HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Csekkdíjat vezet be a UPC is - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Csekkdíjat vezet be a UPC is Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 09. 26. 15:45

Csekkdíjat vezet be november közepétől a vezetékes szolgáltatásokat kínáló UPC Magyarország. A HWSW értesülései szerint a sárga csekkes számlabefizetés díja ugyanannyi lesz, mint a Magyar Telekomnál, de a mentesség nem kérvényre, hanem alanyi jogon jár a nyugdíjasoknak.
https://www.hwsw.hu/hirek/49115/upc-csekkdij-tranzakcios-dij-szamla.html

#2 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 15:45

Még1 szög a posta nyereségének koporsójába.

#3 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 15:47

"alanyi jogon nyújt felmentést minden 62. életévét betöltött nyugdíjasnak"
Nálunk a fél ország korkedvezményes/roki nyugdíjas :)

#4 Felhasználó inaktív   smog 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 16:40

@defiant9: De ha a nyugdíjasnak már van TV-je is, akkor nem jár neki kedvezmény...

#5 Felhasználó inaktív   Okostojás 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 16:45

Ezt én sosem értettem. Egy sima számlát kellene csak kiállítani a szolgáltatónak és rózsaszín csekkel be kellene vonszolnia magát a postára azoknak, akiknek ez az út kényelmesebb. Ők ott majd megfizetik a külön díjat a postának és az ügy le van zárva. Sokat én nem szórakoznék ezen.

#6 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 16:53

Akkor ők is szépen kapják be.
Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#7 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 17:21

Az hogy a nyugdíjasok alanyi jogon kapnak felmentést elég szép dolog.
De , (és igen, tudom, ez számviteli kérdés alapból), de ilyet mondani hogy 700misbe kerül NEKIK az DÍJMENTES sárgacsekkezés azért igen erős kijelentés! Ők egy buznyákot nem tettek belemert a 700 misit eddig is az ügyfelek dobták össze nekik, ezután is :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#8 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 17:23

@Okostojás: A rózsaszín csekk alapból jó gondolat, de akkor meg felszámítanának számlaküldési díjat, mert az azért el kell küldeni... ha ők egy tételt ki akarnak venni a költségeik közül, azt kiveszik amíg a törvényekbe nem ütköznek!
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#9 Felhasználó inaktív   FixY 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 17:27

Sohasem fogom megérteni azt a nyugdíjas-gyűlölő aljanépet, ami kis hazánkban él. Úgy csináltok, mintha nem lennének szüleitek, nagyszüleitek.
Egyébként én két hét után otthagytam a telenort, mikor észrevettem a számlán, hogy a sárga csekket "megadóztatják" - ennek úgy másfél-két éve, ha jól számolom.
Ezt nagyjából hasonló kategóriának tartom, mint amikor egy boltban a kártyás fizetésért kérnek plusz pénzt. Annyi a különbség, hogy ez utóbbit a bankok általában büntetik (pl. elveszik a terminált)
"They coming to take me away HA-HAAA..." (XIV  Napoleon)

#10 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 17:33

@FixY: Már csak az a kérdés, hogy ki gyűlöli itt a nyugdíjasokat?
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#11 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 18:40

Üzenet megtekintéseIdézet: defiant9 - Dátum: 2012. 09. 26. 15:47

"alanyi jogon nyújt felmentést minden 62. életévét betöltött nyugdíjasnak"
Nálunk a fél ország korkedvezményes/roki nyugdíjas :)

Aki már betöltötte a 62. évét az már NEM korkedvezményes nyugdíjas....

#12 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 19:31

Nem ertem a dolgot:

1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről

2. § E törvény alkalmazásában:
h) közszolgáltatás: külön törvény alapján termékértékesítési vagy szolgáltatásnyújtási kötelezettség hatálya alá tartozó vállalkozás által e kötelezettség alapján nyújtott víziközmű-szolgáltatás, távhőszolgáltatás, települési szilárd és folyékony hulladék rendszeres begyűjtésére, gyűjtésére, elszállítására és elhelyezésére irányuló szolgáltatás, kéményseprő-ipari szolgáltatás, elektronikus hírközlési szolgáltatás, postai szolgáltatás, villamos energia egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználó részére villamosenergia-vásárlási szerződés vagy hálózathasználati szerződés alapján nyújtandó szolgáltatás, valamint földgáz egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználó részére földgáz-kereskedelmi szerződés vagy elosztóhálózat-használati szerződés alapján nyújtandó szolgáltatás,


8. § A közszolgáltatási tevékenységet folytató vállalkozás a számla Posta Elszámoló Központon keresztüli készpénzbefizetéssel történő kiegyenlítését, valamint - ha jogszabály eltérően nem rendelkezik - a számla nyomtatott példányának egyszeri kiadását külön díj fizetéséhez nem kötheti.
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#13 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 20:51

Hát ez az. E törvény alapján augusztus 1-e óta már a Magyar Telekom is törvénysértő.
"Légy szerény mint én..."

#14 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 21:30

Nem vagyok jogász, de a mobil és vezetékes telefon és adat, az nem hírközlő szolgáltatás. Elektronikus hírközlő szolgáltatás a TV, a rádió, az online sajtó. Az, hogy felhívsz valakit, vagy egy előfizetsz egy adatkommunikációs szolgáltatásra, az nem hírközlés, vagy csak nagyon áttételesen az.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#15 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 21:54

Akkor a jogalkoto fasz volt, es nem birta ertelmesen leirni, hogy mit akar, a szolgaltatok meg kiskapuznak?

Bar némi logikai bukfencet is gondolok amugy az ervelesedben, hisz' a telefon elofizetesek alfaja es omegaja az Elektronikus Hirkozleso Torveny.

Szoval valaki, declare elektronikus hirkozles ;)

Szerkesztette: asdf 2012. 09. 26. 21:54 -kor

Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#16 Felhasználó inaktív   borosspet 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 22:48

asdf #11, asdf #14

Van ere is megoldás. Ha a szolgáltató a számlán nem a "Posta Elszámoló Központon keresztüli készpénzbefizetéssel történő kiegyenlítés" miatt felszámított (a szolgáltató saját nevében beszedett) díjtételként tünteti fel, hanem közvetített szolgáltatás (a Posta nevében, helyette beszedett) díjának továbbszámlázásaként (=a Posta számláz neki, ő meg továbbszámlázza nekünk), már ki is került ezen passzus hatálya alól...
OS: UHU-Linux 2.1 Bumm! és Debian testing
Web: Mozilla Firefox 3.6.8
Mail: Mozilla Thunderbird 3.1.2

#17 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 26. 23:25

Üzenet megtekintéseIdézet: asdf - Dátum: 2012. 09. 26. 22:54

Akkor a jogalkoto fasz volt, es nem birta ertelmesen leirni, hogy mit akar, a szolgaltatok meg kiskapuznak?

Bar némi logikai bukfencet is gondolok amugy az ervelesedben, hisz' a telefon elofizetesek alfaja es omegaja az Elektronikus Hirkozleso Torveny.

Szoval valaki, declare elektronikus hirkozles ;)


Sajnos a jogászok mindent megtesznek azért, hogy nekünk kelljen fizetni.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#18 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 27. 05:54

A nyugdíjas igénybe vesz egy szolgáltatást a postán miszerint Pirike elveszi a csekket meg a pénzt könyvel, kalkulál, visszaad. Aki csoportos beszedéssel/átutalással fizet az is igénybe veszi a bank rendszerét amit díjcsomagja függvényében befizet a hó végén. Miért kellene szétkenni a díjakat a UPC ügyfelei közt, mindenki fizesse azt amit igénybe vesz, aki a drágább személyes pénzforgalmat választja azt fizesse azt.

@smog: De ha a nyugdíjasnak már van TV-je is, akkor nem jár neki kedvezmény...
A TV nem minősül "életmentő" szolgáltatásnak, a telefonra rá lehet húzni hogy azért tartják hogyha baj van akkor tudjon segítséget kérni. Ettől még évi 8 milliárd egyenlegjavulás lesz a szolgálatónál.

@alibabusic: Aki már betöltötte a 62. évét az már NEM korkedvezményes nyugdíjas....
Én arra utaltam hogy önmagában a 62 éves szűrés nem elégséges, mert rengeteg más jogcímen is vannak nyugdíjasaink. (tudom hogy idén jan1-től már nem állapítható meg új korkedvezményes nyugdíj, de pl. ez nem érinti a nők 40 éves szabályát)

@FixY: Minden nem piaci alapú támogatás a hatékonyságot rombolja. Ha a nyugdíjas/nagycsaládos 100e ft-al olcsóbban kapja a gázt akkor nem fog költeni a szigetelésre/spórolni a fűtéssel mert nem érzi a megtérülését, ha kap +100e kp-t amit arra költ amire akar akkor meggondolja hogy mennyi meleget engedjen ki az ablakon. Ugyanez a helyzet a sárga csekkel is, drága készpénzforgalom amiért nem fizet, minek is váltana készpénzkímélő fizetési módra. Éves szintem 100 milliárdos szintről beszélünk, tényleg olyan gazdag ország lennénk hogy ezt megengedhetjük magunknak, miközben az jómódú/okos skandinávok sem engedik meg?

#19 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 27. 06:35

Jav.: éves szintem csak 6xx milla az egyenlegjavulás.

#20 Felhasználó inaktív   brada20 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 27. 07:33

Teljesen igaza van a upcnek illetve mindenkinek aki ezt a számlára teszi. A posta ňriási pénzeket szakít a sárga csekken, cdak eddig megprňbálták lenyelni. De most van 2 adň is a nyakukban amit azért be kell vallani nem nagyon háritottak át. A rňzsaszín csekknél se rinyál senki, hogy mennyit kért a posta a feladásért, ez ugyanaz csak a sárga verziň és kicsit olcsóbb. Arról nem beszélve, hogy a csekkes befizetések nagy része nem történik meg időben, míg a csoportosnál nagxobb az arány a pontos levonásra. Aki 2012ben hajlandň a pistán sorba állni, hogy fizessen amikor ezt egy bankban otthonrňl is megteheti esetleg még ingyen is pár perc alatt, az megérdemli.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó