HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nyolcmilliárd dollárra értékelték a Twittert - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nyolcmilliárd dollárra értékelték a Twittert Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 08. 02. 14:14

Tavaly év vége óta duplájára ugrott a Twitter értékelése, köszönhetően a fokozatosan kialakuló üzleti modellnek. A felhasználók fokozatos terelése a weboldalra illetve a "hivatalos" kliensek felé, valamint a reklámok megjelenése komoly jövedelemhez juttatja a szolgáltatást, ezt értékelik nagyra a befektetők.
https://www.hwsw.hu/hirek/47135/twitter-dst-digital-sky-technologies-facebook-zynga.html

#2 Felhasználó inaktív   DeToX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 430
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 02. 14:14

lufi
.:detox:.

#3 Felhasználó inaktív   deaks 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 02. 16:27

@DeToX: a számból vetted ki a szót :)

#4 Felhasználó inaktív   issti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 02. 17:10

Vessetek meg érte, de a mai napig nem értem mi a fenére való a twitter. A Facebook és az IWIW miért nem elég? Ezeken is megtudom, hogy ki mikor ásított és vitte le a szemetet.
Nyilván velem van a baj, de nem értem.

#5 Felhasználó inaktív   XZoli 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 02. 18:51

hány év múlva fog megtérülni ez a befektetés 100 netán 200 év :)
Szia Zoli

#6 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 03. 09:07

@issti: A twitter nem ad semmi olyat, amit más közösségi vagy blog oldal nem nyújtana. A sikerét az adja, hogy a közösségi oldalakkal ellentétben itt nincs semmi felesleges sallang, teljesen letisztult. A hagyományos blogokhoz képest viszont a bejegyzések rövidsége miatt sokkal áttekinthetőbb.

Üzleti szempontból azért érdekes mert nagyon sokan használják, sok esetben akár elsődleges hírcsatornaként még gazdasági és politikai szereplők is! Ráadásul igazi kihívója ebben a szűk kategóriában gyakorlatilag nincs és úgy tűnik, hogy nem is nagyon lesz, mert mindenki a komplexebb közösségi oldalakkal próbálkozik.

@DeToX:
A közösségi oldalak és blogok adják majd az új hirdetési felületeket. A hirdetésben pedig hatalmas pénz van. A google egy éves reklámbevétele nagyságrendileg annyi amennyit a twitter most ér, akkor miért is lenne túlértékelt? Persze semmi nem biztosítja azt, hogy a twitter nem fog megbukni, de az egész közösségi média terület egyáltalán nem túlértékelt.
Ha valami túlértékelt, akkor az a hagyományos médiák területe. Szerintem.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#7 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 03. 14:52

@philcsy: "mert mindenki a komplexebb közösségi oldalakkal próbálkozik."

Buzz ilyen akarna lenni.

"A google egy éves reklámbevétele nagyságrendileg annyi amennyit a twitter most ér, akkor miért is lenne túlértékelt?"

Mert a már említett cég sorra folytja meg a netes reklámcégeket, amit most a G+ és a Fácse is betöm, ha a megosztásra és közösségre építő reklámra gondolsz kizárólag. A spam pedig sehol nem zsáner, ha lady gága böffenéseit akarom olvasni.

#8 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 03. 18:44

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2011. 08. 03. 10:07

A közösségi oldalak és blogok adják majd az új hirdetési felületeket. A hirdetésben pedig hatalmas pénz van. A google egy éves reklámbevétele nagyságrendileg annyi amennyit a twitter most ér, akkor miért is lenne túlértékelt? Persze semmi nem biztosítja azt, hogy a twitter nem fog megbukni, de az egész közösségi média terület egyáltalán nem túlértékelt.
Ha valami túlértékelt, akkor az a hagyományos médiák területe. Szerintem.

Szerintem pedig éves becsült (becsült, ez fontos, mert a valós számokat titkolják) árbevételük százszorosára értékelni olyan cégeket, akik google, microsoft és hasonló cégekkel versenyeznek, hát izé.
A hagyományos média túlértékelt, ez tény, attól még nem látom azt, hogy hogy a fenébe kalapozna össze egy nyomorult mikroblog szolgáltató évi (na ezt elsőre jól elkúrtam) 1,5 milliárd dollárt? (GOOG számai: 190bn Market Cap, 30 bn Revenue). A google megcsinálja, mert a fél internet a google, de a twitter? Behozza a goog bevételeinek huszadát? Hogyan?

Szerkesztette: xclusiv 2011. 08. 03. 18:48 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó