HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Olcsó lakossági SSD az Inteltől - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Olcsó lakossági SSD az Inteltől Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 04. 17. 11:28

Frissült az Intel belépő szintű SSD-családja. A modern lapkákat használó 330-as sorozat kifejezetten gyors és a hagyományos Intel-féle validáción is átmegy. Ugyan élettartama nem olyan hosszú mint drágább társaié, otthoni felhasználásra ez nem is akadály.
https://www.hwsw.hu/hirek/48341/intel-ssd-330-sandforce.html

#2 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 11:28

Ez egy kalap sz@r ennyi pénzért...

#3 Felhasználó inaktív   fluffysajt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 12:10

A celeronnal is bejött anno. Bár a legelső pár szériát elcse...ték gusztustalanul.

#4 Felhasználó inaktív   Dan(td) 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.906
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 12:26

Jóez, vki kezdje el lejjebb vinni árakat, intel erre pont megfelelő. Sok embernek az SSD az SSD nem nézik a tech spec-eket. Így csak azt látják, hogy hát ez ugyanakkora méret és mégis sokkal olcsóbb, ez remélem kihat a többi gyártóra is.
szerk: persze nem úgy értem hogy kell mindenhova a gyengébb minőség, dehogy is.

Szerkesztette: Dan(td) 2012. 04. 17. 12:27 -kor

Config.: NZXT.H440.V2.Matte+5xFractal.Design.Venturi.HF-14 ~ ASRock.Z170.OC.Formula ~ Corei7-6700k@4.4ghz ~ Scythe.Mugen.2.rev.b ~ Kingston.HyperX.Savage.Black.16GB@3000MHz.CL15 ~ XFX.RX480.BlackEdition.8GB ~ Samsung.SM961.NVMe.SSD.256GB@KryoM.2 ~ Samsung.PM951.NVMe.SSD.512GB@KryoM.2 ~ Intel.SSD.535.480GB ~ Asus.Cerberus.Keyb. ~ Logitech.G403.Prodigy ~ ENERMAX.625W.Modu82+ ~ Dell.P2414H.:.OnePlus 5T (8GB RAM/128GB ROM~Android 8.1_O).:.Moto.360.2ndGen(Android 7.1.1_N)
Kép

#5 Felhasználó inaktív   bcd86h 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 12:28

A nagyi gépe tuningra szomjas ...

#6 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 12:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Dan(td) - Dátum: 2012. 04. 17. 13:26

Jóez, vki kezdje el lejjebb vinni árakat, intel erre pont megfelelő. Sok embernek az SSD az SSD nem nézik a tech spec-eket. Így csak azt látják, hogy hát ez ugyanakkora méret és mégis sokkal olcsóbb, ez remélem kihat a többi gyártóra is.
szerk: persze nem úgy értem hogy kell mindenhova a gyengébb minőség, dehogy is.


Az 520-as azért jó, mert aki SF-ot akar szopásmentesen sok év garival használni annak merem ajánlani, de ezzel nem tudom mit lehet kezdeni mert jóárasítva is lehet többe fog fájni mint a konkurencia hasonló cuccai...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#7 Felhasználó inaktív   Jakuza 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 14:05

Vicces ez az intel, eladja azt mint a konkurensek aztan meg azt is megprobalja bemeselni, hogy az o sajat FWje miatt jobb. LOL
Na es persze majd a nevenek az arat pluszba ra kell fizetni a termekre, amit mashol olcsobban megkaphatnak, azonos minosegben.
My name is penis.
1. Ha leesnél az EGOd-ról, szörnyet halnál az IQd-on.
2. A szó fegyver, de neked még egy csúzlid sincs.

#8 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 14:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Jakuza - Dátum: 2012. 04. 17. 15:05

Vicces ez az intel, eladja azt mint a konkurensek aztan meg azt is megprobalja bemeselni, hogy az o sajat FWje miatt jobb. LOL
Na es persze majd a nevenek az arat pluszba ra kell fizetni a termekre, amit mashol olcsobban megkaphatnak, azonos minosegben.


Nem egy kolléga szopott hónapokon/firmwareken keresztül OCZ cuccokkal a notijaikban, az 520-as meg pöccre megy. Mivel a két SSD vas szinte azonos, még is csak számít a firmware, és sokaknak megér ez 50+ $ is...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#9 Felhasználó inaktív   kenand 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 14:12

Drága, még hogy olcsó.... már most is lehet jóval olcsóbban SSD-t venni.


#10 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 17. 15:36

@Szabcsi: Nekem OCZ cucc pöccre indult. Igaz, nem notiban, hanem asztali vasban. Ettől még számít a FW. :)
... a trip back in time is all I need ...

#11 Felhasználó inaktív   brocksamson 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 08:21

Detto itt is, fel eve Ocz Vertex van gepben, gond nelkul megy.

#12 Felhasználó inaktív   DeToX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 430
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 15:49

brandet meg köll fizetni ha fos is
.:detox:.

#13 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 18:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Szabcsi - Dátum: 2012. 04. 17. 13:40

Az 520-as azért jó, mert aki SF-ot akar szopásmentesen sok év garival használni annak merem ajánlani, de ezzel nem tudom mit lehet kezdeni mert jóárasítva is lehet többe fog fájni mint a konkurencia hasonló cuccai...

A gari azt jelenti, hogy kicserélik ha beborul, 5 év vs. 3 év témában ez ugye plusz két év. Vezérlőhiba esetén az adatokat mindenképpen bukod, és jó eséllyel 3 év múlva mindkettőnek a múzeumban lesz a helye, szóval csak ezért nem érdemes sokkal többet kiadni érte...

#14 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 18:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Szabcsi - Dátum: 2012. 04. 17. 15:12

Nem egy kolléga szopott hónapokon/firmwareken keresztül OCZ cuccokkal a notijaikban, az 520-as meg pöccre megy. Mivel a két SSD vas szinte azonos, még is csak számít a firmware, és sokaknak megér ez 50+ $ is...

Nekem is pöccre indult a SF-os Corsair, aztán pár hónap örömteli használat után pöccre nem boot-olt, partíció se volt rajta. Mondtam neki kurvaanyád, reinstall, backup-ból amennyire tudtam visszaálltam, aztán két hét múlva megint ugyanez. Na ekkor vágtam vissza garba.
Az inteles csodafimrware-re pedig hadd ne essek már hanyatt a 320-as széria 8 megás hibája után...

#15 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 18:49

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 04. 18. 19:19

A gari azt jelenti, hogy kicserélik ha beborul, 5 év vs. 3 év témában ez ugye plusz két év. Vezérlőhiba esetén az adatokat mindenképpen bukod, és jó eséllyel 3 év múlva mindkettőnek a múzeumban lesz a helye, szóval csak ezért nem érdemes sokkal többet kiadni érte...


Köszönjük hogy megtudhattuk mi fán terem a gari, azt meg hogy hol lesznek 3 év múlva és a plusz két év kinek mennyit ér, majd kiderül...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#16 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 18:53

@Szabcsi: szoktam volt mondani, elsõbbsége annak van akinek megadják. ez igaz a garanciális problémákra is...
megjegyzem, vannak ilyen kommersz ssd-ink, egyiket sem a múzeumnak vettem.
most rendeltem egy ocz-t, igaz, valami oktányt. ezzel állítólag nem lesz akkor szopófaktor. a legolcsóbb, leglassabb cserébe pénztárcabarát és még mindig jóval gyorsabb mint a hdd. ja, és kussban van. arra remélem évekig tökéletesen elég lesz, h napi 50 mega netforgalmat, meg napi átlag 12 órában készülő 1 db doc könyvfordítást elviseljen. én 10 évre terveztem vele, h a delikvenst kiszolgálja :D.

Szerkesztette: avmanster 2012. 04. 18. 18:58 -kor

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#17 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 19:02

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 04. 18. 19:23

Nekem is pöccre indult a SF-os Corsair, aztán pár hónap örömteli használat után pöccre nem boot-olt, partíció se volt rajta. Mondtam neki kurvaanyád, reinstall, backup-ból amennyire tudtam visszaálltam, aztán két hét múlva megint ugyanez. Na ekkor vágtam vissza garba.
Az inteles csodafimrware-re pedig hadd ne essek már hanyatt a 320-as széria 8 megás hibája után...


Nézd, tartós használati tapasztalataink nincsenek, viszont más gyártók SF vezérlős cuccainak notebookokban tapasztalt problémáival itt (még) nem találkoztunk, sajnos elég sok gyártónak megvan a maga "8 megás" szériája, hogy kinek mekkora hanyattesésküszöbe ezek miatt megint nem érdekel igazán, ha ez megy rendesen...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#18 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 19:17

Üzenet megtekintéseIdézet: avmanster - Dátum: 2012. 04. 18. 19:53

@Szabcsi: szoktam volt mondani, elsőbbsége annak van akinek megadják. ez igaz a garanciális problémákra is...
megjegyzem, vannak ilyen kommersz ssd-ink, egyiket sem a múzeumnak vettem.
most rendeltem egy ocz-t, igaz, valami oktányt. ezzel állítólag nem lesz akkor szopófaktor. a legolcsóbb, leglassabb cserébe pénztárcabarát és még mindig jóval gyorsabb mint a hdd. ja, és kussban van. arra remélem évekig tökéletesen elég lesz, h napi 50 mega netforgalmat, meg napi átlag 12 órában készülő 1 db doc könyvfordítást elviseljen. én 10 évre terveztem vele, h a delikvenst kiszolgálja :D.


Izmosabb irodai desktopokba nálunk is kerültek ilyesmik mostanában még a sata2-es sorozatból, eddig semmi gond velük (mondjuk ez indilinx nem SF), de a notis fejlesztőink sajnos sokat szoptak, megértem ha biztosra akarnak menni.
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#19 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 19:46

@Szabcsi: háezaz, h ez laptopba menne... úgyhogy mostan meg vagyok rémülve...

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#20 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 18. 19:58

Üzenet megtekintéseIdézet: avmanster - Dátum: 2012. 04. 18. 20:46

@Szabcsi: háezaz, h ez laptopba menne... úgyhogy mostan meg vagyok rémülve...


Ilyen metszetem nincs, amivel notiban probléma volt az a SF vezérlős Agility és Vertex... Octane csak desktopba ment nálunk.
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó