HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Windows Server 8 béta - Távoli elérés és munka - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Windows Server 8 béta - Távoli elérés és munka Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 04. 02. 10:37

A HWSW négyrészes cikksorozatban mutatja be a Windows Server 8 legfontosabb újdonságait, a második rész a távoli eléréssel és munkavégzéssel foglalkozik. A szerző Gál Tamás, az IQSOFT-John Bryce Oktatóközpont informatikai vezetője és vezető oktatója, a Windows Server 2008 R2-ről szóló magyar nyelvű tankönyv szerzője.
https://www.hwsw.hu/hirek/46484/windows-server-8-beta-operacios-rendszer-vdi-rds-tavoli-eleres-gal-tamas.html

#2 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 10:37

És dolgozik a marketing gépezet....... :)

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 04. 02. 10:43

@LInux-power: ?

#4 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 10:51

Minden termék megjelenés előtt ezt hallom, gyorsabb, jobb, biztonságosabb. És azt tapasztalom, hogy: lassabb, a rossz dolgai ugyan úgy megvannak csak tetézve, biztonság meg van, ha nem bontod ki a cd-t. :)

Nem akarok itt károgni, mindenki tudja miről beszélek.

#5 Felhasználó inaktív   Track-R 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 11:18

Sok-sok szép dolgot akarnak megvalósítani, nem vitás. Aztán hogy milyen lesz a végtermék minősége, meglátjuk. De itt legalább azt látom, hogy végre jó, értelmes, hasznos dolgokat próbálnak megvalósítani. Nem úgy mint a Win8-ban, ahol semmit sem tettek hozzá a rendszerhez, de elvettek belőle (Metrósítás, desktop butítás)
"...UNIX alatt tehát igenis nem azonos a valami, Valami és a VALAMI fájl!..."  Bartók Nagy János, Laufer Judit: UNIX FELHASZNÁLÓI ISMERETEK

#6 Felhasználó inaktív   jpetrenyi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 11:25

Hmm, az UAG felkerült a halállistára?

#7 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:12

@LInux-power: "És azt tapasztalom, hogy: lassabb, a rossz dolgai ugyan úgy megvannak csak tetézve, biztonság meg van, ha nem bontod ki a cd-t. "

Hallhatnánk pár konkrét példát? Mondjuk Windows server 2003 - 2008 vagy 2008 - 2008R2 váltás kapcsán. Miben lett lassabb például? Miben lett rosszabb? Aztán jöjjön pár biztonsági statisztika.

#8 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 13:03

példák:
win 2003 host 8 Gb ram, 32 GB-os fájlok másolása sikertelen.
Hiba üzenetek értelmetlenek.
Frissítés még mindig 15 restart + 3-4 óra hossza.
Boot idő siralmas, még úgy is hogy a desktop elindul és utána még tölt elég sokat.
2003 server boot-nal 3 party driver megadható floppy lemezen.... :) akkor azért már volt pen drive egy ideje :D csak támogatása nem volt, legalábbis win alatt.... :)
Explorer: egy fájl másolása sikertelen, akkor kezd újra az egészet....
Desktop effectek, az a három ami van.
Windows backup, no comment minősíthetetlenül szar.
Backup - restore keserves.
DHCP szerver mmc snap in egy kalap szar. Keress már meg benne bármit! :D
Power shell, egy vicc. Még a kínaiak is jobban másolnak. :D


STB, stb.

#9 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 13:33

@LInux-power: akkor mégegyszer megismétlem a kérdést:
"Mondjuk Windows server 2003 - 2008 vagy 2008 - 2008R2 váltás kapcsán. "

A 2003-as szerver nemsokára egy évtizedes lesz, az xp-re épült... (bár több helyen üzemeltetek ilyet, mindenféle gond nélkül)

A legtöbb általad emlitett dolog pont javitva lett a 2008-ban... De ha a windows 2000 szerverhez hasonlitod, akkor a 2003 igencsak jónak tűnik. Nem tökéletesek a win szerverek, de hogy egyre rosszabbak volnának az netto hülyeség, hozzánemértés.

#10 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 13:59

@Modeller: legtöbb dolog javítva lett? Csak nem látszik. :)

Hiba üzenet értelmetlen még mindig. nem volt rá idő javítani.
Frissítés nincs javítva.
Boot idő nincs javítva. marha lassú még mindig.
Driver load from USB. Ez valóban javítva lett. Köszönjük meg a piacvezetőnek, hogy felzárkózott a világhoz. :D
Explorer változatlan.
Desktop effect változatlan.
Windows backup változatlan.
Backup - restore változatlan.
DHCP változatlan. Már vagy windows 2000 óta, sírnom kell.
Power shell ugyan az a fos.

Szóval akkor mit is javítottak? Ezek közül szinte semmit, pedig vannak dolgok amit legalább 10 éve tolnak maguk előtt. Új feature-ok vannak. Hogy mennyire jól működnek és mennyi hasznuk, szerepük van egy organizációban az meg más kérdés.

És miért rosszabb? Mert ha valami az alapjaiban is már szar de te ezt csak toldozod, foltozod attól az jobb nem lesz soha, jó esetben ideig óráig még kitart. Pl. fogadni mernék, hogy NT 4.0 hálózat kezelési kód van még a win 8-ban is. :)


#11 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 14:41

@LInux-power: Akkor lássuk egyenként...

"Hiba üzenet értelmetlen még mindig. nem volt rá idő javítani."

Konkrétan milyen hiba üzenet? Kipróbáltam egy 2008 szerveren, explorerben megpróbáltam letörölni egy használatban lévő vhd-t (ja igen egy újabb fejlesztés) erre kiirta, hogy nem tudja letörölni, mert az iscsi target service(!!) használja... Azt is megmondta, hogy melyik szolgáltatás fogja. Jogosultsági problémáknál szintén teljesen egyértelmű a hibaüzenet...


"Boot idő nincs javítva."

Egy fenét nincs, sokkal gyorsabban bootol a 2008 mint a 2003. Virtuális gépemen 40 mp.

"Köszönjük meg a piacvezetőnek, hogy felzárkózott a világhoz. "

köszönjük, hogy kezded végre kapiskálni, hogy nagyot akartál mondani, de csak jó nagy hülyeség lett belőle.

"Explorer változatlan."

Mert nem folytat egy félbeszakadt másolást? Akinek erre van szüksége, az használja a beépitett eszközöket xcopy, robocopy vagy ezernyi ingyenes megoldást.

"Desktop effect változatlan."

Hülyeség. Ha akarom akár remote desktopon is 3d-ben pörgeti az aktiv ablakokat, természetesen full aero-val. (nem mintha épelméjű ember ilyet felróna egy SZERVER oprendszernek, de tudja, csak legalább alapszinten érteni kéne hozzá, hogy mit hogyan kell beállitani)

"Windows backup változatlan."

Köze sincs a 2003-ban lévő backup-hoz, image alapú bare metal restore-t is támogat.

"DHCP változatlan."

Erősödik bennem az az érzés, hogy te 2003 szervert is csak felületesen ismered, 2008+ szervert pedig még életedben sem láttál, nemhogy értenél hozzá...
A 2008 MMC-je is megújult, bár nem tudom mit nem sikerült megtaláljál a 2003-ban sem... 2008-ban ugye már network access protection is beleépült a dhcp-be, mac filtering stb-stb

"Power shell ugyan az a fos. "

per pillanat a legfejlettebb script környezet, de ha a nagy linux-power mondja, akkor biztos fos... :)

"Pl. fogadni mernék, hogy NT 4.0 hálózat kezelési kód van még a win 8-ban is"

akkor egy újabb állitásod lenne hülyeség. Végülis nagy dolog nem történne, fogadjál rá... :)

#12 Felhasználó inaktív   SyP 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 57
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 15:22

Elég vicces "LInux-power" névvel másokat marketinggel "vádolni".

#13 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 15:28

@Modeller:
"Hiba üzenet értelmetlen még mindig. nem volt rá idő javítani."
Windows 7 activation error: 0X8007007B - Neked ez biztos értelmes. És mi a hiba? (google nélkül)

"Boot idő nincs javítva." - 40 mp virtuálisa, az igen. A szűz frissen telepített szolgáltatás néküli windows? Az igen és azt mire használod? :) run cmd - run calc - erre kár egy szervert tartani, :D

"Explorer változatlan." - Szöveg értés 0. Memória 0. Csak nem Windows fut rajtad? :DDDDD
Explorer: egy fájl másolása sikertelen, akkor kezd újra az egészet....
win 2003 host 8 Gb ram, 32 GB-os fájlok másolása sikertelen.

"Desktop effect változatlan." kicsi rigo a linuxban már évek óta több effect van még egy gagyi startbar-ban is mint a szaros windowsódban. Nézzél már ki a világ hol tart.

Amúgy a szerverre nem kell gui, megnézem a szaros windos core-ból mikorra csinálsz te használható szervert parancssorból?

"Windows backup változatlan." Köze sincs hozzá. Az NT backup szar volt de használható. Csináltál már bare bone restore-t vele? ha csináltál volna biztos nem dicsérnéd. Amúgy linuxal ez egyszerűbb gyorsabb és nem kellett 2008-ig várni, hogy legyen bare bone restore. :) Csináltam vele bare bone restore-t 2006-ban hálózaton keresztül titkosítva teljesen más hardware környezetbe. Ez nekem ca 1 óra mindennel együtt. Windows erről csak álmodhat még mindig.

"DHCP változatlan." akkor keresd meg a dhcp szerveben, hogy egy reservált MAC address rögzítve van e már, vagy sem.


"Power shell ugyan az a fos." legfejlettebb script környezet - Nos ezen már sokan nevetünk hangosan. :DDDDDDDD

A nap poénja ez volt. :DDDDDD

Parancson belül megcserélsz egy paramétert és kiakad. :DDDDDD Nézz már meg egy bash-t...... power shell-hez képest fényévekkel előrébb jár.


Valamint bennem is erősődik az érzés, hogy nem értesz te semmihez csak a száj tépéshez. Mellesleg még ha én nem is értek a windows-hoz, azért van egy 6 fős csapatom annyi mcxxxx vizsgával amennyi neked az életben nem lesz. És ők is osztják a véleményem, de jót nevetünk rajtad. :DDDDDD


#14 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 15:32

@SyP: Nos amennyiben ezt vádnak élted meg én kérek elnézést. Csak hangosan gondolkodtam....

#15 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 15:48

@LInux-power: "Windows 7 activation error: 0X8007007B "

Sejtettem, hogy warez pistike vagy... :)

Valószinűleg pár nagyságrenddel több servert és klienst aktiváltam már nálad, de még nem volt ilyen gondom...

"szűz frissen telepített szolgáltatás néküli windows?"

nem, ezen van webszerver, dhcp, fileszerver, iscsi target, rras, meg még pár apróság...

"Explorer: egy fájl másolása sikertelen, akkor kezd újra az egészet....
win 2003 host 8 Gb ram, 32 GB-os fájlok másolása sikertelen."

Még mindig ugyanazt tudom mondani... Ha folytatni akarsz egy megszakadt másolást, akkor használd a megfelelő tool-t. Az explorer nem folytatja, de van több beépitett és végtelen 3rd party eszköz. Hogy miért nem tudsz egy 32 gb file-t átmásolni, azt nem tudom én egyik helyen 80 gb-osakat szoktam minden héten másolni, nem volt még vele gondom.

"kicsi rigo a linuxban már évek óta több effect van még egy gagyi startbar-ban is mint a szaros windowsódban. Nézzél már ki a világ hol tart."

Kicsi rigó, ugye ezt igy értetted: "Hoppá, ebben a témában is jól beégtem, ezt már 4 éve tudja a windows server"

"Amúgy a szerverre nem kell gui, megnézem a szaros windos core-ból mikorra csinálsz te használható szervert parancssorból? "

Üzemeltetek abból is 2-t, meg még 2 hyper-v servert, nem tartott tovább mint a linuxok beállitása hasonló feladatra, csak normálisabb remote gui kezelőfelülete van ill. 100x jobban scriptelhető távolról, ha szükségem van rá.

"Csináltál már bare bone restore-t vele?"

Csináltam. Ha neked nem sikerült, akkor kérdezzél, nem olyan bonyolult az.

"ha csináltál volna biztos nem dicsérnéd."

Egy szóval nem dicsértem. Bare metal restore-t kellett csináljak és megcsinálta a bare metal restore-t, 3-at kellett kattintanom hozzá miután beraktam a telepitő dvd-t...

"Amúgy linuxal ez egyszerűbb gyorsabb és nem kellett 2008-ig várni, hogy legyen bare bone restore. "

Akkor örüljél a nagyon egyszerű és gyors linuxodnak, de minek ugrálsz egy win szerveres témában, amiről lerí, hogy fingod sincs hozzá?

"akkor keresd meg a dhcp szerveben, hogy egy reservált MAC address rögzítve van e már, vagy sem."

lenyitom a reserved address-t és ott van a lista, mit nem találsz meg benne?

"Nos ezen már sokan nevetünk hangosan. "

Gondolom ők is olyan nagy guruk, mint te :)

"Nézz már meg egy bash-t...... power shell-hez képest fényévekkel előrébb jár."

A mai napig primitiv text alapú pipe-jával? Én powershellben objektumokat adok át a hivott parancsok között. Itt a bash a roller a powershell pedig az űrsikló...


"azért van egy 6 fős csapatom annyi mcxxxx vizsgával amennyi neked az életben nem lesz. És ők is osztják a véleményem, de jót nevetünk rajtad. "

LOL :)

#16 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 04. 02. 15:50

Srácok, maradjunk a cikk témájánál a személyeskedés helyett pls. Köszönöm.

#17 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 16:00

Jogos. Egyet értek. Részemről vége.

#18 Felhasználó inaktív   hilti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 452
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 17:30

Ez a Windows vs Linux duma annyira nevetséges és unalmas már hogy inkább hozzá sem szólok. Viszont a cikkhez kapcsolódóan egy tanács/kérdés: nem lehetne a hansonló, új témákról úgy cikket irni hogy lehetőleg azok is felfogják legalább az alapgondolatokat akik nem ezzel foglalkoznak napi szinten. Én speciel úgy gondolom Windows Server területen otthonosan mozgok, de még én is besokkoltam a megfogalmazástól és egymásradobált kifejezésektől.

#19 Felhasználó inaktív   tamas.gal 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 18:41

@jpetrenyi: neeeeem, az meg nem. hanem vszinu majd az uj UAG-ban meg ujabb dolgok lesznek :)

#20 Felhasználó inaktív   tamas.gal 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 18:48

@hilti: elismerem, ez akar jogos is lehet (ezek szerint a Te szemszogedbol mindenkepp), de nem lehet egyszerre alap- es halado szinten irni, fokepp nem egy uj termek eseten, amely egyik fo ismerve, h melyiti a kepessegek lehetosegeit. ehhez konyvet kellene irni :)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó