HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A negyedik mobilszolgáltatóról szólhat a Telekom csekkdija - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A negyedik mobilszolgáltatóról szólhat a Telekom csekkdija Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 04. 02. 11:29

Március első felében nagy port kavart a hír, hogy a Magyar Telekom a szolgáltatások díjának postai, sárga csekkes befizetésének költségeit áthárítja az ügyfelekre. A média- és hírközlési biztos vizsgálódik, szakértők szerint az eljárás jogszerű, de rendkívül "szerencsétlen". A háttérben a negyedik mobilszolgáltató állhat.
https://www.hwsw.hu/hirek/48296/csekkdij-magyar-telekom-nmhh-vizsgalat-szamla.html

#2 Felhasználó inaktív   padawan 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.929
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 11:29

"jelentős felzúdulást keltett az ügyfelek körében"

Szerintem senki nem sajnalja azokat a primitiveket akik 2012ben postara jarnak csekkel. Szivjanak csak.
Lenovo N200 /w Ubuntu x64 -- Playstation 3 /w Samsung LE37A656 -- Nokia E63 /w BH-606

#3 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 11:32

Ahhamm, tehát mivel a posta ellenféllé vált, ezért a T megsarcolja a SAJÁT ügyfeleit, amivel az ellenfél esélyeit erősíti.
Logikus lépés... :D
Á, mint Álemér...

#4 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 11:34

@padawan: Márpedig az emberek nagy része ezt teszi.
Á, mint Álemér...

#5 Felhasználó inaktív   hexyking 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 11:51

@padawan:
Kérlek ne primitívezd le a nagymamám, mert ez csak téged jellemez!
Ők mit csináljanak? Nem fognak sem bankszámlát nyitni sem átszerződni. Sajnos fizetni fognak. És ezért nem fair az egész szerintem.

#6 Felhasználó inaktív   Laezar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:01

@padawan: nem beszélve arról, hogy rengeteg településen van posta, de bankfiók nincs. Az idősebb korosztály pedig nem fog azért bemenni a legközelebbi városba, hogy bankszámlát nyisson, főleg úgy, hogy ATM sincs, és a kártyát sem fogadják el az üzletekben. Vagy utazzon be a városba, nyisson bankszámlát, és havonta hagyjon még ott 500 Ft-okat a postán, hogy felvehesse a nyugdíját, fizessen számlavezetési díjat, amikor azt a postás kihozza neki ingyen?

#7 Felhasználó inaktív   Lewes 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:11

@Laezar: Azért ne sarkítsunk, ATM már szinte minden településen van. A kártyát is elfogadjáj az üzletek többségében, még a kisebb településeken is.
Az MT mostani lépésével persze nem értek egyet, de ha ezzel legalább az ügyfelek kis része áttér az átutalásra, akkor valami haszna már volt...

#8 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:15

Arról nem beszélve, hogy a 142 Ft mögött nincs valós szolgáltatás. Jogász szerint pedig joszabályilag is aggályos, azzon kívül, hogy jelenetős mértékben érdeksérelmet okoz.
"Légy szerény mint én..."

#9 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:16

@Bici: Ez lehet, hogy igaz. :) Esetleg meg háttéralkú van.
"Légy szerény mint én..."

#10 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:18

@Lewes:
Ja, persze, a hentesnél, meg a zöldségesnél, és a piacon elfogadják a kártyát, mi? Ne szivass már! :D

Ezen kívül miért érné megy valakinek csak emiatt bankszámlát nyitni, amikor azt fenntartani még többe kerül, mint a csekkdíj?
Á, mint Álemér...

#11 Felhasználó inaktív   vanabble 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 105
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:20

Ami azt illeti, a Posta is hagy némi pénzt a T-nél, ha jól tudom a komplett telekommunikációs infrastruktúrája a T kezében van. Érdekes helyzet teremtődhet ha a T kezében lesz a konkurenciája összes távközlési infrastruktúrája:)Lesz itt még tűzijáték.

A csekket meg csak a nyugdíjasok használják, az átutalások fele jelenleg is azzal zajlik, teszik vagy nem, ingyen van, rugalmas, és hagyományos. A végén meg a kezedben marad egy bizonyító erejű szelvény, egy elektronikus átutalással szemben ahol egy vita esetén lehet sorban állni a bankban.
Nem mostanában fog kikopni

#12 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:30

Egyébként én is csekken fizetem a dolgokat, pedig nagyon nem vagyok nyugdíjas. :D
Sokkal egyszerűbb egyszer beugrani a postára (ahol nálunk szinte soha nincs sor és útba is esik), és befizetni 8-10db csekket, mint mindegyiket külön neten utalgatni, közben megadni 200 féle jelszót, hatszor megnézni, az SMS-ben kapott megerősítő kódot, stb, stb., mert ugye nem mindent lehet automatán fizetni neten...

Majd ha minden csekket automatán le tudnak vonni a számlámról vagy egyszerűen pár kattintással be tudok fizetni, és nem fog a bankom ezért külön pénzt kérni, akkor majd én is utalgatok.
Á, mint Álemér...

#13 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Lewes - Dátum: 2012. 04. 02. 13:11

@Laezar: Azért ne sarkítsunk, ATM már szinte minden településen van. A kártyát is elfogadjáj az üzletek többségében, még a kisebb településeken is.

Az MT mostani lépésével persze nem értek egyet, de ha ezzel legalább az ügyfelek kis része áttér az átutalásra, akkor valami haszna már volt...

Ember, Budapest nem kisebb település... 25ezres városban a multik által üzemeltetett üzleteken kívül gyakorlagilag nulla az olyan üzletek száma, ahol elfogadnak kártyát.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#14 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:42

Bici
ma, 12:32 - permalink
válasz erre
#2
Ahhamm, tehát mivel a posta ellenféllé vált, ezért a T megsarcolja a SAJÁT ügyfeleit, amivel az ellenfél esélyeit erősíti.
Logikus lépés...

Eltereli őket a postától, csökkentve ezzel annak bevételét...


#15 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 12:55

@szomova:

Egy szűk réteget fog tudni csak átterelni, egy jóval szélesebb réteget viszont megvámol, ami azt jelenti, hogy lesznek, akik emiatt váltanak.
Nem tudom, hogy a szolgáltatóváltók vagy a netes fizetésre áttérők lesznek többen, de biztosan nem fogja a cég amúgy is gyenge imázsát javítani ez a lépés.
Á, mint Álemér...

#16 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 13:04

Magyarországi cégek a márkaértéket nem veszik komolyan.
"Légy szerény mint én..."

#17 Felhasználó inaktív   kcs 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 13:34

A legfelháborítóbb az egészben az, hogy a csekkdíj eddig is volt, csak a havidíj tartalmazta - kimondatlanul ugyan, de ez a helyzet.

Egyszer már kifejtettem - lehülyéztek ugyan de elmondom a véleményem még egyszer :) - hogy a vodafone pozitív diszkriminációja sokkal kellemesebb üzenetet hordoz: láthatóan a havi költségedet csökkenti az elektronikus befizetés, nem pedig szintentartja hogy a szolgáltatódnak keress egy kis extraprofitot...

Júniusban úgyis váltani akartam másik szolgáltatóra (mindigtv, stb), ez csak plusz egy lépés az okok közé...

#18 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 13:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Bici - Dátum: 2012. 04. 02. 12:55

Egy szűk réteget fog tudni csak átterelni, egy jóval szélesebb réteget viszont megvámol, ami azt jelenti, hogy lesznek, akik emiatt váltanak.

Nem tudom, hogy a szolgáltatóváltók vagy a netes fizetésre áttérők lesznek többen, de biztosan nem fogja a cég amúgy is gyenge imázsát javítani ez a lépés.

Egy fenét, ha a számlán szépen külön sorban megjelenik 150 Ft, akkor sokan el fognak gondolkodni más fizetési módon.

Ja, és megragadnám az alkalmat, hogy szopkodjam egy kicsit a saját p*csömet. Eddig tartott erre rájönni, kedves szakértő urak?

#19 Felhasználó inaktív   Shiden 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 14:08

1, A Telekomnak nem a csekkes befizetés árát kellett volna növelni, hanem a NEM csekkes befizetésekre kellene kedvezményt adnia. Jobban lehetne kommunikálni. :)

2, Nem kötelező bankkártyát kiváltani a bankszámlához, de megkönnyíti a saját pénz használatát.

3, Tényleg túl kevés helyen fogadják el még mindig a bankkártyát.

#20 Felhasználó inaktív   hexyking 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 02. 14:32

Ja és az milyen huszonegyedik századi hogy bankok manapság csak és kizárólag sárga csekkes közüzemi számlát fogadnak el pl hitelbírálatnál. Vicc.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó