HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Fogy az ideje a negyedik mobilszolgáltatónak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Fogy az ideje a negyedik mobilszolgáltatónak Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 09. 04. 11:05

Újabb két héttel elhalasztotta a Fővárosi Törvényszék tanácsa azt a határozathozatalt, melynek tétje, hogy hozzájuthat-e a negyedik mobilszolgáltató a január végén aukción megszerzett frekvenciákhoz. Az idő vészesen fogy, de a beadvány mögött álló versenytársak sem ülhetnek nyugodtan a következő hetekben.
https://www.hwsw.hu/hirek/48988/mpvi-mobilszolgaltato-per-telenor-vodafone-magyar-telekom-frekvencia.html

#2 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 11:05

A Vodafone lefedettsége azért nem esne vissza az előző állapotra. Tapasztalataim szerint a 900 MHz-es cellák megjelenését követően pár hónap múlva a 2100 MHz-es frekvencián is megindult a szolgáltatás. (persze így is vannak bázisállomások, amik csak 900 MHz-es tartományban szórják a 3G-t.) Gondolom párhuzamosan üzemelnek a cellák. Úgy, mint városokban a GSM 900 és 1800 MHz-en.


#3 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 11:12

Mindig ezt hallom, hogy a voda új hálózata milyen jó, de sok helyen (erdő, mező, külterület, stb.) GSM térereje sincs - ahol a másik kettőnek van.
Aki kirándulni, horgászni szeret, az valamelyik T betűsnél keressen.
Á, mint Álemér...

#4 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 11:20

@Bici: Tesco Mobile. :P

#5 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 11:25

@hack69: :D na, az pont nem. :D
Á, mint Álemér...

#6 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 13:00

@Bici: "Aki kirándulni, horgászni szeret, az valamelyik T betűsnél keressen."

Tisza-tó? Tátra? :)

Kirándulás közben én örülök, ha nincs térerő...

#7 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 14:11

@Szemilan: tévedsz!
egy tornyon csak egyféle 3G van (900 vagy 2100MHz)

#8 Felhasználó inaktív   IBasterd 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 14:39

@szomova: tévedsz!
egy antennán lehet egyféle 3G, de ez nem indokolja, hogy egy tornyon (amin több antenna is lehet), ne lehessen többféle UMTS-t szórni. Szóval teljesen helytállo Szemilan kijelentése, úgy működik, mint a GSM900 és 1800.

De javítsatok ki. :)

#9 Felhasználó inaktív   EEEE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 15:59

@szomova: miért?

#10 Felhasználó inaktív   gabelking 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 16:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Bici - Dátum: 2012. 09. 04. 12:12


Aki kirándulni, horgászni szeret, az valamelyik T betűsnél keressen.


Ez sem feltétlenül igaz. Mi nyaralni voltunk Ostoroson (Eger mellett) és a házban a Trémobilos készülékemet még telefonálásra sem tudtam használni nem hogy netezni. Feleségem Vodás készülékkel full térerő és 3G.

#11 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 16:23

@IBasterd: Én a saját tapasztalatomból indulok ki. A telefonomat le tudom korlátozni egy adott frekvencia sávra. Gyakran nézegetem a cellákat, és amikor bekapcsolták a 3G-t 900 MHz-en, akkor egy adott ponton csak ezen a sávon volt 3G jel, majd 1-2 hónappal később ugyan azon a ponton már 2100 MHz-en is volt jel. Feltételezem, hogy ugyan arról az adótoronyról jöhet a jel. Ez GSM esetén is megoldott dolog.

#12 Felhasználó inaktív   csz329 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 16:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Szemilan - Dátum: 2012. 09. 04. 16:23

@IBasterd: Én a saját tapasztalatomból indulok ki. A telefonomat le tudom korlátozni egy adott frekvencia sávra. Gyakran nézegetem a cellákat, és amikor bekapcsolták a 3G-t 900 MHz-en, akkor egy adott ponton csak ezen a sávon volt 3G jel, majd 1-2 hónappal később ugyan azon a ponton már 2100 MHz-en is volt jel. Feltételezem, hogy ugyan arról az adótoronyról jöhet a jel. Ez GSM esetén is megoldott dolog.


Ez eseti kivétel lehet, igen drága luxus lenne kétszer lefedni ugyanazt a területet 3G-vel. Egyrészt ugye a felhordóhálózat mindenképp közös, tehát tényleges kapacitást nem növelsz vele, másrészt a frekvencia sincs ingyen...

#13 Felhasználó inaktív   IBasterd 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 16:47

@Szemilan: én tökéletesen egyetértek veled, ahogy írtam is az előbbi hszben. Mindazonaltal emlitetted most, hogy elobb volt elerheto U900, mint U2100. Felvet egyket erdekes kerdest, eszmefuttatas jon... :)

Az egyik, hogy esetleg volt-e a kozeledben olyan allomas, ami eddig csak 2Gs volt, es eler hozzad az ujonnan inditott 2100, vagy tenyleg a hozzad legkozelebbi allomas kapta meg mindket savon a 3G-t.

Utobbi logikatlan szamomra, ugyanis meglevo 900as antennara tudnak GSM es UMTS radios egyseget is kapcsolni. Igy teljesen erthetetlen lenne uj antenna kihelyezese. Masik oldalrol viszont, a user experience szempontjabol ottvan az, hogy egyik szolgaltato sem tud olyan savszelesseget bozzositani 900on, mint 2100on (egybefuggo frekiblokk nagysaga nincs meg). Igy lehet jogos lepes mindket technologia. Mondjuk nyilvan nem ismerem az adott allomas technikai korulmenyeit, pusztan otletelek. :)

#14 Felhasználó inaktív   Laezar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 18:14

Szerintem nem idegeskednek az MPVI háza táján. Ha nem tudják év végéig megkezdeni a szolgáltatást, azt nekik nem felróható okból nem tudják megtenni. Majd megoldják az NMHH-val valahogy, hogy ne legyen belőle gond.

#15 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 18:52

@Laezar: Meg majd szolgáltat helyettük a másik 3 szolgáltató. :) Így nemzeti roaming mellett nem nagy show...

#16 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 22:07

Nem tevedek! Lehet 2 savon 3G egy tornyon persze. De csak "lehetne". A helyzet az hogy nincs. Jelenleg.

#17 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 22:17

@IBasterd: A hozzám legközelebbi állomás, csak 900 MHz-en kapott 3G-t. Egy-két esetben találkoztam az előzőekben leírt jelenséggel. Egyébként szerintem logikus a dolog. Ahogy távolodsz a toronytól csökken a 2100 MHz-en a jel, a jóval messzebb elérő 900 MHz segítségével lehet biztosítani, hogy ne legyen nagy sebességbeli különbség. Szerintem ezt a megoldást csak a cellahatároknál alkalmazzák. (900 és 2100) De azt is el tudom képzelni, hogy a toronyról a nagyvárosok felé 2100 MHz-en sugároznak, a kisebb falvak felé pedig 900 MHz-en. Nem kizárt, hogy nincs teljes átfedés. Egyébként átlag user ezt nem érzékeli, megeshet, hogy a telefonom mindössze azért csatlakozik ezekre a cellákra, mert szándékosan kérem azt, hogy adott pillanatban pl.: csak 2100 MHz-en 3G kapcsolaton keresztül kommunikáljon a telefonom.

#18 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 22:18

@szomova: És ezt honnan tudod ilyen biztosan? Esetleg a Vodánál dolgozol?

#19 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 05. 10:57

@Szemilan: majdnem igen

#20 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 05. 11:03

@szomova: Vagyis akkor a Vodának dolgozol mint külsős vagy vállalkozó:)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó