HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nagyot gurított itthon az Opera Mini - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nagyot gurított itthon az Opera Mini Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 11. 23. 11:10

Óriásit nőtt hazánkban az Opera Mini mobilos böngésző népszerűsége az elmúlt egy évben, részben a szolgáltatók promócióinak, részben pedig a kis képernyős internethasználat iránt élénkülő érdeklődés miatt.
https://www.hwsw.hu/hirek/47742/opera-mini-bongeszo-mobiltelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 23. 11:10

Az én telefonom simán futtatni tudja az Opera Mobile böngészőt is, de inkább az Opera Minit használom, nagyon jó, hogy kb. 20%-r összetömöríti az adatforgalmat, mely nem csak a költség, de a gyorsaság oldaláról is hasznos. Hogy ne merüljön olyan gyorsan a telefonom akkuja 2G only üzemmódban használom a telefont és az EDGE adatátvitel (kb. 200kbps) az Opera Minivel eléggé jó web böngészés élményt nyújt, legalábbis nekem.

#3 Felhasználó inaktív   mrlujoak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 23. 11:37

Hú, még anno a 2006-os években (talán a 2.valamennyivel) kezdtem az Opera mini-s pályafutásom, akkor még SE K500i és K700i modellen.
Mai napig az a fő böngészőm, mindegyik új mobilomra - platformfüggetlenül - letöltöttem és használtam.

Most egy androidos Xperián használom, és még mindig a mini-t. Van 500MB-os netcsomagom, amit az Opera minivel több, mint bőségesen tudom használni, eleddig egyszer sem sikerült a közelébe sem jutni az elméleti határhoz.

Arról nem beszélve, hogy a jelen Opera mini verziója (android - 6.5.27049) százalékosan is kiírja az eddig látogatott oldalakon elért megtakarítást (a frissítés óta - pár hete - 85%-os a megakarítás, 486,6 MB adat helyett 75,2 MB-ot töltött le és ennyit is evett a netemből... :) )

Maximálisan elégedett vagyok az Opera minivel, az elmúlt 5 évben egyszer volt fennakadás, amit éreztem, az is 2007-ben, amikor is a mini-vel nem lehetett netezni. Az kb 1 napig tartott, addig meg használtam a gyári böngészőt...

#4 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 23. 13:01

+1 a minire
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#5 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 23. 13:04

(Flame ON): Csak azt nem értem, hogy hol vannak a jogvédők, akik az Amazon Fire megoldását csípőből elutasították.

#6 Felhasználó inaktív   daf182 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 23. 21:38

Ez teljesen így van. Az új okostelefon őrület igazából nem érintett meg viszont emailezés és hír olvasás jól jön utazás közben. Igaz email-re gmail kliens van, de böngészésre csak Opera mini jöhet szóba. Tapasztalataim szerint én a fenti statisztikát abszolút hozom. Piros szolgáltatónál van 50MB csomagom 10x ennyi Ft-ért :) Átlagban 20KB egy oldalletöltés és 5-6 MB a havi fogyasztásom, email klienssel együtt. A múltkor már elkezdtem fényképeket küldözgetni, és youtube-on zenét hallgatni, hogy megközelítsem a 20MB-t ... :D
Jah egyébként egy 2008-ban vett SE Z770i-vel hozom ezt, rendszeres napi használat mellett.
Szóval Opera mini rulez! :)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó