HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Egyre olcsóbb és egyre többet tud a műholdas net - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Egyre olcsóbb és egyre többet tud a műholdas net Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 08. 05. 20:52

@CAC: nézd, vezetékes internet a 256 kbps-t tudó DSL is, annál ez a szolgáltatás márpedig jobb. Nem is állítottunk mást szerintem. A tesztidőszakkal kapcsolatban meg már elmondtam, hogy ennyire volt lehetőségünk, ennek megfelelően kell értékelni a beszámolót. A vezetékes net árához nem hasonlítottuk, legfeljebb azt állítottuk, hogy lényegesen kisebb az árkülönbség, mint évekkel ezelőtt volt.
Can you hear me, major Tom?

#22 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 05. 21:05

@kisrobert: először azt hittem, házibarkács bármilyen modemre. közben megtaláltam ezeket. csak ugye az a baj, h olyan modem is kell hozzá, ami fogadja az antennacsatit. ehh. így mégse 5k, hanem több.

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#23 Felhasználó inaktív   Seregély 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 05. 22:14

"vezetékes internet a 256 kbps-t tudó DSL is, annál ez a szolgáltatás márpedig jobb."

Azért ez nem biztos szerintem. Ha a 256kb/s forgalmi korlát mentes, akkor a legtöbb esetben használhatóbb, mint a 4gb-os sat csomag. Azért ez az adatmenyiség tényleg nagyon sovány a mai világban. Ha valahova nagyon kell a net, akkor ott gondolom használni is akarják (főleg ha cégről van szó), ha viszont csak mondjuk levelezésre vagy távfelügyeletre kell, akkor meg fölösleges ez a 6mb/s sávszélesség.


#24 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 05. 22:29

Az a helyzet, hogy az egyik elozo munkahelyemen (nemzetkozi) eloiras volt, hogy 2 fuggetlen vonalnak kell lennie. Le kellett ellenoriznunk a szolgaltatokat, hogy a backbone is fuggetlen legyen es veletlen se ugyanazon az uton menjen az adat. De, ha egy markolo elkarmolta volna a bejovo kabeleket, akkor csak neztunk volna.
3G meg felejtos volt akkor, most talan szoba johetne, de en abban annyira nem bizok. Jobban aludtam volna, ha egy ilyet feldobhatpk a tetore es ha barmi lerohad orszagon belul a backup masik vege luxemburgban van:)

#25 Felhasználó inaktív   CAC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 511
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 05. 23:34

Renwick:

Idézet

A vezetékes net árához nem hasonlítottuk...

vs

Idézet

Ennyi pénzért már egy rosszabb minőségű mobilnettel, vagy vezetékes internettel egyébként ellátott területen is meggondolandó lehet a KA-SAT rendszer üzembe állítása...


Ez nálam már az összevetés kategória.

Idézet

...vezetékes internet a 256 kbps-t tudó DSL is, annál ez a szolgáltatás márpedig jobb.

Igen. Sőt a dial-up kapcsolatnál is jobb, csak az a baj, hogy ilyenek már nemigen rohangálnak kis hazánkban. Jópár site-omon megy az Analytics, pont tisztában vagyok a jelenlegi helyzettel.

Szerkesztette: CAC 2011. 08. 05. 23:41 -kor

Zavard össze a Világot: mosolyogj hétfőn!
-----------------------------------------------------------
Eladó cuccok:
2db bontatlan Samsung 3D-s szemüveg
Cooler Master Wavemaster full alu ház
Bolti (csak kipróbálva volt!!) VTX3D 6870

#26 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 08. 06. 10:10

@CAC: van azért ilyen, tény hogy nem tömegesen, de van. Nekik lehet alternatíva a KA-SAT, a cikk semmi többet nem állít.
Can you hear me, major Tom?

#27 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 13:38

@avman: +2300Ft
http://www.ostelsat.hu/fme_csatlakozo_dugasz_crc9_smb_kabelre_E83200.htm



#28 Felhasználó inaktív   blalo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 13:52

100eFt+ÁFA csináld magad beállítással rohadt drága. De még a fele is. Kb. olyan 25-30ezret tartanék max. reálisnak. De itt kinek is kéne ilyen ár/érték arány mellett?

#29 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 13:58

@blalo: Neked nem mindegy? Se így, se úgy nem fizetnél rá elő. De akinek nincs más lehetősége vagy kell egy redundáns kapcsolat a meglévő mellé, az fogja használni.

#30 Felhasználó inaktív   [LL]Neo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 45
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 14:57

Tisztelt fórumozók,

Mivel internet eladásból tartottam el a családomat asszem jogom van beleszólni!

ÉRTSE MEG MINDENKI EZ NEM LEFEDETT TERÜLETEKRE ELÉRHETŐ SZOLGÁLTATÁS!

Példa a gyengébbek kedvéért:

Megépül az M6-os autó pálya, mellé egy benzinkút. Egy kibaszott vájúba tervezte meg az a drága építőmérnök a benzinkút helyét. Rézérpár nincs a környéken, térerő szintén.

Felhívod valamelyik internetszolgáltatót, és közli, hogy 4km-t kell ásni a legközelebbi oszloptól, hogy vezetékes telefonod legyen. Ennek költsége 4M forint aminek a felét te kp. fizeted.

Ha hajlandó vagy ennyit kicsengetni az ásást, amit kétlek, van vezetékes telefonod. és egy béreltvonali interneted 80e/ hó-ért.

Szeretném megnézni az arcodat amikor beállsz a kútra tele tankolod a kocsidat és közlik veled, hogy nem tudsz kártyával fizetni!!!

A NET nem csak a napiszar.hu-t meg a youtube-ot jelenti! Rengeteg szolgáltatás épül köri ami számodra már magával értetődő.

Gondolkozz!

A préri közepén vagy a Bakonyban egy erdészházban ami el van vágva a külvilágtól de te csinálsz egy szállodát.

Nem fog létesítésre kiperkálni senki egy rakat lóvét.

A szerző is említette, hogy lényegesen olcsóbb mint a korábbi KU sávú rendszer 512K/512K volt 2009-ben 80+áfa + telepítés az AH-nál!!!

Mivel te soha nem találkoztál ilyen igénnyel még nem biztos hogy nincs!

Az eget látod, örülsz hogy jön valamiami használható, jó, és az ára sem vészes, ráadásnak mint internet szolgáltató adsz rá voipot, egy életre a tied az ügyfél, mert egy UPC egy M-Telekom egy INVITEL nem fog 4km kiásni senki két szép szeméért.

Szép napot!


INTEL CORE2DUO 6550 2,33Ghz GIGABYTE P35 DS3L 4*1Gb GEIL VALUE 800Mhz DDR2 5-5-5-15 SAPHIRE ATI RADEON 3870 ARTIC COOLING SILENTIUM T1 PRO SAMSUNG 2232BW RAZER COPPERHEAD

#31 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 16:38

@kisrobert: igen, meg mellé egy olyan modem, amivel meg tudom oldani (amim van, azon nincs ilyen szolgáltatói, szétszedni nem fogom), és máris 10 felett vagyok. arra az évi 3 nap kiesésre kicsit drágállom így már.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#32 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 16:40

@[LL]Neo: egyébként is jogod van, pláne még igazad is. :D
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#33 Felhasználó inaktív   CAC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 511
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 21:42

...azt hiszem az m6-os melletti benzinkutakra és bivalybasznádi panziókra szokták a "nem marginális" kifejezést használni.
És igen, a kivételek itt is működnek.
Zavard össze a Világot: mosolyogj hétfőn!
-----------------------------------------------------------
Eladó cuccok:
2db bontatlan Samsung 3D-s szemüveg
Cooler Master Wavemaster full alu ház
Bolti (csak kipróbálva volt!!) VTX3D 6870

#34 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 21:56

@avman: Miért mennyit szántál volna rá? (Ha a 10000Ft egy másodlagos internetkapcsolat kiépítéséért sok - olyan helyen ahol alapban nincs 3G.)
Amúgy cseréld el a modemedet valakivel, akién van antennacsatlakozó.
Ezek után külső antennához árbóc/tartószerkezet kell, belőni egy szimpatikus tornyot (ha irányított a külső antennád) és bekábelezni antennakábellel a modemig.

#35 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 06. 22:59

@kisrobert: 5k-t? :D
van 3g, csak egy meghatározott ponton, és onnan is pár perc múlva leszakad. :D
van rúter, ami megeszi az usb sticket. nem messze tőle egy ablak, fakerettel, ereszcsatorna elérhető. kb. 10 perc lenne összerakni.
igazából a modem zavar, voda, de továbbértékesített, más branddel, a simjuk sem ment vodás stickkel.
viszont találtam olyan tippet, h aktív usb kábel, meg házi készítésű körantenna erősítőt a stick köré (tésztaszűrő :D), lehet azt megpróbálom.

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#36 Felhasználó inaktív   zed01 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 01:11

Én mindig azt mondtam hogy a mobilinternet halála a műholdas internet, csak idő kérdése.

#37 Felhasználó inaktív   zed01 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 01:15

Ha a pingen tudnának javítani, akkor a mobilinternet meghal. És mivel a technika fejlődik, a ping is javulni fog.

#38 Felhasználó inaktív   zed01 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 01:18

Sőt, én ennél még ennél is továbbmegyek, az összes jelenlegi Internet el fog avulni, a jövő a műhold.

#39 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 06:25

Vajh mennyit fogyaszt egy ilyen adófej ha ekkora hűtőbordája van, meg alá is matricázták hogy forró?

#40 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 06:52

@zed01: a tányérantennát meg zsebrevágom... :D
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó