HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Újraszabja adatvédelmi irányelveit az EU - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Újraszabja adatvédelmi irányelveit az EU Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 01. 27. 09:59

A vállalkozások és az EU számára olcsóbb, a felhasználók számára pedig kedvezőbb lenne az új Európai Uniós szintű adatvédelmi szabályozás.
https://www.hwsw.hu/hirek/48033/europai-unio-adatvedelem-szemelyes-adat-jog.html

#2 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 09:59

Az EU jó lenne ha egyforma mércét használna minden állammal szembe, ha Magyarország azt csinálta volna mint a Görögök már kivégezték volna, sokat rombolódott az értékük ezzel a hozzá állással.
1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

#3 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 10:05

@szabo attila oli: megint összekeverted a fórumokat, az index itt található: http://www.index.hu

Szívesen.

#4 Felhasználó inaktív   Darwin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 548
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 10:11

@kockulat:

Gondolom inkább a kurucot vagy az mno-t akartad a "libsibolsifertő" helyett ajánlani.

#5 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 10:16

"Ez utóbbi azt jelenti, hogy az állampolgár kérheti a róla szóló adatok teljes törlését is, amennyiben az adatkezelőnek nincs törvényes kötelezettsége azok megőrzésére".

streameres backup mellett ezt elég nehéz lesz megoldani. illetve van egy gazdaságos "megoldás", nem kell szalagos backup, legfeljebb egyszerre elvész az összes adat:)
bár ez kisebb SZOPÁst jelent, mint a tengerentúlon a SOPA/PIPA tervezet jelnent/ett volna, de az adatvédelemben túlzott EU szigor csak a versenyképesség további csökkenéséhez vezet.


#6 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 10:17

@Darwin: elnézést, nem vagyok én képben az ilyen habzószájú fórumtroll gyűjtőhelyekben :)

#7 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 10:48

@prygme: A versenyképesség érdekes kérdés. A kaptálisták régebben még legalább őszintén tiltakoztak, amikor el akarták törölni a gyerekmunkát...

#8 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 11:28

@UnA: még visszajöhet Európában a gyerekmunka. a felnőtt generációk elisszák és eldrogozzák az agyukat, így csak a gyerekmunka marad :)
komolyra fordítva a szót, pont azért szerencsétlen a soksávos progresszív adóztatás, mert a valóban tehetséges, kreatív embereket vágja meg keményen. a tehetségesek pedig érthető okokból nem tűrik, hogy az állam durván lehúzza õket a magas adókkal, ezért átköltöznek Amerikába, esetleg a távolkeletre. így aztán Európában semmit nem adóznak, még keveset sem, ellenben hozzájárulnak a konkurens gazdaságok versenyképességéhez. ma már az EUban nem maradt versenyképes IT szereplő. de más komplett iparágak is eltűntek Európából.

Szerkesztette: prygme 2012. 01. 27. 11:29 -kor


#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 01. 27. 11:30

Srácok, nem lehetne inkább a témához szorosan tartozó hozzászólásokat nyomni?

#10 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 11:51

Üzenet megtekintéseIdézet: prygme - Dátum: 2012. 01. 27. 10:16

"Ez utóbbi azt jelenti, hogy az állampolgár kérheti a róla szóló adatok teljes törlését is, amennyiben az adatkezelőnek nincs törvényes kötelezettsége azok megőrzésére".

streameres backup mellett ezt elég nehéz lesz megoldani. illetve van egy gazdaságos "megoldás", nem kell szalagos backup, legfeljebb egyszerre elvész az összes adat:)
bár ez kisebb SZOPÁst jelent, mint a tengerentúlon a SOPA/PIPA tervezet jelnent/ett volna, de az adatvédelemben túlzott EU szigor csak a versenyképesség további csökkenéséhez vezet.

Dehogy nehéz.
A következő mentésben már nem lesz benne.

#11 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 12:14

@Sparow2: de addig is sérti az új adatvédelmi irányelvet:) egyébként egyetlen szalagot tartani backupra, khhm nem túl szerencsés dolog.


#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 12:34

Üzenet megtekintéseIdézet: prygme - Dátum: 2012. 01. 27. 10:16

streameres backup mellett ezt elég nehéz lesz megoldani.
szerintem az adatkezeles es a backup ket kulon dolog! az adatkezeles azt jelenti, hogy a kerdeses adatok lekerdezhetoek. a backup ugye nem kerdezheto le. szerintem a torles az aktiv adatbazisbol valo torlest jelenti, es a backupot nem kene, hogy erintse.

(termeszetesen a torlesekrol nem art log-ot fenntartani, mert adatvesztes es a backupbol valo visszaallitas eseten ujra torolni kell a delikvenseket ertelemszeruen.)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 12:47

Üzenet megtekintéseIdézet: prygme - Dátum: 2012. 01. 27. 12:14

@Sparow2: de addig is sérti az új adatvédelmi irányelvet:) egyébként egyetlen szalagot tartani backupra, khhm nem túl szerencsés dolog.

Szerintem a backup az nem sérti, hiszen a szabályt nem ilyen céllal hozták. (Meg bizonyára valamennyi idő is van rá, nem azonnal 0 mp alatt kell megtörténnie a törlésnek, hiszen az nem is lehetséges. Akkor az összes nyomtatványt is azonnal meg kéne keresni az irattárban, és kisatírozni az ő adatait?)

Persze, a backupnak is "külön művészete" van, nem törekedve a teljességre: mikor van teljes mentés, mikor csak inkrementális, hány helyen kell tárolni, mennyire biztonságos helyen kell tárolni, kik férhetnek hozzá, stb, stb, stb ... csak most nem ez volt a téma lényege.
Akárhogy is megy a mentés, a következő mentésben már nem lesz benne, aztán a régi mentések záros határidőn belül úgyis kifutnak, és törlésre/megsemmisítésre kerülnek.

#14 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 12:48

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2012. 01. 27. 12:34

szerintem az adatkezeles es a backup ket kulon dolog! az adatkezeles azt jelenti, hogy a kerdeses adatok lekerdezhetoek. a backup ugye nem kerdezheto le. szerintem a torles az aktiv adatbazisbol valo torlest jelenti, es a backupot nem kene, hogy erintse.

(termeszetesen a torlesekrol nem art log-ot fenntartani, mert adatvesztes es a backupbol valo visszaallitas eseten ujra torolni kell a delikvenseket ertelemszeruen.)

:up:

#15 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 13:13

Adatvédelem pf... Volt részem megtapasztalni, mi történik akkor, ha egy külföldi szerverre kikerülnek érzékeny adatok és képek. A rendőség csak a feltöltőket kapja el, az oldal létrehozóját nem, mert nem magyar az üzemeletető. Miközben az, csak a weblap van külföldi szerveren. Plusz még azzal jönnek, hogy írtak egy szerződési feltételeket is az oldalon, ami ellentétes az oldal bűncselekményre felbujtó hangvételével, ezzel szedve ki saját magukat a szarból, nos, itt tartunk ma... Támogassuk a bűnözőket páráppápápá I"m lovin it!
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 13:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2012. 01. 27. 12:47

Szerintem a backup az nem sérti, hiszen a szabályt nem ilyen céllal hozták.

Én értem, hogy miről beszélsz, de szerinted a jogászok is így gondolják? A user-ek is?
Ugyanis szigorúan véve ha a backup tartalmazza az adatot, akkor a szolgáltató azt tárolja.

Arról nem is beszélve, hogy adatbázisoknál jellemzően a törlés - sok okból - úgy van megoldva, hogy bebillent egy flag-et. Na ez alapban törvénytelen lesz, ami szopó...

Szerkesztette: xclusiv 2012. 01. 27. 13:22 -kor


#17 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 15:16

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 01. 27. 13:22

Én értem, hogy miről beszélsz, de szerinted a jogászok is így gondolják? A user-ek is?
Ugyanis szigorúan véve ha a backup tartalmazza az adatot, akkor a szolgáltató azt tárolja.

Arról nem is beszélve, hogy adatbázisoknál jellemzően a törlés - sok okból - úgy van megoldva, hogy bebillent egy flag-et. Na ez alapban törvénytelen lesz, ami szopó...

A merevlemezről való törlés is csak logikai művelet, nem hiszem, hogy ezt ilyen mélységben fogják vizsgálni.

#18 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 16:28

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 01. 27. 13:22

Ugyanis szigorúan véve ha a backup tartalmazza az adatot, akkor a szolgáltató azt tárolja.
szerintem az adatok jogos vagy jogtalan kezeleserol van szo a torvenyekben, nem a tarolasrol!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#19 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 16:29

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2012. 01. 27. 15:16

A merevlemezről való törlés is csak logikai művelet, nem hiszem, hogy ezt ilyen mélységben fogják vizsgálni.

Nem így értettem. Merevlemeznél az a file eltűnik, és bár mindenféle undelete/testdisk/satöbbi cuccal visszahozható (ha nincs felülírva), de ilyen "trükkök" nélkül azt a file-t megette a guláta.

Míg ha én egy adatbázisra épülő programot készítek/tervezek, akkor adatbázisból nem törlök, hanem felveszek egy mezőt, ami alapján az a rekord él vagy nem. Vagy egy erased nevű mező, ami default 0 és törléskor 1-re billentem, vagy egy timestamp ami default null és törléskor beállítom current_timestamp-re, vagy akármi. Lényeg a lényeg: a delete sql parancs mint olyan tiltott dolog, a programból adatbázishoz kapcsolódó (db)user-nek nincs is delete joga. Ennek egyik oka a performancia, másik oka a szekus ricsi, mert ha valaki hülye inputot meg tud etetni a cuccal, vagy valahogy kikukázza a user/pass párost, akkor ne tudja összeborítani a cuccot. Persze nyilván lehetne a táblákra triggert tenni, ami elpakolja valahova a törölt adatot, de az még jobban odacsap a teljesítménynek.

Szerkesztette: xclusiv 2012. 01. 27. 16:32 -kor


#20 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 27. 16:31

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2012. 01. 27. 16:28

szerintem az adatok jogos vagy jogtalan kezeleserol van szo a torvenyekben, nem a tarolasrol!

Nem tudom, hogy a törvényben mi szerepel. A cikkben viszont szerepel ez: "A tervezet egészen messzire megy a jogok kiterjesztésében, az alanyok számára garantálni kívánja a személyes adatok tárolásának megszüntetéséhez való jogot is. Ez utóbbi azt jelenti, hogy az állampolgár kérheti a róla szóló adatok teljes törlését is, amennyiben az adatkezelőnek nincs törvényes kötelezettsége azok megőrzésére."

A törlés pedig számomra a tárolás megszüntetését jelenti, mert annak semmi értelme nincs, hogy ugyan tárolja és ott van nála, de nem nyúlhat hozzá.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó