HWSW Informatikai Kerekasztal: Vízhűtés Alapanyagai # I. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (50 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Vízhűtés Alapanyagai # I.

#41 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 07. 03. 08:19

Ki tudna valamit mondani arról, hogy létezik-e jó hővezető festék (fekete), vagy hőálló van, de az egyben jó hővezető is, vagy hőálló van és az egyben hővezető is?
Az autóhűtőmet kellene kicsit "rendbehozni", ehhez kellene valami jó hővezető képességű fekete festék.
Tudtok-e valami címet, boltot, festéktípust, festéknevet, ötletet, tanácsot, tapasztalatot,...mondani?

Előre is nagyon köszönöm.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#42 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 07. 04. 08:32

Hőálló festék spray 800-900 ft, mindenhol lehet kapni, szerintem ezt pont erre találták ki. Na most h ez hőálló,hővezető,vagy hőálló-hővezető sztem nem ez lesz a sarkalatos kérdés a rendszeredben.
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#43 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 04:33

idézet:
Ezt írta Mono:
Ki tudna valamit mondani arról, hogy létezik-e jó hővezető festék (fekete), vagy hőálló van, de az egyben jó hővezető is, vagy hőálló van és az egyben hővezető is?
Az autóhűtőmet kellene kicsit "rendbehozni", ehhez kellene valami jó hővezető képességű fekete festék.
Tudtok-e valami címet, boltot, festéktípust, festéknevet, ötletet, tanácsot, tapasztalatot,...mondani?

Előre is nagyon köszönöm.
[/quote]
Esetleg ha nem festened, hanem eloxalnad?

#44 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 07:45

Köszi!

Két gond is van ezzel:
1. így három hónap után megoldottam már a problémát :D
2. eloxálni aluminium hűtőt lehetne, de ez egy réz autóhűtő, ami egyébként már volt festve. Egyszerűbb egy ilyen hűtőt újra festeni, mert gyakorlatilag lehetetlen eltávolítani róla a festéket teljesen (lamellák közül), ami az eloxáláshoz elengedhetetlen, mivel ahhoz fémtiszta felület kell. Aműgy ekkora méretű dolog eloxálása szerintem nem kétszáz forint.

Na egy a lényeg, hogy amennyire tudtam eltávolítottam róla a régi festéket, újrafestettem fekete akril festékkel. Ettől kicsit matt színe lett és olyan porózusnak tűnik a felület, viszont szerintem az egyik legjobb hővezető festék lehet, legalábbis fekete színben, elérhető áron.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#45 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 03. 03:35

idézet:
Ezt írta Mono:
Köszi!

Két gond is van ezzel:
1. így három hónap után megoldottam már a problémát :D
2. eloxálni aluminium hűtőt lehetne, de ez egy réz autóhűtő, ami egyébként már volt festve. Egyszerűbb egy ilyen hűtőt újra festeni, mert gyakorlatilag lehetetlen eltávolítani róla a festéket teljesen (lamellák közül), ami az eloxáláshoz elengedhetetlen, mivel ahhoz fémtiszta felület kell. Aműgy ekkora méretű dolog eloxálása szerintem nem kétszáz forint.

Na egy a lényeg, hogy amennyire tudtam eltávolítottam róla a régi festéket, újrafestettem fekete akril festékkel. Ettől kicsit matt színe lett és olyan porózusnak tűnik a felület, viszont szerintem az egyik legjobb hővezető festék lehet, legalábbis fekete színben, elérhető áron.
[/quote]
Ize, egetessel gondolom aranylag jol lejonne rola a festek, igaz a felulet minden lenne, csak femtiszta nem:>

BTW gondoltam, hogy 3 honap alatt mar kitalaltal valamit, de nem baj:)

#46 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 03. 07:35

Maradt az egyenesebb felületekről a csiszolópapír. Egyik vasárnap csináltam, így sajna csak viszonylag finom és kopott csiszolópapír volt otthon, de nagy volt a lelkesedés, úgyhogy estére kész lett :D

Égetésre én is gondoltam, csak először is gáztűzhely vagy öngyújtó lehetett volna a forrás, ami kicsit problémás lett volna :)
Ráadásul szerintm szét is esett volna, ha lánggal égetem, ugyanis több darabból van összeforrasztva egy autóhűtő, de mint ötlet nem rossz, nekem is átvillant az agyamon.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#47 Felhasználó inaktív   Szeni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 03. 08:07

idézet:
Ezt írta Mono:
Maradt az egyenesebb felületekről a csiszolópapír. Egyik vasárnap csináltam, így sajna csak viszonylag finom és kopott csiszolópapír volt otthon, de nagy volt a lelkesedés, úgyhogy estére kész lett :D

Égetésre én is gondoltam, csak először is gáztűzhely vagy öngyújtó lehetett volna a forrás, ami kicsit problémás lett volna :)
Ráadásul szerintm szét is esett volna, ha lánggal égetem, ugyanis több darabból van összeforrasztva egy autóhűtő, de mint ötlet nem rossz, nekem is átvillant az agyamon.
[/quote]

A vegyi tisztítással nem próbálkoztatok? (Kromofág.)
Egyébként otthon összeállítottam egy keveréket (hozzáértő segítséggel), mellyel gyönyörűen fémtisztára lehet tisztítani a réz hűtőket kívül-belül. Az öreg, fekete radiátor szép veres lesz újra tőle! :eek:

#48 Felhasználó inaktív   FőDudu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.705
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 03. 12:45

Összetétel?

Jöhet mail-ben is.

#49 Felhasználó inaktív   Szeni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 03. 12:55

idézet:
Ezt írta FőDudu:
Összetétel?

Jöhet mail-ben is.
[/quote]

Nos, esetleg levélben megírom, de az egyik anyagot (legalábbis olyan formában) tudtom szerint nem árulják boltban, úgyhogy elég nehéz a beszerzése. Nekem is úgy "hozzák" egy bizonyos vegyipari cégtől.
Azonkívül meg nem teljesen veszélytelen anyagokról, illetve párosításról van szó.

#50 Felhasználó inaktív   Gandalf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 03. 13:44

idézet:
Ezt írta Szeni:


A vegyi tisztítással nem próbálkoztatok? (Kromofág.)
Egyébként otthon összeállítottam egy keveréket (hozzáértő segítséggel), mellyel gyönyörűen fémtisztára lehet tisztítani a réz hűtőket kívül-belül. Az öreg, fekete radiátor szép veres lesz újra tőle! :eek:
[/quote]

Nem kell ahhoz semmi extra, én alul domestos-os ruhával töröltem le, csillogott is mint salamon töke :D
Belülre pedig teleöntöttem ugyanezzel, állt fél órát, maj forróviz a szivattyú tartályba és átmosattam...

[ 2002. október 03.: Gandalf szerkesztette a hozzászólást ]
"Ha vágyaink lovak lennének, térdig járnánk a lószarban :)"

#51 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 03. 14:51

Van itt némi félreértés.
Én a régi festéket akartam eltávolítani, ami félig-meddig le volt kopva azért, hogy újrafessem. Az viszont, hogy erre ráfessek egyrészt esztétikai, másrészt hőátadási szempontból sem volt ideális (feleslegesen vastag festékréteg nem előnyös).
Úgyhogy ahol legalább volt 1 négyzetcentis felület, ott már le is csiszoltam.
Kromofág azért nem jöhet szóba, mert amikor próbálkoztam vele, akkor a festéket feloldotta ugyan, de el kellett távolítani a festékmaradványt. Ez olyan helyeken, mint az autóhűtő lamellái között nem megoldható, így ott bennmarad a felmart festék, amire az új festék rámenne. Namost a körülményekhez képest ezzel a lehető lejobban gátolnám a hőátadást. Mindemellett lehet, hogyha kromofágfürdőbe raktam volna, jobb lett volna, de ahhoz szinte teljesen tele kellett volna engednem vele a fürdőkádat :eek: - ez nem kis pénz sem, másrészt lehet, hogy kikezte volna a kádat is :D

A vegyi úton tisztítás az más tészta. Domestos tényleg jó, belülre (blokkok, hűtő) szerintem a vízkőoldó elég durva. Viszont a vasat/acélt állítólag hamar felemészti, ez sajna a fő ok, ami miatt most lassan ideje volna lecserélnem a szivattyúmat :(
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#52 Felhasználó inaktív   orbano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.695
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 06. 19:45

egy üveg kromofággal megoldható belemártás nélkül. fox egy edényt és mint a sültmalacot, öntözgeted kromofággal. a kádba kromofágot ugye csak viccből mondtad. szerintem a legjobb esetben is vakon, vagy félig hülyén jönnél ki a furdőszobából (~5% metanol van benne). engem csak az üveg gőze csapott meg, de majdnem leszédültem a létráról. azé csak óvatosan vele. egyébként meg ha a bordák közöt maradna, erős vízsugárral eltávolítható könnyedén.
"Knowledge is no more expensive than ignorance, and at least as satisfying." -Barrin
------------------------------------------------------------------------------------------------
--HunFrost vízhűtés--

#53 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 07. 16:25

idézet:
Ezt írta orbano:
... a kádba kromofágot ugye csak viccből mondtad. szerintem a legjobb esetben is vakon, vagy félig hülyén jönnél ki a furdőszobából...[/quote]

hát az utóbbin már nem tudok segíteni :D, de megvakulni nem akarok.
Egyébiránt én még csak szabad térben használtam kromofágot, szóval ha nagyon burzsuj lettem volna meg müanyag kádam lenne, akkor már valószínűleg teljesen hülye lennék :D és vak is!
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#54 Felhasználó inaktív   petti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 07. 19:57

Szerintem Kb 5perc alatt kikezdi a kromofág a festéket amit rögtön el kell távolítani.Erre legjobb szerintem ha nagynomású mosóval levertjük. Egyébként ami a kromofág tetején úszik az parafinn ,és arra hivatott hogy lelassítsa a párolgást.

#55 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 28. 19:02

Skacok, hol lehet a legolcsóbban venni Eheim pumpákat? Engem az 1048-as típus érdekelne. Overclock.hu-val kíméljetek, az minden csak nem olcsó :)

#56 Felhasználó inaktív   CDman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 29. 09:49

Mintha a [url="http://"http://www.conrad.hu"]Conrad-ban[/url] láttam volna, de ne kérdezd mennyiért...

Meg talán az
[url="http://"http://www.oazis.hu"]Oazis-ban [/url]is van.

[ 2002. október 29.: CDman szerkesztette a hozzászólást ]
"Gyakori hiba, hogy amikor valami nagyon tökéleteset akarnak tervezni az emberek, alábecsülik a nagyon tökéletlenek leleményességét."

Douglas Adams

#57 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 29. 10:48

idézet:
Ezt írta CDman:
Mintha a [url="http://"http://www.conrad.hu"]Conrad-ban[/url] láttam volna, de ne kérdezd mennyiért...

Meg talán az
[url="http://"http://www.oazis.hu"]Oazis-ban [/url]is van.

[ 2002. október 29.: CDman szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

THX :)

#58 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 05. 14:44

Tudtok még az Oázison és a Conradon kívül EHEIM lelőhelyet, ahol olcsón is lehet kapni?

Etele:
Vettél már? Szerinted melyik hely a legolcsóbb? - írtam volna privibe, de nem adtál meg semmit.

[ 2002. november 05.: Mono szerkesztette a hozzászólást ]
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#59 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 05. 15:23

idézet:
Ezt írta Mono:
Tudtok még az Oázison és a Conradon kívül EHEIM lelőhelyet, ahol olcsón is lehet kapni?

Etele:
Vettél már? Szerinted melyik hely a legolcsóbb? - írtam volna privibe, de nem adtál meg semmit.

[ 2002. november 05.: Mono szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

Nah, olcsó hely nem nagyon van. Az Eheim honlapján felsorolt "hivatalos viszonteladók" közül csak KETTEN forgalmaznak Eheim pumpákat (vicc, fel van sorolva legalább 6 budapesti bolt...). A legolcsóbb a Tropheus volt, honlapjuk is van, nézz el oda ( [url="http://"http://www.tropheus.hu"]www.tropheus.hu[/url] ). Az Eheim 1048-as pumpa 15.900 bruttó, én ezt kérdeztem meg. De árlista is van a neten, elég érdekes (nincsen típusjelzés....). Ennyit sikerült kideríteni.

#60 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 05. 15:46

idézet:
Ezt írta Etele:


Nah, olcsó hely nem nagyon van. Az Eheim honlapján felsorolt "hivatalos viszonteladók" közül csak KETTEN forgalmaznak Eheim pumpákat (vicc, fel van sorolva legalább 6 budapesti bolt...). A legolcsóbb a Tropheus volt, honlapjuk is van, nézz el oda ( [url="http://"http://www.tropheus.hu"]www.tropheus.hu[/url] ). Az Eheim 1048-as pumpa 15.900 bruttó, én ezt kérdeztem meg. De árlista is van a neten, elég érdekes (nincsen típusjelzés....). Ennyit sikerült kideríteni.
[/quote]


Köszi!

Ezek szerint még nem vettél. Hol vannak ők helyileg, nem tudod? (tropheus)?
Adjon az Isten, szebb jövőt!

Téma megosztása:


  • (50 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó