HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: LibreOffice: együtt messzebre jutunk! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: LibreOffice: együtt messzebre jutunk! Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 03. 26. 19:45

Már több mint egy éve, hogy az OpenOffice.org elszakadt az Oracle-től és létrejött a Document Foundation, amely a LibreOffice-ra keresztelt nyílt forrású irodai csomagot fejleszti. A szétválásról, a szoftver új verziójáról, valamint a várható androidos verzióról Michael Meeks, a közösség egyik vezetője nyilatkozott a HWSW-nek.
https://www.hwsw.hu/hirek/46524/libreoffice-michael-meeks-interju-office-android-nyilt-forras.html

#2 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 26. 19:45

"Hű, hát nem hinném hogy lenne egy TDF vízió azon kívül, ami a hozzájárulók véleményének összessége. De azért elmondom, mit gondolok én: remélem, öt év múlva jelentős részesedésünk lesz az irodai csomagok piacán"

Na, pont az ilyen hozzáállás miatt nem lesz soha sem túl nagy részesedése....

#3 Felhasználó inaktív   rostrt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 26. 20:32

@Leni: :) igen. De a szabad világnak ez a természete. Örüljünk, hogy egyáltalán van ilyenünk.

#4 Felhasználó inaktív   timar 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 26. 20:47

@Leni: Ezt a hozzáállást a gyakorlat alakította ki. Tegyük fel, hogy valaki vizionál valamit. Ki fogja leprogramozni? Ötletekkel általában tele a padlás.

#5 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 27. 09:19

Pár éve mintha az ELTE-n is futott volna valami dokumentumkezelő projekt mobilra. Szóval igazából vannak ötletek meg van ami meg is valósul, csak ugye más az, ha egy programozó egy jól fizetett állásban adja elő az ötleteit és jó pénzért valósítja meg őket.

#6 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 27. 11:10

@timar: Talán nem kéne összekeverni az ötletet a vízióval. A "vízió" alatt véleményem szerint egy hosszú távú stratégiát kell érteni, melyben meg kéne határozni a hosszú távú célokat és a célok eléréséhez végrehajtandó feladatokat. Ennek a hiánya azért picit aggasztó. Amúgy én nagyon szurkolok a Libreoffice-nak, mert otthon csak azt használok, remélem, hogy egyszer bekerül a mainstream programok közé, akár a magyar államigazgatásban is kötelezően ez lesz a használatos program a fizetős MS Office helyett. Na pl. ez lehetne egy "vízió".

#7 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 27. 13:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2012. 03. 27. 11:10

Amúgy én nagyon szurkolok a Libreoffice-nak, mert otthon csak azt használok, remélem, hogy egyszer bekerül a mainstream programok közé, akár a magyar államigazgatásban is kötelezően ez lesz a használatos program a fizetős MS Office helyett. Na pl. ez lehetne egy "vízió".

Fene se tudja, próbálkoznak mindig ezzel, hogy alternatívákat keressenek az MS Office-nak cégesen meg államigazgatásban, de mindig az a vége, hogy hiába olcsóbb a megoldás, ha nincs hozzá support és hozzáértés. Ez a kettő meg kell, ha valaki komolyan akar dolgozni vele.

#8 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 27. 18:21

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2012. 03. 27. 13:14

Fene se tudja, próbálkoznak mindig ezzel, hogy alternatívákat keressenek az MS Office-nak cégesen meg államigazgatásban, de mindig az a vége, hogy hiába olcsóbb a megoldás, ha nincs hozzá support és hozzáértés. Ez a kettő meg kell, ha valaki komolyan akar dolgozni vele.

Na igen, ha komolyan dolgozni kell vele. Nekem is a céges gépen o2010 van fent, de én használom is keményen. Sajáton meg jó az OOO arra, amire használom.
Amit viszont az államnál eddig láttam, ott a word-ot írógépként használták. Semmi sablon vagy akármi, új üres doksiba elkezdte gépelni, hogy XY önkormányzat Z osztály Gizike ügyintéző, ügyiratszám, apámfasza. Kezdjük ott, hogy ezt normális helyen egy ügykezelő rendszerben csinálná, eléugrik az ügy, szépen bepötyögi a beviteli mezőbe azt a 3 mondatot amiről szólt az egész, és elektronikus aláírással menne az irattárba, a másik Marika (akinek az adott papír kell) előtt pedig elkezdene villogni egy kis akármi, hogy nédda, az egyik ügyedben előrelépés történt. Én meg kapnék egy email-t, hogy ez ügyben lépés történt, konkrétan ez és ez. Persze ez scifi, tudom...

#9 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 27. 18:44

@xclusiv: Úristen hol élsz te, Svédországban? Azokra a feladatokra (alapvetően szövegbevitel egy adott sablon fájlba), amikre a mai magyar közigazgatásban használják a szövegszerkesztőket simán lehetne alkalmazni a LibreOffice-t is. Tény, hogy az Excel már egy másik tészta, de jobb esetben ott is csak a legalapvetőbb képleteket használják a közigazgatásban. Rosszabb esetben beírják a számokat és a régi jó szalagos számológépen kiszámolják és a szalagról beírják az eredményt a megfelelő cellába. Nem vicc! :( Ergo nem teljesen világos, hogy kockulat által megfogalmazott support ilyen típusú feladatokhoz minek is?!

#10 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 27. 19:44

@xclusiv: Scifi ez hajjaj, menedzselt ügyintézés, aminek lépéseiről te mint ügyfél elektronikus értesítést kapsz, hajaj, hol van ez?
"Légy szerény mint én..."

#11 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 27. 20:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2012. 03. 27. 19:44

@xclusiv: Úristen hol élsz te, Svédországban? Azokra a feladatokra (alapvetően szövegbevitel egy adott sablon fájlba), amikre a mai magyar közigazgatásban használják a szövegszerkesztőket simán lehetne alkalmazni a LibreOffice-t is. Tény, hogy az Excel már egy másik tészta, de jobb esetben ott is csak a legalapvetőbb képleteket használják a közigazgatásban. Rosszabb esetben beírják a számokat és a régi jó szalagos számológépen kiszámolják és a szalagról beírják az eredményt a megfelelő cellába. Nem vicc! :( Ergo nem teljesen világos, hogy kockulat által megfogalmazott support ilyen típusú feladatokhoz minek is?!

Lehet, hogy jó az Excel helyett a Calc.
Viszont nem értem, hogy egy Core2 (2,13 2 giga rammal) gép esetén miért kell 10-15 másodpercet várni a Calc megnyílására, miközben a Excelben már ott a munkalap.
De mindez elhanyagolható egy egyszerű feladat végrehajtása mellett.
Táblázatkészítés kattintással, és húzással.
Első sor: számok 1-től 24-ig, a példában csak 3-ig.
Második sor: folytatás az előző sor végéről.
Harmadik sor üres.
A kitöltött cellákat, és az üres sort kijelölni, a jobb alsó sarkánál lefelé húzni, hogy ne kelljen végiggépelni a táblát.
Nekem számozott-üres sor-számozott-üres sor kellett, de a hiba ugyanígy fennáll.
Csatolt fájl  libre_vs_excel.jpg (164,53K)
Letöltések:: 10
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#12 Felhasználó inaktív   quentit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 27. 22:18

"az iOS egy nagyon szép (és túlárazott) börtön. "
pontosan :D
Bár a túlárazott túlzás, mert a képességeihez képest egyértelműen az iPad 3 lesz a legolcsóbb tablet (499 dollár), már ha végre megjelennek majd a kihívók androidos oldalon. De telefonok esetén már elég nagy a verseny, ott féláron vehetsz hasonló tudású készüléket...

#13 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 28. 07:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2012. 03. 27. 19:44

Rosszabb esetben beírják a számokat és a régi jó szalagos számológépen kiszámolják és a szalagról beírják az eredményt a megfelelő cellába. Nem vicc!

:Đ
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#14 Felhasználó inaktív   Daihelyon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.491
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 28. 11:12

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2012. 03. 27. 21:01

Lehet, hogy jó az Excel helyett a Calc.
Viszont nem értem, hogy egy Core2 (2,13 2 giga rammal) gép esetén miért kell 10-15 másodpercet várni a Calc megnyílására, miközben a Excelben már ott a munkalap.

Szvsz ott más gond lesz, egyik régi gépemen (P4-WinXp-1Giga ramn) indul olyan 15 másodperc alatt (első indítás esetén).
LibreOffice-nál első indítás után bent marad egy része a memóriában, hogy ha újra megnyitod akkor gyorsabb, és zárás után 10 perccel (ez az alapbeállítás, de állítható) törli ki magát a memóriából rendesen. Vagy beállíthatod, hogy gép induláskor már betöltse egy részét így gyorsabban jön fel (alapbeállításban ki van kapcsolva ez az opció).
Ha jól rémlik MSO-nál alapbeállítás, hogy a gép induláskor már betölt, ezért jön fel hamar, és ezt lehet kikapcsolni.

Idézet

De mindez elhanyagolható egy egyszerű feladat végrehajtása mellett.
Táblázatkészítés kattintással, és húzással.
Első sor: számok 1-től 24-ig, a példában csak 3-ig.
Második sor: folytatás az előző sor végéről.
Harmadik sor üres.
A kitöltött cellákat, és az üres sort kijelölni, a jobb alsó sarkánál lefelé húzni, hogy ne kelljen végiggépelni a táblát.
Nekem számozott-üres sor-számozott-üres sor kellett, de a hiba ugyanígy fennáll.

Én ezt nem hibának, hanem a feladat más megközelítésének nevezném inkább. Sosem lehet tudni kinek mi a hiba. Lehet másnak pont az MSO megoldása nem tetszik.
Egy milliárd légy is tévedhet.
Csak azért is.
"Üdvözlöm, az anyázáshoz kérem vegyen egy sorszámot és álljon be a sorba. Köszönöm megértését."

#15 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 28. 12:15

Üzenet megtekintéseIdézet: zoli62 - Dátum: 2012. 03. 27. 19:44

@xclusiv: Scifi ez hajjaj, menedzselt ügyintézés, aminek lépéseiről te mint ügyfél elektronikus értesítést kapsz, hajaj, hol van ez?

Hát ja. Pedig embertelen pénzt és munkaidőt meg lehetne ezzel spórolni.

#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 28. 12:23

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2012. 03. 27. 20:01

Lehet, hogy jó az Excel helyett a Calc.
Viszont nem értem, hogy egy Core2 (2,13 2 giga rammal) gép esetén miért kell 10-15 másodpercet várni a Calc megnyílására, miközben a Excelben már ott a munkalap.

Nem stopperoltam, de szemre kb. ugyanannyi idő volt egy pár perce boot-olt (se excel, se calc nem futott még) virtuális gépen elindulni a 2 proginak.

Idézet

De mindez elhanyagolható egy egyszerű feladat végrehajtása mellett.

Máshogy működik a kettő. Amúgy fogalmam se volt arról, hogy az excel így működik...

#17 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 28. 16:31

@Raynes: Ezen sírni kéne. Meg általában fogalmuk nincs a körlevélről, ezért az ugyanolyan szövegű dokumentumot, amiben csak a címzés más, képes száz fájlba lementegetni. Aztán persze jön valami idióta főokos, aki kiszúr egy vesszőhibát a törzsdokumentumban és természetesen lehet mindegyik dokumentumban egyesével javítgatni azt az egy hibát. De siker, mert egy embernek elment vele egy egész napja a munkában. Persze nem csak a felhasználó a hibás, hiszen tkp. semmiféle fejlettebb word/excel képzés nincs, mert nincs/sajnálják rá pénz, meg aztán így is elkészülnek a dokumentumok...

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 29. 07:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2012. 03. 28. 17:31

@Raynes: Ezen sírni kéne.

Szerintem meg egy jó kis sitcomot kéne csinálni belőle :-D Pohár a CD-tálcába, szalagos számológép Excelhez, ceruza hegyezése billentyűnyomkodáshoz. Lenne még egy pár ilyen benne. Magyar irodista közszolgák. Dőlne a világ a röhögéstől.

Szerkesztette: Raynes 2012. 03. 29. 07:46 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó