fuggoen) hivasdijat, melynek egy resze a mobilszolgaltatodnal kot ki. Na meg ugye az uzeneteket meghallgatni is penzbe kerul. Nem lett volna celszerubb kikapcsolni a francba ha nem hasznalod? :omg:

Hát aki fel mer hívni, annak ennyi jár.. :rolleyes:

#15 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 22:47

Szept1-tol hulyebiztos a rendszer a T-nel. Egy szolid 10k-s tanulopenz/mobilnetcsomagra tereles van beepitve.
A masik ket szolg egyelore meg veszelyes :)
btw Nem ertem, oket mert nem kertek meg a valtoztatasra.

#16 Felhasználó inaktív   sikoly_mester 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 265
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 23:34

Mellesleg van az EU-ban adat roaming plafon. Ha jól emlékszem, akkor 15ezer forintnak megfelelő euro. Ha az ember túllépi, akkor külön kell jelezni a szolgáltatónak, hogy igen, szeretnék egy kisebb vagyont elroamingolni, nem egy youtube videó ragadt be. Ezután aktiváljak csak újra.

Bár gondolom ez csak a roamingra vonatkozik, belföldön a szolgáltatók annyit szívnak ki az emberből, amennyit akarnak.

#17 Felhasználó inaktív   Slapic 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 85
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 29. 23:43

@Watt: Nem biztos, hogy hülye. Nálunk a céges kártyákra a T valamikor "menet közben" (nem szerződés kezdetkor) aktiválta ezt a kedves csomagot (ez kb. 2 éve volt). A kollégáknál lévő okostelefonok (amikhez amúgy semmi szükség nem volt netre) erre örömmel lecsaptak és forgalmaztak. Aztán jött a nem kicsi számla (nem volt persze annyira vészes, de pár tízezer forinttal megnőtt). Aztán ment vissza a T-nek a nem kicsi számla, hogy mi ilyet nem kértünk, azonnal kapcsolják ki a nem kért szolgáltatást és írják jóvá a forgalmi díjakat (amelyik telefonon kellett net, arra meg volt rendelve a megfelelő csomag). Jóváírták minden probléma nélkül. Ebből is jól látszik, hogy tudták, nem teljesen tisztességes amit csinálnak...


#18 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 30. 10:01

Üzenet megtekintéseIdézet: szomova - Dátum: 2011. 07. 29. 23:47

btw Nem ertem, oket mert nem kertek meg a valtoztatasra.

Mert az eredeti panasz a t-re vonatkozott, oket elkaszaltak, es ennek kapcsan -meg mindig :/ - vizsgaljak a masik ket szolgaltatot. Egyszercsak valamikor -a hivatal malmai ugye lassan orolnek- oket is kotelezik, es akkor majd a voda meg a pannon sem csinalhat tobbet ilyet. Sajnalatos modon ok is csak az uj ugyfelekre vonatkozoan kaphatnak hatarozatot.
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#19 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 07. 30. 11:01

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2011. 07. 29. 21:17

Mondjuk én rámondtam, hogy ne hagyj üzenetet, mert úgysem hallgatom meg, és nem is hívlak vissza... és működik.


Én meg kikapcsoltam.
Make love not Wor.

#20 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 30. 11:06

Ezt már régen kellett volna.
"Légy szerény mint én..."

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó