HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Pár hónapon belül eldőlhet a RIM sorsa - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Pár hónapon belül eldőlhet a RIM sorsa Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 07. 11. 12:30

Elképzelhető, hogy egy-két hónapon belül kiderül, lesz-e számottevő változás a BlackBerryket gyártó Research in Motion működési, tulajdonosi struktúrájában, jóllehet a cégvezetés egyelőre eltökéltnek látszik abban, hogy a nehéz helyzetből az egyetlen kiutat a BlackBerry 10 operációs rendszer jelentheti.
https://www.hwsw.hu/hirek/48701/rim-blackberry-10-mobiltelefon-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 12:30

:D hát ez nem a legjobb kampány.

Emberek, jövőre jön a BB10, nagyon jó lesz, nagyon szép lesz!... kivéve, ha addig eladjuk az egész céget kilóra!

#3 Felhasználó inaktív   fluffysajt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 13:16

Elég nagy bukta, hogy lehet bármennyire is jó a BB10, a vevői körük úgy is tudja, hogy elég rosszul áll a szénájuk. Főleg, hogy ők inkább a vállalati szegmensben voltak nagyon ott. Ahova kell a biztonság érzete, a megbízhatóság, időtállóság. De egy vergődő cég, akik lehet, hogy annyit reagálnak a BB10 után, hogy bocsi, nem jött be a számítás, lehúzzuk a rolót, a készülékeket meg kenjék a hajukra a soha meg nem érkező frissítésekkel együtt. Nem túl megnyerő. Úgy is most már szinte mindenki kivárni fog, hogy vajon milyen lesz a BB10, mert túl sokan épp ezért nem mernek majd kockáztatni. Szerintem.

#4 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 14:41

Lehetséges vevők:
Microsoft - Miért ne?
Google - Csak nehogy másé legyen.
Facebook - Saját facebook mobil, kinézem belőlük...

#5 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Shran - Dátum: 2012. 07. 11. 15:41

Lehetséges vevők:
Microsoft - Miért ne?

Persze, már a Nokia is, meg a RIM is. :D

#6 Guest_moonman_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2012. 07. 11. 15:47

@Sipi: RIM sokkal esélyesebb, mint a Nokia.

#7 Felhasználó inaktív   strogg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 15:56

A RIM szvsz olyan réteg cucc, ami senkinek nem fog kelleni a gyártósorért, max a szabadalmai miatt.
De én a palm sorsára számitok. Vitáznak-vitáznak, aztán végül csak megy a levesbe.

...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#8 Felhasználó inaktív   strogg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 15:58

Egyébént google-nek lennék tisztán a szabadalmakat elkedzeném megvásárolni a nokiától, magát a céget nem. Ha beadná a kulcsot (erre tippelek) addigra már kifilézhetné a google, és azt csinál az apple-val amit akar. (meg mindenkivel)
...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#9 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 16:00

a facebooknak nincs ra penze, a googlenak sok lenne a jobol , mar a motorola is megrengette a gyartokat, az eselyes a microsoft , de igazabol felesleges , sullyedo hajo ki a fenenek kell
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#10 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 16:01

@strogg: "A RIM szvsz olyan réteg cucc, ami senkinek nem fog kelleni a gyártósorért"

Az biztos, mivel nem sok van neki, a Jabillal gyártat:)

#11 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 20:38

@sipi A Nokiát nem vették meg, mert az még elvan, de a BB megy a szakadék felé, és nem fog a fék.

Vagy...
Megveszi az Apple, úgyis gyümölcs mind a kettő.
Igazi gyümölcsöző kapcsolat. :D
Majd, ha megvette, szabadalmaztatja a qwerty-t! :D

#12 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 21:26

Végül is mit mondhatott volna a muki? Hogy nem fognak kilábalni? Ugyan. Elpufogtatta valószínűleg a kötelező frázisokat, azt kész.

A BB10 megjelenését (ha egyáltalán megjelenik) ez a cég már nem éli meg.

#13 Felhasználó inaktív   quentit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 11. 22:13

"a BlackBerry 10 operációs rendszer megjelenését a társaság idén év végéről elhalasztja a 2013-as naptári év első negyedévére. "

Ők szemmel láthatóan nem hisznek a Google féle "Release early and iterate" taktikában :D

#14 Felhasználó inaktív   HunBerry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 12. 08:16

Kiváncsi lennék a kommentelők hány százaléka használt már BB-t? Én a harmadik készülket nyúzom nagy megelégedéssel, mint BIS, vagyis nem vállalati felhasználó. RIM-et szerintem azok temetik, akik még soha nem használtak BB-t.

#15 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 12. 09:19

@strogg: Sajnos igazad lehet.
Bár gyártósoruk az konkrétan egy sincs mivel a Jabil gyárt minden telefont.

Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy lehúzzák magukat.
A vezetőik nem alkalmasak a célok megvalósítására, viszont van manager szerződésük sok milliós záradékokkal.
Amíg a cég milliárdos készpénzeken fog csücsülni mindig lesz egy olyan "csúcs manager" aki lesz ami lesz alapon bevállalja a szép kis pénzek reményében mindenféle koncepció nélkül.
Ez a cég tipikusan gazdátlanná vált, az eredeti alapítói hagyték, hogy hatalmasra nőjön annó az akkori trendnek köszönhetően és egy pillanatra sem gondoltak bele, mi is lesz ha vége lesz.
Beszéltem olyan amerikai ismerőssel aki szerint, ha a Rim csinál egy 50%-os vagy 1+1 akciót annak idején a csúcs modelljeire, akkor fényévekkel vissza vethette volna az iphone elterjedését és megvédte volna a saját pozícióját a töredékéért annak amibe eddig az átszervezések kerültek.
Ma lényegében nincs esélye mivel a trendek ellen szólnak, nyilván ezért nem sietnek a BB10-el sem, jelenleg nem oszt nem szoroz.
A jelenlegi trendek mellett a világ legjobb telefonjának sem lenne esélye megfordítani az arányokat, hacsak nem jön elő kinect szerű képességekkel és egyéb extra képességekkel amivel elviheti a geekek-et és velük lassan új trendet húz be.
Ez a hardver és fícsör BB áron az én véleményem szerint úgy 1500 dollárt jelentene ami elképzelhetetlenné tenné a tömeges elterjedést.
Annak nem látnám értelmét, hogy bárki megvegye, mert a szabadalmai korántsem olyan jelentősek, mint a nokia vagy a motorola esetében, és ráadásul ezek jelentősége is megkérdőjelezhető a jövőre nézve.



#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 12. 11:36

Üzenet megtekintéseIdézet: HunBerry - Dátum: 2012. 07. 12. 09:16

Kiváncsi lennék a kommentelők hány százaléka használt már BB-t? Én a harmadik készülket nyúzom nagy megelégedéssel, mint BIS, vagyis nem vállalati felhasználó. RIM-et szerintem azok temetik, akik még soha nem használtak BB-t.

Na, egy újabb okoskatörp.
Azt tessen már megérteni, hogy nem az a lényeg, hogy te elégedett vagy a termékükkel, mert veszel egy készüléket tőlük néhány évente, vagy max. évente, ennyi. Nem lenne semmi baj, ha rajtad kívül is sokan vennének tőlük, csakhát nem vesznek elegen, az a baj, és ez sajnos független attól, hogy mennyire vagy elégedett, vagy akár objektíven mennyire jó is a termékük.
A részvényeik értékük 80%-át elvesztették, 500 milliós veszteség, milliárdos leépítés, új termék meg sehol. Na ezért temetik, függetlenül attól, hogy használtak-e vagy nem...

#17 Felhasználó inaktív   bereg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 12. 11:56

@HunBerry: jelentkezem, mint ellenpélda: használtam BB-t, és temetem a RIM-et. Akkor váltottam Androidra, amikor a Vodafone behozta a "tegyük olcsóbbá a BIS-t, és emeljük meg a forgalmi limitet" című dolgot. Mivel BIS-en egy rakás dolog nem működik (például web), így nem is volt 50 megánál nagyobb forgalmam, tehát az 500 megás limit hidegen hagyott. Az viszont kifejezetten feldühített, hogy csak az új előfizetőknek lett olcsóbb a BIS, a régieket ugye leszarjuk (tudom, tudom, UPC is ezt csinálja, őket sem azért szeretjük, mert korrektek az ügyfelekkel), azaz szerződésbontásra ösztönöztek. Vettem is máshol egy Androidot, és a BIS árából egy 1 gigás netcsomagot, amin webezni is lehet, és Skype-olni is. És azt ugye nem kell magyarázni, mennyire durván elment a világ a BB mellett, mennyivel többet tud bármelyik trendi mobil OS... Az tagadhatatlan, hogy a BB-nek van egy sajátos, kellemes ergonómiája, ez viszont édeskevés a konkurencia ellen.

#18 Felhasználó inaktív   HunBerry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 12. 15:50

@bereg: Nem tudom mit használsz egy készüléken, de nekem működik a web, sajnos a Skype tényleg nem, de azt egyébként PC-n is ritkán használom. Lehet, hogy jól jönne, de kérdés, hogy mennyire szívja le az akkut. Nem tudom mit tud egy trendi OS, amit a BB nem, de szerintem neked nem a BB-vel bajod, hanem a szolgáltatóval, mondjuk a Vodán nem csodálkozom. 1100-et fizetek a BIS-ért és 100MB-ból kijövök egy hónapban. Ezt melyik trendi tudja? 500 MB-os csomag alatt kézbe sem érdemes venni, ami 2000 alatt nem jön ki, vagy még tarifahűséget is vállalhatsz egy nagyobb netes csomaghoz és 2 évéig fizetheted nekik a lóvét.

#19 Felhasználó inaktív   HunBerry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 12. 16:06

@xclusiv: Szerintem az emberek nem úgy vásárolnak készüléket, hogy "Mennyi is a SAMSUNG részvényárfolyam?" Az a gond, hogy a RIM túlságosan a válalati felhasználókra koncentrált, de ez mára már megváltozott, vannak már galacsinkoat, megy tyúkokat dobáló idióta appok is. Ha ez kell a népnek... A BB10-et meg majd szeretik és sokan veszik. Én biztos.

#20 Felhasználó inaktív   bereg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 12. 16:21

@HunBerry: előszedtem egy fél évvel ezelőtti Voda számlámat: 2900 Ft volt a BIS, és ezzel nem lehetett webezni. Most ennél olcsóbban van 1 gigás csomagom, amivel mindent lehet.
A szolgáltatóval is volt bajom, és a készülékkel is. A mostani trendi OS-es telefonomon rendes méretű LCD van és szétcsúsztatható rendes méretű QWERTY billenyűzet, ilyet a RIM nem tud, egérmozi + mütyür qwerty volt az opció. A Skype valóban egy nagy hiány BB-re, de amúgy sem kell túl sokáig kutatni a BB szoftverboltban és pl. egy Android szoftverboltban, hogy lássuk a nagyságrendi különbséget a választékban. Régen BB-re szerettem volna hívásrögzítőt telepíteni, az sem volt, és nem is azért, mert a soványka boltból ez épp hiányzott, hanem meg van mondva, hogy BB-n nem rögzíthetsz beszélgetést, mert csak. Ezen kívül hiányoltam még az IGO-t, a BB Maps kritikán aluli volt.
Nyilván a hiányosságból az idők során majd bepótolnak sokmindent, de én ezt már nem tudtam megvárni, a világ elment a BB mellett. Persze azért drukkolok, hogy ne csődöljön be a RIM, kell az egészséges verseny a piacon...

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó