HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Folyamatosan keresi a nyelveket beszélő informatikusokat az ITSH - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Folyamatosan keresi a nyelveket beszélő informatikusokat az ITSH Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 10. 26. 16:13

Az IT Services Hungary dolgozóinak létszáma elérte a napokban a 3000 főt, mondta el a vállalat mai sajtótájékoztatóján Bőthe Csaba ügyvezető igazgató. Az ITSH a T-Systems International csoportban ICT-szolgáltatói központ funkciót lát el: budapesti, debreceni, szegedi és pécsi telephelyein főként az anyavállalat – a Deutsche Telekom AG – és a cégcsoport nemzetközi ügyfelei számára.
https://www.hwsw.hu/hirek/49245/it-services-hungary-informatika-allas.html

#2 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 16:13

"Sziber elmondta, Magyarországon növekszik, de továbbra is alacsony a munkaerő belföldi mobilitása, a külföldi viszont kimondottan magas, vagyis a hazai szakemberek szívesen költöznének külföldre akár több évre is, ha a munkahelyük azt kívánja, de az országon belüli költözési hajlandóságuk alacsony."
Mert országon belül nem fizetnek annyival többet, hogy azért megérje elköltözni. Most ha azt mondanák, hogy jelenlegi fizumhoz hozzácsapnak 4 kilót nettóban, és menjek Pécsre, akkor mennék. De mivel nem mondják, ezért maradok. Ilyen egyszerű ez...
Meg egyébként is a 21. században élünk, és nem a 13-ban, és IT területen dolgozunk, nem katedrálist építünk. Szóval mi a tökért kéne Pécsre mennem - mi van ott, ami máshol nincs?

#3 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 16:26

Üzenet megtekintéseIdézet: NancsiBacsi - Dátum: 2012. 10. 26. 17:13

Meg egyébként is a 21. században élünk, és nem a 13-ban, és IT területen dolgozunk, nem katedrálist építünk. Szóval mi a tökért kéne Pécsre mennem - mi van ott, ami máshol nincs?

Épp ez az, hogy nem téged akarnak Pécsre rángatni, aki jól megül a saját seggén, és nem akarsz meló miatt Pécsre vagy a környékére költözni, hanem a céget viszik Pécsre, hogy a helyi munkaerőt elérjék, akik szintén jól megülnek a saját seggükön, és nem akarnak meló miatt Pécsről és a környékéről elköltözni.

#4 Felhasználó inaktív   Thoty 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 17:04

@debaj: És az ő fizujukhoz nem is kell nettó 4 kilót hozzádobni :)
+

#5 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 17:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Thoty - Dátum: 2012. 10. 26. 18:04

@debaj: És az ő fizujukhoz nem is kell nettó 4 kilót hozzádobni :)


Ettől független a kollegának igaza van. Nem 150k helyett kéne 170k-t fizetni, hanem 800k-t. Egyből menne mindenki. Rongyos kis pénzért senki nem fog elköltözni.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 10. 26. 17:24

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2012. 10. 26. 18:17

Ettől független a kollegának igaza van. Nem 150k helyett kéne 170k-t fizetni, hanem 800k-t. Egyből menne mindenki. Rongyos kis pénzért senki nem fog elköltözni.


Van aki kevesebbért is, mert 800k-val dobálózni elég elmebetegség, csak eleve ha valakinek lakása van, akkor biniszelje be a meló miatt? Gondolom ezek helpdeskes melók, sokat nem fizet, azért meg nyilván nem mozdul valaki, ha itt van hol lakni, ott meg sokban lesz, bár Pécs körül is elég sok a meló nélküli, viszont kevesebb lenne a kiadás. Nekem senki nem mondja, hogy ugyanennyi pénzért menjek pld. Szegedre, mert jó eséllyel mennék is. Tán Pécsre is mennék. Meg a mittomén, nem nagy kaland, ebben a hónapban járt le a lakásra felvett hitel, ideje újat intézni :-D
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 17:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 10. 26. 18:24

Van aki kevesebbért is, mert 800k-val dobálózni elég elmebetegség, csak eleve ha valakinek lakása van, akkor biniszelje be a meló miatt?


Elmebetegség? Kinntről tolják ránk az ilyen supportos-helpdeskes 24/7-es nigger munkákat, mert kinnt legalább ennyit kérnek érte...
Az nevet utoljára, aki először üt.

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 10. 26. 17:46

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2012. 10. 26. 18:43

Elmebetegség? Kinntről tolják ránk az ilyen supportos-helpdeskes 24/7-es nigger munkákat, mert kinnt legalább ennyit kérnek érte...


De nem is kint laksz és örülj, ha nem Indiára bízzák, hanem itt is van mit csinálni. Mi legalább értünk is hozzá, amit egyes cégeknél ott látok support címszó alatt, az meg a másik történet.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 18:06

@Jahno: Nem csak a lakás számít, bár nyilván az is. Ami egyértelműen forintosítható plusz költség:
- albérlet+heti 1x oda-vissza utazás vagy ha kisebb a távolság, akkor a bejárás
Ami viszont nem forintosítható:
- nincs család, barátok, stb
- mindenképpen plusz idő. Ha az csak heti 2x2-3 óra, akkor is a szabadidőmből megy el, ami ha mondjuk túlóra volna akkor 2-300%-os bérrel ketyegne

Na most ez alapján engem már marha nehéz meggyőzni, aprópénzzel. Ha azt mondják, hogy 400K, akkor jó, mert abból elmegy mondjuk 100-150 albérletre, 50 utazásra, ottani bérletre, stb, és még mindig marad egy kis fájdalomdíj a nem anyagi dolgok miatt. De kevesebbért? Ne vicceljünk már.

Egyébként Magyarországon az a jellemző, hogy ha mondjuk bejárnál 30 km-ről akkor se fizetik ki a 30km-es bérletet se, nemhogy még az elveszett időért kárpótolnának. De picsogás az megy 1000-el, hogy nem mobil a munkaerő. Ingyen/aprópénzért még jó hogy nem mobil. Annyiért a taxi se mobil.

#10 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 18:17

azert egy videki alberletre ne szamoljunk mar 100-150-e-et!! jo lesz az 50-80-nak is (a 80 mar felso kategoria!) az utazas sem vihet el 50-et.
ettol fuggetlenul a tobbiben reszben igazad van, masreszt viszont nem szamolsz egy elleniranyu hatassal: nem mindenki szeret olyan nagyvarosban lakni, mint Budapest. egy videki kisvaros (mert budapesten kivul Magyarorszagon csak kisvaros van, lassuk be), azert nagyon mas tud lenni minden szempontbol.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#11 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 18:23

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 10. 26. 17:26

Épp ez az, hogy nem téged akarnak Pécsre rángatni, aki jól megül a saját seggén, és nem akarsz meló miatt Pécsre vagy a környékére költözni, hanem a céget viszik Pécsre, hogy a helyi munkaerőt elérjék, akik szintén jól megülnek a saját seggükön, és nem akarnak meló miatt Pécsről és a környékéről elköltözni.

És tegyük azt is hozzá, hogy vidékországban jellemzően még Pesthez képest is hugyér-szarér dolgoznak az emberek.

#12 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 18:24

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2012. 10. 26. 19:17

azert egy videki alberletre ne szamoljunk mar 100-150-e-et!!

Pestire se nagyon, 100k körül már rezsivel együtt kijön egy vállalható albérlet.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 10. 26. 18:29

Üzenet megtekintéseIdézet: NancsiBacsi - Dátum: 2012. 10. 26. 19:06

- albérlet+heti 1x oda-vissza utazás vagy ha kisebb a távolság, akkor a bejárás

Egyébként Magyarországon az a jellemző, hogy ha mondjuk bejárnál 30 km-ről akkor se fizetik ki a 30km-es bérletet se, nemhogy még az elveszett időért kárpótolnának. De picsogás az megy 1000-el, hogy nem mobil a munkaerő. Ingyen/aprópénzért még jó hogy nem mobil. Annyiért a taxi se mobil.


Albérlet vagy lakás, nekem egyre megy. Utazás megint más persze. Itt is mondja valaki, hogy Amerikában a nem tudom kicsoda az napi 80 kilométert autózik a melóhelyre. Jabocs. És szigorúan 6.5 órát melózik, közben idehaza fele ismerősi körömnek a 80 kilométeres bérlet is megterhelő lenne, autózás meg pláne elviszi a pénzt.

Sógort szoktam emlegetni, 50 kilométerre laktak Pestről, elmúlt sok évben nagyot nem emelkedett a fizetés, ellenben a benya az nagyon, oszt inkább beköltöztek a városba egy kertes házból. Sokan vannak így, nyilván van ami forintosítható, van ami nem, Szegedet én azért írtam, emrt nekem tetszetős és occsó, Pécsen körbenéztem, azok közül amire költenék, egy csomó dolog olcsóbb, mint Pesten. Innentől kezdve a pesti panel árán ott mozdulni is tudnék valamerre, de valahogy Pécsen nem futok bele munkalehetőségbe. Igaz nem is keresem :-)
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 18:50

@xclusiv: "Pestire se nagyon, 100k körül már rezsivel együtt kijön egy vállalható albérlet."
Vállalható albérlet (nem belvárosban) 75-80+rezsi, és 20-25-ből nem feltétlen lesz meg a rezsi. Legalábbis ismerős ennyiért adott ki a napokban a másfél szobás, normálisan kinéző lakást, nem belvárosban, és fél nap alatt kivették. Na most ha esetleg belvárosi a cég, én meg nem akarok napi szinten 1 órát tömegközlekedni, akkor már nem is olyan túlzó, amit írtam.
Igen, lehet kapni olcsóbban is, lepukkant, nem gépesített, nem bútorozott, igénytelen lyukakat. De miért is mennék el a saját, normális lakásomból ilyenbe?

Vidéken nem tudom mi az újság, azt elfogadom, hogy ott olcsóbb lehet pár 10-essel.

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 10. 26. 18:54

Üzenet megtekintéseIdézet: NancsiBacsi - Dátum: 2012. 10. 26. 19:50

én meg nem akarok napi szinten 1 órát tömegközlekedni, akkor már nem is olyan túlzó, amit írtam.


Ez is nehéz dió, néha úgy vagyok, hogy nem olyan nagy gond aza tömegköz. Holott alapban a napi kb. 2 óra az itt nekem bárhova alapeset, ráadásul most egy darabig vidéken laktunk, jól kitaláltam, hogy bicajjal lemegyek az állomásra, összecsukom, melóhely az állomástól nincs 10 perc, ollé. Ahamm. Első nap pont el is ment előttem a vonat, így 1 óra kényszerpihenő, aztán 1 óra utazás. Az már 3 óránál több, naponta. Következő nap bombariadó, másik vonalon töltés elcsúszott, amit csak lehet összeszedtem 4 nap alatt. Ez több szopás, mint mikor autóval bukja be az ember, az melótól-házig kevesebb, mint a vonat út, akkor indul amikor akarom. Cserébe geci drága :-D Sehogy sem jó ez így.
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 19:09

@Jahno: Nekünk most felmerült, hogy a cég költözik, és szóba került olyan hely, ami nem fél, hanem 1 órára lett volna itthonról. Reflexből elkezdtem álláshirdetéseket nézni :-D Szerencsére kiderült hogy közelebb költözünk (mondjuk 25 percre), így egyelőre maradok :-)

#17 Felhasználó inaktív   Nikuyome 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 19:12

Jahno: Járjál robogóval, most jön meg a szezonja:D Nálam is akárhányszor megyek balcsira vonattal, vagy kifogok egy vasutassztrájkot, vagy felújítás, vagy valami másik galiba. Az egyik alkalommal 4 órát álltunk egy helyben, a másiknál csak 1,5-et.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 10. 26. 19:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Nikuyome - Dátum: 2012. 10. 26. 20:12

Jahno: Járjál robogóval, most jön meg a szezonja:D


Az szerintem Pesten életveszély, amúgy meg nem tudom hova tenni. No meg 100k befektetés, tudja a fene mennyiért lehet robogót lőni.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 20:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 10. 26. 19:29

Sógort szoktam emlegetni, 50 kilométerre laktak Pestről, elmúlt sok évben nagyot nem emelkedett a fizetés, ellenben a benya az nagyon, oszt inkább beköltöztek a városba egy kertes házból.


Vannak dolgok, amiket nehezen lehet megfizetni. Én eléggé megdolgoztam azért, h el tudjak költözni a városból...
Az nevet utoljára, aki először üt.

#20 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 26. 20:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 10. 26. 20:19

Az szerintem Pesten életveszély, amúgy meg nem tudom hova tenni. No meg 100k befektetés, tudja a fene mennyiért lehet robogót lőni.


Ha 125-ösben gondolkodol, akkor nem feltétlen, csak nem kell lehúzódni, menni kell a sáv közepén, oszt csoki, akkor nem nyomnak le a kocsival.
Az nevet utoljára, aki először üt.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó