HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Samsung Galaxy Note II - a batár - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Samsung Galaxy Note II - a batár

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 11. 06. 12:15

A 4,7 hüvelykes kijelzőméretet könnyen megszoktam, a keskeny káva és a vékony test mellett már nem tűnt annyira sem bumszlinak, mint pár évvel ezelőtt egy 4,3 hüvelykes kijelzős mobil. Ennek ellenére mindenki forgatja a szemeit, hogy lehet ezt használni egyáltalán. Túl nagy, kiesik a kézből, nem kényelmes - szokták mondani.
https://www.hwsw.hu/hirek/49300/samsung-galaxy-note-ii-okostelefon-android-kiprobaltuk-teszt.html

#2 Felhasználó inaktív   hunsegal 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 12:38

"Mindenben jobb lett az új Note"
Hát persze főleg pixelszámba...

"Itthon nem volt alkalom LTE-hálózaton is használni"
Ez amit már lehet kapni nem is tudja az LTE-t...

Tényleg vicc lett a teszt

#3 Felhasználó inaktív   T. Almeida 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 12:38

@lola: Ez csak a szokásos színvonalú cikk Dojcsák mestertől, már megszoktuk.

#4 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 12:42

Annyira nem kell senkinek, hogy már eladtak belőle 3 milliót. Ráadásul elég rövid idő alatt. Mondjuk ettől még ugyanúgy fogok aludni, wczni és egyebek, csak azért említettem meg, mert ugye sokak szerint mi francra jó egy ekkora batár..meg a Dell Streak sem futott be annó a maga 5"-os méretével.

#5 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 13:08

Szép cikk, itt meg is álltam vele: "A polikarbonáttal hasonló minőségű és tulajdonsággal bíró anyag a kevlár, ami pl a Motorola RAZR is használ. Attól függően, hogy a Galaxy S3-on (és Note 2-őn) milyen típusú polikarbonát van, az anyag ha nem is erősebb a kevlárnál, de hasonlóan jó tulajdonságokkal bír... bla bla".
Általában a polikarbonát szakítószilárdsága 55-75 MPa, míg a kevlaré 3600 MPa (ami kb 6-7xse az acélénak).

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2012. 11. 06. 13:25

Akit érdekel, egy igényesebb, részletesebb írást olvashat róla itt: http://logout.hu/cik...3/bevezeto.html

Szerkesztette: Murek 2012. 11. 06. 13:22 -kor


#6 Felhasználó inaktív   sls 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 13:11

@lola: Mi bajod az sg-vel? Teljesen jó, normális hírportál.

#7 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 13:26

Nem írtad, csak ezt fikáztad, hogy tele van hibával. Erre belinkesz egy olyat ami nagyobb marhaságokat ír? :)

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2012. 11. 06. 14:22

@Murek: azt írtam volna, hogy hibátlan az a cikk? Én is találtam benne hibát, de még akkor is nagyságrendekkel jobb az az írás, mint az itteni, és itt nem csak a terjedelmére gondolok.


#8 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 13:27

Ebayen egy Note 1 mostansag 270 - pontosabban en ennyiert ettem harom honapja, azota olcsobb lett.
Szerintem akik ilyesmi telefonokat vesznek azok nem kotelezoen a managerek, hanem sokkal inkabb olyan geek arcok akik elso korben leszedik a Samsung ROM-ot es feltesznek egy AOKP JellyBean-t vagy valami hasonlo inkarnáciot, aztan azzal szorakoztatjak magukat (itt magambol indulok ki, meg az xda-n fellelheto egész nagy életrol a relevans topikokban).
Innentol kezdve az h rajzolni lehet a telefonnal meg hasonlo baromsagok keveset erdekelnek igazan. Ha managerkedsz akkor nincs ra idod es kapacitasod, ha AOKP-t futtatsz akkor meg az ilyen dolgok le vannak daralva.
Nekem egyebkent az a bajom a Note 2-vel az 1-hez kepest, hogy kevesebb pixel van benne, nem annyira sokkal jobb a képe, és igazából nincs valós hozzáadott értéke, hiszen hiába van benne jobb proci, tobb RAM, stb, pillanatnyilag nagyon nehéz megfektetni a Note 1-et teljesítményben. Egyszeruen nincs ra szukseg hardverileg..
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#9 Felhasználó inaktív   sls 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 13:27

@lola: Inkább SG mint blikk vagy retekklub.

#10 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 13:43

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2012. 11. 06. 12:40

@Wyco: az egy dolog, hogy a saját lovadat dicséred, de van, aki még vásárlás előtt áll (nem magamra gondoltam), és nem biztos, hogy egyezik a véleménye a tieddel.


Átfogalmazom akkor: szerintem a Note2, annyi pénzért, nem annyival jobb mint a Note1. Szerintem.
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#11 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 13:43

Pár dolgot írhatnál kifejtve, hogy ebben a cikkben számodra milyen "hibás, tárgyi tévedésekkel megtűzdelt" információk vannak.
Az tény, hogy nem egy tom's hardware jellegű teszt, az átlag 25 oldal "wall of text" mennyiséggel, de nem emlékszem, hogy valaha is lett volna olyan szintű cikk a hwsw-n.

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2012. 11. 06. 14:36

@Murek: kinek mi a nagyobb.

Szerkesztette: Murek 2012. 11. 06. 13:44 -kor


#12 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 13:49

szerintem jo a cikk :)

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#13 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 14:26

Akkor inkább hagyjuk az egészet, a szokásos vagdalózás konkrétumok nélkül.

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2012. 11. 06. 15:21

@Murek: elég volt egyszer átolvasnom ezt a rettenetet, még a kedvedért sem teszem meg ismét. Vesd össze a belinkelt írással, és akkor talán még te is rájössz.


#14 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 14:48

Wazze, ha valaki a műanyagot kevlarhoz hasonlónak ír, honnan tudjam, hogy a többi információ amit leír megállja a helyét? Én felhoztam egy fix baromságot a másik cikkből, te még arra sem vagy képes, hogy ebből kiragadj egy példát. Minek pazaroljak akkor erre több időt?

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2012. 11. 06. 15:33

@Murek: LOL! A konkrétumokat elolvashatod a másik cikkben. Ha meg nem érdekel, akkor ezt sem kellett volna elolvasnod. Kóstolgatni nem kell.

Szerkesztette: Murek 2012. 11. 06. 14:49 -kor


#15 Felhasználó inaktív   DarkChild 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 680
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 15:17

@Murek: Haaahaaa, ezen felröhögtem én is. Arról nem beszélve, hogy a kevlárt horror árban mérik, szóval én arról sem vagyok 100%-ig meggyőződve, hogy a Motorolán valódi kevlár feszül, nem csak a textúrája hasonló (nem tudom, nem vagyok képben a RAZR-rel). De a kevlárt a polikarbonáthoz hasonlítani eléggé... cink :)

#16 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 15:19

Akkor a cikk írója minek tér ki ilyenre fals adatokkal, csak hogy fényezze a telefon műanyagát egy kevlar bevonatos készülékhez hasonlítva? 3 évet tanultam anyagismeretet, 2 évig méréstant még az iskolában, nem egyszer kellett szakítószilárdságot mérnem, de ezeket a számokat csak úgy kiszopta az ujjából. Azért, mert valaki nem fényezi a brokit, mert kijön egy nagyobb telefon/tablet hibrid, még nem lesz rossz egy írás. Ennyi.

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2012. 11. 06. 15:57

@Murek: Mivel a telefont nem védőmellényként használja az ember, tökmindegy, hogy hányszor erősebb a kevlár. A cikk is írja, hogy a kevlár erősebb. Mellesleg te talán pontos mérést csináltál, vagy csak egy valahol olvasott adatot tihanyi visszhangzol?
Légy abban a tévhitben, hogy az itteni cikk tökéletes, és soha ne legyen Note2-d. Részemről a veled való értelmetlen vita lezárva.


#17 Felhasználó inaktív   Tortillo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 15:55

Hát ez a "cikk" nagyon szar! Bár ez inkább egy szubjektív vélemény mint egy cikk... röhejes lett ez a hwsw...

#18 Felhasználó inaktív   Tortillo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 16:05

@Murek: Már ne haragudj, de ebben a cikkben nem látsz oltári ostobaságokat?

"Sem a ceruza, sem a sok memória, sem a nagyság nem elég meggyőző, sőt az 5,5 hüvelykes képátló inkább hátrány mint előny."

Ehhez a cikkírónak külön gratulálok!

"A legnagyobb remény az volt, hogy idén végre megmagyarázza a stylust a Samsung, de azon túl, hogy az is csak jobb lett, nem léptünk előre."

Ez pedig tükrözi, hogy mennyire is tesztelte a készüléket a cikkíró. Semennyire. Röhejes vagy inkább szánalmas?

#19 Felhasználó inaktív   Szasza2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 305
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 16:09

@lola: Miért, ha többet veszel belőle, talán még egy neked szánt golyót is felfog... :D

#20 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 06. 16:31

"Sem a ceruza, sem a sok memória, sem a nagyság nem elég meggyõzõ, sõt az 5,5 hüvelykes képátló inkább hátrány mint elõny."

Ez azért eléggé szubjektív dolog. Ha a tesztelőnek ez a véleménye róla, akkor már ostobaság az egész?

Nézzük a szuper lola cikkben mit írnak pl a méretről:
"Egy dolgot leszögezhetünk: a Note 2-t egy kézben használni a biztosított Samsung segítségekkel is csak korlátozottan lehet. Az S3 azért egy nagyobb kéz esetében viszonylag biztonságosan használható anélkül, hogy attól kellene tartani, hogy kiesik a kézből. Nem segíti a használatot az a tény sem, hogy a hátlap csúszik, így extra figyelmet kell a kicsikékre fordítani. Aki ilyen telefont vesz, az ezzel persze valószínűleg tisztában van, így tudja mibe tenyerel bele."
vagy ezt: "A legnagyobb gond a telefon méretével ilyen szempontból az elrakás és az elővétel. Ez körülményes. Ülve elővenni csak valóságos bűvészkedéssel lehet, nem abból áll a művelet, hogy lazán benyúlsz és kiveszed. Farzsebben hordás esélytelen, ha az ember le is szeretne vele ülni anélkül, hogy megkockáztatná a kijelző berepedését."
Az egyik beszél még a nadrágzseb méretről is és egyéb fontos információról, a másik nem.

Üzenet megtekintéseIdézet: Tortillo - Dátum: 2012. 11. 06. 17:05

@Murek: Már ne haragudj, de ebben a cikkben nem látsz oltári ostobaságokat?

"Sem a ceruza, sem a sok memória, sem a nagyság nem elég meggyõzõ, sõt az 5,5 hüvelykes képátló inkább hátrány mint elõny."

Ehhez a cikkírónak külön gratulálok!

"A legnagyobb remény az volt, hogy idén végre megmagyarázza a stylust a Samsung, de azon túl, hogy az is csak jobb lett, nem léptünk elõre."

Ez pedig tükrözi, hogy mennyire is tesztelte a készüléket a cikkíró. Semennyire. Röhejes vagy inkább szánalmas?

Szerkesztette: Murek 2012. 11. 06. 16:33 -kor


Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó