HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: PayPass, az érintés nélküli fizetés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: PayPass, az érintés nélküli fizetés

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 02. 02. 13:09

A PayPass egy kényelmesnek tűnő módszer kisebb összegű tranzakciók gyors bonyolítására, de a mérleg másik oldalán is találunk bőven érveket. A teszt alatt nem csak az derült ki, hogy a megoldás kényelmes, hanem az is, hogy drága és nem is sokkal gyorsabb mint a készpénz vagy a bankkártya.
https://www.hwsw.hu/hirek/48059/nfc-paypass-mastercard-otp-kartya-fizetes.html

#2 Felhasználó inaktív   zümben? 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 13:09

iOS-en is van alternatíva, az ATM Hunter. Majd ha elterjednek az NFC-s mobilok, talán megtörik a jég. Egy kicsit tényleg jó lenne motiválni a kereskedőket...

#3 Felhasználó inaktív   zümben? 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 13:12

Nekem egyébként a Citi-nél van hitelkártyám ami tud PayPass-t is. Ahol lehet használom...

#4 Felhasználó inaktív   zümben? 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 13:14

És persze ha lesz E-ticket, meg az autómaták is fogják tudni... de ez tényleg nem ma lesz

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 02. 02. 13:24

"mire a pénztáros a harmadik lehúzás után rájön, hogy chipes a kártya és másik lyukba kell dugni a terminálon,"

Ez nem csak a pénztároson múlik, volt amikor szóltam, hogy izééé, chipes a cucc, erre mondja, hogy akkor is le kell húzni, kiírja, hogy chipes, csak akkor tudja bedugni. Ha egyből bedugósat játszik, akkor errorozik és kezdheti előről az egész tranzakciót.

Legtöbbször amúgy nekem is az a bajom, hogy szar helyen van a cucc, vagy atom erővel kell nyomni a gombokat. Ami fotón van terminál az fasza, Teszkós meg bekaphassa, gyárilag szar.

Legjobban tán Hollandiában működött pár helyen, kértem a sört, muattom, hogy kártya. Nekem leesett, hogy ki kell magam szolgálni. Míg kicsapolta, addig bedugtam a kártyát, bevertem a kódot, okés, csipog, kész. Itt legalább senkit nem hátráltat, de ehhez nagyot kell nőni, az biztos. Teszkóban is kipróbáltam az önkiszolgálós részt, az is teljesen rendben vala.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   LouiS 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 590
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 13:27

Én is lassan egy éve használok PayPasst, szeretem is, de amit Dani is írt: nagyon sok helyen bután néznek rád. Az egyetlen hely, ahol valószínűsíthetően gyakrabban használják, az a KFC. Ott eddig talán egy kislány nézett rám nagy boci szemekkel, de mint kiderült, újonc volt.

Általában meg szoktam kérdezni, hogy mennyien fizetnek így, a válasz az, hogy nagyon kevesen.

Egyébként a Mastercard csinált PayPass elfogadóhely alkalmazást, Android Marketből le lehet tölteni, itthoni helyeket is mutatja. Az OTP - egyébként kritikán aluli :) - Androidos alkalmazásában is van PayPass kereső. Esetleg ezt érdemes lenne beleírni a cikkbe ;)

#7 Felhasználó inaktív   rogotal 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 13:41

Nekem most ezt a paypass minkártyát ajánlja a bankom: http://minu.me/-paypass Szerintetek? Nekem tetszik. Megbízhatónak érzitek ezt a szolgáltatást? Valakinek van ilyenje esetleg?

#8 Felhasználó inaktív   LouiS 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 590
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 13:50

@rogotal: nézd, 5000 forint a napi limit, ennél többet nem tudsz költeni vele, felette PIN-t fog kérni (mint egy rendes bankkarinál). Ha ellopják, letiltod. Nincs benne nagyobb kockázat, mint a hagyományos kártyánál. Emellett szerintem cool dolog PayPass-szal fizetni :) Persze olvasd el az apróbetűt, és ahogy az a cikkben is áll, figyelj a rejtett költségekre (SMS díja pl.).

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:02

Üzenet megtekintéseIdézet: LouiS - Dátum: 2012. 02. 02. 13:50

Emellett szerintem cool dolog PayPass-szal fizetni :)


Ez fontos.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   ADAMEX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:09

Igazolni tudok mindent, pontosan ez a helyzet hazánkban. Néznek rám bután, aztán megkérdik, hogy "ez az órás dolog?" Mondom ez matrica, de ugyanaz. Nekem teló hátlapban van.
Meg tegnap kaptam új bankkártyát OTP Junior Max), már az is PayPass-os.

Miskolci OTP-ben meg én voltam kb az első aki ilyen matricát kapott, nő ott nézegette, hogy ilyet még senkinek nem adott ki, meg, hogy milyen szép. :D

#11 Felhasználó inaktív   ADAMEX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:10

Ha neked nem fontos, hogy kitűnj a tömegből, akkor megértem. :)

#12 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:11

Nem látom be hogy miért lenne ez akkora hatalmas könnyebbség, mint amennyi plusz nyűg az ember nyakán. Persze nem zavar hogy van ilyen is, de úgy gondolom vásárlói oldalról sincs elég motiváció.

#13 Felhasználó inaktív   LouiS 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 590
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:22

@attila9988: kb. fél-egy percet spórolsz magadnak is, meg a pénztárosnak is. Nincs zöld-pin-zöld, tárcsázás, várakozás. Odatartod és kész. A kijelzőn ott az összeg, azt te is láthatod, átverés nincs benne. De nem kötelező használni, ennyi :)

#14 Felhasználó inaktív   LouiS 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 590
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:23

@Jahno: Most miért? :D

#15 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:24

@LouiS: benne van. érdemes lenne végigolvasni a cikket :D
chill,
aDoayen

#16 Felhasználó inaktív   LouiS 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 590
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:27

@Dojcsák Dániel: úristen, vak vagyok! Szkúzi :) De az OTP nincs benne :P

#17 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:31

@ADAMEX: OTP nálad mennyit számol fel rá? Gondolkozok rajta, sok kis apró-cseprő vásárlásom van mindig és tudnám használni a környéken lévő boltok egy részében, de most nézem az üzletszabályzatot és 3k az induló díj és 2k az éves (az 1. év után). Ennyiért azért már inkább elszöszölök a bedugós - PIN kódos módszerrel...

/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#18 Felhasználó inaktív   padawan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.929
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:31

Kb. ev eleje van nekemis ilyen, es persze nem emiatt kertem a kartyat, de igencsak megbaratkoztam ezzel a paypass dologgal.
Igaz eddig nagyjabol csak a Sparban hasznaltam, ott meg relative rendes terminalok vannak.
Mekdobalszt, KFC-t eszik a franc, talan meg a tobbi kajaboltban meg a Cinema Cityben lehet hasznalni, de lassan a mozijegy is 5K felett lesz :)

Amugy az a titka, hogy nem azt kell mondani hogy "paypassos a kartya", hanem parasztosan: "erintos". Sajnos olykor utana is mondani kell nekik h a terminalt azert kapcsoljak mar be...

SMS dijakrol: egyreszt normalis kartyaknal ez ingyen van, ahol meg nem ott nem kell kerni. Semmi ertelme. Napi egyszer v tobbszor mindenki kepes belepni a webbankba otthon es megnezni a tranzakciokat, lopas eseten meg tokmind1 hogy azonnal v napvegen veszed eszre h mizu. Ja meg persze limiteket kell okosan allitgatni es nem kell a folyoszamlan tobbszazezret tartogatni :)

Trollkodasnak meg: ha OTP-nel vagy megerdemled az osszes szanalmas koltseget amit radvernek :P

Egyebkent a problema mint a cikk ravilagitott a netkapcsolattal van elsosorban es nem azzal h az amugy sem tul hosszu kartyas fizetes feltartja a sort. Ha minden terminal 5mp-en belul nyomna a blokkot senkinek nem jutna eszebe ez a paypass szerintem. Plane ha ezenkivul kulfoldi mintara a kartyaolvaso is a vasarlo fele nezne es a bedug,pinkod,kihuz mozdulat a vasarlo dolga lehetne.
Lenovo N200 /w Ubuntu x64 -- Playstation 3 /w Samsung LE37A656 -- Nokia E63 /w BH-606

#19 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:36

Otthon nyűg persze... Máshol, ahol "önkiszolgáló" (nem kell odaadni a kártyát) rendszer van, ott tényleg gyorsabbá teszi a vásárlást.. Csak használni kell a fantáziád. Mondjuk svédországban nincs Paypass ( agy jól eldugták :)).

A másik meg, mi az, hogy 30 forint egy SMS?? És ki az aki ennyiért igénybeveszi a szolgáltatást??

#20 Felhasználó inaktív   Meister 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 14:52

A Móriczon a GROBY híres volt a fél órás bankkártyaelfogadásról, meg hogy egymásnak szóltak a pénztárosok, hogy "kártyázom"... :-)
Aztán a vele szemben lévő SPAR-t fél évre bezárták, és akkor írtam újra emailt mind a GROBY, mind az OTP-nek, egyszerre, úgy hogy egymás adatai is benne voltak, hogy oldják már ezt meg, mert 21. század, meg ilyesmi... 3 nap múlva tökéletes 3 mp-es kártyatranzakciók voltak...
Sok helyen szerintem nem is tudják, hogy már nem 1983 van, és van rendes állandókapcsolatos működőképes POS is.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó