HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Félreértik a mobilos fenyegetéseket a cégek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Félreértik a mobilos fenyegetéseket a cégek

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 03. 01. 22:08

Meglepő eredményeket hozott a mobileszköz-menedzsment megoldásokat fejlesztő Zenprise felmérése, amely arra próbált válaszokat találni, hogyan birkóznak meg a vállalati IT-részlegek a "bring your own device" (BYOD) jelenséggel, amely lehetővé teszi a dolgozók számára saját mobil eszközeik használatát céges környezetben.
https://www.hwsw.hu/hirek/43028/okostelefon-tablet-biztonsag-byod.html

#2 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 01. 22:08

Meg ne haragudjatok, de a fa**book letiltása teljesen ésszerű húzás. A munkában nem azzal ba**za el az időt hogy a vicces képeket osztja meg...

#3 Felhasználó inaktív   Monseus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 02:53

Szerintem hülyeség letiltani a közösségi oldalakat! Naplózni kéne és aki munkaidőben erre használja a munkahelyi gépet annak meg kell köszönni a részvételt Hisz ha egész nap csak a közösségi oldalakkal foglalkozik meg videózik, akkor úgy se dolgozik! Azaz csak fölösleges teher a cég nyakán! Rögtön kiderülne hogy az adminisztratív jellegű dolgozok min 50%-a teljesen fölöslegesen van foglalkoztatva :). Az ő fizetésüket szépen szét kell osztani azok között akik valóban végzik a dolgukat! Szerintem! :D

#4 Felhasználó inaktív   quentit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 02:55

@attila9988: Ja. A kávézást is be kell tiltani. Meg a cigizést. Meg az evést. WC-zést. Lélegzést. Stb.

#5 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 06:24

@quentit: A kávézás, evés a legtöbb helyen csak a kijelölt helyen és időben engedélyezett. A dohányzás lassan sehol.
A lélegzés pedig nem akadályozza a munkát.

#6 Felhasználó inaktív   deaks 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 07:24

Hozd a saját mobilod, tableted, mi meg jól lekorlátozzuk, és onnantól se facebook, se angry birds, de jelszóval nem kell védeni, mert az már kényelmetlen. Nagyon értelmes...

#7 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 08:14

@attila9988: A marketing tevékenységünk jelentős részét hasonló közösségi oldalakon folytatjuk, nagyon jó és jól mérhető eredménnyel.
Azt kívánom csak legyen egy ilyen munkahelyed mondjuk 1 évig, ahol ennyire szűk látókörű a vezetőség, mint ez a post és megnézzük utána mit mondasz.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#8 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 08:27

Valójában az van, hogy a kenyérpirító, a szendvics sütők sokkal veszélyesebb dolgok. Ezért van az, hogy a mobilokra nem fókuszálnak sokan. Dehát az IT mumussal ijesztgetőknek is meg kell élni valamiből.
Ha tényleg lenne alapja ennek a mobilos / tabletes hisztinek, nem lenne ennyi botrányos tett sok helyen az építőiparban, az állami beruházások mentén, nemde? :rolleyes:

#9 Felhasználó inaktív   FlameThrower 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 137
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 08:33

Nem értem mi itt a félreértés. A cégeknek az az érdeke, hogy azt tiltsa le, ami akadályozza a munkát, és azt ne, ami segíti. Ha valakinek az a "munkája" hogy egész nap f@szbukozik meg csivitel, akkor annak az kell. Akik meg rendes munkát végeznek, azoknak meg a fejlesztőeszközökre, online adatbázisokra, netán csavarhúzóra van szükségük. Nyilván egy marketinges értetlenül nézne egy Eclipse-re, egy programozó meg egy hónapban egyszer lépne fel a facéra, hogy egy vicceset posztoljon. Neki nem ez a dolga, valakiknek a bevételt is növelni kell. :)

#10 Felhasználó inaktív   Huma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 08:41

@Monseus: Valóban a tiltás helyett hasznosabb, ha engedélyezve és monitorozva van. Viszont nem minden esetben egyértelmű az eredmény. Pl lehet hogy a háttérben ottvan egész nap, de valós időben csak 5-10perceket van előtte a user óránként, mert a munkáját megcsinálja (vannak ilyenek nálunk ) Ha tiltva van akkor a user általában a mobiljáról csinálja ugyanazt, amit pedig nem is lehet monitorozni. A lényeg hogy a júzer megértse, hogy dolgozni van itt.. Ha ebben tart némi szünetet, az oké nekem, és sztem teljesen normális. Sajnos az emberek jórész hajlamos elkanászodni, ha túl sok szabadságot kap.. Lehet cska a rosz tapasztalat beszél belőlem, de ha választanom kell az tiltás és a monitorozás között, akkor lehet mégis maradnék a tiltásnál. Indok: A user első szava az lesz, hogy milyen jogon nézünk mi bele az ő személyes dolgaiba.. Inkább csak legyen tiltva ő meg irja alá hogy tudomásul veszi.

#11 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 08:42

Üzenet megtekintéseIdézet: FlameThrower - Dátum: 2012. 03. 02. 08:33

Nem értem mi itt a félreértés. A cégeknek az az érdeke, hogy azt tiltsa le, ami akadályozza a munkát, és azt ne, ami segíti. Ha valakinek az a "munkája" hogy egész nap f@szbukozik meg csivitel, akkor annak az kell. Akik meg rendes munkát végeznek, azoknak meg a fejlesztőeszközökre, online adatbázisokra, netán csavarhúzóra van szükségük. Nyilván egy marketinges értetlenül nézne egy Eclipse-re, egy programozó meg egy hónapban egyszer lépne fel a facéra, hogy egy vicceset posztoljon. Neki nem ez a dolga, valakiknek a bevételt is növelni kell.

Az, hogy azzal nincs gond, hogy mondjuk HWSW-n postol egész nap. Túl van misztifikálva a fácse félelem.

"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#12 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 08:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Huma - Dátum: 2012. 03. 02. 08:41

Sajnos az emberek jórész hajlamos elkanászodni, ha túl sok szabadságot kap.. Lehet cska a rosz tapasztalat beszél belőlem, de ha választanom kell az tiltás és a monitorozás között, akkor lehet mégis maradnék a tiltásnál. Indok:

Ez így van és ebben az esetben ami legnagyobb rosszat el tud követni a munkaadó, ha globálisan mindenkit korlátoz. Ezzel eléri azt, hogy demotiválja az eddig napi 5-10 percet fácsézőt, mert egy kalap alá veszi a hardcore fogyasztóval. Ezután azon se csodálkozzon, hogy ha mérhető teljesítményesés lép fel, a munkakörülmények romlása miatt.Sose jó ha feszültség van a melóhelyen, annak - rövid távon a munkavállaló - hosszú távon a munkaadó issza meg a levét.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#13 Felhasználó inaktív   Monseus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 09:12

@Huma: Jogos a pont. De a nagyobb gond hogy senkit nem izgat hogy ezek az emberek nem dolgoznak. Hisz ott vannak a biztonsági kamerák felvételei amin latszik hogy mit csinálnak munkaidőben De ha más nem is az mindenképp mennyi időre mentek ki ebédelni. Jó alap a monitorozás a szűrésre. Már hogy ne kelljen minden felvételt végignézni. Csak mikor latod hogy valaki egész nap videókat nézett akkor talán érdemes a felvételről kikeresni mit is csinált az nap. De mint említettem nem az a gond hogy nem lehet bebizonyítani hogy ezek semmirekellő, fölösleges emberek. Hanem hogy minden nyilvánvaló tény ellenére se rúgja ki őket senki!



#14 Felhasználó inaktív   Monseus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 09:30

@Huma: Na igen milyen alapon is nézi meg a cég mit csinál munkaidőben a beosztott? Hát szerintem elég sok köze van hozzá. Viszont a user reklamálási alapját se értem! Voltam 1 pékségben 10 dolgozóra jutott 11 irodista! Mit tippelsz mennyit dolgoztak 1 nap? A havi munkáját a 11 embernek 1-2 nap alatt el tudta volna végezni kényelmesen 2 ember. A gond valóban ott kezdődik hogy ezekben az emberekben nem tudatosul hogy nem azért vannak ott hogy játszogassanak vagy csiripeljenek. A gond hogy valami rejtélyes oknál fogva a társadalom mégis eltartja ezeket az embereket!
Persze nem arról van szó hogy nem lehet megállni 1 kicsit néha. De sajnos akikről beszélek nem 1x 2x néznek rá naponta 10 percre.

#15 Felhasználó inaktív   FlameThrower 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 137
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 09:32

Szerintem is. Tulajdonképen erről szól. Azok háborodnak fel, akik munka helyett szórakoznak, és most veszélyben érzik ezt. A tiltással nincs gond, mert csak azokra lesz komoly hatása, akik ezáltal nem 5-10 perc szórakozástól esnek el, hanem egész nap nem tudnak mást csinálni, kénytelenek lennének dolgozni. Ha annál tiltják le aki amúgy se nagyon használja, maximum megvonja a vállát, kész, úgyis van dolgom.

#16 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 09:38

Üzenet megtekintéseIdézet: FlameThrower - Dátum: 2012. 03. 02. 09:32

Ha annál tiltják le aki amúgy se nagyon használja, maximum megvonja a vállát, kész, úgyis van dolgom.

Mint feljebb is írtam, amennyiben ezt normálisan vezeti le a management. Ellenben ha bejön üvöltözik egy sort (volt ilyen) a nagyeszű, és mindenki hülye miatta akkor már nem ilyen egyszerű a felállás. Nem hiszem, hogy ezt a kérdést technikailag, informatikailag kellene megoldani, erre inkább valamilyen lelkiismereti, ember oldali megoldást kellene találni, cégközpontú gondolkodást adni a munkavállalónak. Hosszútávon ez biztos kifizetődőbb.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#17 Felhasználó inaktív   Huma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 13:27

Mi ezt most úgy próbáltuk megoldani, hogy 6 gépet tettünk ki egy common area-be, és SteadyState-el beállitottuk, hogy van rajta egy browser meg egy logoff gomb.

A területet kamera nézi (lévén projectterületen nincs kamera) igy aki majd kijön netezni, FBozni stb, azt mindenki látja. Még be sem fejeztem rendesen a gépeket, már 2 ingyenélő megtalálta őket..
me: -Hát te mit csinálsz itt?
user: - Hát netezek!
me: - De még ki sem lett hirdetve.. Nincsenek kész..
user: - Hát de az sem lett kihirdetve, hogy nem lehet.
me:- *facepalm*
Nem hatotta meg az érvelésem, igy azzal zártuk le, hogy ennél a cégnél nem úgy múködnek a dolgok, hogy amit nem tiltunk azt mindent lehet.. Hanem amit engedélyezünk azt lehet, minden más security incident. Sajna, nem hiszem, hogy mély hatása volt a beszélgetésnek..
A külön free netes gépek + jó erős tiltás a dolgozói gépeken szerintem teljesen jó megoldás egy munkahelyen.

#18 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 14:09

Üzenet megtekintéseIdézet: Huma - Dátum: 2012. 03. 02. 13:27

A külön free netes gépek + jó erős tiltás a dolgozói gépeken szerintem teljesen jó megoldás egy munkahelyen.

Nem rossz logika.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#19 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 14:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Monseus - Dátum: 2012. 03. 02. 02:53

Szerintem hülyeség letiltani a közösségi oldalakat! Naplózni kéne és aki munkaidőben erre használja a munkahelyi gépet annak meg kell köszönni a részvételt Hisz ha egész nap csak a közösségi oldalakkal foglalkozik meg videózik, akkor úgy se dolgozik! Azaz csak fölösleges teher a cég nyakán! Rögtön kiderülne hogy az adminisztratív jellegű dolgozok min 50%-a teljesen fölöslegesen van foglalkoztatva :). Az ő fizetésüket szépen szét kell osztani azok között akik valóban végzik a dolgukat! Szerintem! :D

Erről két dolog jut az eszembe:
1. sok pozícióban nem állandó a terhelés (jó példa pl. a rendszergazda), néha akkor is beleszakadnának ha kétszer annyian lennének, máskor pedig a lábukat lóbálják
2. engem nem az érdekel, hogy ki mennyit dolgozik, hanem hogy a munkának mi az eredménye! Ha valaki 4 óra alatt elvégzi azt, amit más 8 óra alatt, akkor pont leszarom, hogy mellette 4 órán keresztül mit csinál

#20 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 14:17

Üzenet megtekintéseIdézet: deaks - Dátum: 2012. 03. 02. 07:24

Hozd a saját mobilod, tableted, mi meg jól lekorlátozzuk, és onnantól se facebook, se angry birds, de jelszóval nem kell védeni, mert az már kényelmetlen. Nagyon értelmes...

Szerintem ez 2 cikkecske, csak egyben van lehozva.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó