HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Csak kinézetében lett Galaxy S III az új Mini - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Csak kinézetében lett Galaxy S III az új Mini

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 10. 11. 14:22

Az androidos készülékek csúcsmodelljei az évek során jócskán megnőttek, ma már a 4,7 hüvelyk körül vannak a legjobb mobilok kijelzői. A felhasználók zsebe és tenyere azonban nem nőtt meg, a 4 hüvelykes méretben is komoly igény mutatkozna nagyobb teljesítményre.
https://www.hwsw.hu/hirek/49191/samsung-galaxy-s-iii-mini-okostelefon-android.html

#2 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 14:22

"A Super AMOLED kijelző csupán WVGA, azaz 800x480 felbontást kapott, ami már 3,7 hüvelyken sem számít túl jónak."

Az SGS2 telom 4,3" ugyanilyen felbontással és k.... jó és elégedett vagyok vele. Ez a retina szarakodás csak marketing rizsa, ekkora képernyőnél nem látszanak a különbségek. Ez az egész arra emlékeztet, mint amikor az autós újságírók jódolgukban lehúznak egy normál személyautót, mert az csak 130LE szívómotoros és nem a 180LE turbós, pedig az mennyivel királyabban mozgatja a gépet. Akkor, amikor a 110LE gép is nagyon jól megy és frankón használható a hétköznapokban! Szóval parasztvakítás a köbön...

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 10. 11. 14:29

@ATC: Használj egyszer egy HD kijelzőt sokáig és utána térj vissza a WVGA-ra, kíváncsi vagyok menni fog-e csalódás nélkül.

#4 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2012. 10. 11. 14:29

@ATC: egyszer ugorj fel hozzánk, mutatunk egy HD kijelzőt, sírva teszed fel a vaterára a wvga kijelzős telódat :)

chill,
aDoayen

#5 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 14:42

[off]Qrva magas lovon ültök srácok...[/off]
Ettől függetlenül megerőltethette volna magát jobban is a samu ezzel a telóval, mert tényleg gáz, hogy a két és fél éve bemutatott SGS kijelzőjének megfelelő képességű kijelzőt tesznek egy aktuális csúcsmodell nevével fémjelzett telóba. Legalább egy qhd-t beleb@szhattak volna...

#6 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 14:55

Üzenet megtekintéseIdézet: aDoayen - Dátum: 2012. 10. 11. 15:29

@ATC: egyszer ugorj fel hozzánk, mutatunk egy HD kijelzőt, sírva teszed fel a vaterára a wvga kijelzős telódat :)


Egyszer nézd meg a telefonomat 6 végig bekapcsolt, töltőt nem látott nap után, aztán meggondolod hogy 2 gépnél eltöltött helyszín között annyira fontos-e a sok mag és HD kijelző, hogy 1 napos akkuidővel fizess érte. Kinek mi kell, szerintem durván túllőtték a teljesítményt és felbontást a marketing nyomására az elfogadható működési idő árán.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#7 Felhasználó inaktív   quentit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 14:58

Most kivételesen egyet értek velük, nem túlzás a nagyobb felbontás. Bár 3.7 inchen bőven elég a 800x480, a 4 colnál már elférne a nagyobb. Ha nem pentile lenne, még azt mondanám hogy ok.

Nekem qHD van 4.3 inches, non-pentile, és abszolúte van értelme, a kis szövegek is tökéletesek. Mivel az ember közelebbről néz egy telefont, van értelme a nagy felbontásnak, főleg ha belenézel egy PDF-be vagy ránézel egy desktop weboldalra...

Na de eddig arról beszéltem hogy mi az "elég", nem arról hogy mi a qrva jó :). Viszont a Galaxy SIII mini akkor lett volna ütős ha felső-kategóriás, és nem középkategóriás jellemzőkkel bír. Ez így csak egy hajszállal jobb mint a Galaxy Ace II, ami szintét Jelly Bean-t kap hamarosan, 3.8 inch-es képernyővel, 768 MB RAM-al és szintén dual core procival rendelkezik.

#8 Felhasználó inaktív   skguy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 15:07

Szerintem ilyen, vagy legalábbi nagyon hasonló telók már vannak. The next big thing is not this phone.

#9 Felhasználó inaktív   Krumpli 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 111
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 15:09

@Dojcsák Dániel:

pont erről írt ATC, hogy a tesztelők tesztelik a kocsikat (telefonokat), s milyen nagy a (e-)péniszük
de nem biztos, hogy mindenkinek szüksége van erre
he-he

#10 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 10. 11. 15:13

@Krumpli: Mi viszont azt állítjuk, nem igaz hogy nem látszik a különbség vagy hogy marketingmaszlag lenne az egész. Gondolj bele a WVGA 4,3 hüvelyken 200 ppi körül van a pontsűrűség, a HD 4,7"-on (One X) pedig már 312 ppi, ez 50 százalékos eltérés és nagyon is látszik. 4,3"-on még a qHD is nagy különbség a WVGA-hoz képest.

#11 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 15:14

Ne mutassatok HD kijelzőt, mert láttam már, van is egy 7" tabletem 1280x800 felbontással, ítélőképességem teljes tudatában alkoholos és drogos állapottól mentesen tettem meg indító nyilatkozatomat! 4"-ig elég a 800x480, felette elfogadom, hogy elkelhet már a HD ready. Ne akarjuk már hasonlítani ezt a telefont egy retina kijelzős almás mobilhoz, nem ugyanaz a kategória a kettő. A saját kategóriájában elég az a tudás amivel felvértezte a Samu.

#12 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 10. 11. 15:19

@ATC: Úgy értem nézz meg egy HD kijelzős telefont.

#13 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 16:05

De most srácok, mire kell HD kijelző? Filmekhez és játékokhoz meg talán jól jön böngészésnél. Szerintetek aki ilyesmit szeretne a telefonjával művelni az nem vesz egy nagyobb kijelzős mobilt? Kisebb kijelző meg azoknak kell általában, akik amúgy inkább a klasszikus telefon funkciókat részesítik előnyben, minden mást csak extraként használnak. Nekik pedig bőven jó a kisebb felbontás.

Szerkesztette: kockulat 2012. 10. 11. 16:05 -kor


#14 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 16:21

@Bodnár Ádám: "Mi viszont azt állítjuk, nem igaz hogy nem látszik a különbség vagy hogy marketingmaszlag lenne az egész. Gondolj bele a WVGA 4,3 hüvelyken 200 ppi körül van a pontsűrűség, a HD 4,7"-on (One X) pedig már 312 ppi, ez 50 százalékos eltérés és nagyon is látszik. 4,3"-on még a qHD is nagy különbség a WVGA-hoz képest."

Közelről látszik jól a különbség, vagy normál (25-35cm) telefontartásnyi távolságból is látszik? Mert éppen most fogdosták a Note-ot iP4S tulajdonosok és egyik se említette, hogy milyen kevés a ppi a kijelzőn (tetszett nekik az AMOLED), pedig nem néhány százalék az eltérés. :)

1 "pixel" / fokperc egy átlagnál kicsit jobb szemű ember megkülönböztető képessége fiatal korában, és a kényelmes 30-35 centiméteres olvasási távolságot feltételezve ez már csak kb. 0,1mm, ami kb. 220-280 ppi. Ez egyharmadot romlik 35-40 éves korra, én már csak kb. 160-180ppi felbontást látok, de mindenki kipróbálhatja saját maga egy nyomtató és néhány tesztábra segítségével...

#15 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 16:22

@Bodnár Ádám: "Úgy értem nézz meg egy HD kijelzős telefont."

Döntsétek már el, hogy felbontásról vagy pixelsűrűségről beszéltek... :)

#16 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 16:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2012. 10. 11. 15:29

@ATC: Használj egyszer egy HD kijelzőt sokáig és utána térj vissza a WVGA-ra, kíváncsi vagyok menni fog-e csalódás nélkül.

Oké, hogy van nála jobb, de azért elég erős kijelentés a 800x480-ra benyögni, hogy "nem túl jó". Ferrari után is szar érzés a saját vasadba visszaülni, de azért ne a csúcskategória legyen már az a mérce, ahonnan a "jó" kezdődik.

#17 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 16:27

A 800x480 az bizony nagyon kevés. Nekem a lassan 3 éves konstrukciójú Xperia X10-emben van 854x480 ugyanúgy 4 colos mérettel, attól még ez tökéletesen elfogadható volt, egy mai készüléktől már nem annyira. Nem is tudom, hogy mit akarnak ezzel, az azonos mérettel induló HTC One (nem tudom, hogy az pont melyik) sokkal jobb specifikációkkal rendelkezik.

#18 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2012. 10. 11. 18:03

@kockulat: Azt szoktuk mondani, hogy nincs rossz telefon, csak rossz árak vannak. Ezt a telefont (nevéből ítélve) nem a belépő szintre és nem is a középkategória elejére szánja a Samsung, hanem bizony a csúcs közelébe, vagyis simán el fogják érte kérni mondjuk egy Sony Xperia P árát. Míg a belépő szinten még a 480x360-nak is van létjogosultsága, mondjuk 70-80 ezer forint környékén azért elvárás a hibátlan kijelző - ezt pontosan az előbb említett Xperia P például hozza is.

A nagy pixelsűrűségnek pedig pontosan az Android felbontásfüggetlensége miatt van vegyes értéke. Funkciót nem ad, hiszen az interfész elemei nem lesznek érdemben kisebbek vagy nagyobbak, a rajzolat viszont látványosan javul a nagyobb sűrűségek mellett. Ennek különösen a szövegek olvasásakor van lényege, nem mindegy, hogy egy betűt mondjuk 8x14 pixel vagy 20x30 pixel (hasraütéssel) rajzol ki, a felhasználói élményben bizony van különbség.

#19 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 18:57

Üzenet megtekintéseIdézet: galffy - Dátum: 2012. 10. 11. 18:03

@kockulat: Azt szoktuk mondani, hogy nincs rossz telefon, csak rossz árak vannak. Ezt a telefont (nevéből ítélve) nem a belépő szintre és nem is a középkategória elejére szánja a Samsung, hanem bizony a csúcs közelébe, vagyis simán el fogják érte kérni mondjuk egy Sony Xperia P árát. Míg a belépő szinten még a 480x360-nak is van létjogosultsága, mondjuk 70-80 ezer forint környékén azért elvárás a hibátlan kijelző - ezt pontosan az előbb említett Xperia P például hozza is.

Jó persze, ez tiszta sor, ezért hiba kijelenteni, hogy kevés, amíg nincs meg az ára. Meg ugye ahogy mondtam, kinek mire kell a telefon. Lássuk be, hogy van az a használati szint, ahol egyébként tökmindgy, hogy milyen a felbontás a józan ész határain belül. Persze mindig jobban hangzik egy komolyabb pixelsűrűség, de emlékszem azon időkre, amikor 14 colos monitoron se volt sokkal nagyobb a felbontás, aztán elvoltunk vele. HD filmet meg nem 4 hüvelyken kell nézni, böngészni se egészséges rajta egész nap. Szerintem pont az a baj jelenleg a vásárlókkal, hogy nagyon nem tudják mi kell nekik igazán, pont nem arra veszik a készüléket amire használni akarják, egyszerűen követik a divatot.

#20 Felhasználó inaktív   hiperceleb 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 19:37

Az andorid menetrendszerinti lejáratása. vajon mennyi fizet az apple a hwsw csicskásainak?

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó