HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Banális hiba a Samsung TouchWiz-alapú készülékeiben - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Banális hiba a Samsung TouchWiz-alapú készülékeiben

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 09. 25. 14:45

Egyetlen jól formázott HTML-sorral gyakorlatilag bármit tehetünk egy androidos Samsung okostelefonnal. A hiba nem az Androidban, hanem a Samsung saját implementációjának helytelen viselkedésében van.
https://www.hwsw.hu/hirek/49107/samsung-galaxy-touchwiz-android-biztonsag.html

#2 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 14:45

Hiába, sebezhetetlen rendszer, tökéletes program nincs.

#3 Felhasználó inaktív   Mighty 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 591
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 14:58

Mindez működik akkor is, ha én nem a TW-t használom, hanem más launchert?

#4 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 14:59

Jól értem, hogy ez a kód "*2767*3855" a tárcsázóba ütve reseteli a telefont? Hm... talán a Samsung ezt feltüntethetné a felhasználói útmutatóban, mert még az sincs kizárva, hogy ezt valaki véletlenül bepötyögi.

#5 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2012. 09. 25. 15:01

@Mighty: Nem launcher kérdése, hanem hogy az adott kódot hogyan nyitja meg - ez szerintem a tárcsázótól függ leginkább.

#6 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 15:15

@kockulat: Hogy pontosan mi a kód, azt nem tudom, de a múltkor így hoztam egy telefont vissza az élők sorába egy home felület hibája miatt. Nem véletlen h ezeket a szervíz kódokat nem rakják bele a manualba

#7 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 15:29

@floatr: nem kérdőjelezem én meg a hasznosságát, csak valami kevésbé szem előtt lévő mód lenne jó, mert hogy egy ilyet kihasználnak rosszalkodásra az egy dolog, kiskapukat minden rendszerben találni. De hogy mondjuk a zsebemben 1 a sokmillióhoz valószínűséggel resetelhetem a telefonom, na az fura :)

#8 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 15:47

@kockulat: mert a zsebedben a sok apróval és szösszel tudod vezérelni a kapacitív felületet, ugye? Vagy mással gondoltad bepötyögni a zsebedben a fenti kódot? :)

#9 Felhasználó inaktív   montyx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 16:21

A banális hiba miatt beleáll a Samsung a földbe?! :P

#10 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 16:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Atko - Dátum: 2012. 09. 25. 16:47

Vagy mással gondoltad bepötyögni a zsebedben a fenti kódot? :)

Ha mellette hagysz valami kolbászt, akkor elvileg megoldható :-)

#11 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 16:27

Készítem is a: *2767*3855# QR kódot DDD

Durva hogy még az én telefonommal is mûködik, pedig az Touchwiz 3, viszont fõzött kernellel nem megy semmire hálistennek Csak bejön a CWM. ELVILEG. De nem biztos. Nem fogom kopróbálni.


Én erről a hibáról magamtól tudok már vagy 2 éve, érdekes hogy még csak most hozta fel a média. A legnagyobb probléma hogy nem kérdez mielőtt futtatná a kódot.

Szerkesztette: Nameless 2012. 09. 25. 16:31 -kor

Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#12 Felhasználó inaktív   Okostojás 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 17:48

Hát ennyi! Erre most mit mondjak Samsung? Igen, IGEN IGEN!

#13 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 19:29

@Okostojás: szerintem hibák mindenhol becsúsznak. Nekem szifonom van, arról mindig azt hitték vagy híresztelték, hogy na arra aztán semmi baj nem jöhet ki, mert zárt rendszer stb., erre a múltkor olvastam valamit, hogy valami kártékony kóddal arra is lehet rosszalkodni.

Én azt mondom, hogy a samsung részéről ez legyen a legnagyobb hiba, főleg, hogy nem is tudom hány éve alkalmazzák ezt a felületet a telefonjaikban. Most nyilván hogy nyilvánosságra hozták, ki fog jönni egy minimális javítás ami visszamenőleg letiltja ezt a lehetőséget és kész.

Én tényleg azt gondolom, hogy ezeknél a nagyon komplex programoknál és rendszereknél hibátlan program, rendszer, kód nincs, ezt el kell fogadni hogy minden rendszernek megvannak a sebezhetőségei, csak a gyártó felelőssége hogy ezekre odafigyeljen és az ilyen réseket minél előbb igyekezzen betömni.

#14 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 19:33

Haha.

Ha ugyanez történt volna az iPhone-nál akkor kb 5-6 oldal szarozás-zombizás-fikázás és android-samsung éltetés lenne már itt :)

Egyébként remélem gyorsan talál rá megoldást a Samsung!

#15 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 20:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Capri - Dátum: 2012. 09. 25. 20:33

Haha.

Ha ugyanez történt volna az iPhone-nál akkor kb 5-6 oldal szarozás-zombizás-fikázás és android-samsung éltetés lenne már itt :)

Egyébként remélem gyorsan talál rá megoldást a Samsung!

Bizony, az apple brutálisan beleállt volna ettől a földbe, de a hős samsung kibírja!
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#16 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 20:41

az a furcsa egyébként hogy az ifanboyok mindig samsung éltetésről beszélnek, hiszen a samsung az főellenség. Ennek ellenére kb sehol nem látni samsunggal való példálózást, az csak az ifanok vérbenforgó szemeiben jelenik meg mindenhol ahol csúnyát mondanak a kedvencükről :)

Amúgy mostmár elég nagy az elterjedsége az androidnak hogy végre a gugli azt mondja ezekre a tákolmány biztonsági hibáktól hemzsegő, gagyi külön gyártói felületekre hogy STOP.
Unalmas hogy ezek a hulladékok kitárják az ajtót, szabálják az erőforrást, tárhelyet és még rootolni is kell hogy le lehessen gyalulni.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#17 Felhasználó inaktív   Addict01 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 100
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 25. 23:51

@Sanyix: Ez nem igaz, az összes Apple fórumon / cikk alatt / blogon az Androidosok trollkodnak a Samsung Galaxy S III-al, az Android fórumokon meg az Apple fanok az iPhone 5-el. Ultra gáz.

#18 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 07:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Sanyix - Dátum: 2012. 09. 25. 21:41

Amúgy mostmár elég nagy az elterjedsége az androidnak hogy végre a gugli azt mondja ezekre a tákolmány biztonsági hibáktól hemzsegő, gagyi külön gyártói felületekre hogy STOP.


Android az nem free?
Az nevet utoljára, aki először üt.

#19 Felhasználó inaktív   fluffysajt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 08:00

@Gabibácsi: Teljesen mindegy. Samsung és apple is kibírt már sok banális baromságot, és ki is fognak még ennyit, vagy többet is.

Egyszerűen az a gázos, hogy mindenféle egyedi kretén szoftwaret fejlesztenek olyanok, akik HW-ből élnek. Samsung notira is, telefonra is. Sokszor kicsit sem optimalizált, teljesen felesleges erőforrás zabáló szarokat írnak. Legtöbb esetben egyetlen funkciógomb figyelésére is képesek egy több száz megás, csilivili szarságot kényszeríteni. Hogy honnan vették, hogy ez kell a userekenek, azt nem tudom.

De hogy a tervezőknél egyetlen egy olyan ember sem volt, aki minimális nyers paraszti ésszel meg lett volna áldva, egy ilyen cégnél, ahol megy a szekér, azt nem fogom megérteni.
Ezzel csak az androidot égetik. Meg kéne kicsit kötni a gyártók kezét, mert szinte az összes banális android baromság, hozzá nem értő fejlesztők, gyorsérlelt, pénzhajhász felfogása miatt történik.

#20 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 08:15

Üzenet megtekintéseIdézet: fluffysajt - Dátum: 2012. 09. 26. 09:00

@Gabibácsi: Teljesen mindegy. Samsung és apple is kibírt már sok banális baromságot, és ki is fognak még ennyit, vagy többet is.

Egyszerűen az a gázos, hogy mindenféle egyedi kretén szoftwaret fejlesztenek olyanok, akik HW-ből élnek. Samsung notira is, telefonra is. Sokszor kicsit sem optimalizált, teljesen felesleges erőforrás zabáló szarokat írnak. Legtöbb esetben egyetlen funkciógomb figyelésére is képesek egy több száz megás, csilivili szarságot kényszeríteni. Hogy honnan vették, hogy ez kell a userekenek, azt nem tudom.

De hogy a tervezőknél egyetlen egy olyan ember sem volt, aki minimális nyers paraszti ésszel meg lett volna áldva, egy ilyen cégnél, ahol megy a szekér, azt nem fogom megérteni.
Ezzel csak az androidot égetik. Meg kéne kicsit kötni a gyártók kezét, mert szinte az összes banális android baromság, hozzá nem értő fejlesztők, gyorsérlelt, pénzhajhász felfogása miatt történik.


Csak vicceltem:)

Amúgy viszont sosem lesz többet androidos telefonom, sőt, eszközöm sem :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó