HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Magyar nemzeti YouTube jött - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Magyar nemzeti YouTube jött Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 02. 29. 17:31

A Google ma délután bejelentette, hogy ezentúl Magyarországon is lokalizált YouTube verziót használhatnak az internetezők, illetve ennek előnyeit élvezhetik a tartalomtulajdonosok és a hirdetők is.
https://www.hwsw.hu/hirek/48179/google-youtube-artisjus-magyarorszag-lokalizacio.html

#2 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 17:31

ahol az Artisjus neve megjelenik sok jóra nem lehet számítani.
szép ez a marketingszöveg, de a vége sajnos az lesz, hogy a jövõben a Google tartalomfelismerõ botja szigorúbban fogja irtani az eddig többnyire figyelmen kívül hagyott magyar tartalmakat is.
ez amerikában kisebb probléma, mert Hulu, Netflix és még kismillió szolgáltatás tesz elérhetõvé szinte bármilyen tartalmat. addig Magyarországon nincs semmi ilyesmi, fõleg a kapzsi jogvédõk miatt, így csak az Youtubera feltöltõ önkénteseknek köszönhetõen volt elérhetõ számtalan média tartalom.

Szerkesztette: prygme 2012. 02. 29. 17:32 -kor


#3 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 17:52

szuper. nemetorszagban mar igy is tiltott a videok kb fele, most MO-n is ez lesz.

#4 Felhasználó inaktív   Utopia 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 18:19

Ez csodálatos lesz.

#5 Felhasználó inaktív   vna 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 20:42

Ez az!!! Már úgy vártam mikor kell nekem is reklámokat néznem mielőtt elindul a videó! :(

#6 Felhasználó inaktív   Laezar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 21:52

A cikk címe alapján arra gondoltam, hogy O.V. nagyvezérünk szabadságharcot folytat a Google ellen és államosítja a Youtube-ot. :D Komolyra fordítva a szót kíváncsi vagyok hogyan valósul majd meg a bevételek elosztása a jogtulajdonosok között. Semmi jóra nem számítok az Artisjustól...

#7 Felhasználó inaktív   petyus222 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 29. 23:49

Én azt az ellentmondást nem értem, hogy ugye, eddig az MTVA csatornáinál és a TV2-nél is az online reklámbevétel magához a TV tulajdonosához csorgott be, az ASVA-val pedig utólag számoltak el. Most direktben bejön két szereplő is, akik lenyúlják a saját sápjukat a reklámbevételből: X részt elvisz a Youtube, Y részt az ASVA, Z rész marad a tortából a tévéknek.

Ha jól értettem, az esti híradókban arra is utaltak, hogy a felsorolt intézmények a saját oldalaikon is megtartják a videó tartalmakat, nem csak egy Youtube-os link lesz oda. Ha ez valóban így van, akkor némi ellentmondás van a haszonmaximalizálás miatt: a csatornák elsősorban a saját oldalaikra fogják ezután is terelni a forgalmat, második változatnak pedig marad a magyar Youtube, így az annak járó díjat meg tudják spórolni, ha az eddig megszokott módon nézik meg a videókat.

Kíváncsi vagyok, hogy fog ez működni a gyakorlatban. :)




#8 Felhasználó inaktív   Xero 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 07:17

Jaj de jó. Hála az Artisjus tolvaj népségének, hamarosan ugyan olyan agyon korlátozott izé lesz Magyarországon is, mint német földön. Proxysok előnyben. :)

#9 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 08:24

Nem értem, ezt minek kellett. Magyarul eddig is volt TeCső, az meg kifejezetten jó volt, hogy nem a magyar találatokat hozta előre.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#10 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 09:18

Ez hihetetlen hogy az Artisjus mindenre ráteszi a kezét.:(
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#11 Felhasználó inaktív   Sychter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 11:26

Már bocs, de mi is a probléma?

Egy profi zenekar (tehát aki ebből is él) nem azért ír dalokat, jelentet meg CD-t, DVD-t, és készített videoklipet, így egy 4 perces dalra elköltve több milliót, hogy utána azt mindenki ingyen felhasználja!

Igenis ha másvalaki szellemi tulajdonát használod (legyen az zenei, képi, szövegi tartalom) azért fizess jogdíjat, vagy alkoss saját tartalmat.

Ha pedig valaki csak zenehallgatásra, illetve videoklip nézegetésre használta a Youtube-ot azt ezután is megteheti, csak egy klippet nem ezren fognak feltölteni, hanem fenn lesz 1 videó, ami után a kiadó pénzt kap (hasonlóan a VEVO-hoz).

#12 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 11:53

@Sychter: a Google, tehát aki ebből is él, nem azért fejleszti a keresőjét, üzemelteti a Google.com, Gmail.com, Youtube.com stb szolgáltatásait, így elköltve sok milliárd dollárt, hogy utána azt mindenki ingyen felhasználja!

a Linux Foundation fejlesztői, tehát akik ebből is élnek, nem azért fejlesztik az OSüket, üzemeltetnek szervereket, így elköltve sok millió dollárt, hogy utána azt mindenki ingyen felhasználja!

a Wikipedia szerkesztői, nem azért szerkesztik azt a sok nyelvű enciklopédiát, és nem azért üzemelteti a Wikimedia Foundation a szervereit, így elköltve sok millió dollárt, hogy utána azt mindenki ingyen felhasználja!

és még sokáig folytathatnám a sort.


#13 Felhasználó inaktív   5241451 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 267
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 11:57

@Sychter: Nem azért fizet ki a magyar átlagpolgár évek óta az adathordozók után licencdíjat az Artisjusnak, hogy agyon legyen korlátozva.

Szerkesztette: 5241451 2012. 03. 01. 12:00 -kor


#14 Felhasználó inaktív   Sychter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 12:18

@prygme: Szerintem félreértettél, mert elsősorban a tartalom előállítójáról, és jogtulajdonosáról írtam. Alapértelmezésben a Google (Youtube) csak egy megjelenítő szereplő, csak egy csatorna.

Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy mi a Youtube jelmondata. "Broadcast yourself!"
És ezen van a hangsúly! A cél az volt, hogy egy olyan videómegosztót hozzanak létre ahol bárki megoszthatja a közösséggel SAJÁT videóját, és ezt egyébként INGYEN teheti meg.
Részben tehát ugyanarról beszélünk, kapsz egy eszközt (Linux, Wikipedia, Youtube, stb...), és azt ingyen használhatod.

Az, hogy a tartalomszolgáltatók (zenei-, és filmkiadók) direkt bevételszerzésre használják videóikat, és ebből a Google részesedést kér, számomra teljes mértékben érthető, hisz nem csak egy felületet adnak, hanem magát a hirdetőt is! Nem a zenekarnak kell a saját csatornája, saját videói mellé saját hirdetőt keresnie, hanem a Google "kiközvetít" számára rengeteg a tartalom célcsoportjának megfelelő reklámozni vágyó vállalatot, biztosítja a pénzmozgást, és mind két félnek hivatalos (független), és részletes statisztikát nyújt a reklám sikerességéről.

ui.: A Wikipedia egy alapítvány, mely (többek közt) adományokból tartja fenn magát, a szócikkeket pedig bárki szerkesztheti, ezért úgy vélem nem szerencsés egy gazdasági társasággal összehasonlítani.

#15 Felhasználó inaktív   Sychter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 12:23

@5241451: Az adathordozók utáni licencdíjfizetéssel, és a pénzelosztás folyamatával magam sem értek egyet. Csakis a tartalom korlátozás mellett érveltem.

#16 Felhasználó inaktív   Laezar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 15:10

Nemrég már találkoztam egy reklámmal a Youtube-on. Az 5 mp-es kötelező várakozás után rögtön átugrottam. Más kérdés, hogy nem annyira ismert külföldi előadónak hogy csöpögtetne az Artisjus.
A magyar nyelvről pedig amikor az előadó nevére kattintottam: YouTube Abakus. Ennyit a nemzeti Youtube-ról.

#17 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 15:21

@Sychter: jellemző a magyarországi jogvédőkre ez a szemellenzős szemlélet.

"Szerintem félreértettél, mert elsősorban a tartalom előállítójáról, és jogtulajdonosáról írtam. Alapértelmezésben a Google (Youtube) csak egy megjelenítő szereplő, csak egy csatorna".

szerinted a Youtube nevű "csak egy csatorna" hogyan jött létre?!
nem a /dev/urandom dobta ki a Youtube CMS kódhalmazt a szerencsés startUP vállalkozásnak, akit később felvásárolt a Google:D a felsorolt szolgáltatások mögött bizony ugyanúgy szellemi munka áll, mint zeneszámok megalkotásánál. ez programozók által megalkotott szellemi tulajdon, amit a fizetésükért cserébe az őket alkalmazó cég, illetve alapítvány birtokol.
megjegyzem ahhoz, hogy valaki programozó /és nem csak ún. informatikus/ lehessen hosszas kitartó tanulásra van szükség, még "profi" tingli/tangli zenésznek sajnos bárki nevezheti magát. a botfülű és mindenféle zenei képességek nélküli Győzikétől kezdve, arrogáns és buta magyar reppereken keresztül valóságshow zenészekig rengeteg példát lehet hozni.

a Wikipedia Mediawiki CMS rendszerének kódja sem a semmiből született, a mögötte levő alapítvány jogilag ugyanolyan nonprofit gazdasági társaság, mint a magyar Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület. a Wikipedia szócikkek által képviselt szellemi tartalom minősége pedig az Encyclopaedia Britannicaval már évekkel ezelőtt egyenértékű volt pl. a Nature magazin kutatása szerint.

természetesen a Linux rendszerek kódja sem a földönkívüli jótevők adománya. amögött is hatalmas emberi munka áll, mégsem tartják harácsolva a markukat a linux fejlesztők, mint az úgynevezett magyar "zenészek". hozzáteszem egy linux fejlesztő ennek ellenére nagyon jól él, a tudása valódi érték amit elismernek az IT világ szereplői és munkájukat díjazzák. megismétlem a MUNKÁJUKAT!

a tisztelt magyar tingli/tangli zenészek leszokhatnának a lakosságon való élősködésről, és végre elkezdhetnének valóban DOLGOZNI, ami az ő esetükben koncertetek, fellépéseket illetve oktatást jelent. ebből kell megélni és nem pár hónapos munkával összedobott CD lemezek jogdíjakból fedezni az évekig tartó semmittevést, és permanens bulizós életmódot.
meglepő módon a komolyzenészekre soha nem volt jellemző ez a harácsoló szemlélet. egy magyar komolyzenész tigli/tangli "kollégákkal" ellentétben 12 / 15 év tanulás után meri magát zenésznek nevezni.

a világ élvonalába tartozó magyar zenei iskolarendszer megalkotója, Kodály Zoltántól származó mondat, "legyen a zene mindenkié" korábban valósággá válhatott Magyarországon. szegény Kodály ha hallaná az Artisjus banda harácsoló propagandáját... forogna a sírjában:(


#18 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 15:28

Ez nem színvonal. Komolyan, kellett ez az átállás, mint egy falat kenyér. Eddig se szívleltem az új felületet, de ilyen formában ez már tényleg csak arra jó, hogy leszokjak a YT használatáról is.
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#19 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 16:22

Üzenet megtekintéseIdézet: daylienn - Dátum: 2012. 03. 01. 15:28

Ez nem színvonal. Komolyan, kellett ez az átállás, mint egy falat kenyér. Eddig se szívleltem az új felületet, de ilyen formában ez már tényleg csak arra jó, hogy leszokjak a YT használatáról is.

Első dolgom volt a lokalizáció után, hogy a TeCsőn, a lap alján a tartalmat átállítottam magyarról világszerte (worldwide) opcióra, a nyelv meg már előtte is US angolon volt, hogy még véletlenül se feltételezze a rendszer, hogy érdekelnek a magyar szarok.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#20 Felhasználó inaktív   daylienn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 20:26

@Raynes: Nem is figyeltem, hogy át lehet állítani, köszi!
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó