HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: 3D-ben tovább erősít az LG - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: 3D-ben tovább erősít az LG Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 04. 19. 13:03

Itthon is bemutatta új, 2012.es 3D-s okostévé termékvonalát az LG Electronics. A cég új tévéi több olyan újdonságot is kínálnak, melyek vagy megkönnyítik a készülékek kezelését, vagy a 3D-s képi élmény javítását szolgálják.
https://www.hwsw.hu/hirek/48347/lg-cinema-3d-teve-televizio-displayscreen-tv-okosteve.html

#2 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 13:03

Ok, hogy kell a fogyasztói társadalomban a folyamatos újdonság, hogy költse a pénzt a nép, de ez a felpörgetett ütem már undorító. Most veszek egy full HD TV-t, de 2 év múlva már a 24:10 képarányú 4k TV lesz a menő. A 3D meg akkor lesz igazán menő, ha nem kell hozzá a szemüveg...

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 04. 19. 13:07

@ATC: semmit se kötelező megvenni. A tévém több mint 3 éves és eszembe sem jut lecserélni. Nemrég olvastam egy felmérést, a tévék átlagos csereciklusa még mindig több mint 7 év.

#4 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 13:54

@Bodnár Ádám: Én sem cserélgetem, csak ennyire visszaélni a Föld erőforrásaival már egyenesen felháborító. Kocsiknál is évente, kétévente frissítenek, új modellek jönnek, régen évtizedekig volt kb. ugyanaz...

#5 Felhasználó inaktív   kenand 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 14:02

Sajnos, hogy az igazi nagy TV gyártók, akik ez egész szabványt és minden fontos újítást kitaláltak, háttrérvbe szorulnak (Philips+Sony)
1/2 éve én is kényteklen voltam LG-t venni, Sony és Philips nem nyújtott olyat, vagy csak méreg drágán

Okos TV népbutítás, addihg, mamig igazán nem lesz az (butíttott media lejátszó feklesleges pl, ha teljes értékű lenne akkor igen)

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 04. 19. 14:28

Üzenet megtekintéseIdézet: ATC - Dátum: 2012. 04. 19. 14:54

@Bodnár Ádám: Én sem cserélgetem, csak ennyire visszaélni a Föld erőforrásaival már egyenesen felháborító. Kocsiknál is évente, kétévente frissítenek, új modellek jönnek, régen évtizedekig volt kb. ugyanaz...


Föld erőforrásának nem mindegy, hogy ugyanazt a típust árulja évekig, vagy más fajtát?
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 14:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 04. 19. 15:28

Föld erőforrásának nem mindegy, hogy ugyanazt a típust árulja évekig, vagy más fajtát?

Azért nem mindegy, mert ha nincs új modell, akkor a user csak akkor vesz újat, ha tönkremegy az, ami van. Egyébként viszont akkor is, ha a szomszédnak újabb lett.
Nem kell ehhez olyan sok logika.

Szerkesztette: Watt 2012. 04. 19. 14:39 -kor


#8 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 15:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Watt - Dátum: 2012. 04. 19. 15:38

Azért nem mindegy, mert ha nincs új modell, akkor a user csak akkor vesz újat, ha tönkremegy az, ami van. Egyébként viszont akkor is, ha a szomszédnak újabb lett.
Nem kell ehhez olyan sok logika.

Ez jó lenne, de lenne egy rakás munkanélküli is mellé. A termelésorientált világ összedőlne. Így csak akkor fog, ha elfogy alólunk a Föld. Szóval holnapig még kibírhatjuk...

#9 Felhasználó inaktív   fgyuri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 16:29

@vipi: ha emberorientált lenne az ember által létrehozott világ a Föld kérgén, akkor minden szép és jó lenne, lenne mindenkinek munka, étel, szállás. Jelenleg pénzorientált, fogyasztási és növekedési őrületben vergődő, öngyilkos, embertelen, természetpusztító rendszerben éli sok milliárd ember az életét.
És a legtöbben fel se fogják. És el sem tudják képzelni, hogy lehet másképp is. Na ez az igazi mátrix. Telepítettek egy álom és vágyvilágot az emberekre, elérték hogy csak ebben gondolkozzon az aki gondolkodik, a nagy része pedig ne is gondolkodjon. Végül is, a legtöbb rendszer törekszik a saját fenntartására, amíg a korlátok engedik.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 04. 19. 16:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Watt - Dátum: 2012. 04. 19. 15:38

Azért nem mindegy, mert ha nincs új modell, akkor a user csak akkor vesz újat, ha tönkremegy az, ami van. Egyébként viszont akkor is, ha a szomszédnak újabb lett.
Nem kell ehhez olyan sok logika.


Régit meg nekiadja a másik szomszédjának, akinek eddig nem volt semmi cucca. Régi időkben is voltak olyan arcok, akinek pld. nem volt 1 évnél idősebb autójuk, mert csak. Az sem a szemétben végezte, de azt hiszem egy manapság divatos iPad első szériája sem kukában landol.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 19:01

Üzenet megtekintéseIdézet: fgyuri - Dátum: 2012. 04. 19. 17:29

@vipi: ha emberorientált lenne az ember által létrehozott világ a Föld kérgén, akkor minden szép és jó lenne, lenne mindenkinek munka, étel, szállás. Jelenleg pénzorientált, fogyasztási és növekedési őrületben vergődő, öngyilkos, embertelen, természetpusztító rendszerben éli sok milliárd ember az életét.
És a legtöbben fel se fogják. És el sem tudják képzelni, hogy lehet másképp is. Na ez az igazi mátrix. Telepítettek egy álom és vágyvilágot az emberekre, elérték hogy csak ebben gondolkozzon az aki gondolkodik, a nagy része pedig ne is gondolkodjon. Végül is, a legtöbb rendszer törekszik a saját fenntartására, amíg a korlátok engedik.

Alapvetően igen. De ezt nem Ő vagy Ő telepítette, hanem az ember maga. Minden egyes ember. (Na jó, legalábbis a nagy része).
Nem rémlik,, hogy pl a középkorban vagy előtte akkor nagy emberközpontúság lett volna és a természetpusztítástól is messze álltak.

#12 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 19:30

@Watt: Ettől még beletervezhetik a kopást és a hibát. Az a lényeg, hogy gyors frissítéssel növelik a bevételt és egyben alacsonyan tudják tartani az árakat. Persze ez nem jelenti azt hogy ha egy márkás (vagy jobb képcsövű) tv 10 évig működne akkor biztosan ne vennének helyette másikat, de ez már nem a 80-as évek, amikor a fizetéshez képest egy gagyibb tv is egy komoly pénzügyi döntés volt. Az persze megint más kérdés, ha nem vezetik be a nano széncsöveket, akkor az lcd-nek (oled is ideértve), mint tömegterméknek befellegzett.

#13 Felhasználó inaktív   Utopia 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 19. 22:23

Nem kell a 3D. Munkahelyek kellenek, gyárak, európai fizetés.

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 04. 20. 01:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Utopia - Dátum: 2012. 04. 19. 23:23

Nem kell a 3D. Munkahelyek kellenek, gyárak, európai fizetés.


Nekem nem kell gyár. Ellenben ott csinálják a 3D-t hülyegyerek, munkahelyet teremtve.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 20. 07:22

Ez a 3D teljesen értelmetlen amíg szemüvegben kell bohóckodni.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#16 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 20. 08:29

Üzenet megtekintéseIdézet: McElroy - Dátum: 2012. 04. 20. 08:22

Ez a 3D teljesen értelmetlen amíg szemüvegben kell bohóckodni.

Ez a 3D teljesen értelmetlen, amíg TV-vel kell bohóckodni... mérnem hologram?
Talán, annyira mégsem értelmetlen, vagy ha már okot kell keresni, hogy miért szar akkor van 20 másik, első helyen pl a tartalommal...
Sztem a szemüveg a legkevesebb kb.

Szerkesztette: vipi 2012. 04. 20. 08:30 -kor


#17 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 20. 09:41

Üzenet megtekintéseIdézet: vipi - Dátum: 2012. 04. 20. 09:29

Sztem a szemüveg a legkevesebb kb.

Szerinted, de szerintem is McElroynak van igaza... aki nem szemuveges annak azert kenyelmetlen, aki az annak meg a dupla szemuveg miatt az. Amig szemuveg kell hozza addig halott az ugy.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#18 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 20. 13:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2012. 04. 20. 10:41

Szerinted, de szerintem is McElroynak van igaza... aki nem szemuveges annak azert kenyelmetlen, aki az annak meg a dupla szemuveg miatt az. Amig szemuveg kell hozza addig halott az ugy.

Samott

Én az vagyok, nekem kényelmetlen, mert kettőt nehéz felvenni egyszerre, de asszem ez is megoldható azért.
De aki nem szemüveges annak miért kényelmetlen? (Mondjuk egy könnyű, elektronika nélküli polarizált szemüveg) Vagy pl. a napszemüveg is az? Ott sem oldották még meg a problémát. :)
Nem látom az orbitális problémát, de biztos és vagyok "rövidlátó". :D

Szerkesztette: vipi 2012. 04. 20. 13:21 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó