HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Átalakítja a Hipernet-portfóliót a Telenor - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Átalakítja a Hipernet-portfóliót a Telenor Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 10. 03. 15:26

Átalakítja a Hipernet mobilinternet-tarifacsaládját a Telenor, a szolgáltató új tarifáinál megszűnik néhány korábban a díjcsomagban foglalt opció vagy korlátlan forgalom, cserébe az előfizetők eltérő nagyságú kedvezménykeretet kapnak, melyet plusz opciókra költhetnek.
https://www.hwsw.hu/hirek/49153/telenor-hipernet-mobilnet-mobilinternet-hspa-lte-dijcsomag-tarifa.html

#2 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 15:26

Tök jó, az éjszakai 100GB adatforgalmat odaadják 990Ft díjért, vagyis már a második csomagtól ingyen elérhető lesz, míg régebben csak a negyedik csomagtól volt benne. Az kár, hogy az email-böngészés adatforgalma ezentúl a keretet terheli, de a megnövelt letöltési kvóta azért ezt kompenzálja...

Azért lehetett volna a cikk kicsit bővebb is, hogy melyik csomagban mennyi a bónusz keret és az mire mennyiért költhető el. Az alábbi linken megnézhető részletesen.

http://www.telenor.hu/hipernet-csomagok?bp_medium=belsopromo&bp_source=felsomenu_internet_tab_1&bp_campaign=szolgaltatas&bp_term=Hipernet+tarifák&bp_content=lakossagi&bp_referal=www.telenor.hu/internet





#3 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2012. 10. 03. 15:36

@ATC: nem az a célja egy ilyen cikknek, hogy promózza az ajánlatokat, akit érdekel több részlet, keresse meg a telenor.hu-n.
Can you hear me, major Tom?

#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 17:26

Ez a hüsgért extrák tulajdonképpen nem újdonság. Én most a második 2 évet taposom a telenorvégoknál, emlékeim szerint a korlátlan böngészés eddig is csak a hűség fejében járt!
A változás csak adminisztrációs jellegű tulajdonképpen!
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#5 Felhasználó inaktív   bociusz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 54
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 18:03

A negyedik bekezdéshez: az ötezres Medium csomag is felenged az LTE hálózatra, erre képes modemet viszont 0 ft helyett 5000 forintért adnak csak (forrás: telenor.hu/hipernet-csomagok).

#6 Felhasználó inaktív   bociusz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 54
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 18:05

Lényegében tehát már havi 5 ezerért használható idehaza 4G hálózat a T 12 ezres ajánlata helyett.

#7 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 19:40

@Koi Tamás: Igazad van teljes mértékben...

#8 Felhasználó inaktív   kurtuzov 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 19:58

Én felhívtam ma a 1220-at. Most szerettem volna kötni Hipernetet, Pro csomagot. Mivel elsősorban a fővárosban használnánk, emiatt az ügyintéző azt mondta, LTE alapú csomagot nem kaphatunk. Ezek szerint a Telenor a fővárosban kivonul a 20MB/s feletti ajánlatokból? Itt olvasom, hogy még októberben előfizethetek Hipernet 42-re. Mi lesz utána? Ha lehet, naná, hogy az LTE hálózatot használnám 2 év rablánccal, jobb modemmel, neadj isten routerrel.

#9 Felhasználó inaktív   gumimano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 20:20

@kurtuzov: Szia! Budapesten nem érhető el az LTE hálózat egyelőre, így emiatt mondhatta az ügyintéző azt, amit. De ettől függetlenül kapsz egy LTE modemet, LTE USIM-el és simán használod 30 Mbit/s-en simán DC-HSPA+ hálózaton. Az ennél magasabb adatot majd csak az LTE-vel éred el, ha bekapcsolják. Remélem érhető voltam :)

#10 Felhasználó inaktív   kurtuzov 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 20:37

@gumimano: Tökéletesen értettelek.
Mi több, én is így gondoltam volna, hogy ha épp nincs LTE, akkor automatice DC-HSPA+ hálózat menne. Amíg meg nincs is LTE, addig meg csak az utóbbi. De akkor miért hajtottak el a búsba? No mindegy. jövő héten lesz időm, bemegyek egy ügyfélszolgálatra és kiderítem cégként mik a lehetőségeim. Zavaró, hogy a Telenor oldalán nincs kint egy LTE képes eszköz sem és az LTE lefedettség linkje is a főlapra mutat.

#11 Felhasználó inaktív   fgyuri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 23:44

@bociusz: Magyarországon nincs 4G-s hálózat. A világon se nagyon van, ha van.
És igen, az ex-matáv is folyamatosan megtéveszti a vásárlókat a 4G reklámozásával, mert nem képes rá.

Jelenleg LTE hálózatok vannak Magyarországon
.
A 4G ajánlás: 100Mb/s mozgó 1Gb/s álló helyzetben. Nekünk meg bilibe lóg a kezünk.
A felhordóhálózat talán tud 1G/b de a mikrósok szerintem nem. nincs ilyen torony, nincs ilyen modem. Nincs ilyen tarifacsomag. Nincs 4G.

#12 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 04. 08:13

@fgyuri: "Magyarországon nincs 4G-s hálózat. "

Fogalmazzunk úgy, hogy olyan 4. generációs hálózat van (4G), ami nem felel meg az ITU szabványának. :)

#13 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 04. 09:41

@fgyuri: nyugi-bugi, ezt már kitárgyaltuk... a marketingesek győztek... a 3.75G-t felfelé kerekítették az USA-ban...
Ehhez képest nálunk még jó a helyzet a 3.9G-vel...

Nézd meg érdemes, USA-ban a névleges 21Mbit/s-ot (tényleges 5-12) 4G-nek nevezik!

Úgyhogy itt magyarokat fikázni érvénytelen dolog...!

#14 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 04. 09:42

Most mi van a Hipernet84-gyel...?
60 lett belőle? :-)
(4-et végül nem sikerült kapnunk 2,5 hónapon keresztül próbáltuk, de csak sajtóígéret volt... Most már az sem... "404 error"

#15 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 04. 09:43

bocs
(4 = 84

#16 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 04. 12:32

@szomova: A papíron 84 a gyakorlatban 40-60 volt, gondolom a valósághoz módosították a csomag nevét, max. elméleti sebességét, így kevesebb reklamáció várható, hogy miért nem annyi az ennyi...

#17 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 04. 14:48

@ATC: Azért a 60 is fasza:)

#18 Felhasználó inaktív   tom007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 04. 14:58

A Hipernet 84 valós sebessége 60-61mbit volt. Nem mértem 1x sem 62Mbitet.
https://www.hwsw.hu/hirek/48878/telenor-hipernet-84-lte-zte-teszt-mobil-internet.html
(saját beszámoló) :-)
Szóval ez rendeben van! :-)

#19 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 04. 16:11

T azt mondja hogy a szifon5 usereknek majd bekapcsolja az LTE elérést. Kíváncsi leszek nagyon. Én nemigen vágyom rá ha még többet fogyaszt majd mint a 3G illetve hogy függetlenül attól kapcsolja be hogy milyen csomaggal/előfizetéssel használom azt a telefont? Vagy csak akik a "hagyományos" szifonos havidíjas csomagban vannak. Sejtem hogy inkább ez utóbbiról van szó.

Amúgy a 4G az brutál, álló helyzetben 1Gbit.. Ekkora sebességgel egy bázisállomás nincs bekötve a rendszerbe max ha központi helye van (üveg), mikrón én is kizártnak tartom...

#20 Felhasználó inaktív   Csernus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 06. 22:21

A Tele van a tö... velük! Miért nem tudnak ojan usb------s stikket biztosítani az adatátvitelhez ami kompatibilis a bolti routerrel? 3G-s képes a készülékem, mégis állandóan ledobja a hálózatról! Reklamációban sem csináltak semmit amitől jobb lett volna! Egyébként anélkül is gyakran szakadozik a kapcsolat, a minimum sebesség ugyan garantáltan 0-la, de hogy a böngészésre se legyen alkalmas csúcsidőben, az már durva! Erre még rátesznek egy lapáttal a törvényalkotók, hogy kötelezik a szolgáltatót a hálózatának infrastruktúra nélküli külső szolgáltató (úgy tudom ez lesz a 4.) részére bérbe adni! Így fordulhat az elő, hogy a UPC kapcsolt mobilnet csomagja, náluk olcsóbban érhető el mint a Telenor ügyfélszolgálatán ugyan az! Akkor kivel is fizettetik meg az árkülönbözetet a másik szolgáltató akciós értékesítését lehetővé téve, illetve mennyibe is kerül alapáron?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó