HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Direkt idegesíti felhasználóit a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Direkt idegesíti felhasználóit a Google Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 12. 02. 12:00

A Google a napokban újra frissíti felhasználói felületein a fejléc részt. A nemrégiben bemutatott fekete Google Bar eltűnik és helyette egy vastagabb, menüs megoldás mutatkozik be. Az új sáv ugyanúgy minden terméknél megjelenik, mint korábbi fekete párja, így a kereső mellett a Gmail, Maps, Docs, Calendar, Reader is megkapja.
https://www.hwsw.hu/hirek/47802/google-bar-sav-google-dizajn-menu.html

#2 Felhasználó inaktív   pret83 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 503
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 12:00

Ez mar tendencia. a Windowstol kezdve a googlen es facebookon at egyre jobban osszekuszalni a GUI-t, hogy az ember ne tudja mit hol talal meg es bogaraszni kelljen, keresgelni es egyre tobb kattintassal jutni el ugyanoda. Sokkal nagyobb figyelmet kene forditani a GUI ergonomiajara, sokkal!

#3 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 13:01

chrome book-ra nem hülyeség, de másnak lehetett volna ügyesebben is. A régi sáv se volt kihasználva és emellett ronda is volt.

#4 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 13:08

viszont most jut eszembe, tobb hetnyi szopatas utan eltunt vegre az about the new look cimke bal alulrol.

nekem egy bajom van, hogy ezek a "fejlesztesek" nem iterativak, jobbito szandekuak, hanem egyszer csak uj - es tok mas - lesz valami, es ha pl. kb senkinek nem tetszik, nincs reakcio az emberek panaszaira, nem finomitanak rajta. eltunt a google "fule", amivel a kozosseget hallgattak.

#5 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 13:10

a google.hu az érzékenyebb magyar userek lelkivilágára tekintettel még nem váltott:D
egyébként van számtalan google search enginet használó egyszerű kinézetű alternatív keresőoldal is, pl http://ok.hu


#6 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 13:16

Úgy érzem, jó ötlet volt a google reader-hez (nomeg a youtube-hoz) külön-külön accountot regisztrálni :).

A GUI-t meg konkréten lesz... Mióta bevezették ezt a mega-helypazarló felületet azóta nem érzek lelkifurdalást, hogy greasemonkey-val átszabjam... Lehet, hogy több értelme lenne fullra átirányítani a style-sheeteket valami saját oldalra és felajánlani ezt a szolgáltatást másoknak is, de ennyit erőbefektetést már nem ért meg. Node, jön a hétvége :P

#7 Felhasználó inaktív   DarkChild 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 680
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 13:17

Nekem a fejléc új külalakja nagyon bejön, bár én is hiányolom az ikonok rendezhetőségét.
A kontaktlistás kavarás már engem is zavar, a Google+ használatának elején meg is szívtam vele, miután a GMailben feltűnt egy rakás ismeretlen ember és gondolkodás nélkül töröltem őket. Mikor észrevettem, hogy szinte az összes G+ -os köröm kiürült, akkor esett csak le, hogy a kettő össze van kötve :-/
A GTalk listából egyszerű eltűntetni az ismeretleneket, de ha sok ilyen ember van, akkor kicsit pepecselős: a nevére húzva az egérkurzort megjelenik egy pop-up ablak az adataival, ott van egy "More" gomb, klikk rá, aztán "Never show".

#8 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 13:22

@prygme: Ebbe még a csehek se szolhatnának bele. Kész van, örülj hogy ingyen van. Az a kis véleményezés a gmail és a yt alatt meg max a statisztika és az önfényezés eszköze lesz.

#9 Felhasználó inaktív   Dione 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 13:23

Ez a design szar! Maradok a bookmarks bar-ra kitett kedvenc gmail app ikonoknál!

#10 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 13:29

Íme az online szolgáltatások egyik óriási hátránya.... azt csinálnak vele amit akarnak, és a felhasználó vagy elfogadja, vagy lelép. De a régit nem kapja vissza.

Mindenesetre ha a kugli nagyon erőszakoskodik a plusszal, az fordítva is elsülhet, ami nem feltétlenül baj, hiszen akkor a személyes felhasználói adatok kevésbé lesznek koncentrálva, ha maguk a felhasználók több cég között szórnák szét az adataikat, amiket kénytelenek online tartani (pl mail)

#11 Felhasználó inaktív   evone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.368
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 14:03

összehasonlítva:
Csatolt fájl  new_google_bar.png (122,21K)
Letöltések:: 15
csak nekem tűnik fel, hogy:

Szokás szerint a frissítés nem egyszerre jelentkezik, több nap alatt áll át a felhasználóknál a 30 pixel magas fekete sávról az új, a dizájnba jobban illeszkedő, viszont immár 70 pixel magas rész váltja.

az a 70px rész eddig is volt? :D pont hogy több hely lesz, mert eltűnik a 30px bar. úgy, hogy, felteszem a kérdést: wtf ? :unsure:
macbook air 2014

#12 Felhasználó inaktív   LepkeAnti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 14:28

Érdemes elolvasni a felháborodott felhasználók kommentjeit, a december 1-től megújult YouTube profilokról! A lényeg, hogy hamarosan az összes profilról eltűnnek a feliratkozók és ismerősök kis fotói, a videós ablak mellett megszűnnek a görgethető videólisták és mindenki lecsupaszított fehér felülettel gazdálkodhat.

Bővebben itt: http://youtu.be/W-ajXnrpkio és http://www.youtube.com/user/YouTube


#13 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 14:28

@attila9988: "Íme az online szolgáltatások egyik óriási hátránya.... azt csinálnak vele amit akarnak, és a felhasználó vagy elfogadja, vagy lelép. "

Bocs, de ez *offline* módban is így megy. egy alternatív felület mindig hekkelés.

#14 Felhasználó inaktív   5241451 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 267
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 15:07

@UnA: Ne zavard össze tényekkel. :)

#15 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 15:10

Na ez az amit viszont nem értek. Miért volt erre szükség? Most vezették be a fekete sávot. Jó lépés is volt, gyakorlati szempontból is használhatóbb volt, miért kellett lecserélni?

Inkább a YouTube felületén is nyomhatták volna ezt az irányt.
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#16 Felhasználó inaktív   weblapro 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 15:29

Én megnéztem a videót, de nekem nem úgy tűnik, hogy 30 pixel helyett 70 magas lett, sőt, eltünt a teljes 30 pixel és a régi fejléc/logórész módosult úgy, hogy helyet kaptak benne az új menük is. Igaz, az valamivel magasabb, de összességében talán nem lett magasabb a fejléc. Nekem elsőre tetszik egyébként.
Travelminit.hu – Segítünk a szállásfoglalásban.

#17 Felhasználó inaktív   5241451 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 267
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 15:31

@daylienn: Ez az új sáv valóban egy rakás fekália, de én számítottam a lecserélésére/átdolgozására abból kiindulva, hogy az "Egyebek" alatt csesztek átírni a kék színvilágot. Mindazonáltal álmomban sem gondoltam volna, hogy ekkora dizájnholokausztot képesek produkálni. Ráadásul alig pár napja érkezett meg a fekete sáv Marketre és Musicra. Továbbá YouTube-on még ebből sincs sehol semmi, csak ez a megújult, kényelmetlen, színtelen vacak felület. A Google saját magát fogja kicsinálni az efféle elfuserált lépésekkel, mert még az előszeretettel hangoztatott 1-bit usereknek is vannak igényeik.

#18 Felhasználó inaktív   evone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.368
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 16:36

Üzenet megtekintéseIdézet: weblapro - Dátum: 2011. 12. 02. 15:29

Én megnéztem a videót, de nekem nem úgy tűnik, hogy 30 pixel helyett 70 magas lett, sőt, eltünt a teljes 30 pixel és a régi fejléc/logórész módosult úgy, hogy helyet kaptak benne az új menük is. Igaz, az valamivel magasabb, de összességében talán nem lett magasabb a fejléc. Nekem elsőre tetszik egyébként.


ugyanezt mondtam én is fentebb ^^
macbook air 2014

#19 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 16:55

@UnA: offline szoftvert vagy lecseréled az N+1-es verzióra, vagy nem, a döntés a te kezdben van. És egy verzión belül nem nagyon változik a GUI az előzőhöz képest. Online esetén a szolgáltató ha cserél akkor egyik napról a másikra lecserélődik a felületed, és neked semmi kontrollod nincs a dolog felett.

#20 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 02. 20:18

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 12. 02. 13:29

Íme az online szolgáltatások egyik óriási hátránya.... azt csinálnak vele amit akarnak, és a felhasználó vagy elfogadja, vagy lelép. De a régit nem kapja vissza.
Mindenesetre ha a kugli nagyon erőszakoskodik a plusszal, az fordítva is elsülhet, ami nem feltétlenül baj, hiszen akkor a személyes felhasználói adatok kevésbé lesznek koncentrálva, ha maguk a felhasználók több cég között szórnák szét az adataikat, amiket kénytelenek online tartani (pl mail)

Az Office 2007 offline kezdte a dolgot sokkal hamarabb, ott meg eufória volt. Nekem is sokan mondták, amikor a cégen akartam nem, ezt nyomták fel mindenhova, hogy majd megszokom. Lószart!
Otthon ezért is maradtam meg a 2002-es verziónál, és bekaphatja mindenki :smoker: , akinek ez az új divat tetszik...
:rolleyes2:

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó