HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: PayPass, az érintés nélküli fizetés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: PayPass, az érintés nélküli fizetés

#61 Felhasználó inaktív   szikjáró 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 22:14

Azt olvasom, hogy a magyarok fele a kp-fizetésen kívül nem ismer más fizetési módot.
Nos én ismerek, de inkább használom a kp-t, mintsem holmi mobiltelefont nyomkodjak posterminálhoz.
Online pénztárgépek vannak, az nfc-s mobilok ugye általában gps-képesek, mondjam tovább?
A pénztárgépregisztrál, a mobil meg követ, illetve regisztrálhat és követhet. Aki akar és rászánja az időt.

Vagy esetleg a google automata profilozószkriptjeihez hasonló okosságot sem nagy szakmai kihívás lekódolni, amely ezekre az aktivitásokra van kihegyezve, sőt az sem biztos, hogy ilyenek nincsenek máris.

Amikor mindenki a szamélyiségi jogok ilyen-olyan korlátozásán, megsértésén kiakad (mellesleg az esetek 90%-ka józan ésszel elkerülhető, vagy felesleges médiahiszti), nem értem, hogyan lehet egy ilyen technikának létjogosultsága.

#62 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 02. 07. 00:35

Üzenet megtekintéseIdézet: szikjáró - Dátum: 2014. 02. 06. 22:14

Azt olvasom, hogy a magyarok fele a kp-fizetésen kívül nem ismer más fizetési módot.
Nos én ismerek, de inkább használom a kp-t, mintsem holmi mobiltelefont nyomkodjak posterminálhoz.


Akkor ne használd. Így kb. 2 év múlva ezt kifejezetten be kellett írni, mi?
Make love not Wor.

#63 Felhasználó inaktív   zako 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.203
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 23:18

Üzenet megtekintéseIdézet: szikjáró - Dátum: 2014. 02. 06. 22:14

Azt olvasom, hogy a magyarok fele a kp-fizetésen kívül nem ismer más fizetési módot.
Nos én ismerek, de inkább használom a kp-t, mintsem holmi mobiltelefont nyomkodjak posterminálhoz.
Online pénztárgépek vannak, az nfc-s mobilok ugye általában gps-képesek, mondjam tovább?
A pénztárgépregisztrál, a mobil meg követ, illetve regisztrálhat és követhet. Aki akar és rászánja az időt.

Vagy esetleg a google automata profilozószkriptjeihez hasonló okosságot sem nagy szakmai kihívás lekódolni, amely ezekre az aktivitásokra van kihegyezve, sőt az sem biztos, hogy ilyenek nincsenek máris.

Amikor mindenki a szamélyiségi jogok ilyen-olyan korlátozásán, megsértésén kiakad (mellesleg az esetek 90%-ka józan ésszel elkerülhető, vagy felesleges médiahiszti), nem értem, hogyan lehet egy ilyen technikának létjogosultsága.


Nem valószínű, hogy a titkosszolgálatokat/rendőrséget/NSA-t/FBI-t (nem kívánt törlendő) az érdekelné, hogy hány kiflit vettél a Tescóban. Egyébként meg gondolj bele, hogy naponta hány millió tranzakció zajlik le Magyarországon, ki és hogyan tudná ezt nyomon követni? De legfőképp: miért tenné?
Ha már paranoiás vagy, akkor inkább a mobiltelefonról és az internet-előfizetésről mondj le, ne a kártyás fizetésről - szerintem még mindig a jó öreg lehallgatás és az internetforgalom monitorozása a legegyszerűbb módszer megtudni valakiről a lehető legtöbbet. Egyébként pedig az általad favorizált készpénzes fizetés a korrupció és a bűnözés melegágya - pont azért, mert sokkal nehezebben nyomon követhető, mint a banki tranzakciók. (Az USA-ban például igencsak furán néznek az emberre, ha pár dollárnál nagyobb összeget készpénzben fizet - rosszabb esetben bűnözőnek néznek... :) Ahol fejlettebb a pénzügyi kultúra, ott alacsonyabb a korrupció is általában. Mi magyarok meg szembemegyünk a világgal és és ingyenessé tesszük a készpénzfelvételt, hogy az amúgyis csekély bankkártyahasználatot még tovább csökkentsük ... :)

Én egyébként ahol lehetett, bankkártyával fizettem eddig is, pár hónapja kaptam egy paypassos bankkártyát, azóta azt is használom, bár szerintem az időkülönbség elhanyagolható a kártyás fizetéshez képest.
ASUS P5N-E SLI * Intel Core2Duo E6600 @ 2.4 GHz * 4 x 1GB DDR2-800 Geil Ultra * NVidia GeForce GTS 450 1 GB * OCZ Agility3 SSD 120 GB * Samsung HD160JJ 160 GB 7200 RPM SATA-II * Pioneer DVR-110D * Terratec Cinergy 400 * Alcor DTV HS DVB-T vevő * Benq E2200HDA 22" FullHD * ThermalTake Soprano * Chieftec 450W * Genius SW-HF5.1 5000

#64 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 06:39

Ha 5 ezer a limit, számomra semmire sem jó buziság.

Azért meg, mert divatos állítólag pár ficsúr szerint, hát menjenek vissza faszbukozni:)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#65 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 06:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 02. 07. 00:35

Akkor ne használd. Így kb. 2 év múlva ezt kifejezetten be kellett írni, mi?

Simán, én is beleírtam.

Sőt, az androidosok buzik:)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#66 Felhasználó inaktív   zako 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.203
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 08:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 02. 22. 06:39

Ha 5 ezer a limit, számomra semmire sem jó buziság.

Azért meg, mert divatos állítólag pár ficsúr szerint, hát menjenek vissza faszbukozni:)


Nem ötezer a limit, hanem eddig az összeghatárig nem kér pin kódot. Kis összegű vásárlásokhoz ideális.
ASUS P5N-E SLI * Intel Core2Duo E6600 @ 2.4 GHz * 4 x 1GB DDR2-800 Geil Ultra * NVidia GeForce GTS 450 1 GB * OCZ Agility3 SSD 120 GB * Samsung HD160JJ 160 GB 7200 RPM SATA-II * Pioneer DVR-110D * Terratec Cinergy 400 * Alcor DTV HS DVB-T vevő * Benq E2200HDA 22" FullHD * ThermalTake Soprano * Chieftec 450W * Genius SW-HF5.1 5000

#67 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 11:07

Üzenet megtekintéseIdézet: zako - Dátum: 2014. 02. 22. 08:33

Nem ötezer a limit, hanem eddig az összeghatárig nem kér pin kódot. Kis összegű vásárlásokhoz ideális.

Köszi.
Akkor is mindegy, ha felette kér pin-t, ugyanott vagyunk. Mert tecsóban és társainan elég hamar fölémegy, tankolást meg haddneemlítsem:)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#68 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 02. 22. 12:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 02. 22. 11:07

Köszi.
Akkor is mindegy, ha felette kér pin-t, ugyanott vagyunk. Mert tecsóban és társainan elég hamar fölémegy, tankolást meg haddneemlítsem:)


Ha hiszed ha nem, gyorsabb még kóddal is, mert nem kell bedugni a kártyát, nincs olvasás, terminálra várás, satöbbi. Lecsippan, kód, helló. Némelyik céges belépőkártya leolvasása tovább tart a portán, mint ez. Leslie sem érti, egyszer majd levideózom Neki, mert nem hitte el, hogy gyorsabban fizetek, mint ahogy odaadják a blokkot.
Make love not Wor.

#69 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 15:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 02. 22. 12:28

Ha hiszed ha nem, gyorsabb még kóddal is, mert nem kell bedugni a kártyát, nincs olvasás, terminálra várás, satöbbi. Lecsippan, kód, helló. Némelyik céges belépőkártya leolvasása tovább tart a portán, mint ez. Leslie sem érti, egyszer majd levideózom Neki, mert nem hitte el, hogy gyorsabban fizetek, mint ahogy odaadják a blokkot.

Cég alatt tecsóexpressben valahogy folyamatosan van kapcsolat, lecsippantom a cuccokat, bedugom a kártyát, pin és kést. De elhiszem, csak nem látom nagy előnyét:) nekem inkább hátrány az is higy nem kell pin.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#70 Felhasználó inaktív   benyito 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 19. 09:44

Egy dohányboltban dolgozok, és csak egyvalamit nem értek:
Paypass-es kártyából is többféle van szerintem. Nekem Otp-s kártyám van, ha azt használom nálunk, akkor tulajdonképpen úgy viselkedik mintha bedugtam volna. Komótosan betárcsáz, comot vár, ellenőrzi meg mittudjamén 15-20 másodperc simán van az érintéstől kedve. És persze van a villámgyors, odaérint, és már köpi is az eladió bizonylatot a terminál, egy másodperc sincs az egész.
De hogy ez mitől függ? Talán attól hogy amelyik kártyán van hitelkeret, ott nem kell ellenőrizni hogy van-e fedezet? Fogalmam sincs, és erről sehol sem írnak, pedig szerintem igenis fontos az a 15-20 másodperc, főleg ha már a sebességgel és a kényelemmel reklámozzák ezeket a kis cuccokat.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó