HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Okostévékből állhatnak az új zombihálózatok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Okostévékből állhatnak az új zombihálózatok Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 04. 23. 13:46

Egyelőre még nem kell tűzfallal vagy vírusirtó programmal felszerelni a tévékészülékeket, de az otthoni eszközök okosodásával párhuzamosan egyre nagyobb a rizikó, hogy a rosszindulatú szoftverek célkeresztjébe kerülnek ezek is. Nem lehetetlen, hogy hamarosan tévék vagy akár hűtők lesznek a támadások áldozatai.
https://www.hwsw.hu/hirek/48358/okosteve-smart-tv-samsung-sony-biztonsag.html

#2 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 13:46

Hahh, elképzelni sem tudom, hogy egy hűtőt minek kell hálózatra/netre kötni. Most nekem ne jöjjön azzal senki, hogy ha elfogy a tej akkor a hűtő majd rendel... ez egy baromság. Már megint egy hülyeség amit megpróbálnak ránk erőltetni. "Okos TV" meg a másik nonszensz. A 3D és az okostévé irányba megy most egyértelműen a "fejlesztés" már kb 2 éve igen erőteljesen, szvsz mind a kettő zsák utca. Azért tettem a fejlesztés idézőjelbe mert mind kettő jó nagy adag parasztvakítás, semmi több. Egyszerűen miután a Tv-knél elérték már réges régen a tökéletes képminőséget, már nem tudnak mit kitalálni. Ja 4K tv... persze...mert az egyszeri user meg is fogja tudni különbözetetni a full HD -től a 4K-t... parasztvakítás gazdagon.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#3 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 13:49

Valaki elmagyarázhatná hogy mi a jó francra kell valakinek "okostévé". A tv -zés amolyan passzív dolog. Aki szereti, az általában ezért szereti. Annyi értelme van megokosítani, mint ha a wc kagylóval tennénk. Ráadásul még bajos is a dolog, a cikk is erről szól.

#4 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 13:52

Két építő jellegű hozzászólás...
...és ez a harmadik.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 04. 23. 14:09

Üzenet megtekintéseIdézet: kisrobert - Dátum: 2012. 04. 23. 14:52

Két építő jellegű hozzászólás...
...és ez a harmadik.


Én sem értem. Egyiken akadozika youtube és csak koreai találatokat erőltet. Böngészni szintén korlátos, egyszerű stat displayt akartunk rá kirakni, de hamar feladtuk, jobb az PCről. Kibontás után meg netre kell dugni frissíteni, addig csomó "okos" funkció nem is működik. Samuban vannak gyerekjátékok és mindenféle mesék, versek. Elsőre jópofa volt, tartott 5 percig, most azt mondom felesleges faszság.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   Meister 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 14:25

Mondjuk ha az enyém okosabb lenne, nem kellett volna vennem WDTV-t. Szóval nekem az azért jól jönne, ha a PC-m megosztott folderéből közvetlen tudna lejátszani mkv-t, vagy akármit.
Nyilván ehhez meg jó, ha néha tudja magát frissíteni netről, hogy az új formátumokkal is elboldoguljon...

Múltkor barátnőmmel meg youtube-ról néztünk meg egy filmet, ágyban fekve... Nyilván megnézhettük volna notebookról, vagy iPadról, de ezeket fél órán át kézben tartani nem olyan egyszerű...

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 04. 23. 14:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Meister - Dátum: 2012. 04. 23. 15:25

Mondjuk ha az enyém okosabb lenne, nem kellett volna vennem WDTV-t. Szóval nekem az azért jól jönne, ha a PC-m megosztott folderéből közvetlen tudna lejátszani mkv-t, vagy akármit.


Mondjuk ehhez egyik sem elég IQ-s, mert Fácsebúk kliens lassan fontosabb, mint a lanról TVzés, oszt azzal is csak a szopás van, WD legalább jó.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   I.T.E.M 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 726
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 14:30

Ezt nem a gyártók erőltetik,hanem azok a bizonyos körök,akik eddig is azon munkálkodtak,kit és hogyan lehet a legjobban megfigyelni. A gyártók csak asszisztálnak ezekhez a dolgokhoz,mert a parasztvakítással növekszik az eladott termékek száma is. Minden háztartási és szórakoztató eszközt a neten akarnak látni,amivel távolról sokkal könnyebben meg lehet figyelni az emberek szokását és tevékenységét. (Lásd Skype kamera a samu tv-khez is,satöbbi..) Nem azért van,hogy te kényelmesen tudj keresgélni az interneten és kedvedre szórakozz a feltöltött tartalmakon. Azon sem lepődnék meg,ha a samu és a többi gyártó okos tévéi azt is logolnák,hogy milyen tartalmat streamelt a felhasználó a tv-re. Erre ráadásul két eszköz is alkalmas,egyszerre. Egyik ugye a számítógépeken futó samsung által kiadott allshare alkalmazás, a másik pedig service-kén simán futhat a tv szoftverén. Mind a kettő elvileg neten van,de a kettőből egy biztosan,így a feljegyzett adatok simán továbbküldhetőek bárhova,vagy kis idő múlva,ha internet elérést is érzékel a rendszer.
ASUS RT-AC87U Gigabit Wireless AC2400 Router / Gigabit Ethernet - FP500/22 NET
UHD - :)
POWERED BY KINGSTON HyperX Savage SSD

#9 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 14:37

Én imádom, hogy hazaesünk egy kirándulásról és a telefonomról, wifin, mindenféle szarakodás nélkül azonnal meg tudom nézni a képeket vagy a hd videókat tökéletes minőségben.

Az, hogy a torrentről leszedett filmet - akár mkv-t is - azonnal nézhetem a tv-n, anélkül, hogy akárcsak hozzáérnék a géphez szintén kényelmes.

A skype-os videótelefonálás szintén életmentő volt, mikor külföldre utaztam (asszony nem nagyon gépezik).

A böngésző felejtős, de pl index-es app-al egész korrekten lehet hireket olvasni.


A cikkhez csak annyit, hogy feltételezem, hogy a telepitések 99%-át kitevő (wifi) router mögötti, natolt hálón teljesen esélytelen a net felöl kivitelezni ezt a támadást. Ettől függetlenül rá kell gyúrniuk a gyártóknak itt is a biztonságra és a folyamatos frissitésre.

#10 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 15:06

@Modeller: szerintem is lehet hasznos egy ilyen eszkoz, csak azt nem ertem, miert kellene bejovo porton barmit is engedelyezni. Ha a tartalomfogyasztas a cel, akkor ennek nincs sok ertelme es rogton csokken az rendszer tamadhatosaga.

Ahogy irtad, szerintem is ezek tobbsege router mogott van.

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 04. 23. 15:13

Üzenet megtekintéseIdézet: I.T.E.M - Dátum: 2012. 04. 23. 15:30

Ezt nem a gyártók erőltetik,hanem azok a bizonyos körök,akik eddig is azon munkálkodtak,kit és hogyan lehet a legjobban megfigyelni.


Főleg egy TV nincs semmi konkrétumhoz kötve, ha előnyömre válik, akkor felőlem csinál, amit akar.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 15:55

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2012. 04. 23. 16:06

tobbsege router mogott van.


Na azt majd egy kevéssé ellenőrzött app vagy egy webböngésző likon becsúszó akármi, majd upnp kinyissa...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#13 Felhasználó inaktív   sesquatch 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 77
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 15:56

@Meister: okos tv jöhet, de pont emiatt nem érdemes többet fizetni érte, akár csak 10 eFt-tal is.

Gondold el, egy TV-t azért minimum 4-6 évre vesz az ember. A technológia sokkal gyorsabban fejlődik, ha most mindent beépítenek a tv-be, 2-3 év múlva már el is avul (az a része, ami "smart").

Sokkal egyszerűbb venni egy jó minőségű buta tv-t és plusz mellé egy setupbox-ot, mondjuk 30 eFt-.ért, majd ezt cserélgetni, ha szükséges.

Szerintem jól döntöttél azzal a WDTV-vel :)

#14 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 16:10

@Szabcsi: "Na azt majd egy kevéssé ellenőrzött app vagy egy webböngésző likon becsúszó akármi, majd upnp kinyissa..."

Az már egészen más témakör, ha egy rosszindulatú appot saját magad telepitesz, mint az, ha a tv egyik nyitott portján (mert ilyennek lennie kell a remote media funkciók miatt) csak úgy fel lehet nyomni a user beavatkozása nélkül.

#15 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 16:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Modeller - Dátum: 2012. 04. 23. 17:10

@Szabcsi: "Na azt majd egy kevéssé ellenõrzött app vagy egy webböngészõ likon becsúszó akármi, majd upnp kinyissa..."

Az már egészen más témakör, ha egy rosszindulatú appot saját magad telepitesz, mint az, ha a tv egyik nyitott portján (mert ilyennek lennie kell a remote media funkciók miatt) csak úgy fel lehet nyomni a user beavatkozása nélkül.


Az a nyitott port mondjuk legyen a 80-as, amin a "gyakran frissített" böngésző nyeli a szemetet, ennyi szerintem bőven elég...

szerk:

Does the browser on the smart TV Support Flash?
Yes, as of firmware 1004.1 the version of flash is 10.1.62.1
köszihelló :-)

Szerkesztette: Szabcsi 2012. 04. 23. 16:27 -kor

"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 04. 23. 16:31

Üzenet megtekintéseIdézet: sesquatch - Dátum: 2012. 04. 23. 16:56

@Meister: okos tv jöhet, de pont emiatt nem érdemes többet fizetni érte, akár csak 10 eFt-tal is.

Szerintem jól döntöttél azzal a WDTV-vel :)


WD TV nem avul el? Pár szabvány azért egy darabig szabvány marad, majd jön az átfedés, WD meg lehet azt nem tudja, ami TV-t most vesz. Ésatöbbi. Nekem is 72-es CRT-m van, majd ha döglik lesz rendes, de házimozin már szopolik a ki/be menetekkel. Igaz az is 10+ éves.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 17:35

@Szabcsi: "Az a nyitott port mondjuk legyen a 80-as, amin a "gyakran frissített" böngésző nyeli a szemetet, ennyi szerintem bőven elég..."

Nem, nagyon nem elég. Attól, hogy a böngésző a 80-as porton KIMEGY, attól még senki nem tud a TV-nek a 80-as porton támadó packetet küldeni, a router csak azt a választ fogja visszaengedni, akitől a TV kérdezett.

Mint mondtam, ez teljesen más téma, ehhez a user aktiv közrelműködése kell és egy lyukas böngésző. A cikk arról szól, hogy direktben támadható a TV bizonyos csomagokkal. Ez pedig csak belülről mehet normál esetben, az internet felől nem. A tv böngészőjét pedig szerintem nem sokan használják, mert elég nehezen kezelhető szar. Ha majd arra is lesz támadókód és a usert rá is veszik, hogy ellátogasson egy olyan oldalra ami ezt kihasználja, akkor majd érdekes lesz ez, perpill nem az.

#18 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 17:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Modeller - Dátum: 2012. 04. 23. 18:35

perpill nem az.

de holnap már igen, és a cikk arról is szól, ez az érdekes és nem az hogy 2 méterről DoSolom a dobozt...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#19 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 21:39

Én értelmetlennek látom ezt az okostévét. A 3D-től megfájdul a szemem, netezni meg nem a TV-n fogok... És az is irritálna, ha egy webkamera folyton az ágyamat figyelné. Már ha érted mire gondolok...
Én bőven beérem egy nagy fullhd tv-vel, amire usb-vel vagy hdmi-vel rákötöm a kütyüimet...



#20 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 23. 22:11

@Raam989:

"És az is irritálna, ha egy webkamera folyton az ágyamat figyelné. Már ha érted mire gondolok...
Én bőven beérem egy nagy fullhd tv-vel, amire usb-vel vagy hdmi-vel rákötöm a kütyüimet..."

Az zavar, ha az ágyadat figyeli a TV-n a webkamera, de a kütyüdet rákötnéd USB-vel, vagy HDMI-vel? Én a kütyümet inkább nem kötöm sehova, hanem az ágyban használom, a TV szemei elől rejtve :)
Tréfa off: mennyiben jobb, ha a kütyüket kötögetsz a tévére, mintha a TV-be be vannak a funkciók építve alapból? Szerintem nem lenne hülyeség a smart-tv, csak kellene egy széleskörűen elfogadott, gyártóktól független iparági szabványrendszer a funkciókra, és végre eljöhetne a régóta ígérgetett intelligens és interaktív televíziózás kora is, aminek a szolgáltatási köre nem merül ki a time-shift-ben, elektronikus műsorújságban meg abban, hogy leadjuk a szavazatokat az aktuális tehetségkutató műsorban vagy valóságshow-ban.
Nem csak passzív médiafogyasztásra lenne jó a big screen a nappaliban, csak sajnos ma még hiányoznak a szolgáltatások és az eszközök, ami széleskörű iparági támogatás nélkül nem is lesz meg.
Kép

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó