HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kiszabadul a tévé béklyójából a Telekom IPTV-je - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kiszabadul a tévé béklyójából a Telekom IPTV-je Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 08. 31. 11:16

Idén ősszel jelentősen megújítja IP-alapú televíziós rendszerét a Deutsche Telekom, melyet részben a magyarországi leányvállalat is követni fog. A fejlesztések eredményeként a tévéadásokat már nem csak a tévékészüléken, hanem más eszközökön is követhetik majd a nézők.
https://www.hwsw.hu/hirek/48975/iptv-telekom-entertain-t-hom-teve-televizio-streaming.html

#2 Felhasználó inaktív   Joenet69 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 11:16

Inkább sávszélességet tennének alá, hogy ne legyen nézhetetlen blokkhalmaz az összes csatorna.

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 08. 31. 11:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Joenet69 - Dátum: 2012. 08. 31. 12:16

Inkább sávszélességet tennének alá, hogy ne legyen nézhetetlen blokkhalmaz az összes csatorna.


Itt csak a hang csúszik a képhez képest, de még meglesem mi más lehet a hibás.
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   b0rZ 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.093
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 11:40

Na ne bosszantsatok már. :)
-= ZenészHUB :: the one and only =-

#5 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 11:51

nálunk analóg antennás TV van, nem csúszik a hang de legalább nem kockás

#6 Felhasználó inaktív   Aty007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 11:54

Jó lenne, de előbb az alapszolgáltatásokat illlene rendbe tenni :) Ahogy előttem írták, minek az extra, ha az alap is hibás?

#7 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 12:52

hasonló jutott nekem is az eszembe a MindigTV kapcsán. Ha majd leállítják az analóg földfelszini sugárzást, akkor jelentősen lehet bővíteni a szolgáltatást. De szerintem ott is majd a csatornák számát akarnák növelni az helyett, hogy pl. az SD csatornák ne moslék képpel jöjjenek. Meg kell pl. nézni, hogy az ASTRA műholdról a német csatornák 720x576 felbontással milyen király képpel jönnnek. Nálunk a HD csatornák sem érik el néha azt a szinvonalat. Szóval tényleg előbb az alapszolgáltatást kellene gatyába rázni.

#8 Felhasználó inaktív   Aty007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 13:49

Az ASTRA műholdról, mondottakat csak alátámasztani tudom. Kedden üzemeltem be dédszülőknél egy új 20e Ft-os digitális HD beltérit, a 90-es években felszerelt antenna és fej mellé. Az ASTRÁN kapásból talált 1020 db csatornát, ingyenest és fizetőst egyaránt. Nagyon sok HD, valamint jópár 3D csatorna is van. Kiváncsiságból végigpörgetttem és meglepődtem, hogy milyen jó minőségű a HD tartalom. És mindez ingyen. A T olimpiai teszt HD adása amit az iptv-n próbálgattak meg egy kapal rötty volt. Szóval van még min ügyködni..

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 08. 31. 14:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Aty007 - Dátum: 2012. 08. 31. 14:49

A T olimpiai teszt HD adása amit az iptv-n próbálgattak meg egy kapal rötty volt. Szóval van még min ügyködni..


A Mindigitális viszont fasza volt M1-en.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 14:26

@ATC: "hasonló jutott nekem is az eszembe a MindigTV kapcsán"

Pedig mostanában már nagyon faszájos..

#11 Felhasználó inaktív   tabu3x 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 15:10

@ATC: és mennyibe is kerül a MindigTV, és mennyibe az IPTV, hmm?

amúgy pedig, én spec. kezdek kiábrándulni az IPTV-ből. Naponta kell újraindítanom set-top boxot, többnyire ugye akkor, amikor az ember leül(ne) TV-t nézni, de min. 5 perc, amíg az újraindítás után feláll a rendszer. Ha pedig épp a net baszakszik, akkor nincs se TV, se felvett műsor, ami ultragáz.
jah, és a kapott router sem ér egy vasat sem, mert azt pedig kb. kétnaponta kell újraindítanom.
mindezt havi 7200HUF-ért.
szuper.

#12 Felhasználó inaktív   Fantomas1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 38
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 15:53

@ATC: Úgy tudom, hogy nem a MindigTV határozza meg, hogy melyik csatorna milyen bitrate-el megy, hanem a csatorna, hogy mennyi sávszélességet vesz. Ebben az esetben a RTL meg a TV2 azt hiszem a minimális 1 Mbit-et bérli. Röhej.
Az M1HD, M2HD -val érdekes nincsenek minőségi problémák! Foci EB, Olmpia, Forma1 hibátlan!

#13 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 18:28

Üzenet megtekintéseIdézet: tabu3x - Dátum: 2012. 08. 31. 15:10

@ATC: és mennyibe is kerül a MindigTV, és mennyibe az IPTV, hmm?

amúgy pedig, én spec. kezdek kiábrándulni az IPTV-ből. Naponta kell újraindítanom set-top boxot, többnyire ugye akkor, amikor az ember leül(ne) TV-t nézni, de min. 5 perc, amíg az újraindítás után feláll a rendszer. Ha pedig épp a net baszakszik, akkor nincs se TV, se felvett műsor, ami ultragáz.
jah, és a kapott router sem ér egy vasat sem, mert azt pedig kb. kétnaponta kell újraindítanom.
mindezt havi 7200HUF-ért.
szuper.

oszt ménem mondod le?

#14 Felhasználó inaktív   AnonymousX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 21:57

Meg tudom erősíteni az előttem szólókat. Rettenetes a T-home IPTV képminősége és tele van súlyos hibákkal a szolgáltatás.


#15 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 01. 07:41

Én évek óta azt hajtogatom hogy relatíve olcsón kiépíthető VDSL kell a népnek. Lefogadom hogy a hibák jórésze is hálózat gyengeségére vezethető vissza. A hosszútávú jövő viszont szerintem az IP alapú TV, annak ellenére hogy a DVB-C egy jól kiforrott szabvány. Ethernet kábelt fogunk az okosTV-be dugni és szabadon választhatunk hogy melyik szolgáltató TV csomagját vesszük igénybe a feltelpíthető App-ján keresztül. A klasszikus telko az IP csövet fogja biztosítani(+ nyilván ő is lehet műsorterjesztő).

#16 Felhasználó inaktív   BubuMage 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 01. 21:21

@defiant9: A VDSL is csak a rézdrót megerőszakolásáról szól. Szóval elég gagyi megoldás. A jó megoldás az az optika. Már 12 évvel ezelőtt is az lett volna a legolcsóbb és a legjobb, de a kormányzat miatt a Matáv inkább a DSL-t kezdte telepíteni, nehogy túl jó hálózatot kaphassanak a versenytársak. (előfizetői hurokátengedés)
Ennek örömére a gagyi technikát vezették be és konzerválták az országban, pedig akkor már az optika 100Mbps-el elérhető volt a 128Kbps-es rezes megoldás árában.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 09. 01. 21:39

Üzenet megtekintéseIdézet: BubuMage - Dátum: 2012. 09. 01. 22:21

@defiant9: A VDSL is csak a rézdrót megerőszakolásáról szól. Szóval elég gagyi megoldás. A jó megoldás az az optika. Már 12 évvel ezelőtt is az lett volna a legolcsóbb és a legjobb, de a kormányzat miatt a


Faszt lett volna olcsóbb, politikát meg ne keverjük ide. Nézd meg az optika 12 évvel ezelőtti kisipari árát is, aztán beszéj butaságot. Ráadásul a réz adott volt, a másikat húzni kellett volna. Abban sem vagyok biztos, hogy akkor voltak ilyen cuccok a piacon.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   Verigas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 02. 12:22

2006 óta van IPTV -előfizetésünk (Zugló)
Valamelyik nap megkérdeztük az ügyfélszolgálattól ( emil ) hogy mikor várható 5Mbit/s -nél "nagyobb" kapcsolat, és azt a választ kaptuk a nagyon udvarias Hölgytől, hogy nem is tervezik ne is számítsunk semmi jóra ,úgyhogy jobb híján irány a UPC!
Az asztali gépen kívül van egy laptop és persze a tv , akkor is megszakad az adás ha csak a tv van bekapcsolva , most amikor írok szintén megszakadt a paralimpiáról van közvetítés m1-en! (lenne) :)
Mi szabadult ki és hova?? :)
http://kep.xtendtracker.info/images/1346584285.jpg


#19 Felhasználó inaktív   BubuMage 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 02. 13:27

@Jahno: Hát voltak, mert épp akkor a Matávnál dolgoztam és akkor szereltük a 128Kbps-es modemeket 250eFt/db áron, miközbe az optikai transceiver 100Mbps-est 100eFt-pár áron lett beszerezve. Az optikai szál kicsit drágább volt a réznél, de az alépítménybe gyakorlatilag minimális áron behúzhatóak voltak már akkor is. Ez azt jelenti, hogy budapestet a Hungárián belül gyakorlatilag minimális költséggel optikára lehetett volna átállítani, de az akkori kormányzat dsl-re írt ki pályázatot, ezért lett az. (a politika csak ennyiben befolyásolt itt mindent) Az állami támogatás mellett már valóban a DSL tűnt az olcsóbbnak, meg egyszerűbbnek. De mindez csak az akkori kormányzat piactorzító hatása miatt lett így.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 09. 02. 14:02

Üzenet megtekintéseIdézet: BubuMage - Dátum: 2012. 09. 02. 14:27

Az optikai szál kicsit drágább volt a réznél, de az alépítménybe gyakorlatilag minimális áron behúzhatóak voltak már akkor is.


Egy darabig. Aztán júzer felémi ment volna? Oda több 10 éve behúzta a rezet a Póósta, csak a végére kellett modemet rakni oszt jó idő. Itt meg infrastruktúra csere, plusz júzer oldal, meg a többi. 90es években még az is nagy szó volt, ha valamelyik telközpont átállt digitálisra. Szóval fene tudja, lehet a modem drága volt, de vezetéket nem kellett tervezni, húzni, építeni.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó