HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kiszállhat a Firefox finanszírozásából a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kiszállhat a Firefox finanszírozásából a Google Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 12. 05. 18:28

November végén lejárt a Google és a Mozilla finanszírozási keretszerződése, amelynek keretében a keresőóriás gyakorlatilag egyedül pénzelte a Firefox fejlesztését. A Google Chrome sikerével irrelevánssá vált a Firefox? És mi lesz így az egyetlen valóban sikeres nyílt fejlesztésű projekttel?
https://www.hwsw.hu/hirek/47813/mozilla-firefox-google-chrome-bongeszo-piac.html

#2 Felhasználó inaktív   gronhold 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 192
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 18:28

Ezt már hónapokkal ezelőtt tudni kellett, ugyanakkor a MS-al küszöbön egy megállapodás, ami gondolom pénzt is jelet, persze nem biztos, hogy az elég lesz, de remélem sikerül pótolni a kieső bevételeket valamilyen úton módon,

#3 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 18:37

"A Chrome új szemléletmódja alapjaiban rázta fel a böngészõipart - hasonlóan ahhoz, ahogy a Firefox szigorú szabványtisztelete kényszerítette a versenytársakat ugyanilyen hozzáállásra."

Elsõt (ki a gyorsabb) a Safari kezdte a másodikra pedig a greasemonkey az ellenpélda. Ha olyan szabványos az ff akkor másokkal miért nem 100% kompatibilis? Vagy a chrome vagy az opera saját szabvány alapján kezeli a js kódokat? Itt az ff hibás és ezért nem volt az olyan szigorú, csak relatíve kiszámíthatóbb az ie6 idején.




Idézet

A Mozilla Firefox a nyílt forráskódú és nyílt irányítású fejlesztési projektek csúcsa.





Valamire el kellett verniük azt a rengeteg pénzt, ha már nonprofit. Tragikus, ha ez a csúcs mert nem fenntartható.


Szerkesztette: hack69 2011. 12. 05. 18:41 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 19:06

Üzenet megtekintéseIdézet: hack69 - Dátum: 2011. 12. 05. 18:37

Elsőt (ki a gyorsabb) a Safari kezdte...

A Safari egy jelentektelen egzotikum (ahogy az Opera is), nem szamit mit csinal, nem fognak reagalni ra.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#5 Felhasználó inaktív   timar 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 19:15

Az egész online sajtón keresztülment ez a hír, találgatnak az újságírók, kattintanak az olvasók. :) Nem értem azonban a gyászos hangütést. A Mozilla éves beszámolóiból kiderül, hogy nem költik el az összes bevételt. Van tartalék, és ezzel áthidalhatják a szűkös hónapokat. De az a pár százmillió felhasználó csak ér valamit valakinek. Ha nem a Google-nek, akkor másnak, hogy ő legyen a kezdőlapon.

Sajnálnám ha eltűnne a Mozilla, mert majdnem 10 éve dolgozom rajta. De nem lenne tragédia. A küldetés teljesítve. A webet visszavettük, és jó úton haladunk a nyíltság felé. Nem "MS Network" van, hanem internet. A Mozillánál dolgozó fejlesztők napok alatt el tudnának helyezkedni máshol az iparban. Nagy is a jövés-menés, odaát ez így természetes. Szerintem még a vezetőség is át tudná menteni magát hasonló pozícióba. A Mozilla platform nem hirtelen halna meg, lenne pár év lecsengés, a nyílt szabványoknak köszönhetően menekülőutakkal annak, aki erre fejlesztett.

Manapság divat lett a Firefoxot leszólni, most a Chrome az új kedvenc. Érdemes azonban odafigyelni a Mozilla valódi üzenetére. Vigyázzunk személyes adatainkra. Mi kontrolláljuk azokat, és ne óriáscégek. Én személy szerint pár tizedmásodperccel gyorsabb indulás és pár megabyte-tal kevesebb memóriafoglalás miatt nem váltok a Mozilláról. Egy független, non-profit alapítványban jobban megbízom, mint a cégekben.

#6 Felhasználó inaktív   Luftwaffe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 316
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 19:23

"Érdemes azonban odafigyelni a Mozilla valódi üzenetére. Vigyázzunk személyes adatainkra. Mi kontrolláljuk azokat, és ne óriáscégek."

Bizony. Mélységesen egyetértek.

"Én személy szerint pár tizedmásodperccel gyorsabb indulás és pár megabyte-tal kevesebb memóriafoglalás miatt nem váltok a Mozilláról. Egy független, non-profit alapítványban jobban megbízom, mint a cégekben."

Uff! Nem vagy egyedül :)
May the bastard rest in pieces ;)

#7 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 19:23

@Samott: Azért tetten érhetõ, hogy a Chrome fejlesztésekor a "jelentéktelen egzotikumokat" is figyelembe vették/veszik. Valószínûleg ez is vezette a guglit a webkithez amikor elindultak attól a bizonyos kályhától.






Üzenet megtekintéseIdézet: Luftwaffe - Dátum: 2011. 12. 05. 19:23

"Érdemes azonban odafigyelni a Mozilla valódi üzenetére. Vigyázzunk személyes adatainkra. Mi kontrolláljuk azokat, és ne óriáscégek."

Bizony. Mélységesen egyetértek.






adatvédelem 101 A másik pedig, hogy erősen vitatható, hogy az adatvédelem a mozillát érdekli.

Szerkesztette: hack69 2011. 12. 05. 19:33 -kor


#8 Felhasználó inaktív   nikola tesla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 241
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 19:29

Ha a Libre Office is életképes, talán az lenne a legjobb ha ez is átkerülne a FSF-hez. Talán megér majd a FF oldalon egy-két reklámot, hogy a fejlesztők forráshoz jussanak. Jelenleg a Firefox -egy bizonyos igényszint felett- nem pótolható más böngészővel.
A raktárbázis a raktárbázison van. Ja-ja-ja. Kiküldtük tegnap, ma délelőtt.

#9 Felhasználó inaktív   acclaim 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 20:00

@nikola tesla: te már halott vagy

#10 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 05. 20:35

Nevetnék ha az MS beállna mögé. Így talán ütőképes böngészőt kaphatna pikk pakk. :)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#11 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 00:04

Teljesen érthető lépés. Gyakorlatilag a Fx-ot a saját pályáján verte rommá a Cr. Most próbálkoztam megint visszatérni tűzrókára, de a 8-as verzió már egyszerűen nincs pariban a Google megoldásával. Az egyetlen negatívum, ami a Cr ellen szól, az a UI testreszabhatóságának a hiánya, de ezt sikerül rengeteg plusszal kompenzálnia.

Szerintem.
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#12 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 00:43

pl?

#13 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 00:51

@daylienn: Most komolyan magyarázd már el nekem hogy miben nyújt mérföldekkel többet mint az FF?


#14 Felhasználó inaktív   sucec 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 56
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 01:08

Miindenki temeti az Operát - aminek gazdasági szempontból lehet hogy van is alapja - de én nagyon szeretem. Mindenféle kiegészítő, tuning és egyéb trükközés nélkül tud mindent ami nekem kell.
A menüpontok nagyon jól szervezettek. Van benne session saver, letöltés kezelő, opera turbo, és a memória használata is egész tűrhető, igaz leak-el mint az összes browser, de 20-30 füllel 300-500 megát még nem neveznék annyira vészesnek...

Az FF nem éli túl a hibernálást (notin), az Opera viszont igen, sőt hibernálásból meglepően gyorsan visszajön, nem is értem hogy csinálja... A chrome biztos jó, de valahogy mindig oda lyukadok ki, hogy a végén operát használok.

Lehet hogy majd én is kipróbálom a chrome-ot megint, bár ahogy terjed, egyre inkább ott is kulcs kérdés lesz a biztonság...

A google előtt ki finanszírozta az FF-et? Ha jól emlékszem annak idején teljesen non profitként indult. Miért ne mehetne tovább ezen az irányon? Esetleg mi lenne ha beszállnának a híresen open source-os cégek (IBM, Novell, stb...)?

#15 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 01:36

@sucec:

"A google előtt ki finanszírozta az FF-et? Ha jól emlékszem annak idején teljesen non profitként indult. Miért ne mehetne tovább ezen az irányon? Esetleg mi lenne ha beszállnának a híresen open source-os cégek (IBM, Novell, stb...)?"

Az IBM-nek nem igazán vágna a profiljába egy non-profit platformfüggetlen böngésző. Teljesen más pályán eveznek.
Novell? Ezt komolyan gondolod? Már az is nagy eredmény lenne részükről, ha nem tűnnének el tejesen a süllyesztőben a következő néhány hónapban...

És mi az a stb..?

Ki kell, hogy ábrándítsalak, egyedül a a gugli által biztosított bőséges pénzforrásból tudta magát a Mozilla Found. finanszírozni magát, ha ez a forrás elapad - márpedig a jelek szerint elapad - akkor bizony végük van, mint botnak... Lehet, hogy MS ideig-óráig finanszírozza őket csak a poén kedvéért is - és hogy gyengítse a MS-ellenes antitröszt eljárásokat, és erősítse a Google-ellenes eljárásokat - de végső soron a FF egyedül marad, a Mozilla Foundation egész egyszerűen nem lesz képes pénzügyileg fenntartani magát önerőből, előbb-utóbb választaniuk kell a Gugli és a M$ között. Ugyanis ez a két számottevő hardverfüggetlen ekoszisztéma-szállító maradt - az alma egy külön világ, sajátos piaccal - így ezek között kell választani.

Kép

#16 Felhasználó inaktív   shiki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 07:32

A Chromium nem open-source? :)

#17 Felhasználó inaktív   grindcore 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 08:48

@daylienn: Nálam nem tudta kompenzálni azt a sok jóféle beállítást és kiegészítőt....egyszerűen gyors de kevés a Chrome. Úgy meg nekem nem kell.

#18 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 08:52

Üzenet megtekintéseIdézet: grindcore - Dátum: 2011. 12. 06. 08:48

@daylienn: Nálam nem tudta kompenzálni azt a sok jóféle beállítást és kiegészítőt....egyszerűen gyors de kevés a Chrome. Úgy meg nekem nem kell.


Engem roppantul zavar, hogy nincs kereső mező. Nekem a címsor ne legyen kereső mező. Ha wiki-vel, vagy saját kereső motorral akarok keresni, neagyisten WolframAlpha-val, akkor miért bonyolítják nekem? Ha lenne keresőmező, talán elgondolkodnék a váltáson.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#19 Felhasználó inaktív   s.csabee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 09:25

@azopi: Az IBM most is benne van a Mozilla Foundationben. Olyannyira, hogy nagyvállalati szintű támogatást akarnak nyújtani az FF mögé (többek közt azért is, mert az új mozilla frissítési politika keresztbetett nekik...).

#20 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 10:07

Üzenet megtekintéseIdézet: nhw - Dátum: 2011. 12. 06. 08:52

Engem roppantul zavar, hogy nincs kereső mező. Nekem a címsor ne legyen kereső mező. Ha wiki-vel, vagy saját kereső motorral akarok keresni, neagyisten WolframAlpha-val, akkor miért bonyolítják nekem? Ha lenne keresőmező, talán elgondolkodnék a váltáson.

Abból indulhattak ki, hogy sokan a keresőmezőbe írták a webcímet is.
Egyébként a Bing is valami hasonló hülyeséggel jön, csak fordítva. Alig venni észre a címsort, és a keresőbe írod a webcímet. Persze, hogy nem az oldal nyílik meg, hanem kapsz egy listát, néha olyan dolgokkal, amiknek köze nincs ahhoz, amit szerettél volna.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó