HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A drága lemezek ölik meg itthon a Blu-rayt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A drága lemezek ölik meg itthon a Blu-rayt Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 12. 14. 11:56

Egyre nagyobb választékban és egyre olcsóbban érhetők el hazánkban az asztali Blu-ray lejátszók, a technológia térhódítása azonban továbbra is várat magára. Ennek oka már nem az eszközök árszintjében, és nem is a tartalom szűkösségében keresendő.
https://www.hwsw.hu/hirek/47863/blu-ray-hazimozi-film-teve-philips-toshiba-samsung-lg-lejatszo.html

#2 Felhasználó inaktív   zyrobs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 11:56

Nem lehet megölni azt ami halva született.

#3 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 12:07

@zyrobs: Miért is?

#4 Felhasználó inaktív   phsihodad 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 12:07

Azzal, hogy az új generációs tv-k már gyárilag támogatják az mkv filmek lejátszását usb-ről, még egy nagyot rúgtak a blue ray-be. Minek vegyek lejátszót, ha egy mobil vinyóról bármit lejátszok?
"Spartans... The finest soldiers the world has ever known."

"We will stand and fight... and die!"

Blogom

#5 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 12:39

Idézet

a vásárlók még mindig nincsenek teljesen tisztában a Blu-ray nyújtotta előnyökkel, igaz, többször ez a helyzet a lapostévékkel is, melyekre anélkül költenek százezreket egyes vásárlók, hogy tisztában lennének a képességeikkel

Az ár mellett ez még a kulcstényező. Igazából nem is érdekli az embereket a dolog. (Már legalább is talán a többséget.)
Múltkor kimentem apósomékhoz, éppen ment az F1... Mondom magamnak de jó, már végre 16:9-ben adja az RTL, nézhetem náluk szépen. Van 82cm-es HDTV-jük, de az a szobában van, falun meg ugye az élet a konyhában zajlik, ezért ő ott nézte a 30cm-es CRT TV-n...

#6 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 13:10

A számítógépembe szerettem volna az ősrégi nem működő DVD írómat lecserélni egy BD íróra. Aztán mikor kiderült, hogy majdnem 30K körül van az ára, miközben a legjobb DVD írók 6K környékén vannak, inkább megint DVD írót vettem.
Pedig a nyers lemezek ára már 1000 Ft alatt van, na nem a boltokban :-) archiválni tök jól lehetne a 25 gigás lemezekre. Más kérdés, hogy nyers DVD-t meg 40-50 Ft-ért lehet venni (persze ezt sem a boltokban...)

#7 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 13:13

nahát, a BR "piac" x-edjére is nagyokat "csodálkozik" (inkább hisztizik), hogy a nép nem veszi azt, amire igénye nincs, de cserébe még drága is... az én gépemben kb. 2 éve nincs semmilyen ODD, és ez már így is fog maradni. otthon, szülőknek meg van egy WD TV Live 2 terás vinyóval, aztán csókolom. picikét kényelmesebb, mint lemezeket gyűjtögetni, használatkor csereberélgetni, ha meg összekarcolódik, könnyes búcsút venni tőle. igen, a vinyó is meg tud dögleni, ezért van robocopy-zva az egész egy másik 2 terásra :]

#8 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 13:29

Üzenet megtekintéseIdézet: bviktor - Dátum: 2011. 12. 14. 13:13

nahát, a BR "piac" x-edjére is nagyokat "csodálkozik" (inkább hisztizik), hogy a nép nem veszi azt, amire igénye nincs, de cserébe még drága is... az én gépemben kb. 2 éve nincs semmilyen ODD, és ez már így is fog maradni. otthon, szülőknek meg van egy WD TV Live 2 terás vinyóval, aztán csókolom. picikét kényelmesebb, mint lemezeket gyűjtögetni, használatkor csereberélgetni, ha meg összekarcolódik, könnyes búcsút venni tőle. igen, a vinyó is meg tud dögleni, ezért van robocopy-zva az egész egy másik 2 terásra :]

Most vegyél 2 terás vinyót, a gyatyád rámegy.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#9 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 14:11

@djculture: "Most vegyél 2 terás vinyót, a gyatyád rámegy."

De a winyók ára sokkal hamarabb vissza fog állni a "normál" szintre, mint amire esetleg le megy a BR-ek ára. Az egész BR halott úgy ahogy van és így van, a tv gyártók még egy szöget belevertek a koporsójába azzal, hogy usb-s cuccról mkv-t meg minden szart le tudnak játszani. Egyszerűbb sokkal és olcsóbb is.


: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#10 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 14:30

@McElroy: "Az egész BR halott úgy ahogy van"

Ez egy marhaság úgy, ahogy van. :D

Mondj nekem olyan adattárolót ami a dvd szerepét betöltheti, és annál jobb. Mielőtt elkezdenéd... NEM, a hdd nem az, és a dropbox sem, ha netán azt dobnád be következőnek. (sőt, ez utóbbi nem is adattároló ugyebár.. :) )

#11 Felhasználó inaktív   Reggie0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 14:30

@martonx: Nem igazan eri meg archivalni ra. Inkabb csak kenyelmes, hogy egyben kimegy 25Gb.

#12 Felhasználó inaktív   Reggie0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 14:30

@attila9988: SD kartya.

#13 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 14:46

@attila9988: ha adatok minél egszerűbb tárolásáról és hordozgatásáról van szó akkor memória kártya (mondjuk sd), pendrive. Egyszerűbb és olcsóbb hosszú távon.
Ha meg tartalom (film, zene, bármi) továbbításáról és tárolásáról van szó, sokkal egyszerűbb letölteni a netről (az most más kérdés hogy legális, pl itunes vagy illegális forrásból), mint elmenni a dvd boltba érte.
Ne erőlködj a BR-rel, meg fog halni, teljesen felesleges és érdektelen fizikai adathordozókon terjeszteni a tartalmakat. Welcome to the 21st century.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#14 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 15:37

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 12. 14. 14:30

Mondj nekem olyan adattárolót ami a dvd szerepét betöltheti, és annál jobb. Mielőtt elkezdenéd... NEM, a hdd nem az, és a dropbox sem, ha netán azt dobnád be következőnek. (sőt, ez utóbbi nem is adattároló ugyebár.. :) )


Nincs ilyen. Megveszed a dvd lemezt, kiírsz 50-et, 2 év múlva jópárat már nem tudsz visszaolvasni. Otthoni filmek esetén ez nem gáz, de cégnél marad a raid tömb.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#15 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 15:38

Üzenet megtekintéseIdézet: zyrobs - Dátum: 2011. 12. 14. 11:56

Nem lehet megölni azt ami halva született.

Ott a pont.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#16 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 15:39

Én az otthoni filmjeimet is raid tömbön tartom, mert nem vagyok hajlandó egy szekrényt fenntartani a dvd tokoknak, meg odamenni, keresgetni ha akarok valamit nézni. Így most akár telefonon kiválasztom a filmet, 1katt és nézem. Tudom, lusta dög vagyok :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#17 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 15:59

@attila9988: esetleg ki fog derülni, hogy miért is NEM? vagy azért, mert csak? mert nem lehet kitenni a kocsiba dísznek a visszapillantó alá? mert akkor nyugodtan figyelmen kívül hagyhatjuk a további erőlködéseid :) milyen nélkülözhetetlen előnye van számodra a dvd-nek a hdd-vel (vagy bármi más háttértárolóval) szemben?

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 12. 14. 16:09

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2011. 12. 14. 15:37

Nincs ilyen. Megveszed a dvd lemezt, kiírsz 50-et, 2 év múlva jópárat már nem tudsz visszaolvasni. Otthoni filmek esetén ez nem gáz, de cégnél marad a raid tömb.


Ki kell írni 2 külön vasra és vinyón is eltenni. Mert ugye a raid tömbnek is elpukkan a kontrollere és sok más, amit már láttunk, de pont abban a verzióban a raid sem ért semmit.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 14. 16:11

@attila9988: nem EGY HDD hanem KÉT HDD tükörben :). Vagy SSD ha ócsó lesz meg nagy kapacitású. Nem tudom miért vagy ennyire az optikai lemez mellett.. A préselt optikai lemez sokáig tart, igen. Ha lesz mivel visszaolvasni. A HDDt meg már bármire rá lehet USBn (USB3, 2.5" vinyó, így méretben nem nagy és nem kell külső táplálás) kötni. Ha az egyik tönkremegy akkor kipótolom egy aktuális tárolóval és átsyncelek rá mindent. Ennyi. Folyamatosan kell mozgatni az adatokat (esetleg konvertálni is!!!!) mert ha nem, nem lesz mivel esetleg visszaolvasni. Pl ha sokáig üzemképes egy vinyó lehet PATA de azt már nem sok helyen lehet rákötni gépre.. Bár van mindenevő vinyó -> USB átalakító direkt ilyen célra.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 12. 14. 16:13

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2011. 12. 14. 15:39

Én az otthoni filmjeimet is raid tömbön tartom, mert nem vagyok hajlandó egy szekrényt fenntartani a dvd tokoknak, meg odamenni, keresgetni ha akarok valamit nézni. Így most akár telefonon kiválasztom a filmet, 1katt és nézem. Tudom, lusta dög vagyok :D


Én meg ha elmegyek nyaralni akkor ki tudok venni belőle 10 centi DVDlemezt, oszt műxik, megnézem ha akarom.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó