HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Operációs rendszert venne a HTC - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Operációs rendszert venne a HTC Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 09. 13. 10:19

Fontolgatja a saját operációs rendszer beszerzését a HTC, amellyel jobban meg tudná magát különböztetni az androidos és Windows Phone-t használó gyártóktól. Sietség nincs, de a piacot alaposan átnézik.
https://www.hwsw.hu/hirek/47341/htc-hp-webos-android-motorola-google-mobil-operacios-rendszer.html

#2 Felhasználó inaktív   lgb 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 10:19

Ez erdekes tema, eleve ha elszakadunk kicsit a mobiltol es mondjuk desktop linuxot nezzuk: jon a kritika, hogy tul sok a kulonbozo distro, window manager, miegymas: nem egyseges, ami miatt nem tud igazan elterjedni. Ugyanakkor, ha valaki egysegesre torekszik, akkor azonnal jon a velemeny: tulsagosan meg van kotve az emberek keze, tulsagosan egyseges, nem lehet igazan kulonbozo dolgokat prezentalni. Ez igaz mobilos vilagban is imho: nem tudom kinek hianyzik az, hogy meg tizmillio fele mobil OS legyen forgalomban, ez szerintem nem feltetlen jo se a felhasznaloknak, sem pedig az app developereknek. Ha viszont feltesszuk, hogy ez megis jo (termeszetes verseny erosodne a kulonbozo platformok kozott, miegymas), akkor mi van azzal, hogy a valtozatossag problemat jelent, mert nem egyseges, illetve azok a velemenyek, miszerint az android amugy is fragmentalodik, ami baj. Ha lenne meg tobb mobilOS platform, akkor megjobban fragmentalodna ... Szoval nem ertem.

#3 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 10:35

Megkülönböztetni? remek. Hogy is áll most a dolog? A google és az apple versenyez, hogy kitől töltenek le több programot, ki ad el nagyobb értékben. Akkor most a Samu megkülönbözteti magát, meg a HTC is nagyon különbözni fog, meg a többi gyártó is majd különbözni akar, és akkor nem ám el lehet majd mindegyiken érni amit a fejlesztő fejlesznei akar, hanem akkor majd lehet mindre külön megírni, hogy annyit adhass el, mint amennyit apple-re, és akkor a fejlesztő beint, hogy még mit nem. Én ezt tenném.
És akkor marhára különbözni fog megint minden telefon, csak program nem lesz rá.

#4 Felhasználó inaktív   Th448 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 10:47

Erre mondják azt a mérnökök, hogy a sok hülye felhasználónak semmi sem jó.
Apple-nél minden egyforma, mégis kajálják.
Androidnál először mindenki sír, hogy fragmentálódik az OS, de amikor a Google próbál tenni ellene, akkor meg az a baj, hogy nem piszkálhatnak bele. Mondja ezt többek közt a HTC, aki WP7-es termékeket is árul. Hm.
Majd saját oprendszerre ha mindent házon belül kell, meg frissítések, biztonsági javítások, etc. akkor lehet inkább visszaváltanának...

#5 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 10:55

@barii: amit te nem portolsz egy adott platformra, azt majd megírja más helyetted és kész.

#6 Felhasználó inaktív   blalo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 11:17

@kockulat: Aztán majd jól beperli azt aki megírta. Dolgozni sem kell és lesz bevétel.

#7 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 11:31

szerintem mar kar penzt invesztalni os-be, hamarosan windows lesz a telefonokon is, senki nem tudja felvenni a versenyt oprendszer fejlesztesben a ceggel

ma ugyis jonnek az infok , 9 -kor kezdodik a microsoft build konferencia
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#8 Felhasználó inaktív   zlutor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 572
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 11:40

@vers: te nagyobb M$ fan vagy, mint én N9... ;-)

Minden esetre érdekes, hogy miközben úgy tűnik, hogy lassan minden mobilgyartó saját oprendszert (is) akar, a Nokia épp elfele menekül a sajátjaitól...

Bár, amilyen valószínűséggel eltalálták északi testvéreink a legutóbbi trendeket a mobiliparban... :-)

#9 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 11:45

@kockulat:
hahaaa, de nekem abban hol a biznisz?
megírom apple-re, és megveszi x ember ,vagy megírom htc-re, és megveszi x/100, és majd valakik portolja samsungra is. De jó lesz nekem.

Az meg a másik fele, hogy hol a Skype Badára, amit marhára nem tud portolni "más"

#10 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 11:47

@kockulat, ha olyan egyszerű lenne, ahogy mondod, a Bada store tele lenne jobbnál jobb appokkal. De a "megkülönböztető" rendszer az utolsó, amire fejlesztenek

#11 Felhasználó inaktív   zlutor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 572
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 11:48

@barii: arra fejlesztenek, amire vagy sokat lehet eladni, vagy sokert...


#12 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 12:34

@barii: ez csak azért van, mert még kevesen használják. Ha nagy lesz a platform fragmentáció, akkor lehet dönteni ki mire fejleszt. Nyilván oda mennek a fejlesztők, ahol a potenciális felhasználók vannak. Most ez az Android és az iOS, a jövőben pedig lehet más is.

#13 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 12:39

Most a Skype-tól tekintsünk el. Vegyünk egy Angry Birds-öt (ugye ez kardinális szempont telefon vásárlásakor). Ha adott platformra nincs portolva, akkor az a platform ma halott, vagy tetszhalott. De kis idő elteltével az emberek esetleg rájönnek, hogy az AB csak egy klón, ezer hasonló játék van a világon. Semmilyen szabadalmat nem sértesz, ha Badára vagy WP7-re írsz egy hasonló játékot. Ha elég jól csinálod meg, akkor talán az emberek rá is kattannak. Ugyanez igaz az összes top appra.

#14 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 13:05

@kockulat: nalatod ez az ami nem igaz, mert az angry birds egy gagyi jatek , amibol ezeregy van a vilagon, de megis mindenkinek az AB kell, ezt hivjak ugy hogy hype
hiaba irsz hasonlot le se szarjak
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#15 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 13:31

nem arról volt szó, hogy forkolják a droidot?

#16 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 14:33

@vers: ez egy olyan dolog, hogy épp mit hypeolnak. Most épp az AB a sláger, majd gondolom valaki feltalálja újra a tower defense játékokat és a nagyközönség aki eddig nem látott ilyet, mert nem érdekelték a netes izék rákattan. De az AB-nél is nyilván lehet jobb és látványosabb klónt írni, ha valaki elég elszánt és mer kockáztatni.

#17 Felhasználó inaktív   zdanee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 14:35

WebOS vagy MeeGo. Mintha az Intel pont partnert keresne a MeeGo-hoz. Mondjuk annak be kellene fejezni a fejleszteset, mert jelen allapotaban edeskeves (Harmattan != MeeGo), ilyen szempontbol meg a WebOS a jo valasztas, annak viszont megvan a sajat felulete, nem tudom, hogy harmonizalna a Sense-el.

#18 Felhasználó inaktív   zsolt.vilagos 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 15:19

AB: nekem bejön, nem azért mert hype, hanem azért mert jó. Nem lógok rajta, néhányszor játszok vele. Láttam más ilyen játékot is, szerintem nem volt ennyire jó minőséggel elkészítve. De nem vagyok mobil játékos, szóval ebből nem lehet messzemenő következtetéséket levonni.
UI: nem rémlik, hogy a fentiekben bárki is véleményt nyilvánított volna a saját részéről. Nekem pl. teljesen bejön, hogy egy rendszernek ugyanaz a UI-ja és abszolút rossz szerintem, hogy több UI-jal van Android. Most várásoltam telefont, eleinte WP7-et akartam és ez volt az egyik fő indok. Végül Android lett (Samsung Galaxy SII). Nekem pont tetszik az, ha ugyanazt a képességet több design-nal kínálják különböző gyártók és nem kell azon problémáznom, hogy egyik külsőre ok, de nem tetszik a felület, a másik meg fordítva. Vélemény?

#19 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 16:18

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2011. 09. 13. 14:31

nem arról volt szó, hogy forkolják a droidot?

De. Csak most kinéznek a piacra. Óperenciás renccer hogyé, csókolom? Száz kilója aranyoskám, házi, friss, még kis sem hűlt a fordító, csak tessék, csak tessék!
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#20 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 13. 16:55

A hwsw nagyon szereti magát, folyton csak ismétel ismétel isméetl ismétel és akkor is csak a régi dolgot ismétli, ha kijönnek az új hírek, és más lesz a lányzó fekvése. A HTC-nek most van saját GPU-ja, most vesznek hozzá oprendszert. A Samu is hasonlóan gondolkodik, saját oprendszer saját hardwerrel, a HP is. ( bár ez utóbbi elég rosszul ) Az alma modellje nagyon tetszik mindenkinek. Kíváncsi vagyok sikerül-e valami használhatót alkotniuk.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó