HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Átütő sikert várnak az Amazon tabletjétől - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Átütő sikert várnak az Amazon tabletjétől Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 08. 31. 09:48

Még meg sem jelent, de elemzők máris bombasikerről beszélnek az Amazon első tabletjével kapcsolatban. A kütyü az utolsó negyedévben, éppen a karácsonyi bevásárlási szezonra időzítve jelenhet meg az online kereskedő kínálatában.
https://www.hwsw.hu/hirek/47273/amazon-kindle-tablet-android-ipad-e-book.html

#2 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2011. 08. 31. 09:48

a zavarodott stratégia és koncepciótlanság csimborasszója. hol van a színes kijelzős kindle? a toppan és az e ink lassan egy éve rendelkezik a technológiával.

#3 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 10:18

@Bizó Dániel: Androidos tabletet a hülye is tud csinálni. Legyártatják a Samsunggal, kicsit átszabják az UI-t, aztán ha tudnak rá tartalmat szolgáltatni, akkor simán meg fogja nekik érni.

A színes kijelzős Kindle-re meg egyszerűen nincs szükség. Animált tartalom megjelenítésére nem jó az eInk sebessége miatt. A színmélység - vagy inkább színsekélység - miatt komolyabb színes tartalom megjelenítésére - mondjuk magazinok - megint erősen kompromisszumos. Emellett 2-3x annyiba kerül mint a fekete-fehér. Szóval tuti sikertermék lenne...

#4 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 10:28

Inkább e-ink alapú eszközökre gyúrnának, és abban lennének még inkább pionírok. Fenének kell még egy androidos tablet... :(

#5 Felhasználó inaktív   Lewes 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 10:30

Arra azért kíváncsi lennék, mennyire kell olcsón adni ahhoz, hogy tényleg vigyék, mint a cukrot. Plusz szívesen dolgoznék ilyen előrejelző-cégnek, akik a nagy semmi alapján világsikert jósolnak egy olyan piacon, ahol ez eddig senkinek nem sikerült (az Apple-n kívül persze)

#6 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2011. 08. 31. 10:40

@NancsiBacsi: megindokoltad miért a kindle-lel kellene foglalkozniuk, kizárólag. az android tableteké egy tucattermékekből álló piac ahol bebizonyosodott hogy csak az ipad ára alatt mélyen lehet labdába rúgni. az elektronikus papír területe viszont jelentős kihívásokkal teli. dehogy kell animáció, meg nagy színmélység. eddig szürkeskála volt és milliókat adtak el, és most azt mondod, ne volna igény színes e-könyvekre, magazinokra, vagy uramisten, böngészésre? nem kell ehhez animáció támogatása. a másik pedig a méretgazdaságosság. csak úgy van fejlődés ezeken a területeken, ha van mögötte volumen, és azt vissza lehet forgatni fejlesztésekre. azzal, hogy az amazon androidos tabletet dob piacra, aláássa a kindle fejlesztéseit, amellyel piacvezető. hatalmas húzás.

#7 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2011. 08. 31. 10:45

@NancsiBacsi: láttál egéybként már Triton kijelzőt működni? én nem, de a képek alapján kiváló, 4096 színárnyalatot tud.

#8 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2011. 08. 31. 10:49

Bocs a floodért, de megnéztem, a Hanvon 1600x1200 felbontású, 10 colos Triton kijelzős, touchscreenes, böngészős ereadere 500 dollárnak megfelelő összegbe kerül. szerinted az Amazon mennyiért tudná adni sokkal nagyobb volumennel, és a könyvekből befolyó bevétellel megtámogatva?

#9 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 11:02

@Bizó Dániel: A Kindle-el szerintem sok foglalkozni való nincs. A szoftverén még lehet finomítani - bár nekem azzal sincs bajom - de nekem személy szerint abszolúte nem hiányzik belőle a szín. Mondjuk én könyvet olvasok rajta - magazinoknál esetleg hiányozna. De ahhoz meg az általad említett 4096 színárnyalat nagyon karcsú. Persze 16 meg 256 színben is lehet szépet rajzolni, de ne feledjük el, hogy ott is 16M színű palettából választjuk a színeket. Itt meg van 4-4 bit RGB-re, oszt jónapot.
Animáció sajnos a böngészéshez is kell. A scroll is animáció. E-Inken scrollozni kín. Az E-Ink nagyjából lineáris tartalomfogyasztásra való - vagyis könyv/magazin olvasás.

A tabletek meg pontosan ugyanannyira ássák alá a Kindle piacát ha azokon alma logó van, mintha Amazon volna. Így legalább cégen belül marad a fogyasztó. Akinek van igénye az EInkre, az nem fog helyette - legfeljebb mellette - tabletet venni.

#10 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 12:03

Megint egy ipad killer. Beállhat a sor végére.

Szerkesztette: hack69 2011. 08. 31. 12:04 -kor


#11 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 12:26

@Bizó Dániel: "de megnéztem, a Hanvon 1600x1200 felbontású, 10 colos Triton kijelzős, touchscreenes, böngészős ereadere 500 dollárnak megfelelő összegbe kerül."

Tudtommal az E920-at még nem lehet kapni, csak Kínában, és ott is csak Pearl display-jel és 313 USD körüli összegért. Te hol találtad az 500 dollárt? Tényleg kapható már? (A honlapjukon sem szerepel még.)

#12 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 12:49

Üzenet megtekintéseIdézet: special - Dátum: 2011. 08. 31. 10:48

a zavarodott stratégia és koncepciótlanság csimborasszója. hol van a színes kijelzős kindle? a toppan és az e ink lassan egy éve rendelkezik a technológiával.

Nekem is zavarodottságnak tűnik a dolog. Elvileg a Kindle nagyon sikeres termék, ha jól tudom, magasan piacvezető (és mivel én is hónapok óta használom, azt is mondhatom hogy jól használható is). Erre most meg be akarnak lépni a tabletpiacra, ahol igen nehéz lesz ugyanezt a pozíciót elérni, ahelyett hogy az e-könyvolvasók piacán lévő jó helyüket próbálnák megtartani (ahol ha jól tudom, nemsokára jön a Google).

#13 Felhasználó inaktív   Körte Úr 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 13:08

Hm. Lekerekített sarkú, lapos tablet... Az Apple perel már?

#14 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2011. 08. 31. 13:09

@Szerzetes: gyors guglizás közben én azt olvastam, júliustól már kapható, 450 dollárnak megfelelő jüanért, máshol 500-550 dolláros rendelési árat említettek, nem boltot találtam.

#15 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2011. 08. 31. 13:16

@NancsiBacsi: az e ink panelek évről évre gyorsulnak, ami a frissítési időt illeti, és javul a kontrasztjuk is. a technológia alapvetően előnyben van tömeg, méret és akkumulátoros üzemidő terén, amivel rendszerszinten összességében olcsóbb is, miközben sokkal természetesebben használható. az amazon kivívott egy olyan pozíciót a területen, ahol hosszú távú stratégiát alapozhatna az e ink és könyvolvasó fejlesztésekre.

tök mindegy, hogy aláássa vagy sem. androidos lcd-s tablettel az amazon feladja a megkülönböztető jellemzőit, és olyan terméket vezet be, amely erősen szuboptimális a core businessének támogatásához, vagyis az olvasnivalók értékesítése, ahol szintén piacvezető. bele fog fulladni a tömegbe.

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 31. 13:18

Gondolkozzunk pozitívan, jövő héten jön a cikk: "kihalt a tabletpiac"
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 13:28

Üzenet megtekintéseIdézet: special - Dátum: 2011. 08. 31. 14:16

tök mindegy, hogy aláássa vagy sem. androidos lcd-s tablettel az amazon feladja a megkülönböztető jellemzőit, és olyan terméket vezet be, amely erősen szuboptimális a core businessének támogatásához, vagyis az olvasnivalók értékesítése, ahol szintén piacvezető. bele fog fulladni a tömegbe.

Ráadásul Androidra egyébként is van Amazon e-book olvasó szoftver.

#18 Felhasználó inaktív   grindcore 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 13:37

Ez a mánia is alábbhagy egyszer.

#19 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 31. 15:19

@Bizó Dániel: "az e ink panelek évről évre gyorsulnak, ami a frissítési időt illeti, és javul a kontrasztjuk is"
Ha elkezdesz bringázni, akkor is napról napra javulni fog a szintidőd. Mégse fogsz sose tour-t nyerni.
1 sec helyett 0.7 sec frissítési idő még mindig kevés, mikor az animációhoz minimum 0.05 sec kellene. Színes meg 0.7 körül jár jelenleg (FF már nyögvenyelősen video képes).

"az amazon kivívott egy olyan pozíciót a területen, ahol hosszú távú stratégiát alapozhatna az e ink és könyvolvasó fejlesztésekre. "
Amazonnak tökmind1 hogy milyen eszközön olvassák, csak tőle vegyék a könyvet. Úgy tudom van nekik iPad-ra is szoftverük.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 31. 15:21

Üzenet megtekintéseIdézet: NancsiBacsi - Dátum: 2011. 08. 31. 16:19

Ha elkezdesz bringázni, akkor is napról napra javulni fog a szintidőd. Mégse fogsz sose tour-t nyerni.


Miért nem? Esély van rá, valamelyik ironmant is olyan fózser nyerte, aki akkor indult először. Biztos edzésben volt, de azért érdekes. No meg aki a tourt megnyeri, az is elkezdte valahol, nem?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó