HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Hova tűnik a Fesztiválkártyán hagyott pénz? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Hova tűnik a Fesztiválkártyán hagyott pénz? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 08. 08. 13:30

A fesztiválszezon a vége felé közeleg, idén már számos alkalmunk volt arra, hogy teszteljük a Sziget és a Metapay koprodukciójában létrejött készpénzmentes fizetési szisztémát. A kezdeti félelmek és idegenkedés lassan eloszlik, csak egy történet borzolja a fesztiválozók kedélyét: Mi történik a kártyán hagyott összegekkel?
https://www.hwsw.hu/hirek/47163/metapay-fesztivalkartya-visszavaltas-nfc-balaton-sound-fizetes-sziget.html

#2 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 13:30

Korrekt cikk, véleményem szerint is jó ez a rendszer, maximum gyerekbetegségei vannak (másik cikknél már írtam, nem lenne hülyeség ha bármely feltöltőpont fogadna készpénzt és kártyát is), de ezek nyilván javulnak majd. Az viszont nézőpont kérdése, hogy a "pármillió" forint sok-e vagy kevés. Ha 50-100 milliós bevételhez viszonyítjuk akkor azért nem kevés, ha csak 1 millióval számolunk, akkor +1-2%, gondolom adómentes nyereség(?). Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a borravaló teljesen eltűnt-e ezzel a rendszerrel.

#3 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 13:31

Mármint azt tudom, hogy lehet adni borravalót, de van-e valaki aki ad?

#4 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2011. 08. 08. 13:37

@kockulat: nem nagyon szoktak. vagyis kiderült, hogy a borravalót eddig lustaságból adták :)

chill,
aDoayen

#5 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2011. 08. 08. 13:39

@kockulat: miért lenne adómentesebb az a nyereség, amit fent hagysz, mint amit tranzakciós díjban adsz ?
minden tranzakcióról (ki-befizetés) kapsz nyugtát, és minden, a sziget kft-nek, majd onnan a kereskedőnek kifizetett forintról is van számla.
chill,
aDoayen

#6 Felhasználó inaktív   Gabbesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 13:43

"tudatos, okos és józan fesztiválozó" LOL. Biztos az én hibám, de én ilyen még nem láttam. Mármint tudatost meg okost még csak-csak...

#7 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2011. 08. 08. 13:50

@Gabbesz: vannak pedig :)
ha csak magamra gondolok, akkor a sound utolsó napján már sosem iszom, mert vasárnap éjjel felmegyek a koncertek után kocsival pestre.
de azért reménykedjünk benne, hogy a fesztiválozók jelentős része úgy megy haza a rendezvényről, hogy tudatánál van és képes döntéseket hozni. különben azt sem tudná, hogy a héven melyik irányba szálljon fel, vagy hogy a taxisnak milyen címet mondjon :)
chill,
aDoayen

#8 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 13:55

@Dojcsák Dániel: ámde a befizetésekről csak egy egyenlegközlő készül ha jól emlékszem, nem számla. Kb. mint a kártyás fizetésnél a terminál blokkja, az tudtommal nem adóügyi bizonylat bár lehet tévedek.

#9 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 14:17

Üzenet megtekintéseIdézet: aDoayen - Dátum: 2011. 08. 08. 14:50

reménykedjünk benne, hogy a fesztiválozók jelentős része úgy megy haza a rendezvényről, hogy tudatánál van és képes döntéseket hozni. különben azt sem tudná, hogy a héven melyik irányba szálljon fel, vagy hogy a taxisnak milyen címet mondjon :)

A szolgáltató pont az ellenkezőjében bízik.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#10 Felhasználó inaktív   DeToX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 430
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 14:23

xegény metapay. mindjárt megsajnálom a pár beragadt guriga miatt :P
.:detox:.

#11 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 14:24

@Raynes: joggal.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#12 Felhasználó inaktív   labzo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 69
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 14:59

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a fesztiválozók között mennyien olvassák el ezt a cikket.
Másik cikk meg arról szólt, hogy csak óvatosan a technológia innovációkkal, mert oda nem (csak) a kockák mennek szórakozni.

#13 Felhasználó inaktív   Alwares 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 15:01

Hát a Volt végén hatalmas sor volt nekünk, de sorbaálltunk pár kártyával, mert volt olyan ismerős akinek volt még rajta sok. De rengeteget kellett várni és a végén, még pénzük se volt! Ha átvihető lenne, akkor tényleg semmi bajom nem lenne ezzel az egésszel.

#14 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 15:26

@labzo: ennél egyértelműbben már csak maximum piktogramokkal lehet leírni az egész működését. Igen, sajnos eljutottunk oda, hogy egy fesztiválozónak el kell olvasnia egy féloldalas leírást, nyilván ez sokaknak megterhelő meg minden, de elméletileg írni-olvasni tudó emberek járnak fesztiválokra vagy mi a szösz, meg azért terjed ez a dolog, jövőre már senkit nem ér meglepetésként (találkoztam olyannal aki napijegyet vett VOLTon, aztán amikor a sörét vette kérték a kártyát, ő meg hülyén nézett). Ha jól emlékszem ezt tavaly kezdték, akkor még nem volt kötelező a dolog, csak praktikus. Ennél finomabban már nemigen lehet ezt bevezetni.

#15 Felhasználó inaktív   Chase 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 15:58

Annyira megörültem ennek a rendszernek, hogy ilyen kényelmessé teszik számomra a fesztiválozást a BalatonSoundon, hogy hálám jeléül otthagytam 90 Ft-ot "a kártyán". :)
„Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!”

Config

#16 Felhasználó inaktív   labzo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 69
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 16:02

@kockulat: én is, valahogyan így gondoltam, de szépen kell írni, mert kiderül valakiről, hogy nem csak, nem látogatja az ilyen jellegű fesztiválokat, hanem ellenük is van (magamból kiindulva, csakis egy szál magamra gondolhatok).

#17 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 16:25

Azért jó tudni hogy az elektronikus pénz az tuéajdonképpen nem az... fasza..
Ha valakinek az normális hogy komolyabb felügyleti szabályozás nélkül (mivel nem elektronikus pénz) lehet több milliárd forintot kezelni akkor hajrá... így tovább...


#18 Felhasználó inaktív   blalo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 16:43

Azért érdekes, hogy a feltöltés díját nem nyeli le a cég. Pedig ezzel a kártyás fizetéssel szerintem jól lehúzzák az árusokat. Feltéve persze ha mindenki kártyával fizet. ;)
Aztán az is egy érdekes dolog, hogy az "ottfelejtett" összegeket benyelik. Várom még mi fog kisülni ebből.

#19 Felhasználó inaktív   java786 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 279
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 21:12

@labzo:
1. Én elolvastam
2. Nem vagyok "kocka", és mégis olvasok ilyen cikkeket

Amúgy meglepődnél mennyi "kocka" jár fesztiválozni, azon fejlesztők akiket ismerek, szinte mindenki volt már fesztiválozni, bulizni.

Azok a fránya sztereotípiák :-)

#20 Felhasználó inaktív   java786 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 279
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 08. 21:20

@blalo:
"Feltéve persze ha mindenki kártyával fizet. ;)"
Az idén a szigeten már nem lehet KP -val fizetni, szóval mindenki kártyával fizet....

"Azért érdekes, hogy a feltöltés díját nem nyeli le a cég"
A kereskedők megfizetik...arra lennék kíváncsi, hogy a kereskedők ezt benyelik vagy az hogy nincs kp. és nem kell vele bajlódni, megéri-e tranzakciós díjakat.
Illetve amire még érdekelne, hogy ettől fehérednek -e a kereskedők, bár ha belegondolok, már 1-2 éve szinte mindig kaptak blokkot....

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó