HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nyilvános a Windows 8 változatok ára - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nyilvános a Windows 8 változatok ára Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 10. 15. 09:39

Az egyik legnagyobb amerikai online áruház, a Newegg.com pénteken megkezdte a Windows 8 előrendelések regisztrálását. Persze ehhez nyilvánosságra kellett hoznia az árakat is.
https://www.hwsw.hu/hirek/49200/microsoft-windows-8-pro-operacios-rendszer-ar-frissites.html

#2 Felhasználó inaktív   LollerCoaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 69
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 09:39

Fos metro, mekkora bukás lesz, használhatatlan, m$, trójai alrendszer, szar unity, fasz aki megveszi, torrentről se töltném le, fos felhő

Topik zárható

#3 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 09:42

@LollerCoaster: En a kavemat nem ittam meg meg, de neked a gyogyszered gurult el! :)

#4 Felhasználó inaktív   LollerCoaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 69
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 09:47

@gsar: Áh dehogy, én csak összefoglaltam a következő órákban megjelenő rendkívül magasröptű hozzászólások tartalmát :))

#5 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 09:53

Kicsit Win MIllenium os a doboz dizájnja :)

#6 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:21

Üzenet megtekintéseIdézet: LollerCoaster - Dátum: 2012. 10. 15. 10:47

@gsar: Áh dehogy, én csak összefoglaltam a következő órákban megjelenő rendkívül magasröptű hozzászólások tartalmát :))

Kihagytad a zsidózást.

#7 Felhasználó inaktív   killerbee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 438
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:24

Eztet én most nem egészen értem:

"Ahogy arról már korábban írtunk, a Windows 8-ból nem lesz "teljes dobozos" változat, csak OEM és upgrade. Előbbi hardverrel együtt vásárolható, utóbbit pedig nyilván azoknak ajánlja a cég, akik korábbi operációs rendszerről szeretnének frissíteni."

Most akkor ha valki vesz egy gépet, vagy van régije, de mondjuk linuxos volt, akkor az pl nem tud venni Win 8 at?? Korábban volt külön vásárolható OEM, amit csak egy gépre tehet fel a jóember. Most ilyen nem lesz? Csak új géppel egytt lehet? Érdekes...

#8 Felhasználó inaktív   smog 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:38

@killerbee: OEM-et attól még vehetsz hozzá külön, csak másik gépre már nem telepítheted utána.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:38

@killerbee: Vehet külön Windowst az, aki Linuxról akar áttérni mondjuk vagy OS nélküli gépet vett, csak éppen ez OEM licenc lesz, vagyis mindenképp a géphez fog kötődni. A megfogalmazás a cikkben nem pontos, javítom,

#10 Felhasználó inaktív   fluffysajt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:40

Ki az, aki extra pénzt adna azért, hogy ne win 7 legyen a gépén, hanem ez. Tudván azt, hogy utána folyamatos problémái lehetnek a driverekkel, eddig használt programjaival. A legtöbb usernek a gépének 99%-a torrentről származik.
Az os csak azért nem, mert mediamark-ban vagy saturnban úgy kapta, hogy van rajta. Nyilván mindenki sorba áll érte, hogy utána csak legális progijai lehessenek, egy mobiloknak talán megfelelő guival.
Az uninstallhoz még elég egyelőre sokaknál annyi is, hogy pl kedvenc játéka nem indul el, még akkor is, ha az összes többi igen.
Céges környezetbe pedig el sem tudnám képzelni. Még mindig nem látom a célközönséget. Mert a fejlesztőknek biztos tuti üzlet, hogy így kevesebb lesz a kalóz sw., csak hát ha a vásárlókat ez inkább eltántorítja, akkor fejleszthetik annak a néhánynak, aki hajlandó fizetni érte.

Mellesleg csak saját statisztika. Hogy összes ismerősöm, aki valaha vett eredeti SW-t, előtte inkább beszerezte a full verziót crackelten. Kipróbálta, és ha nagyon tetszett neki, akkor megvette egy idő után.

Tudom létezik pár, amiben van kipróbálási idő, csak hát az a néhány hét, sokszor minimális funkcionalitással semmit sem ér. Még teljes funkcionalitással sem ér sokat. Lenne rá kb effektív 1-2 napja, feltéve, ha rendesen dolgozik és van élete is.

#11 Felhasználó inaktív   fluffysajt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:42

@Bodnár Ádám: Ezt az OEM témát nem írja felül, a nemrég hozott szoftware újraeladásokkal kapcsolatos rendelet vagy mi? Mert elvileg ha valaki vesz egy SW-t azt a licence semmilyen keretek közt nem korlátozhatja ilyen szintre, mindegy mit írnak. Csak az a lényeg, hogy a régi telepítési helyről maradéktalanul el kell távolítani.

#12 Felhasználó inaktív   Emvy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:43

@fluffysajt: "A legtöbb usernek a gépének 99%-a torrentről származik. "

Ja, Magyarisztanban esetleg (ott sem, egyebkent).

" Hogy összes ismerősöm, aki valaha vett eredeti SW-t, előtte inkább beszerezte a full verziót crackelten. Kipróbálta, és ha nagyon tetszett neki, akkor megvette egy idő után."

Madarat tollarol...
while (!sleep) sheep++;

#13 Felhasználó inaktív   C+H2O 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 401
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:45

Csak hogy legyen ellenpólus is:
Már több, mint 1 hónapja használom, megszoktam a metrót, összességében a win8-ról pozitív véleménnyel vagyok.

#14 Felhasználó inaktív   nagy.bala 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 47
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:46

@Bodnár Ádám: "Can I transfer my copy of Windows 8 to another PC?

That depends.

If you buy a new PC with Windows 8 already installed, your OEM Windows license is permanently bound to that computer. The only way you can transfer the license to another person is to sell or give away the computer itself, with its copy of Windows. The following terms apply:


The transfer must include the software, proof of purchase, and, if provided with the computer, an authentic Windows label such as the certificate of authenticity label including the product key. You may not keep any copies of the software or any earlier version. Before any permitted transfer, the other party must agree that this agreement applies to the transfer and use of the software.

If you purchase the software separately, in a package or as a download, the rules are much more liberal. Note that the text for the following rules is identical for retail upgrades and for System Builder software that you install on a PC you build yourself, or in a virtual machine, or on a separate partition. Emphasis in the following sections is in the original:


You may transfer the software to another computer that belongs to you. You may not transfer the software to share licenses between computers." http://www.zdnet.com/how-the-new-windows-8-license-terms-affect-you_p2-7000003028/

#15 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:47

@fluffysajt: A W8 gyakorlatilag a W7 továbbfejlesztett kernelére épül, a W7 alkalmazások és driverek is kompatibilisek vele.

Az OEM licenc eladhatóságáról a kérdés jó, ennek utánajárok.

#16 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:48

@fluffysajt: Elore vetitem en linuxot hasznalok otthon is, munkahelyen is (bar ott win is kell mellette).
Kifejtened, hogy mifele valallati felhasznalas az ahol a win8 nem lehet win alternativa? Nekem az elkepzelesem az az hogy azok a felhasznalok ezzel is ugyanugy fognak boldogulni, ero hatrany ne eri oket, ha sebessegben pedig jobb (allitolag az) akkor meg jobban is jarnak. En nem ertem hogy miert lenne ez a rendszer bukas. Annyira mint a win7nek ennek is van eselye, a felhasznalok korantsem olyan nagy igenyu emberek mint egy fejleszto, aki meg warezol az nem user (nem celcsoport), azzal ugysem fog a microsoft foglalkozni, nyugateuropaban meg az USAban ez apropenz egy single usernek, es gyanitom a bes buy stb fogja reklamozni a firssitest, es fog meg segitseget is adni hozza (felarral vagy anelkul). Javits ki kerlek hogy hol siklott kki az elmeletem, mert az tuti h csak messzirol figyelem a dolgot, es biztosan nem latom tokeletesen tisztan de nekem egyenlore ez meg olyan barmi lehet belole szituacio.

#17 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:52

@Quain: Én spec még nem raktam fel csak az RC-et ha jól emlékszem azt is a megjelnése napján, meg mellé a classikshell-t és kb ugynugy használom mint a win7 -et. Kicsit gyorsabbnak tűnt nekem, játékok , programok, driverek mentek habár az Audigy 2 vel vannak gondook de már win7 és vista alatt is voltak. Majd ha hazakerült a pendriveom akkor felhúzom a végleges is mint fő opredszer.
Metrot meg ha akarom használom ha nem nem, nem erőlteti rám.

#18 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:54

@fluffysajt: Igen, az EU-n belül szerintem is így van, nem korlátozhatják a licencszerződésben a később, másik géphez kapcsolódó SW tulajdonjogomat, ha a régi gépről legyalultam. USA-ban lehet, hogy kiköthetnek még ilyen korlátozást...

#19 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 11:19

@gsar: vállalati szférában a win8 nem játszik, sok helyen most állnak át win7-re. Vállalatok simán kihagynak 1-1 windows verziót, ilyen volt anno a Vista is, és pont így fog járni a win8 is.

#20 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 11:31

Üzenet megtekintéseIdézet: martonx - Dátum: 2012. 10. 15. 12:19

@gsar: vállalati szférában a win8 nem játszik, sok helyen most állnak át win7-re. Vállalatok simán kihagynak 1-1 windows verziót, ilyen volt anno a Vista is, és pont így fog járni a win8 is.

Pont ezt - és ilyen magabiztossággal - mondták az ezo.tv-ben is.
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó