HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Néhány éven belül nálunk is jönnek a villanyautók - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (14 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 12
  • 13
  • 14
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Néhány éven belül nálunk is jönnek a villanyautók Értékeld a témát: -----

#261 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 14. 12:13

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2012. 11. 22. 16:15


Eltelt 4 év. Tele a zország EV-vel :D

#262 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 14. 14:13

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2016. 09. 14. 13:13

Eltelt 4 év. Tele a zország EV-vel :D


Egyre több rohangál, de egyelőre még napi szinten sem látok ilyet. Aztán meglátjuk.

Ráadásul a Nissannál is már megtaláltam az apróbetűst...
Make love not Wor.

#263 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 14. 16:38

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2016. 09. 14. 12:13

Eltelt 4 év. Tele a zország EV-vel :D

Én már láttam párszor, egyszer egy Teslát is. :)
De még az új akku technológiákat sem dobták piacra, úgyhogy nem csoda hogy nem rajzanak. Főleg nem ebben az országban.

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 09. 14. 14:13

Egyre több rohangál, de egyelőre még napi szinten sem látok ilyet. Aztán meglátjuk.

Ráadásul a Nissannál is már megtaláltam az apróbetűst...

Hát mivel it ha jól rémlik 13 éve az autók átlag életkora pl kb 2 év múlva lesz annyi látszatja itt mint a briteknél. :)

Milyen apróbetűst? Amúgy vígan mennek meg most is a már négy éve is futó LEAF-ek.

A most küszöbön álló generáció (Model 3, Bolt, 2. LEAF) már érdekesebbnek ígérkezik.

Szerkesztette: mzso 2016. 09. 14. 17:03 -kor


#264 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 14. 18:55

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2016. 09. 14. 17:38

Én már láttam párszor, egyszer egy Teslát is. :)
De még az új akku technológiákat sem dobták piacra, úgyhogy nem csoda hogy nem rajzanak. Főleg nem ebben az országban.

Ja, egy Teslát én is láttam, az új akku technológiák pedig mik is? Én nem emlékszem semmi forradalmira.

#265 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 14. 21:26

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2016. 09. 14. 19:55

Ja, egy Teslát én is láttam, az új akku technológiák pedig mik is? Én nem emlékszem semmi forradalmira.


Én Volvot is, azon meglepődtem. Kis Nissanból viszonylag sok van. Autós csoportban megdumáltuk, voltak vicces sztorik vidékről. Enpera kolléganője vissza is adta, mert alig jutott be vele a dolgozóba, ott meg eleinte volt hely, aztán harcoltak érte, aztán már tán fizetni is kellett. Utcán meg rendre ellopták a töltőkábeleket.

Ideheze a Nissant hasonlítottam össze, most múlt 5 éves, még összesen nem került annyiba, mint ugyanolyan Nissan elektromosban csak beszerzéssel. És akkor elég szopósak a garanciális feltételek...

Persze ha sok pénzt el tudnék szórni, akkor mókának jó, de míg anyósnál sem tudom tölteni, anyámhoz sem jutok le vele és évi pár hosszabb út is befigyel, addig inkább fogom a fejem.
Make love not Wor.

#266 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 14. 21:30

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2016. 09. 14. 17:38

Milyen apróbetűst? Amúgy vígan mennek meg most is a már négy éve is futó LEAF-ek.


Meg kellene nézni azt a "vígan mennek"-et. Én benzines kocsim úgy 6 éves koráig ment vígan, addig nem sokat szoptam, aztán beleugrott 1 millió a szervízbe, mert az jó. Mikor a Vekés csávó toporzékolt, hogy innen mindent ki kellene tiltani és blábláblá, csak elektromos lehet és világbéke, akkor kifaggattam mindenkit (IS) akit csak tudtam.

Apró betűsnél meg annyi, hogy bármi dolog történik az autóval, akár csak megnyomják kicsit a lököst, csak a márkaszervízben lehet javíttatni. Gondolom az nem túl gazdaságos.
Make love not Wor.

#267 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 15. 12:07

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2016. 09. 14. 18:55

Ja, egy Teslát én is láttam, az új akku technológiák pedig mik is? Én nem emlékszem semmi forradalmira.

Mert még nincs. :)

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 09. 14. 21:26

Én Volvot is, azon meglepődtem. Kis Nissanból viszonylag sok van. Autós csoportban megdumáltuk, voltak vicces sztorik vidékről. Enpera kolléganője vissza is adta, mert alig jutott be vele a dolgozóba, ott meg eleinte volt hely, aztán harcoltak érte, aztán már tán fizetni is kellett. Utcán meg rendre ellopták a töltőkábeleket.

Ideheze a Nissant hasonlítottam össze, most múlt 5 éves, még összesen nem került annyiba, mint ugyanolyan Nissan elektromosban csak beszerzéssel. És akkor elég szopósak a garanciális feltételek...

Persze ha sok pénzt el tudnék szórni, akkor mókának jó, de míg anyósnál sem tudom tölteni, anyámhoz sem jutok le vele és évi pár hosszabb út is befigyel, addig inkább fogom a fejem.

Emlékeim szerint a Nissan Leaf-nek nincs benzines verziója. (Meg attól is függ mennyit használod, a garázsban állván nincs előnye. :))
Nyílván a hosszabb utakra vagy betervezed a töltést(Ami más országokban akár még reális opció :) ), vagy egyéb módon utazol (pl tömegközlekedéssel) arra az egy-két alkalomra.

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 09. 14. 21:30

Meg kellene nézni azt a "vígan mennek"-et. Én benzines kocsim úgy 6 éves koráig ment vígan, addig nem sokat szoptam, aztán beleugrott 1 millió a szervízbe, mert az jó. Mikor a Vekés csávó toporzékolt, hogy innen mindent ki kellene tiltani és blábláblá, csak elektromos lehet és világbéke, akkor kifaggattam mindenkit (IS) akit csak tudtam.

Hát végül is csak úgy fognak terjedni/fejlődni, ha nyomatják is őket.

#268 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 17. 21:03

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2016. 09. 15. 13:07

Emlékeim szerint a Nissan Leaf-nek nincs benzines verziója. (Meg attól is függ mennyit használod, a garázsban állván nincs előnye. :))
Nyílván a hosszabb utakra vagy betervezed a töltést(Ami más országokban akár még reális opció :) ), vagy egyéb módon utazol (pl tömegközlekedéssel) arra az egy-két alkalomra.


Én nem is a Leafről beszéltem, hanem a másikról.

Hosszabbra mimt akarunk? Anyámig nem jutok le Pestről Sopron felé és akkor fél úton 8 órát töltsem, vagy keressek 3 fázisú fejet valahogy? Gyakorlatban el tudod mondani? És akkor 10 milliós autó mellett menjek drágán vonattal vidékre, meg szervezzem meg a cucc szállítását, vagy hogy?

Éppen vidéken lopom a napot, nem is messze Pesttől. Anyóst elvittem orvoshoz, ami alig pár kilométer. Erre jó az elektromos. Meg boltba járni. Ezek tömegközzel teljesíthetetlen opciók. Én meg ha le is húzom az extrém hülyeségeim, hogy Amsterdamba jártam kocsival melózni, akkor pár hétköznapi dologra rá bírom húzni a mintát, amit pld. a Leaf megold, de többynire nem és nyűgös. És akkor még azt is lehúztam, hogy odahaza zűrös tölteni.

Szóval érted, mérleg egyik nyelvében az van, hogy Teszkóba el tudok menni, melóba el tudok menni.

Másik nyleve? Tölteni szopó, komolyabb útra, anyóshoz, meg ideoda nehéz menni. És éppen kamera/világítás/egyéb akkukat töltök, amiket elkért volna haver, de "bocs, nincs mert töltőn lóg". Szóval pont akkor korlátos, mikor kellene. Olyan, mint a sör, ha iszom. Nem vezetünk, de ezt tervezhetem és kevés a szopó. Töltést már nehezebb tervezni, egy rendes Balatoni út nem jön ki és akkor szerezzek töltési lehetőséget a valahol?
Make love not Wor.

#269 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 17. 21:10

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2016. 09. 15. 13:07

(Meg attól is függ mennyit használod, a garázsban állván nincs előnye. :))
Nyílván a hosszabb utakra vagy betervezed a töltést


Ja, ez kb. minden nap megy. Persze sok a rövid táv és város, de akkor is akad sok óra töltés és mi akár váltásban is használnánk. Egy sofőrös megoldással ha csak le kell ugrani valamibe belerúgni vidéken, az is 200 kilométer, vagy több. Ez alapban 2 töltés.

Persze én azt magyarázom, hogy nekem mire nem jó és miért, de akkor fejtsük meg, hogy másnak mire lenne jó. Mert 2. autónak léhűteni a faluban az eléggé a pénzesebb osztály mókája, aki megteheti, mert csak.

Nekem pont elég volt, hogy melóhely miatt néha heti 1-2 véletlen BP-Szeged út befigyelt. 320 kilométer. Nem megtankolok és gyí, hanem feltöltött autóval indulás esetén is 2szer tölteni kellene? Most gondolkozom, 40ezresre meg lehetett alkudni TAXIval is, de várakozással vagy sofőrrel is max. 80-90ezer és lehet nem mentem le annyiszor, amiből a Leaf megtérülne :-)
Make love not Wor.

#270 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 17. 21:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 09. 17. 21:03

Én nem is a Leafről beszéltem, hanem a másikról.

A Nissanak nincs másik elektromos személyautója. :)

A többire: Én nem állítottam, hogy Magyarország ideális terep elektromos autóknak. Nyilván ha jelenleg veszel elektromost akkor meg kell oldanod a hosszabb utakat egyéb módon, vagy hosszú szünetekkel. Ha nem akarod akkor nem akarod. Majd meglátjuk, hogy teljesít a következő hullám.

#271 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 22. 21:17

Azért várható fejlődés rendesen: https://www.bloomber...battery-assault
Csak győzzük kivárni. :)

Téma megosztása:


  • (14 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 12
  • 13
  • 14
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó