HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Egyre olcsóbb és egyre többet tud a műholdas net - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Egyre olcsóbb és egyre többet tud a műholdas net Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 06:53

"És mivel a technika fejlődik, a ping is javulni fog."
A fénysebesség limit miatt nem tud, egy ping-hez 4x kell megjárni a 36e km-es geostacionárius pályát ami 300e km/s -el is fél mp.

#42 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 07:38

@defiant9: tegyük hozzá, csak a mi rezgészintünkön, és csak ezen dimenzió azon idősíkjában, amiben einstein nem találkozott dextróz fórumtárssal. azon idősíkokban, melyekben eisnteinnel egy időintervallumban reinkarnálódott, ott sikerült megvilágosodást ébreszteni benne, h tévedett az idővel, a térrel és természetesen a fénysebességgel kapcsolatosan-
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#43 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 07:42

@zed01: Hát hogyne, majd a kedvedért felgyorsítják a fényt.
Sőt, ha szeretnéd még egy USB stickbe is beleintegrálják azt a 80cm-es antennát.

Talán csak nem szerelmes voltál, amikor az iskolában fizika óra volt?

#44 Felhasználó inaktív   blalo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 09:20

@[LL]Neo: Szerintem mindenki tisztában van vele mire való. Azért nem csak a kábel meg a mobil létezik ezen kívül. Pl. itt is mikróval oldották meg a központtól. Persze nem biztos, hogy ez az olcsóbb.

A példáid meg nem egészen életszerűek. Egy benzinkútnál nem tétel a 4 millió. Autópálya mellett meg nem jellemző, hogy ne lenne térerő. Ha mégis, a szolgáltatónak elemi érdeke, hogy megoldja.
Ugyanúgy egy szállodánál is szerintem a mobilszolgáltató valahogy meg fogja oldani a dolgot. Ugyanis a vendégek szeretnének telefonálni. Meg is nézném, hogy ezt a tulaj műholdas internetkapcsolattal oldaná meg.

#45 Felhasználó inaktív   CAC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 511
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 10:11

Üzenet megtekintéseIdézet: zed01 - Dátum: 2011. 08. 07. 02:15

Ha a pingen tudnának javítani, akkor a mobilinternet meghal. És mivel a technika fejlődik, a ping is javulni fog.

Lópikulát. Amíg nem jönnek lejjebb a műholdak (márpedig nem fognak), addig a ping marad min 600ms.

Idézet

Sőt, én ennél még ennél is továbbmegyek, az összes jelenlegi Internet el fog avulni, a jövő a műhold.

Khm. Legjobb tudomásom szerint rádió és mikrohullámokkal kommunikál egy ilyen távközlési műhold. Kétlem, hogy a kétszer gyorsabb fény (aminek az üvegszálas hálózata már most ki van építve, és fillérekért elérhető) el fog az én életembe avulni a hódod előnyére.
Zavard össze a Világot: mosolyogj hétfőn!
-----------------------------------------------------------
Eladó cuccok:
2db bontatlan Samsung 3D-s szemüveg
Cooler Master Wavemaster full alu ház
Bolti (csak kipróbálva volt!!) VTX3D 6870

#46 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 10:26

@blalo: Ugyanúgy egy szállodánál is szerintem a mobilszolgáltató valahogy meg fogja oldani a dolgot.
szerintem keversz valamit. a 3g-t a kettővel.
voip esetén meg arra, h olcsóbbak a percdíjak. gondolom.
néztél már térképet, h milyen lefedettsége van a 3g-nek. az ugye megvan, h nagyváros és környéke? majd biztos a szolgáltató telepít egy külön tornyot, h legyen 3g mindenhol, ahol a vendégek megkívánják. szerintem nem erre gondoltál, és ő sem arra, h ne lenne térerő.
megjegyzem erdész haverjaimnál mindenhol műhódas net van. és vendégeket is fogadnak, elszállásolásra. meg ott van a szolgálati lakásuk.
bármilyen beruházásnál meg meg igen odaügyelnek arra, ha milliós tételeket spórolhatnak. ergo szerintem nem fog kihúzatni egy kábelt 4 milláért, olcsóbban is megoldható. kivéve, ha kell redundancia.

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#47 Felhasználó inaktív   BGabe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 12:34

@Koi Tamás: "nézd, vezetékes internet a 256 kbps-t tudó DSL is, annál ez a szolgáltatás márpedig jobb."

800-as pingel még ehhez képest is erősnek érzem ezt a kijelentést.
Egyébként nincs olyan pontja az országnak, ahol 1 Mbites DSL alatti csomagokat árulnának.

#48 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 08. 07. 12:53

@BGabe: egy dolog, hogy mit árulnak, más kérdés, hogy mit kapsz. Ha nyolc kilométerre van a legközelebbi DSLAM, örülhetsz a 256 kbps-nek is.
Egyébként tény, hogy a 800-as ping korlátoz bizonyos téren, ezért nyilván mérlegelni kell, hogy megfelel-e az adott célnak a rendszer. Előttem korábban már megállapították, hogy az interneten nem csak böngészni és YouTube-ozni lehet.
Can you hear me, major Tom?

#49 Felhasználó inaktív   csaadaam 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 14:08

Engedjétek meg, hogy kicsit szőrszálhasogassak.

800ms késleltetés (a ping ugye az üzenet/progi, a latency szót kerestétek talán, vagy RTT-ről van szó?) az streamnézésnél egyáltalán nem számít, nem fél hanem 1-2mp múlva indul el a film mondjuk. Fentebb írjátok, hogy stabil a jel, a sebesség, gondolom ez a késleltetésre is igaz.

Ellentétben a hanghívással, ott már 300ms is necces, afölött már kifejezetten zavaró, egymás "mellett" beszélnek el az emberek.

A nagy para nem a késleltetés, hanem a jitter (a késleltetés ingadozása).
Egyik ismerősöm ebből a témából írta a BSc szakdolgozatát, érdekes dolgok jöttek ki a mérésekkor.

Kíváncsi lennék, hogy hogy teljesít a szett ilyen szempontból. Mondjuk egy óra alatt milyen értékek vannak, vagy akár különböző napszakokban, különböző időjárási körülmények között. Lehet, hogy csak kifogtatok egy stabil időszakot :)

#50 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 19:03

"a mérések során nem kaptunk 800 milliszekundumnál jobb válaszidőt"

És egyébként lehetséges lenne? Mennyi az elméleti legjobb?

#51 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 07. 19:12

Üzenet megtekintéseIdézet: [LL]Neo - Dátum: 2011. 08. 06. 15:57

Megépül az M6-os autó pálya, mellé egy benzinkút. Egy kibaszott vájúba tervezte meg az a drága építőmérnök a benzinkút helyét. Rézérpár nincs a környéken, térerő szintén.


Mellette szerintem végig van üveg. Innentől meg minden van. Bár lehet az a 4millió sem sok, ha komplett infrastruktúrát kapod érte. Nyilván mindenen jó spórolni, vagy legyen ingyé a bekötés, de én 10 éve majdnem ennyit belefektettem volna azért, hogy egyszemélyes vállalkozóként legyen netem. Aztán szerencsére meggondoltam magam,nem költöztem oda és inkább elittam :-)
Make love not Wor.

#52 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 07. 19:21

Üzenet megtekintéseIdézet: zed01 - Dátum: 2011. 08. 07. 02:11

Én mindig azt mondtam hogy a mobilinternet halála a műholdas internet, csak idő kérdése.


Végül is a mobilnet elég jól fejlődik, míg a műholdas sokkal olcsóbb és odabaszósabb nem nagyon lett az elmúlt 10 évben. Ellenben antenna még mindig nagyobb kell hozzá, mint a mobilnethez, így elég viccesen néznék ki vele, ha kocsmában kérek 230-at, kirakom a nagy antennát, aztán nekilátok szervert reszelni.
Make love not Wor.

#53 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 19:23

@Jahno: Jójó, akkor gondolj egy nagyobb építési vállalkozóra, aki 3-3 hónapit tölt egy-egy telephelyen a konténerében:)

Vagy egy vándorcirkuszra:D

#54 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 07. 19:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2011. 08. 07. 20:23

@Jahno: Jójó, akkor gondolj egy nagyobb építési vállalkozóra, aki 3-3 hónapit tölt egy-egy telephelyen a konténerében:)

Vagy egy vándorcirkuszra:D


Annak eddig is ilyet mondtam, bár van mindenféle egyéb megoldás is. Másrészt mikor bekértem az ajánlatot, akkor nekem is az volt az első kérdésem, hogy össze tudom-e rakni akárhol ahol van lefedettség, vagy mindenképpen kell hozzá a support :-) Nem véletlenül. Kicsit belebonyolódtak abba is, hogy ahol használva lenne, ott kb. nincs telepítési cím, de aztán megfejtődött, ha 230 volt van, akkor minden van, már adnak is etherneten bérelt vonalat.
Make love not Wor.

#55 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 20:38

@Jahno: " az volt az első kérdésem, hogy össze tudom-e rakni akárhol ahol van lefedettség"

Azért nem lehet annyira bonyolult, ha egy keletnémet nyugdíjas házaspár be tudja állítani a Sat1-et a lakókocsi tetején lévő antennával egy balatoni kempingben:)

#56 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 07. 21:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2011. 08. 07. 21:38

Azért nem lehet annyira bonyolult, ha egy keletnémet nyugdíjas házaspár be tudja állítani a Sat1-et a lakókocsi tetején lévő antennával egy balatoni kempingben:)


Ha van hozzá műszer, beltérin előre programozott adás, amik alapján lehet tekergetni. Ennél meg ki tudja, benézem én az égtájat, de ha a rajta lógó router elég kuka, akkor érdekes lenne nyomni egy pinget, majd vakon fél fokonként igazgatni a lavórt. Kiccsávó koromban szomszédoknál összerakta a TVszerelő jó pénzért, ott benyomtam a beltérin pár dolgot, utána ezzel már lehetett menni bárhova állítgatni.
Make love not Wor.

#57 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 07. 21:33

m6os autopalyanal nem hiszem, hogy ne lenne terero, vagy ha igen EZT orvosolni szoktak a mobilszolgaltatok. Ellentetben a vasutvonalakkal... Bankkartya authentikalasra a 2G eleg. Ha meg optika van az sokat nem jelent mert ha ott nincs megszakitva a kabel, nehez leagazast csinalni, ez nem rez hogy csak ugy megszakitom, erdeszhazba meg ha 220at felviszik akkor egy csavart erpar nem nagy plusz... Plusz, naggggyon sok helyrol latszik valami torony ahonnan mikros netet at lehet loni. Szoval aranylag keves azon helyek szama ahol tenlyeg nincs mas csak ez.

#58 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 07. 22:09

Üzenet megtekintéseIdézet: CAC - Dátum: 2011. 08. 07. 11:11

Legjobb tudomásom szerint rádió és mikrohullámokkal kommunikál egy ilyen távközlési műhold. Kétlem, hogy a kétszer gyorsabb fény


Ez biztos 2szer gyorsabb?
Make love not Wor.

#59 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 07. 22:09

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2011. 08. 07. 22:33

Ha meg optika van az sokat nem jelent mert ha ott nincs megszakitva a kabel, nehez leagazast csinalni, ez nem rez hogy csak ugy megszakitom


Pont fordítva, míg a réznél pont-pont kapcsolat a divat, itt most évek óta nem nagyon adnak ki sötétszál üveget bérbe, mert drága, ellenben nekem adtak úgy szolgáltatást, hogy meglévő üveget trükkös módon elosztották. Jobb szolgáltató simán gazdálkodik a sávszéllel, ha a végén van egy gigás link, akkor arra kb. 100 darab 10 megás linket ki tud vlanozni.

Azt vissza kell olvasnom, hogy nekem miképpen csinálták, de mintha 2 különböző hullámhosszon adták volna oda a 2 független vonalat.
Make love not Wor.

#60 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 09:50

Üzenet megtekintéseIdézet: CAC - Dátum: 2011. 08. 07. 11:11

Khm. Legjobb tudomásom szerint rádió és mikrohullámokkal kommunikál egy ilyen távközlési műhold. Kétlem, hogy a kétszer gyorsabb fény
azert az vicces, amikor valaki megkulonbozteti a radiot, a mikrohullamot es a fenyt! ;-) no meg azok sebesseget.
(elarulom, hogy az elektromagneses sugarzas vakumban a leggyorsabb, ergo a fentiek kozul az uvegszal lesz egyebkent a leglassabb!)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó