HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Még egy felső kategóriás GeForce az NVIDIA-tól - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Még egy felső kategóriás GeForce az NVIDIA-tól Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Zigur 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 19. 16:57

@Nikuyome: Ha az ember nem sokat játszik, tulajdonképpen tökmindegy milyen CPU-t vesz, a gép leginkább 1-2%-os leterhelésen fog lenni. Ehhez teljesen felesleges i5-öt venni, meg overclockkal szórakozni.
Persze ha valakinek megéri sok pénzt áldozni arra hogy a benchmark programok csíkjait nézze, az ő dolga, attól még nem hülye aki a feladathoz veszi a gépet és nem a legdrágábbat.

#22 Felhasználó inaktív   hokuszpk 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 415
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 19. 16:59

bakker, Nancsi arrol regelt, hogy dedikalt videokartya nelkul az i5 kb. nulla 3dben, ami tenylegja.
nem mindenki moneybajnok am. ivy+radeonbol veszek egy igazi flippert, az tenyleg 3D.

AMD 64 ? Ugyan már ! A 65-ös az igazi.

#23 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 19. 18:35

@Nikuyome: Egy ideje már dolgozom, és van is pénzem. Most vettem macskát drágábban mint a csodaprocid. Nyilván vannak hat négyzet által határolt emberek, akik azt se tudják mi az a macska, és ők azért dolgoznak, hogy jobb proci legyen a gépükben. Tudod, én ezen már úgy 10-15 évvel túl vagyok. Bár ha valaki kocka, akkor esetleg tudhatná azt, hogy az amd fx8150 nem APU, márpedig erről volt szó. Ha meg nem tudja, és az iponnál nézegeti, akkor elolvashatná az adatlapján, hogy "INTEGRÁLT VGA: Nem". Persze ez feltételez sokmindent az illetőről, aminek a hiánya elég nagy szégyen, de sebaj, segítek: APUkat eleve nem a Socket AM3+, hanem a Socket-FM1csoportban kéne keresgélni.

Amúgy meg hokuszpk jól mondja: Nekem az alapvetésem az volt, hogy egy AMD APU alacsony felbontásban, esetleg kompromisszumokkal alkalmas a játékra, videokártya nélkül. i5 meg nem. Fele áron, mint amibe egy hasonló kaliberű i5 kerül, és ahhoz videozsuga is kell. Ezenkívül van még 1 érdekes dolog az FM1-es APUkban: ha csak kicsi hiányzik az élményszerű futáshoz, akkor sem kell a providenthez fordulni, hanem be lehet mellé rakni egy HD 6450, HD 6570 vagy a HD 6670 zsugát, és az APUban lévő GPU, meg a videokártya össze tud dolgozni. Nyilván nem összeadódik a teljesítmény, de +20-60% FPS így is kicsikarható. Ha ez meg kevés, akkor nyilván más megoldást kell keresni, de alacsony felbontásban nemigen lesz kevés.

#24 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 19. 19:52

@NancsiBacsi: talan dugd a macskad seggebe a hdmi dugaszt, hatha kijon belole a 3d :D

egyebkent tenyleg nem erdemes amd-t venni, se procit se vga-t , tomeny csodtomeg az a ceg
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#25 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 19. 20:26

@vers: mert nem fog rajta futni A JÁTÉKod, amivel csilliárd dollárt keresel, ha lenne hozzá hardver? :)

#26 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 19. 22:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Nikuyome - Dátum: 2012. 08. 19. 15:10

Menj el dolgozni Nancsibácsi ha ennyire csóró vagy.

Aki nem olyan processzort vesz, ami szerinted a legjobb, az csóró???

#27 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 07:38

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2012. 08. 19. 20:52


egyebkent tenyleg nem erdemes amd-t venni, se procit se vga-t , tomeny csodtomeg az a ceg


:D ahhoz képest általános használatra amd apu-n kívül mást perpill nem éri meg venni :)

Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#28 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 08:00

@vers: Irigykedsz, kisgyerök? :-D Amilyen agyad van, te gondolom nem költesz GPU-ra, hanem a földbe nyomod a monitorkábelt.

#29 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 09:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Nikuyome - Dátum: 2012. 08. 18. 09:21

NancsiBácsi ne legyél már AMD fanboy, az amd cpu része sok sok évvel le van maradva az intel mögött, a bulldózernek a bloomfield idején kellett volna kijönnie. A bulldózer egyébként nem is apu, és egyébként hogy lenne már partiban egy 25 ezres apu egy 50 ezres procival???????
erre mondtam:
"- AMD APU-k CPU-ként partiban vannak a 2x annyiba kerülő i5-el."
Nancsibácsi ez erős csúsztatás. Az i3 is veri cpu teljesítményben a 4 magos AMD aput, igaz kell az intel mellé egy dedikált vga. Kis pénzüeknek, és anyámnak tökéletes az AMD apuja, de anyámnak is inkább veszek egy i3-at és egy 7770-et azt csókolom.

A bulldózer mellé ugye nem kell videókártya? Dehogynem.

Ilyen gémer anyud?
Mer ha csak netezik, meg honfoglalózik, arra elég lesz egy 10 éves masina is.

Ez arra jó, hogy irodai gépbe, vagy otthon ha nem vagy nagy gamer, kapsz egy A6 3670K-t 20e-ért, hozzá egy olcsó lapot 10e-ért, meg 2GB RAM-ot 3e-ért, oszt' 25-ből megvan. Aztán ha nagyon játszani akarsz, még némelyik játék jól is megy rajta. (De anyukának simán elég lehet akár egy A4 3300 is, oszt' akkor máris 20e alatt vagyunk.)
Közben i3 kezdődik 25e-nél, lap hozzá szintén 10e körül, 7770 meg 30e fölött, összesen 65e.
2,5-szeres árból, pesze hogy jobbat lehet venni, ehhez nem kell logika professzornak lenni. Csak ugye nem mindenkinek ugyanazok az igényei, meg nem ugyanazok a preferenciái, vagy csak nincs annyi pénze, mint neked.

Egyébként meg most terveztem, már jó 2 hónapja, csak mindig mással viszem el az időt, hogy szerzek be új számítógépet.
Nem volt eldőlve teljesen, hogy Core i5 felé hajoljak-e vagy FX-8150 felé. Még most sincs. Árban kb. ugyanott vannak, tesztekben van amiben egyik gyorsabb, van amiben másik.
Nekem fordítására kellene, ilyen tesztet nem találtam, viszont ez jól párhuzamosítható, mer' ha akarom, akkor 4, vagy 8, vagy akár 20 szálon megy egyszerre, oszt' másik topikban a hozzáértők is csak hümmögtek, hogy hát ... ki kell próbálni, melyik a gyorsabb.
4x2GHz-es Xeonon kb. 4-5 percbe telik, egy Athlon XP 2500+-on meg jó 1/2-3/4 órába.

Azt' most ha az egyik 3 perc alatt végez, a másik meg 2 perc alatt, az sem dönt a sírba (de valszeg nem lenne ekkora különbség sem, ha kipróbálnám valahol).

#30 Felhasználó inaktív   Otti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 10:40

@Nikuyome: Linked számomra teljesen objektív tesztet mutat. De a többi PH-s tesztből sem látom hogy az irreális lenne. Az pedig nem kérdés, hogy az AMD APU-k sokkal jobbak az Inteles megoldásoknál. Aki mást állít nem ezen a földön él. Számomra nem is az Intel IGP-vel van a baj, mert a HD4000 Graphics elmegy, de gondolom tudod, hogy az Intel egy évig ad terméktámogatást a hardverhez. Ez baromság. A terméktámogatás minősége is vicc. Barátnőm máig nem tudja normálisan használni az Atom netbookját, mert a böngészőbe random belefagy, jön a TDR üzenet, hogy a helyreállt a grafikus driver, de sokszor odavan a munkamenet. Írtam már a gyártónak is, hogy ez történik, ők azt írták, hogy tudnak róla, de az nincs újabb driver. Az Intel pedig ki sem vizsgálja a hibabejelentésem. Azt írják vissza, hogy a grafikus driver nem az ő reszortjük. A kérdés, hogy kié? Amíg az Intel nem ad normális terméktámogatást addig nem jelentenek alternatívát. Kár hogy ezekről a dolgokról senki sem ír mert ha előre megírják, hogy nem fog működni a termék, akkor még sem veszem a barátnőmnek.

#31 Felhasználó inaktív   Nikuyome 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 11:14

@Otti: Atomnál tényleg jobb a brazos. Én most a barátnőm atomos laptopjáról írok, és tényleg nagyon gyenge cucc, szerintem még egy p4 is legyilkolja. Meg a sandy igp-je is vesződött a videólejátszással, szóval nem kell bemutatni a zsintelt.

NancsiBacsi: Valószínű feleannyi idős vagyok mint te, és mások a preferenciáim, nálam még nem ciki ha játszom. De ha elolvasnád mit írtam az előző oldalon, akkor ott szerepel nálam, hogy a bulldózer mellé kell videókártya. Máskor ha ennyire le akarsz oltani jobban figyelj:D Egy számítógépet egyébként is legalább 1-2 évig használnak, akkor most mit filléreskedünk rajta ennyit.

#32 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 12:16

@Sparow2: próbáltál már tíz éves masinán honfoglalózni? nem fog menni :D

valami szintű videó gyorsítás kell a netes halacskás bencsmárkhoz meg a videókhoz

#33 Felhasználó inaktív   hokuszpk 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 415
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 12:33

ehhez kepest 2400+ -os athlon xp -n radeon 9550 tarsasagaban egesz jol elhonfoglalgat cimbora, amikor jon meccset nezni, es epp van egy kis ido kezdesig, engem meg valami baromsaggal zaklatnak.
na jo, az csak ~2004 -es vas.

AMD 64 ? Ugyan már ! A 65-ös az igazi.

#34 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 12:37

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny2 - Dátum: 2012. 08. 20. 13:16

@Sparow2: próbáltál már tíz éves masinán honfoglalózni? nem fog menni :D

valami szintű videó gyorsítás kell a netes halacskás bencsmárkhoz meg a videókhoz

Háppedig nekem kb. 10 éves masinám van, most amiről írok is, oszt' megy rajt' simán.
Legalábbis 2-3 hónapja, amikor utoljára játszottam, akkor még ment.

#35 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 12:39

.

Szerkesztette: Sparow2 2012. 08. 20. 12:40 -kor


#36 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 12:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Nikuyome - Dátum: 2012. 08. 20. 12:14

@Otti: Atomnál tényleg jobb a brazos. Én most a barátnőm atomos laptopjáról írok, és tényleg nagyon gyenge cucc, szerintem még egy p4 is legyilkolja. Meg a sandy igp-je is vesződött a videólejátszással, szóval nem kell bemutatni a zsintelt.

NancsiBacsi: Valószínű feleannyi idős vagyok mint te, és mások a preferenciáim, nálam még nem ciki ha játszom. De ha elolvasnád mit írtam az előző oldalon, akkor ott szerepel nálam, hogy a bulldózer mellé kell videókártya. Máskor ha ennyire le akarsz oltani jobban figyelj:D Egy számítógépet egyébként is legalább 1-2 évig használnak, akkor most mit filléreskedünk rajta ennyit.

Nem filléreskedés, de mindek adjon ki rá az ember 20-30e-rel többet, ha úgysem kell neki, amit kap érte :think:

#37 Felhasználó inaktív   Nikuyome 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 20. 14:20

@Sparow2: Jó de ide mindig is a technika iránt fogékonyabb emberek irogattak, nem reprezentatív az itt jelen lévők felszerelése a lakosságra lebontva. Voltam a napokban fotózgatni, és ilyen mark 2, d4, d800-ak meg hasonló milkós több milkós gépekkel jöttek szembe, gőzöm nem volt honnan a picsából van ennyi pénze az embereknek, nekem meg csak egy gagyi vázam van a d4-hez képest.
Hát egy 5-6 éves core2duo plusz egy ssd már tényleg elég majdnem mindenre, az átlagnak, nekik nem szükségszerű váltani. Esetleg egy gtx550ti, 7750, 7770-et mellécsapni. Az a baj, hogy sok a tudatlan, elvileg már rég ki kellett volna halnia az atomnak meg a többi gagyinak, és mindig találnak egy-két tyúkot akinek tetszik mert pici, meg szép.

#38 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 21. 18:34

mid van neked?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó