HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Elrontotta a Gmailt a Google? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Elrontotta a Gmailt a Google? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 11. 02. 14:18

A Google+ megjelenése óta sorra újulnak meg a Google webes szolgáltatásai, az új, modernnek kikiáltott külső mellett hasznos és haszontalan funkciók tucatjait terítve a felhasználók elé. A Gmail sem kivétel ez alól, ami a korábbi ráncfelvarrás után most egy komolyabb átalakítást kapott.
https://www.hwsw.hu/hirek/47621/google-gmail-google-reader.html

#2 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 14:18

sok hiányosságot kéne még pótolni, erre jön egy ilyen felület. remélem a régi felület marad, úgy mint a html nézet.

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 11. 02. 14:21

@hack69: minden jel arra utal hogy nem fog... :(

#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 14:29

Én is kiprobáltam reggel ezt az újat!
Nem elég hogy ronda, de a tetejében még nehzen is használható...
Kicsit olyan mint a youtube, az új fekete lejátszó csodaszép, csak régi jó tulajdonságait cserélték le rosszabbra...pl a képernyöbe belógó csúszka hihetetlenül értelmes.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#5 Felhasználó inaktív   FTeR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 14:40

eh, már vagy fél éve ilyen a gmail-em, eszerint benne voltam a vmi bétában. jó tudni : )

a nagy gombok meg a térközök kimondottan jót tettek az átláthatóságnak. aki olvasot már tipográfiáról, az nem készit olyan felületet, mint az eredeti gmail.

a görgetősávosdi viszont borzasztó. freemailt meg az ezredfordulós levelezőket jutattja eszembe. van, hogy baloldalt 2 görgető sáv is van egymásban. inkább hagyták volna nyúlni avégtelenségig az oldalt és vagy rendezték volna át teljesen.

#6 Felhasználó inaktív   straw 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 14:46

Nekem nincs bajom az új felülettel, viszont a Readerért mérges vagyok, a legjobb funkciót vették el, illetve alakították át sokkal bonyolultabbra, a megosztást. Értem hogy bele kell tolni a nép arcába a Google+t de nem mindegy milyen áron. A Gmail-nél legalább lehet választani a kinézetét (igaz csak 3 lehetőség van de az is valami), a readernél semmi.

#7 Felhasználó inaktív   rumzeiss 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 14:51

Apró elírás a cikkben: A jobb alsó sarokban jelenik meg a váltást eszközlő szürke doboz.

#8 Felhasználó inaktív   ddp 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 95
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:00

Nekem nagyon tetszik. Én még drasztikusabb dolgokat is el tudtam volna képzelni... pl.: címtár csoportok és a google+ körök megfeleltetését egymásnak....:)

#9 Felhasználó inaktív   tewe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:01

@straw: a greaderben ott a megosztás, legalábbis nekem. ott a google+, ott az email, illetve ott a send to, amibe akármit beállíthatsz (FB, twitter, tumblr stb.)
-= Tewe =-

#10 Felhasználó inaktív   acclaim 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:05

Vicces. Az új felület Firefox 7-el eléggé szaggat. Chome 15 sokkal jobb a helyzet, de ott sincs több 25-30 FPS-nél a scrollozás. Eddig Firefox-al volt a gyorsabb míg Chrome-al a lassabb, most felcserélődött. 2011-ben nehéz már megoldani hogy egy weboldal normálisan, maximális sebességgel menjen... Mindig a tördelés meg javascript sebességet mérik mindenhol, pedig a scrollozás sebessége kifejezetten zavaró ha rángat. Nem mondom hogy a dual 2.5 Ghz a leggyorsabb a világon, de főleg így, hogy van hardware-es gyorsítás, már többet várnék el... Másképpen fogalmazva: a Rage (az id game) jóval gyorsabb ugyanezen a gépen (30-60 FPS), mint ez a weboldal, ami vicces, szerintem.

#11 Felhasználó inaktív   Winkiller 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:05

Szerintem jó az új felület, de ízlések és...
Asus A8N-E, Athlon64 3200+@2000MHz, Thermalright XP120, Zalman NB47-J,  ATI X800 GTO, 1024 Samsung DDR400, 200GB Seagate 8MB

#12 Felhasználó inaktív   straw 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:05

@tewe: hohó! Nekem nincs send to, a többi stimmel de ez hiányzik. Az OK hogy a google+, de elöbb +1ezni kell ahoz hogy meg tudd osztani, régebben ez egy klikk volt. Share és kész.

#13 Felhasználó inaktív   tewe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:10

@straw: a settings-ben van egy send to fül (már elég rég óta) ott lehet bekattintani, hogy mit tartalmazzon a send to legördülő.
-= Tewe =-

#14 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:11

Én Google Redesigned -ot használok és még véletlenül sem próbálom ki az új felületet és remélem nem is kényszerít bele a google. De ha igen, majd arra is lesz Redesigned.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#15 Felhasználó inaktív   straw 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:15

@tewe: THX, bevallom egyszer beállítottam nekem megfelelőre és azóta hozzá sem nyúltam a setingshez. Nem is tudtam hogy van ilyen. Köszi még egyszer.

#16 Felhasználó inaktív   DarkChild 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 680
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:16

Nekem tetszik az új skin, örülök, hogy végre a Readert is átszabták, elég unalmas volt már a felülete. Én szimpatizálok a nagyobb térközökkel is, igaz, 1920x1200-as felbontáson ügyködök, szóval ott még így is sok kontent belefér a viewportba :)

#17 Felhasználó inaktív   BlindDexter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 15:34

Kompakt sűrűségű nézetben, alap világos témával nekem nagyon tetszik. A sebesség változást amit a cikk ír én egyáltalán nem veszem észre, a csillagrendszer meg nem most változott... Én már régóta használok 2 szimbólumot csillagozásra...

A readerben hiányolom a sűrűség beállítását... de ezen kívül az is nagyon tetszik :-)

#18 Felhasználó inaktív   fact 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 38
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 16:07

Nem értem mi baja a cikk írónak illetve egyes embereknek ezzel. A cikkben is egy csomó valótlanságot véltem felfedezni. Az a véleményem hogy akinek ez nem tetszik az valami nagyon konzervatív ember lehet. Ez királyság. Nem lassú. Weboldalhoz nem kell 60 fps. Az új lap betöltődése pedig szerintem csak gyorsabb lett ellentétben a cikkel miszerint lassab. -.-
Fel nem foghatom hogy ez hogy nem teszthet valakinek de hát sok féle ember létezik.

#19 Felhasználó inaktív   foxyr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.954
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 16:08

Nem tudom milyen akadozásról beszéltek a cikkben. Kiválasztottam az új felületet, beállítottam, hogy hasonló legyen a kezdőoldal (kompakt nézet) és kiválasztottam egy témát. Az ég világon semmi akadozás, lassulás nem tapasztalható nálam. Nekem is nagyon tetszik. Nem lehet, hogy akik lassulásról számoltak be nem Chrome-t használnak, hanem Explorert vagy Firefoxot?

#20 Felhasználó inaktív   Jerry311 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 115
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 02. 16:12

Észre sem vettem, hogy új...
Kaosz, panik, pusztulas.
Azt hiszem az en munkam itt veget is ert.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó