HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Már vevők köröznek a RIM körül, de nem adja magát - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Már vevők köröznek a RIM körül, de nem adja magát Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 12. 21. 17:22

A Wall Street Journalnak nyilatkozó bennfentesek szerint a Nokia és a Microsoft néhány hónapja még a RIM közös felvásárlásával is kacérkodott. A tárgyalások kimeneteléről természetesen semmit sem tudni, az értesülést egyik vállalat sem volt hajlandó kommentálni.
https://www.hwsw.hu/hirek/47896/research-in-motion-rim-blackberry-okostelefon-nokia-microsoft-amazon.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 17:22

A grafikon egy kicsit olyan, mintha tulajdonképpen az BBsek iphone-ra váltottak volna...

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 17:27

Egyébként végigolvastam a cikket, azt nem igazán tudtam leszűrni belőle,h pontosan miért is lenne vonzó a RIM , főleg pont a Nokiának! A Microsoftnak még úgy ahogy, bár hogy összeborultak a Nokiaval, nem teljesen értem,h miért érné meg...

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#4 Felhasználó inaktív   szaki2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 19:20

@map: Nokia ismeretlen amerikában Rim ismeretlen europában. Qnx és windows phone 7 jól kiegészítené egymást. Igen szép piaci részesedés és gyártási kapacitás. Jól kiegészítenék egymást. Nokia customer irány Blacberry pedig céges vagy exluzivabb darabok.

#5 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 12. 21. 19:30

@szaki2: Én inkább a titkosítás, tömörítés, távmenedzsment, vállalati üzenetkezelés témákat emelném ki elsősorban mint a RIM vonzerejét, és amikkel a Microsoft meg tudná erősíteni kompetenciáját a területen. Ezeket simán át lehetne hozni WP7-re... Az USA-ban még a brand is jól cseng, a Nokia ennek segítségével meg sikeresen betörhetne végre az amerikai piacra (pl. BlackBerry by Nokia néven). Persze ez csak vagdalkozás, a motiváció egész más is lehet.

#6 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 20:48

@Bodnár Ádám:

Titkosítás: azt a fajta titkosítást szűk réteg értékeli, szűk rétegre piaci sikert nehéz alapozni.
Tömörítés: 5-6-7 éve még jelentett valamit, manapság, a mai mobilnet árak mellett nem sokat.
Távmenedzsment: konkurens termékekbe is beszivárgott.
Vállalati üzenetkezelés: konkurens termékekbe is beszivárgott.


Én ezt emeltem ki magamnak a cikkből: "A nagy változások helyett a kicsikben hisz a vezetés."
Meg is lett az eredménye!

#7 Felhasználó inaktív   szaki2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 21:31

@Bodnár Ádám: Én is így gondolom. Ugyan azt a telefont el lehetne adni amerikában blackberryként, európában nokiaként. Ugyan az a készülék qnx el és wp7 el. És ha nem jön be a microsoftnak a wp7 vonal, akkor van hova visszavonulni a nokiának. Hosszútávon meg csak a brand maradna mindkettőből panasonic,technics módjára szétválasztva a portfoliót.

#8 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 23:45

@map: "Egyébként végigolvastam a cikket, azt nem igazán tudtam leszűrni belőle,h pontosan miért is lenne vonzó a RIM , főleg pont a Nokiának! A Microsoftnak még úgy ahogy, bár hogy összeborultak a Nokiaval, nem teljesen értem,h miért érné meg"...

a jelszó,
lúzer mobilgyártók egyesüljetek!:D

@Bodnár Ádám: "Én inkább a titkosítás, tömörítés, távmenedzsment, vállalati üzenetkezelés témákat emelném ki elsősorban mint a RIM vonzerejét, és amikkel a Microsoft meg tudná erősíteni kompetenciáját a területen"
ezek a kompetenciák aligha érhetnek meg 5 milliárdnál több dollárt a Microsoftnak. házon belüli fejlesztésekkel ugyanezeket maga is elérheti, ráadásul sokkal olcsóbban.
egyedül akkor lehet érdekes a RIM ha vannak értékes szabadalmai ezeken a területeken és különösen PushMail körül.


#9 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 23:58

ahogy elnézem, az android ledarálta a többiek belét.

#10 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 22. 10:12

@"Geri": azért ott se fenékig tejföl a dolog. Az Android nagy hátránya az ami az előnye is, hogy ingyé" van kvázi, tehát bárki rápakolhatja a telefonjára. Aztán most ott a HTC pl, erős kezdés után látványos visszaesés amiért semmi olyat nem tudott piacra dobni ami igazán újdonság lenne. Vagy az LG, amelyik továbbra is szenved. Szóval az Androidos piacon van egy belső verseny is és bár a Google-nek ez nem számít, a telefongyártóknak annál inkább.

#11 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 22. 10:31

@prygme: most komolyan mondjátok hogy a push mail így 2012 előtt 10 nappal még mindig feature? Nem mintha akár egy szifon is ne tudná, akár gmail-lal, akár exchange-en keresztül. Oké, nem "push" mail minden esetben, de ugyanúgy azonnal megjelennek az üzenetek a telefonon. Sőt megjegyzem a gmail-t exchange beállításokkal használva a szifon hamarabb jelez hogy emailem jött mint az ugyanarra a gmail fiókra beállított BB-m. Számomra érthetetlen ez a pushmail-fétis.

#12 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 22. 10:51

@lugosi: a szabadalmi háborúkban ne keress helyet a józan észnek.
ha 2011ben piacról kitiltással lehet fenyegetni egy mobilcéget azért mert megsérti az Apple azon jó 10 éves szabadalmát, amely szerint "a telefon képernyőjén megjelenített szöveget a rendszer elemzi, és az egyes mintáknak megfelelő részleteket "használhatóvá" alakítja - például az SMS-ben kapott telefonszámból kattintható linket csinál",
nos ebben az esetben ha vannak a RIMnek pushmail szabadalmai, azokat is ki lehet használni a konkurencia szivatására.

https://www.hwsw.hu/hirek/47889/apple-htc-szabadalom-per-itc-jog.html


#13 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 23. 14:33

@prygme: mondjuk igen, ezek a szabadalom-szarakodások rettentő idegesítőek.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó